Editörler : supporters.
29 Mart 2017 23:59

Geçmiş dönemlerden beklemede olan hakim adayı kaldı mı?

Arkadaşlar bazı hakim adaylarının güvenlik soruşturması nedeniyle atamasının yapılmayıp beklemeye alındığını duymuştum. 17. dönem hakim adaylarından da 60 a yakın kişinin kuraya girmeyip beklediğini çok önceleri duymuştum. Acaba halen daha güvenlik soruşturması gibi nedenlerle ataması yapılmayıp bekleyen hakim adayı var mıdır, bu konuda bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim.

yıkılmadım ayaktayım
Genel Müdür
30 Mart 2017 01:41

20. Donem adli yargi grubu var mart basinda staj sonu sinavlari bitti sonuclar aciklandi lakin halen atama bekliyorlar diye biliyorum

30 Mart 2017 14:15

17 dönemde olanlardan pek kalmadı gibi çünkü ihraç edildi girenlerin çoğu. Adaylıkta bekletinler de alınmadı. Mesleğe girenlerden de 20 30 kişi ihraç edildi. 19. dönem 1300 kişi vardı 100 civarı kişi mesleğe kabul edilmedi onlardan da arada mesleğe alınan duydum. Muhtemelen hakkında şüphe olanlara kendilerini ispatlaması için süre veriliyor.

canganfan
Aday Memur
30 Mart 2017 16:30

Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. Peki bu mesleğe kabul edilmeyen hakim savcı adayları devlet memurluğuna devam edebiliyor mu. Kabul edilmeyen adayların sonraki süreçleri nasıl işliyor acaba.

Müdde-i Umumiye, 7 yıl önce

17 dönemde olanlardan pek kalmadı gibi çünkü ihraç edildi girenlerin çoğu. Adaylıkta bekletinler de alınmadı. Mesleğe girenlerden de 20 30 kişi ihraç edildi. 19. dönem 1300 kişi vardı 100 civarı kişi mesleğe kabul edilmedi onlardan da arada mesleğe alınan duydum. Muhtemelen hakkında şüphe olanlara kendilerini ispatlaması için süre veriliyor.

31 Mart 2017 21:57

normalde 657'ye tabi memur olarak devam edilir fakat şu süreçte alınmayan FETÖ terör örgütü ile irtibat iltisak nedeni ile alınmayacağı için direkt ihraç edilir diye düşünüyorum

canganfan, 7 yıl önce

Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. Peki bu mesleğe kabul edilmeyen hakim savcı adayları devlet memurluğuna devam edebiliyor mu. Kabul edilmeyen adayların sonraki süreçleri nasıl işliyor acaba.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi