Editörler : crops35
06 Nisan 2017 09:19

Teknisyenin görevleri

Millî

eğitim bakanlığı

Yenilik ve eğitim teknolojileri

genel müdürlüğünün

Teşkilat ve görevlerine ilişkin

yönerge

....

....

Teknisyenin görev ve sorumlulukları

MADDE 22 ?(1) Teknisyenin görev ve sorumlulukları şunlardır:

a) Makine, araç-gereç, teçhizat, bina, tesis ve benzerlerinin bakım ve onarımını

yapmak, korumak ve kullanıma hazır durumda bulundurmak,

b) Amirlerce verilen diğer görevleri yapmak.

...

Yukarıdaki görev tanımından hangi anlamlar çıkarılabilir. Mesela her teknisyen için geçerli midir, bilgisayar teknisyeni, elektrik-elektronik teknisyeni vs. Amirler bu tanıma binaen bu madde de geçen her görevi yap diyebilir mi? Teknisyenin mesleği ne ise o işleri mi yapar? Yorumlarınızı bekliyorum.

nakata1939
Aday Memur
06 Nisan 2017 14:52

Bizim burdakiler akşama kadar oturuyorlar. her hafta biri gelmiyor sırayla

CGülnar
Şef
06 Nisan 2017 15:24

Dediğiniz oluyordur, orası başka ama. Benim konuyu açmamdaki gaye görev tanımındaki genellik. Sanki her teknisyen bu sayılan görevleri yapar gibi bir anlam var. Fakat teknisyenin alanının ön planda olması gerekmiyor mu? Diyelim elektronik, bilgisayar, makina ressamlığı vs. teknisyeni binanın bakımından onarımından sorumlu olurmu, tadilat kapı pencere tamiratı yaparmı, ya da yapmak zorundamıdır?

nakata1939, 7 yıl önce

Bizim burdakiler akşama kadar oturuyorlar. her hafta biri gelmiyor sırayla

memur1335
Aday Memur
11 Nisan 2019 14:26

SGK görev tanımı ve birçok üniversite ve kurumlarının görev tanımlarında Teknisyen kendi branşı ile teknik işleri yapar demektedir. Dava açacak isen örnek olarak gösterebilirsin. Ama MEB teknisyen görev tanımı daha bulunmamaktadır.

memur1335
Aday Memur
11 Nisan 2019 14:28

Ayrıca senin yayınladığın MEB'in görev tanımı yönetmeliği değil !Yenilik ve eğitim teknolojileri Genel müdürlüğünün kendi iç yönergesi

bnyamın42
Aday Memur
12 Nisan 2019 10:34

Adalet bakanlığında teknisyenim özlük bilglerine bakıyorsun TEKNİSYEN (BİLGİSAYAR) diye yazıyor

üyeadıııı
Aday Memur
13 Nisan 2019 17:34

657de görev tanımı yoktur, kurumlar görev tanımlarını kendileri belirliyor

diplomanızda hangi bölüm mezunu iseniz o işlerden sorumlusunuz

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi