Editörler : cihan27E.Kayı Han
11 Nisan 2017 16:53

Evlilik yardımı alamıyorum acil yardım

arkadaşlar merhaba ben geçen hafta evlendim eşim çalışmıyor hemen ertesi gün gittim mutemete

gerekli evrakları verdim oda ayın 15inde maaşıma yansıyacagını söyledi bugun aradı sistemde yani merniste evli olduğun gözükmüyor dedi o yuzden maaşını yatıramadım dedi. ve bana dediği nüfusa git kimliğini değiştir dedi kafam allak bullak oldu zaten birşeyden anladığı yok zararı bana dokundu

suan çipli kimlik kartları veriliyor ve onun gelmesi aylar sürüyor hatta randevu bile alınamıyor ben

şimdi çipli kimlik alınıncaya kadar maaşıma evlilik yardımı alamayacakmıyım ? saçma sapan şeyler çözemedim gitti valla

ahmetdemir83
Kapalı
11 Nisan 2017 21:56

Sistemden yani nüfus müdürlüğünden evli olduğunuza ilişkin yani vukuatlı nüfus kayıt örneği versinler işiniz hallolur

kardon
Şube Müdürü
13 Nisan 2017 07:04

Eş yardimindan faydalanmak için aile bildirim formunu kurumunuza iletmeniz yeterlidir. Dilekçe tarihini takip eden aybaşı itibariyle yardimdan faydalandirilacaksiniz. Eğer sistemsel bir sorun nedeniyle odenemiyorsa, sorun cozuldukten sonra geriye dönük tüm haklariniz odenecektir.

AH_64E
Aday Memur
16 Nisan 2017 04:16

Aile durum bildirir formunu doldurduğun tarihten itibaren alabilirsin aile yardımını. Mutemet bir zorluk çıkarıyorsa bir dilekçe yaz geriye dönük fark ücretini ödemek zorunda.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi