Editörler : Lanet

24 Mart 2017 14:04

Belediye hakkında sorularımı cevaplarsanız sevinirim

Öncelikle Herkese Merhaba Lütfen Tecrübeli Bilgili Kişiler Cevaplarsa Sevinirim.

1. Büyükşehir Belediyelerinde Yeni Başlayan Sözleşmeli Mühendis Maaşı Evli Eşi Çalışmayan Ortalama Ne Kadardır? Ve Kadrolu Mühendise Göre Daha Mı Düşük Oluyor ?

2. Sözleşmeliler Ortalama Ne Kadar Sürede Kadroya Geçer veya Geçer Mi ? Sözleşme Yenilenmeden Kapının Önüne Koyulan Çok Kişi Var Mı Emsal Olarak ?

3. İş Güvenliği Uzmanlığı Gibi Belgelere Ek Ödeme Yapılır Mı Yapılırsa Ortalama Ne Kadar ?

4. Sözleşmeli Memurun Başka Bir Belediye Sözleşmeli Personeliyle Becayiş Hakkı Var Mı ?

5. Sözleşmeli Mühendisin İzin Hakkı 1 Seneyi Doldurunca Mı Oluyor ? ve 1 Sene Dolunca Akabindeki Senede 20+20 Gün mü Kullanılıyor Yoksa ilk yılın izin hakkı diye birşey yokmu.

6. Aday Personel Süresi 6 Ay Mı ? Bu Altı Aylık Sürede %8 Az Maaş Olayı Doğrumu ?

7. Belediyelerde Mobing Daha Mı Fazla ?

8. Mühendislerin İş Yükleri Diğer Kurumlara Göre Kıyasla Nasıldır Az Çok ?

Şimdiden Teşekkürler

muhendis6181
Kapalı
27 Mart 2017 01:48

yokmu yardımsever 1 kişi bile.

muhendis6181
Kapalı
28 Mart 2017 15:35

bir yardımsever hala bekleniyor.

birdeliserseri
Aday Memur
30 Mart 2017 09:24

1.Tam Net Ne Kadar Aldıkalrını bilmiyorum ama aynı kadrodan biri için sözleşmeli kadroludan çok daha fazla alıyor bir sds oranları çok değişik olduğu için bu miktarlar maaşlar biraz değişir

2.Sözleşmeliyken kapının önüne konulanlar var tabiki dava açtımı tekrar bütün geçmiş günlerinde kaybını alarak işe iade ediliyorsun sözleşmelilerin kadroya geçmesi biraz siyasi olarak hükümete bağlı bildiğim kadarıyla belediye kendisi ben kadrolu yaptım oldu olmuyor.

3.bilmiyorum ama yapılmayacağını düşünüyorum

4.Sözleşmelilerde becayiş hakkını kullanacağıyla ilgili bir tasarı çıktığını biliyorum ama bu becayiş aynı kurumdakiler için geçerli her belediyenin kendi özerk yapısı var o yüzden becayiş olmaz adı

5.bilmiyorum

6 aday personelle ilgili bir bilgim yok ama aday memurluk 1 sene ile 2 sene arasında diyor ikiseneyi aşamayacağını belirtiyor

7 yani daha fazla tabiki

8 diğer kurumları bilmiyorum çalışma ortamlarını bilmek lazım ama şunu söyleye bilirim bir insanın çalışma aşkı o parayı haketme helal kazanma isteği ne olursa olsun ben çalışırım dersen iş yükü fazla yok çalışmam dersen iş yükü az

umarım aydınlatıcı olmuştur.

muhendis6181
Kapalı
30 Mart 2017 12:17

cevap için teşekkür ediyorum.

özellikle trabzon ve adana büyükşehir için maaş sds bilenlerde varsa yazabilirse sevinirim.

birde sözleşmeli , kadroludan fazla alır yazmışsınız ? bu doğrumudur acaba belediye personelimisiniz.

birdeliserseri, 7 yıl önce

1.Tam Net Ne Kadar Aldıkalrını bilmiyorum ama aynı kadrodan biri için sözleşmeli kadroludan çok daha fazla alıyor bir sds oranları çok değişik olduğu için bu miktarlar maaşlar biraz değişir

2.Sözleşmeliyken kapının önüne konulanlar var tabiki dava açtımı tekrar bütün geçmiş günlerinde kaybını alarak işe iade ediliyorsun sözleşmelilerin kadroya geçmesi biraz siyasi olarak hükümete bağlı bildiğim kadarıyla belediye kendisi ben kadrolu yaptım oldu olmuyor.

3.bilmiyorum ama yapılmayacağını düşünüyorum

4.Sözleşmelilerde becayiş hakkını kullanacağıyla ilgili bir tasarı çıktığını biliyorum ama bu becayiş aynı kurumdakiler için geçerli her belediyenin kendi özerk yapısı var o yüzden becayiş olmaz adı

5.bilmiyorum

6 aday personelle ilgili bir bilgim yok ama aday memurluk 1 sene ile 2 sene arasında diyor ikiseneyi aşamayacağını belirtiyor

7 yani daha fazla tabiki

8 diğer kurumları bilmiyorum çalışma ortamlarını bilmek lazım ama şunu söyleye bilirim bir insanın çalışma aşkı o parayı haketme helal kazanma isteği ne olursa olsun ben çalışırım dersen iş yükü fazla yok çalışmam dersen iş yükü az

umarım aydınlatıcı olmuştur.

kartal1903kartal
Aday Memur
31 Mart 2017 14:26

@muhendis6181

1- Belediyeye göre çok değişmekle birlikte ortalama 3800 - 4300 civarı olur sanırım. Kadrolu mememurun aldığının %25 fazlasına kadar verebiliyor kurum. Belediye Başkanının yetkisinde.Birde SDS varsa bu rakam 775 TL'ye kadar artabilir.

2- Sözleşmelilere kadro hükümetin kanunla verdiği bir olay. Ama ben en geç 4 yıl içinde kadro verilir diye tahmin ediyorum. 4 yıl sonra sözleşmeli öğretmenler kadroya geçecek çünkü diğer sözleşmeli personel bizde kadroya geçelim diye bastıracaktır. O arada kadroya geçiş olabilir tahminimce. Sözleşmeli personel kamu adına imza yetkisine sahip olmaktadır bu yüzden sözleşmeyi fesh etmek kolay değildir. Mahkemeler okuduğum hemen hemen tüm kararlarda bu personel kolayca işten çıkarılırsa ( sözleşme fesh edilir veya yenilenmezse) üzerine kolaylıkla baskı oluşturulabilir mantığındalar. Benim gördüğüm tüm Mahkeme kararlarında sözleşmeli personel işe iade edildi ve maaş almadığı tüm sürelerin maaşı fazlasıyla ödendi.

3- Belgeye ödeme yapmazlar, Belediye seni bu iş için görevlendirirse ödeme yapar ama bildiğim kadarıyla sözleşmeli personel görevi dışında çalıştırılamıyor ve sözleşme ücreti dışında ücret alamıyor onun için konu karışık biraz,

4 - Sözleşmeli personelde tayin olayı yok. İstifa eder diğer belediyede başlarsın.

7- Belediyelerde iş çeşidi çok fazladır. İmar işlerinden , Fen İşlerine, Temizlik İşlerinden Sosyal İşlere kadar çok çeşitli görev alanı vardır. Bu yüzden iş yükü çalışacağın yere göre çok değişir. Ama genel olarak işi yükü azdır.

Yazdıklarımda yanlışlıklar olabilir. Varsa bilen arkadaşlar düzeltsin. Saygılar...

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi