Editörler : E.Kayı Han
06 Mart 2017 23:52

İkm güvenlik soruşturması denetimli serbestlikten sorun çıkarmı

2 3 sene evvel madde kullanmaktan mahkeme denetim

Verdi 1 sene boyunca ayda bir kere imza atmaya ve

Seminere düzenli gidip dosyayı kapattim. Adli Sicil

Kaydinda temiz yazıyo ama güvenlik soruşturmasında

Arşiv Kaydinda görünürmü ve sorun çıkarmı acaba

Hantaş7806
Aday Memur
07 Mart 2017 00:10

Kardes bunu burada kimse bilmez sen git en yakin karakola sor bunu sonucta sorusturmayi yapan onlar net cevabini alirsan ona gore yoluna bakarsin..insallah bisey olmaz

Atsız16
Kapalı
07 Mart 2017 04:14

Adli sicil kaydında çıkmaz ama güvenlik soruşturmasında görünür.

sakaryaly1965
Aday Memur
10 Mayıs 2017 19:48

Kardeş aynı sıkıntıdan bendede vardı 2015 yılında gittim testlerde seminelerde hayet temiz bir şekilde geçti ve bitirdim jandarma teğmenliğe gittim orda eğitimlerin 3.ayında güvenlik soruşturması ile ilişkiğim kesildi.İtiraz et dediler banada kesiyolarsa itirazlık durumda yoktur etmekde istemedim.Eğer gireceğin kurumun maddeleri arasında uyuşturucu kullanmaktan tedavi olmak maddesi varsa hiç gidip zamanını heba etme sırf ben araştırdım sonuc bulamadım gittim 3 ayım gitti haberin olsun ona göre önlemini al.

ermantaskin
Daire Başkanı
15 Mayıs 2017 21:56

Bildiğim kadarıyla kolluk kuvvetlerindeki memurluklarda bu sorun çıkıyor. Jandarma,polis ve MSB'nin kendi mevzuatlarinda yazıyor. Ama diğer bakanlıklarda ve normal memurluklarda sorun çıkmıyor. Kurum atamani iptal etse dahi dava ile dönebilirsin goreve 1-2 yillik bi süre içinde. Böyle emsal davalarda var,ayrıca 2016/2 ile bu suçtan dosyası olan bir arkadaşımın ataması da yapıldı.

bürodan
Şube Müdürü
16 Mayıs 2017 14:17

Adli Sicil Genel Müdürlüğünü ara detaylı bilgiyi al belki sildirebilirsin.

ermantaskin
Daire Başkanı
18 Mayıs 2017 11:48

Sildiremez en az 5 sene gecmeden ya da 10. Ama sıkıntı cikmaz rahat ol.

bürodan, 7 yıl önce

ermantaskin
Daire Başkanı
18 Mayıs 2017 11:49

Gerçi üzgünüm ama ikm'lerde problem çıkarabiliyorlar.

bürodan, 7 yıl önce

sertaçakınım
Genel Müdür
22 Mayıs 2017 16:58

tecrübeye sabittir eğer hakkında tahdit varsa güvenlik soruşturmasında çıkar ve kurumun idari amiri takdir yetkisini kullanırsa atamanız iptal olacaktır bende de hagb vardır emniyete atamam iptal oldu ve davalık oldum davam şuanda Danıştay da

ermantaskin
Daire Başkanı
22 Mayıs 2017 18:46

Tahdit dediginiz ne oluyor tam olarak?

sertaçakınım, 7 yıl önce

tecrübeye sabittir eğer hakkında tahdit varsa güvenlik soruşturmasında çıkar ve kurumun idari amiri takdir yetkisini kullanırsa atamanız iptal olacaktır bende de hagb vardır emniyete atamam iptal oldu ve davalık oldum davam şuanda Danıştay da

sertaçakınım
Genel Müdür
24 Mayıs 2017 21:43

yani adına verilmiş hüküm var mı ona bakıyorlar basit bir para cezası bile atanmanızı iptal edebiliyorlar

ermantaskin, 7 yıl önce

Tahdit dediginiz ne oluyor tam olarak?

sakaryaly1965
Aday Memur
22 Ağustos 2017 22:00

Bir arkdaşım uyuşturudan uzmanlığa gitmişti eğitimlerde ilişkiğini kestiler polis jandarma tsk gitmeyin diğer memurlukları bilmiyorum herkes bilgilensin diye yazıyorum bıraya bende çok araştrdım bilgibulamadım subaylığa gittim ilişkiğimi kestiler uzman arkadasıma dedim bırak seninde keserler diye o bırakmadn kestiler ilişkiyi denetimli serbestliği aramıştımgitmeden dediler senin dosyan temiz sıkıntı olmaz fakat durumlar böyle

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi