Editörler : oto-danisman-expert
30 Mart 2017 21:03

Focus 3 sorunu

Arkadaşlar focus 3 kullanıyorum benzin +lpg , kalkıştan sonra vites değiştirirken ya da diğer vites geçişlerinde ara sıra vuruntu gibi bişey oluyor, sanki biri aracı bir anligina tutup sonra tekrar itiyor gibi. Sürerken silkeleniyor musum gibi his yaratıyor ,çok sık olmuyor ama arada bir oluyor. Genelde hoşlanıp vites degistirirken neden kaynaklaniyordur. Birde 45.bin bakımı geldi henüz yaptırmadım bin km de geçti bundan dolayı olabilir mi ? Değişmesi gereken bişey mi var acaba.

30 Mart 2017 22:52

Lpg ayarı bu durumu çözecektir. ... kalitesiz yakıttan uzak durun. .... görmeden birşey söylemek yanlış olur

erdem.k88
Genel Müdür
31 Mart 2017 08:56

Benzini de lpg yi de kaliteli yerden alıyorum. Bi baktirayim lpg ayarına ,cevabınız için çok teşekkürler.

Yukarıda hoşlanıp vites değiştirirken yazmışım :) '' hizlanıp ''yazacaktim telefon otomatikman düzeltmiş.

despo
Memur
31 Mart 2017 13:53

Bakımla alakalı değil gibi sanki.silkelemenin yada yığılmanın debriyajdan ayak çekip gaza bastığınızda olduğunu söylüyorsunuz.Buna aksların sebep olduğunu söylüyorlar.focusta bu kronik sorunlardan ama servisler garanti bitene kadar sorunu çözmeye istekli değiller.

31 Mart 2017 16:45

Benzinde kullanırken bunlar oluyor mu.?

erdem.k88
Genel Müdür
31 Mart 2017 17:16

Benzinde bu sorunu test etmedim henüz, 1-2 gün deneyip öyle yazayım. lpg de yaşadım sorunu ,zaten çok sık olan bişey değil ama yine de kafama taktım.

917-Short Tail
Genel Müdür
01 Nisan 2017 14:41

Buji değişimi olacak ise bujilerin doğru büyüklükte olmasına dikkat edin.

erdem.k88
Genel Müdür
01 Nisan 2017 15:06

Teşekkürler hocam uyariniz için , dikkat ederim

917-Short Tail, 7 yıl önce

Buji değişimi olacak ise bujilerin doğru büyüklükte olmasına dikkat edin.

despo
Memur
01 Nisan 2017 18:50

Akslarınızda boşluk olma ihtimali yüksek.aynısı benim 3.5 focusumda da var.Garantisi varsa aracın önce bir rotçuya gidin emin olun boşluktan sonrada garantisi varsa garantiden değişim talep edin.Aks boşluğu test sürüşünde bilmeyen biri tarafından gözden kaçırılabilir.Servisteki teknisyen isterse

Test sürüşünde sizi sorun olmadığına ikna edebilir.

Liftte, varmı yokmu kesin anlaşılır.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi