Editörler : swat3410
23 Şubat 2017 20:15

Aksaray mı niğde mi?

Bu iki şehirlerin birinde çalışan var mı? Siz olsaydınız nereyi yazardınız? (çalışma şartları, ilçeleri vs.. sebepleriyle birlikte)

Karam4473
Kapalı
23 Şubat 2017 20:19

İki yeri de biliyorum fakat hiç çalışmadım. İmkanlar olarak değerlendirirsek Aksaray daha cazip gibi

4004
Aday Memur
23 Şubat 2017 21:38

Peki teşekkürler.. Başka fikri olan?

sahin5851
Aday Memur
24 Şubat 2017 00:27

Çalışma şartları bakımından aksaray daha yoğun kavgası gürültüsü eksik olmayan bir yer diye biliyorum sosyal imkanları daha fazla. Niğde ise Aksaraya göre daha rahat ve ev kiraları vs. daha uygun ekonomik imkanlarıda gayet yeterli. Ben nigdeyi yazabilseydim ilk tercihim olurdu.

Sherif-78
Genel Müdür
24 Şubat 2017 06:52

niğde de çalıştım. Aksaray ı da bilirim. niğde merkez ve bor dışındaki ilçeler bildiğin dağ başı sargü yerler. ulukışla yol üzeri, ufacık ilçe fakat halkının suç işleme potansiyeli çok yüksek. kominist takılırlar, 12 yaşından 90 yaşına kadar sarhoş görürsün, alkol su gibi.. 4 bin nüfuslu ulukışla da 12 tane tekel büfesi var.düşün artık.. ulukışla da lojman çok. eski bina ama dışarıda kalmazsın. memur sayısının iki katı lojman var. orda birde bölge trafik var. perişanlığın adresi. -20 derecede karda tipide 24 saat uygulama olur. çiftlik bildiğin köy. girişi var çıkışı yok. çamardı ilçesi de öyle. uzak ve mahrumiyet. altonhisar aksaray tarafında . en küçük ilçe fakat aksaray ve niğde arasında. bozkırın ortasında köy gibi bir yer. bor ilçesi merkeze 10 km. niğdenin mahallesi sayılır. çok yakın. niğdede birde otoyol trafik var. 3 yıl önce ışıd teröristlerinin 1 poli ve bir assubay ı şehit ettiği yerde. dağın başında otoban gişelerinin yanında. merkeze 50 km falan. girdiş geliş yapacaksın. niğde merkez küçük bir yer fakat temiz şehirdir. diğer illerde ne olay oluyorsa ordada klasik olaylar olur. kavga gürültü aile içi şiddet falan. ev kiraları uygundur... aksaray niğdeye nazaran daha büyük .ir şehir. üfusu hemenhemen niğde nin iki katı vardır. olayı daha çoktur. yol kavşağında olduğunda hareketli bir yerdir. akdeniz tarafından ve konya tarafından ankaraya bağlanan tüm yollar aksaray dan geçer. imkanbakımından aksaray ama iş yoğunluğu az olsun dersen niğde... bana sorarsanda ikisi de işe yaramaz. onları geç nevşehir yaz rahatına bak...

kpssbelası
Aday Memur
24 Şubat 2017 10:49

Sherif-78 değerli bilgilerin için öncelikle teşekkürler. Bu sene de geçen seneki tablo yaşanır mı acaba(inşallah olmaz). Geçen sene ilk tercihlere küçük illeri yazanlar kendilerini ist ank da buldular. Açıkçası beni korkutuyor bu durum aynısı olacak diye. Batıda genelde açık var ama büyük şehirlerde açık daha fazla sonuçta. Sizce gecen yılki senaryo olur mu olmaz mı arkadaslar...

Grandyantf
Aday Memur
24 Şubat 2017 23:40

aksarayda çalışıyorum ama niğdeliyim .öncelikle şunu bil iç anadoluda hiçbir şehir öyle aman aman değil.kapalı soğuk ve kasvetli insanları felan felan...ama aksaraya göre niğde en az 5 10 yıl önde ve daha derli toplu bir şehir.aksaray çöl gibi bir yer gözün kapalı niğde...

kpssbelası
Aday Memur
25 Şubat 2017 05:19

Grandyantf aksarayı mesleki yönden biraz anlatabilir misin. Artıları eksileri nelerdir? Yoğunluğuçalışma düzeni kadrosu vs vs..

Sherif-78
Genel Müdür
25 Şubat 2017 05:24

geçen yılı bilmem ama bu sene her şey olabilir. bu ihraclar açıklar falan . kadro her ilde önemli derecede boşaldı. gecen yıl zaten 1. tercihe verilme oranı yüzde 50 civarında.. önceki yıllarda yüzde 90 1. tercih gelirdi şarktan batıya tayınlerde..hayırlısı olsun....

kpssbelası, 7 yıl önce

Sherif-78 değerli bilgilerin için öncelikle teşekkürler. Bu sene de geçen seneki tablo yaşanır mı acaba(inşallah olmaz). Geçen sene ilk tercihlere küçük illeri yazanlar kendilerini ist ank da buldular. Açıkçası beni korkutuyor bu durum aynısı olacak diye. Batıda genelde açık var ama büyük şehirlerde açık daha fazla sonuçta. Sizce gecen yılki senaryo olur mu olmaz mı arkadaslar...

4004
Aday Memur
26 Şubat 2017 14:07

Guncel.. baska fikri olan?

izimir
Genel Müdür
27 Şubat 2017 14:38

gelişmişlik yönünden aksaray mı niğde mi

greenjack
Kapalı
28 Şubat 2017 00:23

Aksaray tabiki