Editörler : oto-danisman-expert
20 Mart 2017 12:13

Golf 4 direksiyon kutusu

bende 2001 golf 4 var.. yaklasık iki senedir bende aracımdan memnunum diyebilirim en azından bugüne kadar..

malum 15 16 yıllık araç rutin bakımları dışında extrem bir sıkıtısını görmedim lakin olur olmadık zamanda olur olmadık spesifik sorunlar çıktı.. bir ara direksiyon yağ müşürü problemi vardı direksiyon yağ sızdırıyordu onu halletik cüzi bir ücrete tam ondan kurtuldum derken dün arac durdugu yerde yag akıtmıs direksiyon yağ sızdırmış aracın içine sanki hızar girmiş gibiydi ki buna aşinaydım önceki müşür sorunundan ama buseferki farklı dün bugün 1.5 litre direksiyon yağ bitirdim üstten koydum alttan aktı gitti ama müşürde sorun olmadğı belli zira ordan sızdırmıyor aks tarafından aracın sağ ön teker tarafından akıntı bariz şekilde belliydi netten araştırdım aks keçesine kani oldum, ben 200 300 masrafı çok bulurken, ustama ki kendilerine güvenirim hakettiklerini istiyorlar ve işide biliyorlar..wosvagenin yan servisi az evvel aracı götürdüm direksiyon kutusu değişecek dedi, usta revizyonu 500 800 arası tutar 3 gün sürer dedi ama sıfırlarsak 1000 lira masraf cıkar dedi bende sıfırlayalım dedim..

hasılı bu direksiyon kutusu durduk yere neden miadını doldurur ve sebep ne olmuştur usta 15 yıllık araç için normal dedi ama..

birde daha evvel başına gelen ve tecrüne eden arkadaşlar varsa aramızda, rakam nasıl normalmi..biraz araştırdım rakamlar aşagı yukarı aynı 850 1000 arası lakin revize nekadara mal olurdu...

ayberk33
Daire Başkanı
20 Mart 2017 15:30

3 yıl kullandım sanayiden çıkamadım baş belası bir araçtır satıp kurtulmanı tavsiye ederim

muay.thai
Memur
20 Mart 2017 21:18

bende kia bi araç vardı.205 bin kmdeyken direksiyon hidroloği yağ kaçırdığı için direksiyon kutusu tamir gördü.servis 2500 fiyat verdi sanayide tamirci 650 ye yaptı ama araç dikiş tutmadı.tamirden sonra tam dönüşlerde çok kötü bi ses geldi.başka bi yere götürdüm 80 liramı aldı.sonra o ses geçti ama bozuk yolda direksiyondan tıkırtı gelmeye başladı.daha sonra tam dönüşlerde hafif ses gelmeye başladı.215 binde aracı sattım.

direksiyon kutusu tamirleri pek dikiş tutmuyor araştırdığım kadarıyla.parça fiyatı çok pahalı değilse orjinali ile değiştirmenin daha sağlıklı bence

konserwatif
Müsteşar
20 Mart 2017 23:38

Eyvallah kardeş... bende değiştirelim dedim zaten ustaya güveniyorum bana yan sanayi takariz oda 1000 lirayı bulur dedi sanırım işçilik dahil bende sormadim ama dahildir heralde..netten baktım orjinal var ama golf için fiyat göremedim polo için 1200 lira yazıyordu golf içinde 1500 vardır sanırım..şimdi işçiliği ile beraber orjinal istesen 2000 ni bulur sanırıyorum.. yan sanayi fiyatları da nette 850 1000 arası şimdi yan sanayi takılacak olmasi sıkıntı olurmu acaba.. zaten nasip olursa bu yaz elden çıkartırim orjinale gerek varmı ki

muay.thai, 7 yıl önce

bende kia bi araç vardı.205 bin kmdeyken direksiyon hidroloği yağ kaçırdığı için direksiyon kutusu tamir gördü.servis 2500 fiyat verdi sanayide tamirci 650 ye yaptı ama araç dikiş tutmadı.tamirden sonra tam dönüşlerde çok kötü bi ses geldi.başka bi yere götürdüm 80 liramı aldı.sonra o ses geçti ama bozuk yolda direksiyondan tıkırtı gelmeye başladı.daha sonra tam dönüşlerde hafif ses gelmeye başladı.215 binde aracı sattım.

direksiyon kutusu tamirleri pek dikiş tutmuyor araştırdığım kadarıyla.parça fiyatı çok pahalı değilse orjinali ile değiştirmenin daha sağlıklı bence

917-Short Tail
Genel Müdür
21 Mart 2017 04:06

Ustanızi tanımam bilmem fakat bildiğim iyi ustalar öncelikle parçanın tamiri için uğraşırlar, değişimi çıraklar da yapar, garantili direksiyon kutusu tamiri yapan firmalar var, sizin ilinizde varmı bilmiyorum ama öncesinde onlardan da bir fiyat almanız yarariniza olur bence,

konserwatif
Müsteşar
21 Mart 2017 13:16

haklısınız lakin ben tamirine güvenemedim bir cok kişi tamirden sonra eski düzeninin tutmadıgından yakınmış..afyondayım burda yapan birileri var ama benim usta ankaraya gönderiyoruz biz dedi..birde tamir den sonra söyleyebiliyorlarmış ücreti, bende riske etmek istemedim garantili olarak değişim yaptırdım az evvel aldım aracı.. pek kullanmadım ama şimdilik sorun yok gibi duruyor umarım bendeyken bir daha sorun cıkarmazda bende hayırlısı ile elden cıkartırım..

917-Short Tail, 7 yıl önce

Ustanızi tanımam bilmem fakat bildiğim iyi ustalar öncelikle parçanın tamiri için uğraşırlar, değişimi çıraklar da yapar, garantili direksiyon kutusu tamiri yapan firmalar var, sizin ilinizde varmı bilmiyorum ama öncesinde onlardan da bir fiyat almanız yarariniza olur bence,

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi