Editörler : crops35

muiktisat
Memur
15 Nisan 2017 11:12

Ne guzel soyledin valla umarim su kurumda kimse memur unvaniyla calismaz. Tercih etme sebebimizin karsiligini aliriz ve hemen veya 3 senenin sonunda guy olup en gec 6 senede uzmanligimizi aliriz.

KamudaMemur, 7 yıl önce

Ben de BİMER e gönderdim mesajı. Facebook Sn. Bakanımıza da yorum ve mesaj gönderdim. Hakkımızda hayırlısı. İnşallah bu GİB te bir tane bile lisans mezunu memur kalmaz. Hepimiz 3 yıl deneyimimizi doldurunca Gelir Uzmanı oluruz. Hatta 3 deneyimini doldurmayanları da en kısa zmanda GUY kadrosuna alsınlar. İleride 3 yıl doldurunca da GU olabiliriz.

güntekin tarık
Aday Memur
16 Nisan 2017 21:26

güncel

KamudaMemur
Genel Müdür
18 Nisan 2017 21:27

Sesimizi duyurmak adına ne tür etkinlikler yapıyorsunuz ? Sn. Bakanımızın, Sn. Başbakanımızın, Sn. Milletvekili Bennur Hnm. Facebook sayfalarına yorum ve tweeter larına tweet gönderelim hep birlikte. Görürlerse bizim için bir şeyler yapacaklarına inanıyorum.

KamudaMemur
Genel Müdür
18 Nisan 2017 21:43

Arkadaşlar Giderde hiç bir sınavda KPSS şartı istememişler. Oyüzden bizdende KPSS şartı istemeyebilirlermiş. Bu durumda KPSS başvrusunu kaçıran arkadaşlar bu konuyu araştırıp değerlendirip bir karar vererek sınav hazırlıkları yapmaya başlaybilirler. Tabi sonradan KPSS şartı isterlerse kimse bana bir şey demesin. Bu konuyu facebook gu sınavı isteyenler grubundan okudum ve yazdım.

Ayabakan74
Aday Memur
19 Nisan 2017 18:56

Arkadaşlar syn.Naci Ağbalin gorevden ayrılacağı ve uzmanlık sınavının yalan olduğunu söyleyen bazı forumlarda insanlar var sizin bu konuda duyumunuz oldumu

KamudaMemur
Genel Müdür
19 Nisan 2017 19:51

2 mayısta kanun çıkacakmış öyle diyenlerde var. Bekleyelim. Göreceğiz.

muiktisat
Memur
19 Nisan 2017 19:56

Bugun ise basladim. Mudur, sinav falan beklemeyin o is yas dedi. Yani bu seneki sinav da supheli.

güntekin tarık
Aday Memur
19 Nisan 2017 21:04

sınav olur ama tahminen 2017 sonu veya 2018 başı olur

aydinboz
Aday Memur
19 Nisan 2017 23:21

Hayırlı , uğurlu olsun. Hoş geldin aramıza.

muiktisat, 7 yıl önce

Bugun ise basladim. Mudur, sinav falan beklemeyin o is yas dedi. Yani bu seneki sinav da supheli.

aydinboz
Aday Memur
19 Nisan 2017 23:23

2 . Mayısta ki kanun yeniden bir vergi ve prim borçlarına yapılandırma çıkarıyorlar , onun ile ilgili kanunun görüşmesi bu. Ama bu arada bir torba yasa da çıkarır da bu sınavı da aradan çıkarırlarsa bilemem. Bu arada saniyorum 3 -4 arkadaşımız haricinde pek bir kimse Sınav ile ilgili BIMER'e başvurmadı sanırım ?

KamudaMemur, 7 yıl önce

2 mayısta kanun çıkacakmış öyle diyenlerde var. Bekleyelim. Göreceğiz.

ulaşdemr
Şef
20 Nisan 2017 01:14

2016 KPSS nin geçerlilik süresi 1 yıl. Sınav 2017 kpss sınav sonuçlarından sonra açılırsa 2016 kpss puanları geçerli olur mu.

KamudaMemur
Genel Müdür
20 Nisan 2017 19:38

2016 KPSS 1 yıl süresi bitiminde 2017 KPSS ile alım olur diyenlerde var. Sınav için 2015,2016-2017 kpss lerin hepsini sayarlar diyenlerde var. Gider de kpss şartı yok bu sefer kpss istemezler kpss şatı olmaz diyenlerde var.

Geçmiş yıllarda kanun da kpss şartı yokmuş. Kpss şartını GİB sınav açarken sınava girme koşulu olarak GİB kpss şartını getirmiş.

KamudaMemur
Genel Müdür
20 Nisan 2017 19:41

Bence boşuna heyecan yapıyoruz. Sınavı açarken Engelli Memurlardan haberdar olanlar bizler için uygun bir tarih belirlenmesi için elinden geleni yapacaklardır. Bizleri düşünecekerine inanıyorum. Kendi kurumunda engelli memurlardan bihaberdar ve onları düşünmeyen aynı zamanda tüm memurları uzman yapıp engelli memurları da memur olarak bırakan düşüncesiz bir kurum olabileceğine inanmıyorum.

güntekin tarık
Aday Memur
20 Nisan 2017 21:28

meclise sunulan yeniden yapılandırma kanunu taslağında sınav maddesi yok inşallah bu bizlere zaman kazandır

Ayabakan74
Aday Memur
20 Nisan 2017 21:44

Arkadaşlar bu sınav en erken kasim ayının sonuna doğru olur vergi dairesi çalışanları na bir ödül olarak sunulacak

güntekin tarık
Aday Memur
21 Nisan 2017 21:43

güncel

KamudaMemur
Genel Müdür
22 Nisan 2017 20:49

Görüntülenme sayısı 3 bini geçmiş ama destek olan yazan 3-5 kişi :)

KamudaMemur
Genel Müdür
24 Nisan 2017 21:47

Facebookta Gelir Uzmanı sınavına hazırlık formunda birisi aşağıdakini yazmış.

arkadaşlar gelir idaresinde sınava girecek tam 4147 kişi var..sayılarını dahi çıkarmışlar ve gelir idaresi başkan yardımcısı ile görüştüler..sayı ve sınav içeriğini görüştüler..kpss şartı olmayacak dendi..sınav yapılandırmanın içine ek madde şeklinde konacak

Acaba sınava girecek kişi sayısı içinde bizlerde var mıyız ? Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ?

muiktisat
Memur
24 Nisan 2017 22:23

Onceden kayit yaptiriliyor mu sinav icin? 3 sene sonra acilir da hak kazanirsak simdiden bilelim

Ayabakan74
Aday Memur
24 Nisan 2017 22:58

Bu sayi bana biraz dusuk geldi bu sayinin icinde degil biz cogu memur bile yok bu sayının 5000 üzeri olacağını düşünüyorum

Toplam 125 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi