Editörler : E.Kayı Han
«838485868788899091929394»
26 Ağustos 2017 00:03

tamam teşekkürler şuan için sorun kalmadı gibi ama genede yapcam

Jandermeria, 7 yıl önce

Kardeş benimde sana bir tavsiyem var.İlgili bankaları bddk ver ve icrada tazminat davası aç. O ço bilmiş bankaların ne kadar hızlandıklarını göreceksin.Mesela sigorta paranı ödemiyorsa elindeki mahkeme kararını icraya ver ve sigorta şirketi hakkında görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulun.bu dediklerimi yapıpta facebookta yazıştığım çok adam sonuç almış.mesela işe pazartesi bddk elektronik şikayet bölümü var,ilgili mahkemrnin mahkemenin karar numarasını yazarak bankayı şikayet et birşeylerin düzelebileceğini sende göreceksin.

26 Ağustos 2017 17:29

nerde bu millet.varmı bir haber tanıdıkları olanlar beraat takipsizlik veya ceza alan varmı.

Keramibeyamcacim, 7 yıl önce

tamam teşekkürler şuan için sorun kalmadı gibi ama genede yapcam

26 Ağustos 2017 18:26

Ben takipsizlik aldım biraz durumumu açayım.Tahmin ettiğime göre beni abim yüzünden açığa alıp ihraç ettiklerini düşünüyorum.abimde üsteğmendi.darbeden hemen sonra abim darbeci diye tutukladı savcı.aradan 40 gün geçti abime pardon sen darbeci değilmişin engel olmaya çalışmışın dediler.ilk önce abime takipsizlik verildi sonrada bana verildi.sonuç ikimizde ihraç. Ohal komisyonu benim müracaatımı kabul etmezse ankara idare mahkemesine dava açacağım.muhtemelen bu mahkeme hiçbirşey bulamayıp senin abinden dolayı ihraç olmuşsun diyecekler bende şöyle diyeceğim sayın hakim bey benim abim zaten suçsuz mahkeme kararıyla sabit.suçsuz bir adam üzerinden, suçun şahsiliği ilkesinide geçtim hadi, beni nasıl suçluyorsunuz diyeceğim. Mahkeme ne cevap verecek merak ediyorum.

nerde bu millet.varmı bir haber tanıdıkları olanlar beraat takipsizlik veya ceza alan varmı.

26 Ağustos 2017 19:15

Bayramdan sonra İade ve ihraç sayılarının daha fazla olacağı bir khk daha olacaktır.umarım gerçek fetöcü hainleri atarlar masum olanları da iade ederler.

mes_ut
Yasaklı
26 Ağustos 2017 19:28

Maalesef bende sizinle aynı durumdayım abimden dolayı ihraç oldum

Jandermeria, 7 yıl önce

Ben takipsizlik aldım biraz durumumu açayım.Tahmin ettiğime göre beni abim yüzünden açığa alıp ihraç ettiklerini düşünüyorum.abimde üsteğmendi.darbeden hemen sonra abim darbeci diye tutukladı savcı.aradan 40 gün geçti abime pardon sen darbeci değilmişin engel olmaya çalışmışın dediler.ilk önce abime takipsizlik verildi sonrada bana verildi.sonuç ikimizde ihraç. Ohal komisyonu benim müracaatımı kabul etmezse ankara idare mahkemesine dava açacağım.muhtemelen bu mahkeme hiçbirşey bulamayıp senin abinden dolayı ihraç olmuşsun diyecekler bende şöyle diyeceğim sayın hakim bey benim abim zaten suçsuz mahkeme kararıyla sabit.suçsuz bir adam üzerinden, suçun şahsiliği ilkesinide geçtim hadi, beni nasıl suçluyorsunuz diyeceğim. Mahkeme ne cevap verecek merak ediyorum.

26 Ağustos 2017 19:59

Kardeş sorun ne biliyormusun? Diyolarki hemde devletin en tepedeki insanlarından bahsdiyorum, ihraçlarda yüzde 1 bile hata yok. Bunu iddia eden insanlarla yüzyüze gelsek sadece tek bir soru sorcam, madem yüzde1 hata var neden khk ile ihraç ediyorsun?Eskisi gibi jandarmanın teklifi, iç işleri bakanlığı onayıyla kimi ihraç edeceksen et.bu kadar kendinden eminsen yüzde 1 diyordun, idare mahkemesine açacağım davaya kazanacağım demektir neden olayı mahkememe taşımama müsaade etmiyorsun? Cevabını sizde biliyorsunuz yinede cevap veriyim:çünkü bizleri haksız ve hukuksuz yere ihraç ettiler, kendim için yazıyorum benim mahkemeye verdiğimde mesleğe en geç 1 yıl içinde döneceğimi, üstünede maddi ve manevi tazminat ödeyeceklerini benden önce kendileri biliyor.işte bu tıkanıklığa ve kabile hukukunu uygulayabilecekleri,ben yaptım oldunun tek yolu, khk sopası..

mes_ut, 7 yıl önce

Maalesef bende sizinle aynı durumdayım abimden dolayı ihraç oldum

mes_ut
Yasaklı
26 Ağustos 2017 20:17

Bu ülkeye hukuk kolay kolay gelmez allah sonumuzu hayır etsin

Jandermeria, 7 yıl önce

Kardeş sorun ne biliyormusun? Diyolarki hemde devletin en tepedeki insanlarından bahsdiyorum, ihraçlarda yüzde 1 bile hata yok. Bunu iddia eden insanlarla yüzyüze gelsek sadece tek bir soru sorcam, madem yüzde1 hata var neden khk ile ihraç ediyorsun?Eskisi gibi jandarmanın teklifi, iç işleri bakanlığı onayıyla kimi ihraç edeceksen et.bu kadar kendinden eminsen yüzde 1 diyordun, idare mahkemesine açacağım davaya kazanacağım demektir neden olayı mahkememe taşımama müsaade etmiyorsun? Cevabını sizde biliyorsunuz yinede cevap veriyim:çünkü bizleri haksız ve hukuksuz yere ihraç ettiler, kendim için yazıyorum benim mahkemeye verdiğimde mesleğe en geç 1 yıl içinde döneceğimi, üstünede maddi ve manevi tazminat ödeyeceklerini benden önce kendileri biliyor.işte bu tıkanıklığa ve kabile hukukunu uygulayabilecekleri,ben yaptım oldunun tek yolu, khk sopası..

mes_ut
Yasaklı
26 Ağustos 2017 20:24

Birde benim anlamadığım kardeşler birinci derece yakinimiz değil ki diğer kurumlarda eşi çalışıp ihraç olan bir sürü insan var (burayı okuyorlarsa suçlama için yazmadim) tsk jandarma ve emniyetin nasıl bir uygulaması var bilen yok.

buzmavisi176
Kapalı
26 Ağustos 2017 20:25

OHAL komisyonunun amacı kurumların ihraç işlemlerini denetlemek.

Bu denetlemeyi kurum gerekçesine ve kendi elindeki norm cetveline bakarak yapacak.

Kurum gerekçesinin milli güvenliği vs. diye giden detaya göre kendi normlarına uygun olup olmadığına bakacak.

Kendi normlarına uyup uymadığı alt komisyonlar eliyle yapılacak.

9 adet alt komisyon var. Her komisyonun bir başkanı (hakim) ve iki müfettişi ve 10 yakın belki daha fazla uzmanı olacak.

Asıl yük alt komisyonlarda.

Kurum Ali Veli'nin ihbar veya şüphe üzerinde iltisaklı gördük onun için ihraç ettik desin.

OHAL komisyonu normları içinde böyle bir detay yoksa

GÖREVE İADE...

buzmavisi176
Kapalı
26 Ağustos 2017 20:29

tsk nın var egm ninde var. Jandarma malum içişlerine birden hazırlıksız bağladın. e genel k .lığı bilen bilir. atar geçer bakmaz hiç. personeline sahip çıktığı görülmemiştir. 'masumsa ilerde dönsün' biz atalım da mantığı da var. özellikle ilk ihraçlarda gn k lığın büyük hataları var. çok masumu yaktı. şüphe dedi attı. olabilir dedi attı. daha sonradan açığa alıp araştırma yoluna gitti. gerçi ilk ihraçları yapan isth başkanlığından bi çok kişi daha sonraları görevleri başından alıp götürülmüş.

mes_ut, 7 yıl önce

Birde benim anlamadığım kardeşler birinci derece yakinimiz değil ki diğer kurumlarda eşi çalışıp ihraç olan bir sürü insan var (burayı okuyorlarsa suçlama için yazmadim) tsk jandarma ve emniyetin nasıl bir uygulaması var bilen yok.

26 Ağustos 2017 21:57

neyin ne olduğu hiç belli değil resmi olarak 8 günlük operasyonda iken dağın başından geldi beni aldı darbeye teşebbüsden tutukladılar 2 ay sonra yahu sen zaten o gece dağ başındaymışsı 11 tanede şahidin var tim personeli hadi çık dediler çıkardılar ama biz ihraç soruşturma devam ediyor 19 temmuzdan beri bakalım ne diyecekler.jandarma bizi neden ihraç ettiğini baş savcı müzekkre yazdı ama bizimkiler bizde bilmediğimiz için cevap veremiyoruz dediler

buzmavisi176, 7 yıl önce

tsk nın var egm ninde var. Jandarma malum içişlerine birden hazırlıksız bağladın. e genel k .lığı bilen bilir. atar geçer bakmaz hiç. personeline sahip çıktığı görülmemiştir. 'masumsa ilerde dönsün' biz atalım da mantığı da var. özellikle ilk ihraçlarda gn k lığın büyük hataları var. çok masumu yaktı. şüphe dedi attı. olabilir dedi attı. daha sonradan açığa alıp araştırma yoluna gitti. gerçi ilk ihraçları yapan isth başkanlığından bi çok kişi daha sonraları görevleri başından alıp götürülmüş.

26 Ağustos 2017 22:01

aynı listede aynı ilden 5 askerdik 4 kurmay subay birde ben asb aynı dosya ile tutuklandık beni sende yalnışlık olmuş sen zaten görevdeymişsin dediler çıkardılar dierleri halen tutuklu mahkemeleri olmadı iddanameleri yazıldı mahkeme tarihi bekliyorlar beni o dosyadan ayırdılar digital verilerin incelemesi bekleniyor ceptelefonu incelemesi yapıldı ama hard diskler bekleniyor dosyaya takipsizlik bekliyorum ama bakalaım komisyon ne diyecek jandarmaya sayısız dilekçe gönderdim aradım ama kendileri bile bilmiyorlar.

neyin ne olduğu hiç belli değil resmi olarak 8 günlük operasyonda iken dağın başından geldi beni aldı darbeye teşebbüsden tutukladılar 2 ay sonra yahu sen zaten o gece dağ başındaymışsı 11 tanede şahidin var tim personeli hadi çık dediler çıkardılar ama biz ihraç soruşturma devam ediyor 19 temmuzdan beri bakalım ne diyecekler.jandarma bizi neden ihraç ettiğini baş savcı müzekkre yazdı ama bizimkiler bizde bilmediğimiz için cevap veremiyoruz dediler

jatek_antalya
Aday Memur
26 Ağustos 2017 22:26

16 temmuz avcik 669 sayili khk ile ihrac edilip ne oldugumu anlamadan hapiste buldum kendimi 1 subat ta tahliye edildim bide baktim kovusturmaya yer yoktur kararini elime verdiler hic biseyin yok diyorlar isin acikcasi eee su soruyu soruyorum madem bi sucumuz yok neden goreve iade etmiyorsun icerde yatarlen bile bu kadar koymamisti muezin olsam simdiye kac kere goreve iade edilmistim yaziklar olsun sana jandarma

buzmavisi176
Kapalı
26 Ağustos 2017 22:37

Memur olasaydı açığa bile alınmayacak sebeplerden ihraçlar yaptı jandama

27 Ağustos 2017 01:20

Jandarma sadece sayıya bakıyor ne kadar atsam o kadar çok övgü alırım diye düşünüyor muhtemelen.Khk ile geri dönenlerden biri benim devre arkadaşı teğmendi. Bu arkadaş 4 sene ergenekon davasında yargılanıp beraat etti,harp okulundayken duruşmalara gidiyordu.Jandarmanın ihraçtan iade etmesinin ne kadar zor ve ne ölçüde risk alabildiğini kafanızda biraz canlandırma adına yazdım.

buzmavisi176
Kapalı
27 Ağustos 2017 01:21

Yok mu gn k lıkta tanıdığı olan . iki kelam bişey yazsın şuraya

Gamem
Kapalı
27 Ağustos 2017 01:47

Bir hukuksuzlukta ben yazayım o zaman. Aynı suçlama ile 3 farklı savcılıkta dosyam var. Birinden takipsizlik aldım. Diğerlerine o takipsizlik kararını yolladım. Onlarda takipsizlik verecek. Türkiye dahil dünyanın hiçbir yerinde aynı suçlama ile farklı dosya açılamaz. Açılması için ekstra bir delil olması lazım. Onuda eğer varsa bir delil ilk dosyayı açan savcılık takip eder. Ama malesef o kadar iyi işleyen bir hukuk sistemi varki birbirlerinden haberi olmadan habire dosya açmışlar. Ama olsun elbet ilerde hakkımızı aradığımızda bunlarda bizim lehimize olur. Bu arada takipsizlik alalı 7 ay oldu ama maşallah KKK da bir tane bile iade yok.

Emrahacar810
Aday Memur
27 Ağustos 2017 01:58

Özele bakarmısın

Gamem, 7 yıl önce

Bir hukuksuzlukta ben yazayım o zaman. Aynı suçlama ile 3 farklı savcılıkta dosyam var. Birinden takipsizlik aldım. Diğerlerine o takipsizlik kararını yolladım. Onlarda takipsizlik verecek. Türkiye dahil dünyanın hiçbir yerinde aynı suçlama ile farklı dosya açılamaz. Açılması için ekstra bir delil olması lazım. Onuda eğer varsa bir delil ilk dosyayı açan savcılık takip eder. Ama malesef o kadar iyi işleyen bir hukuk sistemi varki birbirlerinden haberi olmadan habire dosya açmışlar. Ama olsun elbet ilerde hakkımızı aradığımızda bunlarda bizim lehimize olur. Bu arada takipsizlik alalı 7 ay oldu ama maşallah KKK da bir tane bile iade yok.

Gamem
Kapalı
27 Ağustos 2017 01:59

Bu arada merak edenlere söyleyim. Suçlama 2011 de kapattırdığım tel no. O tarihlerde yeryüzünde bylock diye bir program bile yok. Hattı turkcell benden sonra 2015 yılında başka birine satıyor. o şerefsiz kullanmış programı. Afyon'da adamın dosyası var. Ama nasıl oluyorsa ilk listede benim adım geliyor. Sonra İkinci listede adım olmayınca takipsizlik aldım. Sırf bu yüzden ihraç oldum. Hata yok diyenlere al sana kapı gibi hata. Ama nedense hala iade olamıyorum. Bu arada ne dershane ne banka ne gazete vb. hiçbirşey yok. Ayrıca 17 yıllık meslek hayatımda herkes bilir beni ve nasıl bir hayat Yaşantım olduğunu. Bu şerefsizlerle zerre kadar işim olmaz. Hatta Bunlar beni büyük ihtimal ters fişleme ile kesin fişlemişlerdir. Çünkü okadar açık bir şekilde yaşadım dünya görüşümü. Ama gel görki bok gibi tiksindiğim bu piçlerle aynı kefeye koyuldum en çokta bu ağrıma gidiyor.

buzmavisi176
Kapalı
27 Ağustos 2017 02:11

İki örnek de ben vereyim.

2006 da okula ya giriyor, 2007 de güvenlik soruşturmasında bi sene süleymancıların yurdunda kalmış diye bilgi geliyor ve okul ile ilişiği kesiliyor. Yurt da feto nun bile değil. hala yurtları açık olan süleymancıların. Neyse 2007 de okuldan atıyorlar. 2008 de dava açıyor ve geri dönüyor. 1 sene devre kaybı ile 2009 lu asb oluyor. meslek hayatına devam ediyor. Bi de bakıyor eylül 1 listesinde adı var. açığa alma falan yok direk ihraç eşi ile olan problemleri ihraç sonrası artıyor ve boşanıyorlar. Şuan köyünde babasının yanında bağ bahçe işleri ile uğraşıyor.

2007 de okula giriyor. Okul devam ederken güvenlik sor. 2006 da fetoşların dersanesine gitmiş ama faaliyete katılmamış bilginiz olsun diye yazı geliyor. elemanı okulda herhalde bi müddet gözetlemişler. okuldan atmıyorlar. Hiç bir sıkıntı yaşamadan mezun oluyor. asb. ta ki eylül 1'e kadar. direk ihraç. açığa falan alınmamış.

Sonraki ihraçlarda da masumlar vardır elbet. ama özellikle ilk ihraçlar çok sıkıntı. çok adam saçma sapan sebeplerden ihraç oldu.

Toplam 9704 mesaj
«838485868788899091929394»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi