Editörler : Pangaea
21 Şubat 2017 13:11

Kadrolar kimlere dağıtıldı

Değerli arkadaşlar ben de sizler gibi bu sürecin mağduruyum. Büyük hayal kırıklığı yaşadım hepiniz

gibi .

Ancak üzüntüyü bir kenera bırakıp bildiğim bir olayı sizlere anlatmak istiyorum .

Yapım yayından 1 den sınava girdiğini bildiğim bir adayın ocak başı itibarıyla TRT de çalışmaya ba

şaladığını facebook hesabından paylaştığından biliyorum.

henüz mülakatlar sonuçlanmadan hangi şartlar altında nasıl bir değerlendirmeye tabi tutularak mülak

atlar devam ederken orada çalışmaya başlıyor? hakkımız olan kadrolar kimlere peşkeş çekildi? bu iş

için yapılması gereken her türlü mücadeleye bende varım ..........

Mazlumun hesap soracağı gün şüphesiz ki daha çetin olacaktır.

Türk0606
Memur
21 Şubat 2017 13:20

Ben de kendi çevremden geçen ay böyle bir şey duydum. Muhabir mi kameraman mı evraklarını istemişler 15 gün içinde getirsin diye, hatta benimkini sormuşlar öyle deyince sizinki ne oldu diye ben de öyle bir alımdan haberim olmadığını belki sözleşmeli vs başka bir şeydir diye üzerinde durmadım. Yine başka bir şey olabilir kurumun bileceği iş bize sormayacaklar adam alırken ama bu kurumun insan kaynakları neden bu kadar muammalı yani. Hani liyakat, ders alınmadı mı son dönemde yaşananlar?

maviay2000
Şef
21 Şubat 2017 13:23

KPSS puanı 62 63 lerde olup yazılı puanları da 71 72 lerde olanlar kazanmış hem KPSS puanı yüksek hem yazılı sınavı dereceyle geçmiş gerçek hak edenler elenmiş bütün hayatını bütün umudunu bu sınava bağlayan arkadaşlar bişeyler yapalım bu kadar aleni haksızlık olamaz bu kadar vicdansızlık olamaz Suriyelileri bile almışlar TRT WORLD e doldurmuşlar bizlerin hakkını yiyorlar biz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz askerlik yaptık yedi sülalemiz vergi veriyor deli olmamak elde değil

21 Şubat 2017 13:24

KADROLAR NE YAZIKKİ

TRT İÇİNDE GİZLENMİŞ (KOCABAŞ) GİZLİ KRİPTO FETÖCÜLER TARAFINDAN CEMAAT YANDAŞLARINA VERİLDİ

2.İHTİMAL : VERİLMEYEN KADROLAR YENİ BİR SINAVLA TEKRAR CEMAAT KADROLARINA VERİLECEK

3.İHTİMAL : SINAV YAPMADAN İSTİSNAİ KADRO YOLUYLA KRİPTO FETÖCÜLER TARAFINDAN YİNE AYNI ŞEKİLDE FETÖCÜLERE VERİLECEK

ARKADAŞLAR ŞUNU ARTIK ÇOK AÇIK NET ANLAYIN

TRT İÇİNDE YUVALANMIŞ HALEN DEŞİFRE OLMAMIŞ AK PARTİLİ GÖZÜKEN GİZLİ FETÖCÜLER VAR

MÜLAKATTA SORDUKLARI SORULAR VE MÜLAKAT SONUÇLARI HER ŞEYİ AYAN BEYAN ORTAYA ÇIKARIYOR

teknisyen-
Aday Memur
21 Şubat 2017 13:27

mülakatlar yeni açıklandı ve önümüzde referandum var eğer elimizden geleni hemen yaparsak bişeyler olur yoksa zaman geçer ve ellerimiz bomboş kalır

jasonbournehedeftrt1, 7 yıl önce

KADROLAR NE YAZIKKİ

TRT İÇİNDE GİZLENMİŞ (KOCABAŞ) GİZLİ KRİPTO FETÖCÜLER TARAFINDAN CEMAAT YANDAŞLARINA VERİLDİ

2.İHTİMAL : VERİLMEYEN KADROLAR YENİ BİR SINAVLA TEKRAR CEMAAT KADROLARINA VERİLECEK

3.İHTİMAL : SINAV YAPMADAN İSTİSNAİ KADRO YOLUYLA KRİPTO FETÖCÜLER TARAFINDAN YİNE AYNI ŞEKİLDE FETÖCÜLERE VERİLECEK

TRT İÇİNDE YUVALANMIŞ HALEN DEŞİFRE OLMAMIŞ AK PARTİLİ GÖZÜKEN GİZLİ FETÖCÜLER VAR

MÜLAKATTA SORDUKLARI SORULAR VE MÜLAKAT SONUÇLARI HER ŞEYİ AYAN BEYAN ORTAYA ÇIKARIYOR

requlard
Aday Memur
21 Şubat 2017 13:28

BİZ 1.5 YILDIR UYURKEN KADROLAR YAVAŞ YAVAŞ PEŞKEŞ ÇEKİLDİ . KHK LERLE İHRAÇ EDİLEN ONCA TRT PERSONELİ VARKEN YERLERİNE YEDEK LİSTEYLE ALINMASINI BEKLERKEN ASIL LİSTELERİN DOLMADIĞI KADROLARIN HAKKIMIZ OLAN KADROLARIN ELİMİZDEN ÇALINDIĞI AŞİKAR. SEBEP ŞU VEYA BU FARKEDER Mİ?

21 Şubat 2017 13:32

BİR AN ÖNCE ELİMİZİ HIZLANDIRMALIYIZ

YA ERKEN MÜDAHALE İLE KURTARIRIZ HAKKIMIZ OLAN KADROLARI

YADA HARAMİLER GÖBEKLERİNİ KAŞIYA KAŞIYA KADROLARA KONARLAR

ZEHİR ZIKKIM OLSUN EY FETÖCÜLER

GÖLGE KARDEŞİM BİR AN EVVEL DİLEKÇE BEKLİYORUZ SENDEN

BORNAGAİN İLE HAZIRIZ PEŞİNİ BIRAKMIYCAZ

teknisyen-, 7 yıl önce

mülakatlar yeni açıklandı ve önümüzde referandum var eğer elimizden geleni hemen yaparsak bişeyler olur yoksa zaman geçer ve ellerimiz bomboş kalır

requlard
Aday Memur
21 Şubat 2017 13:34

HOCAM YAKIŞAN NEYSE YAPILSIN BENİDE YAZIN ALTINA HERTÜRLÜ MÜCADELEYE VARIM ...

teknisyen-
Aday Memur
21 Şubat 2017 13:34

daha önce aranıp da işe başlatılanlar varya eğer böyle bişey varsa işe o konudan başlayabiliriz

requlard
Aday Memur
21 Şubat 2017 13:36

KESİNLİKLE VAR LÜZUMU HALİNDE O KİŞİNİN İSMİNİ DEŞİFRE ETMEKTE BİZE DÜŞER .

teknisyen-, 7 yıl önce

daha önce aranıp da işe başlatılanlar varya eğer böyle bişey varsa işe o konudan başlayabiliriz

21 Şubat 2017 13:40

HOCAM GEREKİRSE HEP BİRLİKTE ANKARADA TOPLANIP EYLEM YAPALIM

CUMHURBAŞKANLIGINA ÇIKALIM TRT ÖNÜNDE EYLEM YAPALIM

NE GEREKİYORSA YAPALIM

KARDEŞİM GÖLGE DİLEKÇE YAZACAK İNŞALLAH

BURADAN PAYLAŞACAK DURUMA GÖRE HEP BİRLİKTE ORTAK HAREKET EDECEĞİZ

requlard, 7 yıl önce

HOCAM YAKIŞAN NEYSE YAPILSIN BENİDE YAZIN ALTINA HERTÜRLÜ MÜCADELEYE VARIM ...

requlard
Aday Memur
21 Şubat 2017 13:41

İNŞALLAH HAKLI MÜCADELEYE BAŞLAYALIM ...

HOCAM GEREKİRSE HEP BİRLİKTE ANKARADA TOPLANIP EYLEM YAPALIM

CUMHURBAŞKANLIGINA ÇIKALIM TRT ÖNÜNDE EYLEM YAPALIM

NE GEREKİYORSA YAPALIM

KARDEŞİM GÖLGE DİLEKÇE YAZACAK İNŞALLAH

BURADAN PAYLAŞACAK DURUMA GÖRE HEP BİRLİKTE ORTAK HAREKET EDECEĞİZ

21 Şubat 2017 13:44

SUS PUS OTURMAKTANSA HAKKIMIZI ARALIM

BİZİM CANIMIZ YANDI TRT'NİN BU HAKSIZLIKLARA KARŞI

GEREKTİĞİ HASSASİYETİ GÖSTERİP

DERHAL KADROLARIMIZI GERİ VERMELİDİR

HAKEDEN KİMSE O GİRSİN

HA YEDEK ALMIYORSA YİNE ALMASIN AMA

ÖRNEK 25 KİSİLİK SPİKERDE 10 KİSİ ALACAĞINA 25 KİSİ ALSIN

ELEKTRONİKTE 17 ALACAĞINA 50 KİŞİ ALSIN YİNE ALMICAKSA YEDEK ALMASIN

YETER Kİ BU MİLLETİN HAKKINI GERİ İADE ETSİNLER

requlard, 7 yıl önce

İNŞALLAH HAKLI MÜCADELEYE BAŞLAYALIM ...

yolcuoglu
Aday Memur
21 Şubat 2017 13:53

Zamanında onca masum insanın hakkını gasp eden Fetoculerin burnundan getirdiğini gibi bugünde hakkımızı gasp edip calanlarin burnundan fitil fitil getir Yarabbi.

Keser döner sap döner gün gelir hesap döner...

21 Şubat 2017 13:55

AMİN

SEN DEVLET İÇİNDE KRİPTOPLANMIŞ ÖRGÜTLENMİŞ KENDİNİ GİZLEMİŞ

VE BİZLERİN HAYALLERİNİ YIKAN BU FETÖCÜ HAİN YAPININ BURNUNDAN

FİTİL FİTİL GETİR YARABBİ

GÜN YÜZÜ GÖRMESİNLER İNŞALLAH

KESER DÖNSÜN SAP DÖNSÜN ÖYLE BİR GÜN GELSİNKİ GÜNEŞ YÜZÜ GÖRMESİNLER

yolcuoglu, 7 yıl önce

Zamanında onca masum insanın hakkını gasp eden Fetoculerin burnundan getirdiğini gibi bugünde hakkımızı gasp edip calanlarin burnundan fitil fitil getir Yarabbi.

Keser döner sap döner gün gelir hesap döner...

ilhan061
Aday Memur
21 Şubat 2017 13:55

Kardeşler diğer başlığa da yazdım. 15 temmuzda şehit olanların yakınları ve gaziler Trt gibi bir çok kurumda memur oldu.

Biz salakmışız ki okul oku, kpss'ye gir, trt kurum sınavını kazan, mülakatta güzel cevaplar ver. Ne gerek var? 15 temmuzda dışarı çık, kolun kırılsın ve gazi ol. Hooop memuriyetin hayırlı olsun

dansbok
Aday Memur
21 Şubat 2017 14:03

Gözlerimi kapayıp 5 dk uyuduğumda rahatlıyorum. Ama uyandığımda o ilk 10 saniye beni kahrediyo. Ben bittim artık benden ne kendıme nede bu vatana hayır gelir. Daha önce 2 mülakattan elendim cıktım 2 bira içip unuttum ama bu öyle değil.. Sarıldığım son dalımı aldınız ben hakketmedim bunları. Buna vesile olan benden yıllarımı calan her kim veya kimlerse Allah da sizdenöyle bişeyi söküp alsın ki benım yasadığım sizin yaşayacağınızın zekatı olsun.

21 Şubat 2017 14:11

BİR MİLLETVEKİLİ DANIŞMANI İLE GÖRÜŞTÜM ARKADAŞLAR

KENDİMDE ZAMANINDA TRT KADROSUNDA KOMİSYONDA YER ALDIM

100.PUANLI ADAMI YERİ GELDİ ALMADIK 70 PUANLI ADAMI ALDIK DEDİLER

YANİ SİZİ YETERSİZ GÖRDÜLERSE ALMAMALRI NORMAL

BİZ ZAMANINDA 50 KİŞİLİK KADRO AÇTIK 100 KİSİ BAŞVURDU

AMA YETERLİLİK OLARAK 30 KİŞİYİ GÖRDÜK YETERLİ OLARAK

50 KİŞİLİK KADROYA 30 KİŞİ ALDIK DEDİLER

YANİ İDARİ DAVA AÇSANIZDA KAZANMANIZ ZOR DEDİLER

ANCAK YİNEDE AÇIN TABİ HAKKINIZI ARAYIN

ANCAK DEVLETİN BÖYLE BİR TASARRUF HAKKI VAR

Kİ TRT YÖNETİMİ İLE BUGÜN KONUSTUK DEDİ

MİLLETVEKİLİ DANIŞMANI

TASARRUFA GİTTİK DEMİŞLER ; BÜTÇEDEN DOLAYI VE YETERLİLİK GÖRDÜKLERİMİZİ ALDIK DEMİŞLER

SAÇMALIĞA BAKAR MISINIZ ARKADAŞLAR

TAM BİR KEPAZELİK HAKKIMIZ YENİLDİ SİZE ONU SÖYLİM

NE YAPIP EDİP YASAL YOLLARA BAŞVURMAMIZ LAZIM

dansbok, 7 yıl önce

Gözlerimi kapayıp 5 dk uyuduğumda rahatlıyorum. Ama uyandığımda o ilk 10 saniye beni kahrediyo. Ben bittim artık benden ne kendıme nede bu vatana hayır gelir. Daha önce 2 mülakattan elendim cıktım 2 bira içip unuttum ama bu öyle değil.. Sarıldığım son dalımı aldınız ben hakketmedim bunları. Buna vesile olan benden yıllarımı calan her kim veya kimlerse Allah da sizdenöyle bişeyi söküp alsın ki benım yasadığım sizin yaşayacağınızın zekatı olsun.

21 Şubat 2017 14:20

kadrolar kimlere dağıtıldı?

güzel soru.

bizim gibi okuyup, kendini geliştirip bir yerlere gelmek için dişiyle tırnağıyla çabalayan dangalaklara dağıtılmadı tabii ki de.

eğer biz de kendimiz için bir şeyler yapmak yerine herhangi bir ilçede "gençlik kollar başkanlığında" sabahtan akşama kadar çay içmiş olsaydık şu an kazananlar gibi, ekran başında "kudurn lan ahahaha" diye izliyor olacaktık.

kadrolar tabii ki hak edenlere dağıtılmayacak.

çok kişi var, deli gibi tecrübe sahibi, kpss ve trt yazılı puanı iyi olduğu halde kazanamayan. bu kazananların ne gibi bir artısı var ki, bütün sınavları sınırda geçe geçe yerleştirildiler?

neyse ama bizim gibi salaklar her dönemin kaybedeniyiz.

bundan önce fetöcü olmadığımız için, şimdi de gençlik kollarında koşturmadığımız için üzülen hep biz oluyoruz.

requlard
Aday Memur
21 Şubat 2017 14:31

TEKNİSYENLERİN SINAVININ İPTAL OLACAĞI İLE İLGİLİ BİR KAÇ AY ÖNCE BİR DUYUM ALMIŞTIM VE DÜN SONUÇLAR AÇIKLANINCA GÖRDÜM Kİ TEKNİSYENLERİN SINAVI İPTAL EDİLMEMİŞ ANCAK SUS PAYI VERİLMİŞ İPTAL OLSA DAHA İYİYMİŞ 3-5 KADROYLA SUSTURMAYA CALIŞMIŞLAR TÜM BRANŞLARDA OLDUĞU GİBİ.... BİR DE CEVAP UYDURMUŞLAR YETERLİ DEĞİLLERDİ DİYE.

1- PEKİ GİREN ONLARCA KİŞİ YETERLİ DEĞİLDİ YETERLİLİKLERİNİ GÖSTERMEK ADINA BAŞKA YOLLAR DENENSEYDİ

2- SÜREÇ BU KADAR UZUN TUTULMAYIP İNSANLARIN HAYALLERİYLE OYNANMASAYDI VE ASKERLİK DÜĞÜN FARKLI İŞ SEÇENEKLERİNİ ERTELEMEK ZORUNDA KALMASAYDI İNSANLAR.

3-HARİCEN ALDIĞINIZ İNSANLARIN YETERLİLİKLERİNE YAZILI SINAV VS OLMADAN KARAR VERİLEBİLİYOR İSE BİZE YAPILAN BU ZULMÜN SEBEBİ NEYDİ

4-SINAV İLANA CIKARKEN YETERLİ GÖRÜLMEMESİ HALİNDE KADROLAR BOŞ KALIR GİBİ BİR İBARE KONULSAYDI DA ŞAİBELERE FIRSAT VERİLMESEYDİ

TÜM BU SAYDIKLARIM İYİ NİYETLİ YAKLAŞIMIN SONUÇLARI. BELKİ BİZLER ÇOK İYİ NİYETLİ YAKLAŞTIĞIMIZDAN BUGÜN MAĞDURUZ . ÇOGUMUZ DÜNDE MAĞDURDU YARINDA MAĞDUR OLACAK. AMA KENDİMİZE ŞİAR EDİNDİK İYİ NİYETİ DÜRÜSTLÜĞÜ VE HESABI MAHŞERE BIRAKTIK YÜREĞİMİZE GÖMDÜK KÜLLENMESİ İÇİN ..

dealexado
Aday Memur
21 Şubat 2017 14:35

Benim mülakatta hükümetin yaptıkları üzerinden sorup durdular. Mesela Suriyelileri sordular 15 temmuz gecesini sordular ama hep muhalif bir yorum kattılar benim cevaplarıma. Garip birşeyler dönüyor.

KADROLAR NE YAZIKKİ

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi