Editörler : crops35
27 Mart 2017 12:05

Sn. müezzinoğlunun konuşması değişmiş biraz

Önceden Kamu Reformundan bahseden Çalışma Bakanımız şimdi şu şekilde söylüyor:

"Taşeron işçilerimizin durumuyla ilgili 4 bakan arkadaşımızla çalışıyoruz. Sıkıntılarını ortadan kaldıracağız. Referandum atmosferinde popülist olmasın diye ek bir cümle söylemiyorum. Biraz sabırlı olsunlar, onların derdi bizim derdimiz."

http://www.kpsscafe.com.tr/ekonomi/calisma-bakanindan-taserona-kadro-aciklamasi-geldi-h67823.html

Baskılar az da olsa bir sonuç vermiş ama referandumdan önce adım atılmazsa kadro hayal.

canh
Aday Memur
27 Mart 2017 12:48

referandum dan ne çıkıcak belli değil. sizce böyle bir ortamda kadro verecek olsalar referandumdan önce vermezler miydi? 2 seçenek var. ya hiç vermeyip oyalıyacaklar 1-2 seçim daha ya da ösp gibi taşeronu aratıcak bi sistem getirecekler. tepki çekmemek için referandumun geçmesini bekliyolar...

mysterious43
Aday Memur
27 Mart 2017 22:10

Gelmiş Geçmiş en kötü yöneten bakandır kendisi. Sağlık Bakanlığında bile bir kere faydası olmamıştır kendisinin Çalışma Bakanlığında da olmayacaktır. Böyle ağırdan alıp milleti kandırmasınlar Referandum öncesi çözüm yoksa, oyda (HAYIR) yok.. Aklınızı Başınıza Toplayın arkadaşlar 2 senedir aynı şeyleri söylüyorlar milleti oyalama taktikleri iyi işliyor (bknz: süleyman soylu %99,9 ilerledi.. Ahmet Davutoğlu 21 mart seçim beyanında kadroya alınacak demişti. Şuanda maliye bakanı naci ağbal sürekli değişik konuşuyor) Daha önce seçimde hükümet dersini aldı koalisyon yalan olunca hükümet kuramadılar.

hunhuurtu
Aday Memur
28 Mart 2017 10:22

Taşeron konusunda en detaylı konuşma bu sanırım, ancak son zamanda bunlar da unutulmuş

espala262
Aday Memur
28 Mart 2017 11:13

1 sene önceki haber

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
28 Mart 2017 11:27

Gecen senenin her haberini sazanlara bu yilin haberiymis gibi yedirip referandumdan da siyirmaya calisiyorlar yerseniz bir sonraki secimi beklersiniz

hunhuurtu
Aday Memur
28 Mart 2017 13:43

benim dikkat çekmek istediğim hükümet tarafından verilen sözlerin unutulduğuydu ama anlatamamışım.

espala262, 7 yıl önce

1 sene önceki haber

AYKlRl
Daire Başkanı
28 Mart 2017 23:43

Gırtlağımızı sıkmak için referandumdan evet çıkmasını bekliyorlar.

İlk işlerinden biri kiralık işçi düzenini oturtmak

İkincisi kıdem tazminatını kaldırmak

Üçüncüsü 657 kanununu değiştirip iş güvencesi ile çalışan kimse bırakmamak

Dördüncüsü taşeronları kiralık işçi statüsüne sokmak

Beşincisi Baas rejimindeki gibi tüm kadrolara kendi adamlarını yerleştirmek ve sonrasında cadı avına çıkmak.

Umarım evet çıkmaz ama çıkarsa iş hayatına yönelik yapacakları şeyler ve bu şeylerin sırası yukarıda yazdığım gibi olmazsa her türlü şeyi söyleyebilirsiniz bana.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bunlar bizim iyi günlerimiz, tarihe notumdur...

29 Mart 2017 09:52

+ benden

AYKlRl
Daire Başkanı
19 Nisan 2017 21:17

Bu burada dursun.

Bunlar iyi günlerimiz derken yanılmış mıyım göreceğiz.

AYKlRl, 7 yıl önce

Gırtlağımızı sıkmak için referandumdan evet çıkmasını bekliyorlar.

İlk işlerinden biri kiralık işçi düzenini oturtmak

İkincisi kıdem tazminatını kaldırmak

Üçüncüsü 657 kanununu değiştirip iş güvencesi ile çalışan kimse bırakmamak

Dördüncüsü taşeronları kiralık işçi statüsüne sokmak

Beşincisi Baas rejimindeki gibi tüm kadrolara kendi adamlarını yerleştirmek ve sonrasında cadı avına çıkmak.

Umarım evet çıkmaz ama çıkarsa iş hayatına yönelik yapacakları şeyler ve bu şeylerin sırası yukarıda yazdığım gibi olmazsa her türlü şeyi söyleyebilirsiniz bana.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bunlar bizim iyi günlerimiz, tarihe notumdur...

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi