Editörler : Cüneyt Barışoglu
19 Mart 2017 20:46   

Paramedik ilk ve acil yardım okunur mu ?

s.a aleyküm arkadaşlar, 24 yaşındayım şuan lisansdan muhasebe ve finans yönetimi bölümünü okuyorum. 2.sınıftayım şuan. Liseden mezun oldugumdan bu yana çeşitli sorunlardan dolayı sınava hiç hazırlanamadım, sağlıkla ilgili bölümler düşünüyordum ama hazırlanamadığımdan olmadı. Bu sene bölümüm okurken tekrar sınava girdim %50 olarak ilk ve acil yardım bölümünün puanlarına yakın geliyor. Parası önemli değil üniversiteninde bu bölümü tavsiye edermisiniz bana ? 2 3 sene sonra yaş 27 28 olacak atanma puanları ne olur açık kapanır mı? Özelde nasıl çalışırım biraz bilgi verirmisiniz?

19 Mart 2017 21:02

radyolojiteknikeri34
Memur

2-3 sene sonrasını kestirebilcek kapasitemiz olsa sence ataması olmayan bölümler okunur mu amk

19 Mart 2017 21:22

RainbowSays
Aday Memur

Başka bilen varmı

19 Mart 2017 21:29

attsan
Aday Memur

1200 küsür kişilik alım yapıldı. 2000 kişilik alım daha yapılırsa 2 sene içerisinde(ki çok rahat yapılır) paramedik açığı da kalmayacaktır.

ATT'ye döner.

Sokaktan geçen 12.sınıf öğrencisini çevirin sorun. Üniversitede hangi bölümü istiyorsunuz diye. 5 öğrenciden 3 ü paramediği istiyorum der :D

Bunları düşünürek bölüme yönelin.

19 Mart 2017 22:07

mimiko
Aday Memur

Başka bilen varmı

RainbowSays, 8 ay önce - Alıntıya git

bu sene yeni ünilerin yeni paramedik bölümü de açıldı, sürekli açılıyor ortaöğretim sağlıkçıların 5. sınıfı gibi. 2 3 seneye kalmaz artık.. zaten sen okuyana kadar 2 sene geçmiş olur

19 Mart 2017 23:13

RainbowSays
Aday Memur

1200 küsür kişilik alım yapıldı. 2000 kişilik alım daha yapılırsa 2 sene içerisinde(ki çok rahat yapılır) paramedik açığı da kalmayacaktır.

ATT'ye döner.

Sokaktan geçen 12.sınıf öğrencisini çevirin sorun. Üniversitede hangi bölümü istiyorsunuz diye. 5 öğrenciden 3 ü paramediği istiyorum der :D

Bunları düşünürek bölüme yönelin.

attsan, 8 ay önce - Alıntıya git

17 yaşındamısın ?

19 Mart 2017 23:30

lalati
Şube Müdürü

perfüzyon teknikerliği oku. 52 ile atandılar en son atamada

20 Mart 2017 06:58

attsan
Aday Memur

Evet 17 yaşındayım bu sene mezun olacağım. Neden sordunuz ?

20 Mart 2017 10:17

kayseri204
Daire Başkanı

Tabi ki okunur.İlk tercihin lisans Hemşire 2.tercih paramedik olsun.

20 Mart 2017 20:31

RainbowSays
Aday Memur

Tabi ki okunur.İlk tercihin lisans Hemşire 2.tercih paramedik olsun.

kayseri204, 8 ay önce - Alıntıya git

Saolun hocam peki kontejan doluyor diyorlar paramedikler için alımları olmayacak eskisi gibi diyorlar.Üstteki arkadaşların dediği gibi çok üniversite açıldı

20 Mart 2017 21:18

RainbowSays
Aday Memur

Evet 17 yaşındayım bu sene mezun olacağım. Neden sordunuz ?

attsan, 8 ay önce - Alıntıya git

Yani diyorsun ki 2018 de 2019 atanmak için en az 85 almak lazım ?

20 Mart 2017 23:11

zehraatt
Aday Memur

Bence okuyun 5 6 Yil boyle alim devam Eder.

21 Mart 2017 01:24

RainbowSays
Aday Memur

Bence okuyun 5 6 Yil boyle alim devam Eder.

zehraatt, 8 ay önce - Alıntıya git

Tşkler neden 5 6 yıl daha devam eder sizce ?

21 Mart 2017 01:40

zehraatt
Aday Memur

Paramedik olarak calisan arkadaslarimla konusuyorum onlar alim 5 6 yil devam Eder diyorlar

21 Mart 2017 01:40

RainbowSays
Aday Memur

Paramedik olarak calisan arkadaslarimla konusuyorum onlar alim 5 6 yil devam Eder diyorlar

Tşkler

21 Mart 2017 01:42

zehraatt
Aday Memur

Tabi paramedik okuyacagina asil iyice derslerine hemsirelik oku daha iyi ;)

21 Mart 2017 01:43

RainbowSays
Aday Memur

Tabi paramedik okuyacagina asil iyice derslerine hemsirelik oku daha iyi ;)

yaş 24 mezun olmaya 28

21 Mart 2017 01:44

zehraatt
Aday Memur

Sen bilirsin hemsirelik ebelik hic sonmez AMA paramedik att gibi...

24 Temmuz 2017 12:21

rekuye
Şef

ilk ve acil yardım bölümüne kaydolmak için ehliyet şartı var mı veya kayıt olduktan sonra ehliyet almamız gerekiyor mu?

Zira Ösym klavuzunda özel şartlar madde 233 aynen şöyledir;

Madde 233. Bu programa alınacak öğrencilerin, Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları,program gereği 2. sınıfta araç kullanmanın ZORUNLU olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış ancak 23 yaşından gün almamış olmaları; erkek öğrenciler 1.65?den, kız öğrencilerde 1.60 m?den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen son iki rakamından 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğe sahip olmaları gerekmektedir.

24 Temmuz 2017 19:47

Miraeylül
Aday Memur

ilk ve acil yardım bölümüne kaydolmak için ehliyet şartı var mı veya kayıt olduktan sonra ehliyet almamız gerekiyor mu?

Zira Ösym klavuzunda özel şartlar madde 233 aynen şöyledir;

Madde 233. Bu programa alınacak öğrencilerin, Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları,program gereği 2. sınıfta araç kullanmanın ZORUNLU olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış ancak 23 yaşından gün almamış olmaları; erkek öğrenciler 1.65?den, kız öğrencilerde 1.60 m?den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen son iki rakamından 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğe sahip olmaları gerekmektedir.

rekuye, 4 ay önce - Alıntıya git

Kaydolmak için ehliyet şartı yok ams ehliyet almana engel bi durumun olmayacak.mezun olana kadar alabiliyosun

20 Ağustos 2017 13:57

KerEnYıl
Aday Memur

Bu 23 yaş şartı nedir ? Benim yaşım 24 seneye paramedk okumak istiyorum. Ehliyetim var 2011'den beri

Toplam 23 mesaj
ANKET
Gelecek 15 yılda sizin ve ailenizin durumu; iyiye mi gider, kötüye mi?