Editörler : supporters.

Yasaklı
21 Şubat 2017 00:13

Bddk murakıplık, uzmanlık alım ilanı

----------------

imperio
Aday Memur
21 Şubat 2017 00:50

Sınavı klasik olacak. Daha önceki alımlarda sınava girmiş arkadaşlar bilgi verebilir misiniz? Sınavın zorluk derecesi, çeviri soruları yds düzeyinde aşağı yukarı hangi seviyeye denk gelir? Kurumda çalışan arkadaşlar meslek konusunda bilgi verirlerse memnun oluruz.

21 Şubat 2017 01:45

Hocam bilişim uzman yardımcılığı (bilgisayar mühendisliği) için yapılan sınavda mı klasik olacak?

imperio, 7 yıl önce

Sınavı klasik olacak. Daha önceki alımlarda sınava girmiş arkadaşlar bilgi verebilir misiniz? Sınavın zorluk derecesi, çeviri soruları yds düzeyinde aşağı yukarı hangi seviyeye denk gelir? Kurumda çalışan arkadaşlar meslek konusunda bilgi verirlerse memnun oluruz.

backhand
Şef
21 Şubat 2017 08:26

İdari hakimlik ve kaymakamlık için daha önce bilinçli hazırlanmış arkadaşlar kazanabilir diğerleri için güzel bir gezi olur.

21 Şubat 2017 08:55

idari hakimlik ve kaymakamlığın bu sınavla alakası nedir? hukuk dışında ortak ders yok nerdeyse. cahillik paçalarınızdan akıyor ama akıl vermektn de geri kalmıyosunuz maşallah.

eymensemercik
Aday Memur
21 Şubat 2017 09:01

arkadaşım 2016 da girdi istanbula taşındılar şimdilik memnun. Bankacılık uzmanı. Bu yıl bende hazırlanıyorum ingilizce olayını halledersen geçersin sınavı.

sınava ilhan kılıç mong, murat hukuk, sorularla ikitsat hipotez, konularla classic maliye birde erdaldan baktı. 3-5 makale okudu.

maaşları o kadar parlak değil ama belli olmaz ilerde artabilir.

imperio, 7 yıl önce

backhand
Şef
21 Şubat 2017 10:18

Sınava girecek puanın varsa görürsün.

bende de 5 as var, 7 yıl önce

idari hakimlik ve kaymakamlığın bu sınavla alakası nedir? hukuk dışında ortak ders yok nerdeyse. cahillik paçalarınızdan akıyor ama akıl vermektn de geri kalmıyosunuz maşallah.

imperio
Aday Memur
21 Şubat 2017 12:32

eymensemercik hocam eyvallah verdiğin bilgiler için. Peki ingilizce çeviri sorularının düzeyi hakkında bilgin var mı? Maaşları ne kadarmış istanbulda yaşamak kolay değil.

imperio
Aday Memur
21 Şubat 2017 12:36

rmazandavulcusu ilandan anladığım kadarıyla tüm kadrolar için yazılı sınav. Ama siz yine inceleyin.

eymensemercik
Aday Memur
21 Şubat 2017 13:08

İngilizce orta düzeyse rahat geçersin çünkü öncelikli olan alan notları 50-60 yds si olan rahat geçer.

Maaş başlangıç 4100 birinci derecede 5800 ortalama bir maaş merkez uzmanlarla aynı ama ilerde ne olur bilinmez sonuçta üst kurul.

alixxx
Şef
21 Şubat 2017 13:40

BDDK' daki kafayı inanın anlayabilmiş değilim. Dış ticaret uzman yardımcılığı sınavında ki bu kurum yurtdışına ticaret ateşesi gönderiyor. Sınavda yazılı kompozisyon İngilizce istemezken bu kurum istiyor.Girecek arkadaşlara başarılar dilerim.

ahmetmünzir
Aday Memur
21 Şubat 2017 13:48

Nerenden uyduruyorsun kompozisyon işini anlamıyorum. Madem düzgün okumuyorsun ilanı, arkadaşların kafasını karıştırma. ilanda yazan metin şöyle:

"e) Aday tarafından tercih edilecek İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinin birinden bir metnin

Türkçe'ye çevrilmesi ve Türkçe bir metnin de söz konusu dillerden birine çevrilmesi."

alixxx, 7 yıl önce

BDDK' daki kafayı inanın anlayabilmiş değilim. Dış ticaret uzman yardımcılığı sınavında ki bu kurum yurtdışına ticaret ateşesi gönderiyor. Sınavda yazılı kompozisyon İngilizce istemezken bu kurum istiyor.Girecek arkadaşlara başarılar dilerim.

alixxx
Şef
21 Şubat 2017 13:52

orda yazanı kopyalayıp yapıştırmakla olmuyor bu işler. orda yazanı gayet iyi okuyabiliyorum sen hayatında kaç defa böyle sınava girdin çıktın da bu yorumu yapıyorsun ? kompozisyondan kastım çeviri ha ben bunu anlamam diyorsan sen bence sınava girme..

ahmetmünzir, 7 yıl önce

Nerenden uyduruyorsun kompozisyon işini anlamıyorum. Madem düzgün okumuyorsun ilanı, arkadaşların kafasını karıştırma. ilanda yazan metin şöyle:

"e) Aday tarafından tercih edilecek İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinin birinden bir metnin

Türkçe'ye çevrilmesi ve Türkçe bir metnin de söz konusu dillerden birine çevrilmesi."

ahmetmünzir
Aday Memur
21 Şubat 2017 14:08

Çeviri ile kompozisyon arasında dünya kadar zorluk farkı vardır.

alixxx, 7 yıl önce

orda yazanı kopyalayıp yapıştırmakla olmuyor bu işler. orda yazanı gayet iyi okuyabiliyorum sen hayatında kaç defa böyle sınava girdin çıktın da bu yorumu yapıyorsun ? kompozisyondan kastım çeviri ha ben bunu anlamam diyorsan sen bence sınava girme..

yavasvesakin
Aday Memur
21 Şubat 2017 14:13

murakliplik 87 puana duser mi

alixxx
Şef
21 Şubat 2017 14:16

bak güzel kardeşim tecrübelerimden yararlanarak söylüyorum ister dinle ister dinleme. yazılı sınavda sizlere bir konu hakkında yazılmış bir komposizyon demeyim hadi.. 15 satırlık bir okuma parçası verililecek.Sen bunu çevireceksin veya Türkçeden İngilizceye dönüşteceksin. şimdi komposizyon nedir şu nedir onun tartışmasını mı yapayım. orda anlatmak istediğim dış ticaret uzmanlığı istemezken bu kurum niye istiyor onu anlatmak istedim. yds den 70 almak ile bu çeviriyi yapmak arasında çok fark var.

ahmetmünzir, 7 yıl önce

Çeviri ile kompozisyon arasında dünya kadar zorluk farkı vardır.

alixxx
Şef
21 Şubat 2017 14:27

puana göre değil de sıralamaya göre hesap yapmanız daha iyi olur? hangi puan türünden kaçıncı oldunuz?

yavasvesakin, 7 yıl önce
murakliplik 87 puana duser mi
21 Şubat 2017 14:58

Teşekkürler hocam.

imperio, 7 yıl önce

rmazandavulcusu ilandan anladığım kadarıyla tüm kadrolar için yazılı sınav. Ama siz yine inceleyin.

21 Şubat 2017 17:21

Arkadaşlar çeviri sınavının zorluğu kolaylığı hakkında bilgisi veya yorumu olan var mı? ( YDS 66, ilkbahara çalışıyorum)

yavasvesakin
Aday Memur
21 Şubat 2017 18:19

700.oldugum puan turu 86 bucuk ama en yuksek puan 87 siralamayla hic alakasi olmadigina eminim

mufettis yrd adayi
Aday Memur
21 Şubat 2017 18:29

Hocam en yuksek puanin hangisiyse onuula basvuracaksin murakiplik 85 civari kapatir bence

yavasvesakin, 7 yıl önce
700.oldugum puan turu 86 bucuk ama en yuksek puan 87 siralamayla hic alakasi olmadigina eminim
Toplam 155 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi