Editörler : E.Kayı Han
07 Mart 2017 17:04

Cezaevi katipliğinden bilgisayar işletmenliğine geçiş

"Meraba arkadaşlar. Genel müdürlüğümüz kadro açığından dolayı bir dilekçe ile bilgisayar işletmenliğine geçebilme imkanı vermiş, komisyonlar konu hakkındaki yazıları cezaevlerini göndermekte.

Özlük hakları, maaş ve emeklilik açısından geçmek mantıklı mı? Değerlendirmenizi rica ediyorum.

mkeses
Memur
07 Mart 2017 17:21

Evet bugün itibariyle öyle bir bilgi var.Nedir ne değildir kimse detaylı bilmiyor. Bilgisayar işletmenligi kadrosu 200 300 lira maaş artışı olacak diyorlar. Bakalım zaman neyi gösterecek. Bu cezaevi katipleri için iyi mi kötü zamanla belli olacaktır.Artık cezaevi katibi kadrosunu kapatıyorlar sanırım. Bende cezaevi katibi olarak hayırlısı olsun hakkımızda. Bekleyelim görelim.

Cikkatibi
Kapalı
07 Mart 2017 18:01

kimi artısı var diyor kimi yok diyor, nedir durum arkadaşlar

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/07/20140704-26-1.pdf

bu linke bakın bilgisayar işletmeni 3.dereceye kadar açmış ne oluyor yani şimdi ?

Cikkatibi
Kapalı
07 Mart 2017 20:05

up

Cikkatibi
Kapalı
07 Mart 2017 21:25

up

centilmen.
Şef
07 Mart 2017 22:20

Arkadaşlar peki bu durum çalışılan birimi etkiler mi acaba?

Cikkatibi
Kapalı
08 Mart 2017 08:21

up

megamemur
Memur
08 Mart 2017 08:37

Bununla ilgili en ufak açıklama olmadan 10 gün içinde başvurulması ne kadar saçma birşeydir .

turanci48
Aday Memur
08 Mart 2017 09:12

Bununla ilgili nereye nasıl bir başvuru yapılması gerekiyor?

megamemur
Memur
08 Mart 2017 09:27

17 sıne kadar basvurulması yazıyor ust yazıda ancak nerede calısacagımı ve sartlarımı bılmeden ben basvuru yapmam

Cikkatibi
Kapalı
08 Mart 2017 09:47

Tüm katipler bildiğini yazsın ! Birlik olalım okuyup okuyup geçmeyin şu meselede yapmayın bari, biraz gayret verin, fikrinizi yazın bari, canlı tutalım.

yigti
Aday Memur
08 Mart 2017 09:49

Birşey olacağı yok arkadaşlar, sadece ismimiz değişecek.. Maaş hesaplama robotundan hesaplarsanız maaşlarda artış değil az miktarda azalma olacak.

10/3 olarak baktığımda 3 tl azalıyor, 9/1'e düşünce 15 tl azalıyor maaş örnek vermek gerekirse.

Yalnız artısı şurada sanırım, Cezaevi Katibi 3/5 dereceden öteye gidemiyordu, bilgisayar işletmeni olursak 1/4 e kadar ilerleme yolumuz açılacak, ileride ve emeklilikte artısı bu olacak sanırım.

Çalışılan yer falan değişmez herkes işine devam eder sadece ismimiz değişir diye tahmin ediyorum..

mrtcvlk
Memur
08 Mart 2017 09:58

internette konuyla ilgili bir açıklama göremedim, rica etsem linki buraya kopyalayabilir misiniz?

turanci48
Aday Memur
08 Mart 2017 11:06

Bilgisayar İşletmeni teknik kadro değil mi?

aliaybkr
Aday Memur
08 Mart 2017 11:18

benim duyduğumda maliye bakanlıgı bu kadroda bir çok boşaltma olmus ve kadroyu doldurmak ve cik katipliği kadrosunu boşa cıkarmak

faydası ne peki kurum geçişleri rahat olacak gibi çünkü tüm kurumlarda bilg.işletmeni var bundan dolayı ve maaş artışı olacak denilio

diğer bi duyumda cik katipliği kadrosunu bitirecekler bu kadroya geciş yapılacak ama maaş düşecek denilio yalnız adalet tazminatı gibi bizim kurumun bir ek ödemesi mevcut onu cıkarmazlarsa maaş aynı olacak diyende var .

benim yorumum genel olarak iyi olacak gibi ama ara bi iç yönetmelik çıkarırlar değiştirmezler mevzuyu onu bilemem. zaman göstercek gibi şu an için

mustafa_1987
Memur
08 Mart 2017 11:42

arkadaşlar her türlü artısı var onu bilin yani bu fırsatı kaçırmayın listede ismi olanlar başvuracak

Cikkatibi
Kapalı
08 Mart 2017 11:45

vakit geçiyor, son başvuru ayın 17'si, herkes konuyu burada takip edip, güncel tutsun araştırsın

Cikkatibi
Kapalı
08 Mart 2017 11:49

Adliyede bilgisayar işletmeni var ise, ne kadar alıyorsa o kadar alıcaz, böyle birtanıdığınız varmı

mustafa_1987
Memur
08 Mart 2017 11:50

cezaevi katiplerinin bilgisayar işletmenliği kadrosuna geçirecek olsalar talep almazlar yazıda talep edenlerin demiş yani bu piyango gibi birşey listede ismi olanların talepleri doğrultusunda kadroları değişecek bunların yararları

1- başka kurumlarda bilgisyar işletmeni kadrosu olduğu için kurum değişikliği işlemleri daha kolay olacaktır.

2- maaşta artış olması ile ilgili olarak bu kadro derecesi ile alakalı bir durummuş yani kadrolarda düzenleme olduğu takdirde maaşlarde 300 ilaa 400 arasındaki bir artıştan bahsediliyor.

3- Bilgisayar işletmeni adliyelerde Bilgi İşlemde çalışıyor. Cezaevlerinde Bilgi işlem birimleri olmadığından bu tür işleri bilen tecrübeli katipler yapıyordu yada bilgisayar tekniseyi yapıyordu. eğer öyle bir birim açılırsa biriminizde değişiklikler olabilir. fakat şu an itibariyle infazdaysan infazda devam edersin başka türlü yerin değişmez

4- Bilgisayar işletmenliği ünvan kadrosu olduğundan ileriki yıllarda getirecekleri faydalar olabileceği gibi görünüyor.

5-Bu fırsat birdaha gelmeyebilir. Cezaevi katiplerinin sesleri hiç çıkmıyor fakat Bilgisayar İşletmenlerine ne gelirse sizede gelecek yani kulvarınız daha etkili olacak :

tüm bu yazdıklarımdan sonra daha ben katip olarak öleceğim cezaevinden battaniye ile çıkartsınlar beni diyorsanız devam edin :D

megamemur
Memur
08 Mart 2017 11:58

Şuanda yazıyı gelen yerı aradım ancak kımse acmıyor.

Bılende yok

Maası artırır yada azaltır dıyenler var. Yalnız benım ıcın onemlı olan calısma yerım degısecek mı? Yarın birgün resen gönderirlerse

yigti
Aday Memur
08 Mart 2017 12:14

Arkadaşlar dikkatli olun, faydası kesin olan birşey olsa geçmek istiyormusun diye sormazlar bu bir. ikincisi kurum değişikliği hayali gören arkadaşlar var adalet bakanlığına bulaşıp yakasını kurtarabilen kim olmuş bugüne kadar önce bunu bir düşünsünler. üçüncüsü ise bu sitede maaş robotu var girin hesaplayın. ben 10/3'üm hesapladım 3 tl düşüyor maaşım. 9/1 olunca 20 tl kadar düşüyor. ilerleyen derecelerde fark kapanıyor aynı maaşı alıyor ikiside, bu sadece adalet bakanlığına açılan boş kadroları doldurmak için isim değişikliği amaçlı yapılan bir iş benim tahminimce. Bunun artısı cezaevi katibi 3/5 dereceden öteye gidemiyordu artık 1/4'e kadar gidebilecek ve emeklilikte faydası olacak.

Ancaaaak..

şu an görevde yükselme sınavlarında idare memurluğu, saymanlık vs için cezaevi katibi diğer şartları taşıdığı takdirde başvurabiliyor. Şimdi ben buna geçersem 2 yıl sonra görevde yükselmeye girebilecek miyim? Benim aklıma takılan bu. Şu an bilmediğimiz birkaç yıl sonra karşımıza çıkabilecek başka bir sürpriz olabilir mi? 3-4 yıl sonra itiraz da edemeyiz kendin dilekçe yazıp kabul etmişsin deyip geçerler. Adalet Bakanlığı bu Adaleti sadece isminde.. Dikkatli davranın sonradan pişman olmayalım..

Toplam 156 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi