Editörler : Pangaea
12 Nisan 2017 15:10

2017/4 Ataması ve Sonrası Atamalar için Temel Bilgiler

arkadaşlar sizlerden gelen sorular üzerine bu başlıgı açmanın elzem oldugunu düşündüm..

kurum/ kadro farketmeksizin 4/b li yada 399'lu herhangi bir kadroya atamanızın yapılması kadrolu olarak tercih yapmanızın ve atamanızın yapılmasına engel teşkil etmez..bu konu nettir tatmin olmak yada resmi olarak bir bilgi sahibi olmak isteyenleriniz devlet personel başkanlıgından bu konuda görüş yani müteala isteye bilirler yada eski mütealaları okuyabilirler..

şöyle ek bir bilgi daha vereyim açıktan yani kurumların kendi alımlarına başvurup kadrolu olarak yerleşmeniz ve atamanızın yapılmış olması yine ösym ile başvuru yapmanıza engel değildir ancak ösym ile yerleştirilmeniz durumunda atamanızın yapılamayacagını bilmenizi isterim zira kadrolu olarak yerleşen bir aday muvafakat isteyemez ve istifa yolu ilede bir başka kadrolu kadroya ataması yapılamaz.

ancak ösym aracılıgı ile kadrolu bir kuruma yerleşen aday tekrar açıktan alım ile alım yapan kurumlara başvurmasından bir engel yoktur ama aynı şekilde aynı düzeydeki bir kadroya geçiş yapamaz ve yine

merkezi sistem ile kadrolu olarak yerleşen aday bir kez daha ösym aracılıgı ile kadrolu alımlarda tercihde bulunamaz..

DİP NOT:

arkadaşlar burdaki paylaşımlarım tamamiyle beni bağlar benim verdiğim bilgilerin sitemiz adına bağlayıcı tarafı yoktur bende sizler gibi atanmadan ve atandıktan sonra hem şahsi merakım hemde atandıktan sonraki tabii oldugum kanunu merak ederek ögrenmeme vesile olan konular ile edindiğim bilgilerdir.. %100 kesinlik arzeden bilgilerdir diyemem zira öyle bir konumum da yok haddimde yok.. lütfen benden aldıgınız bilgiler konusunda şüpheye düştükleriniz var ise onları teyit edecek bilgiler referanslar ile destekleyiniz..ancak takip edemediğim son 1 2 yılda spesifik değişiklikler yok ise bildiklerim ışıgında paylaştıgım bilgilerin dogru oldugunu düşünüyorum..

nikimin altında editör yazıyor olması verdiğim bilgilerin sitemizi bagladıgı anlamı taşımaz zira böyle bir başlık açıp sizleri bilgilendirmek ile mükellef ve zorunlu değilim.. ben nacizane bildiklerimi ögrediklerimi siz memur adayı arkadaşlara yardımcı olmak maksadı ile paylaşıyorum... editör olarak görevimiz sadece forumun ahengini bozdurmamak şikayet konusu olan paylaşımlara müdahale etmek ve forumu düzenlemekten ibarettir..yani sizleri bilgilendirmek gibi bir zaruretimiz yok bana sitem edecek iseniz lütfen bu acıklamamı göz ardı etmeyiniz..verdiğim bilgiler resmi bilgilerdir remi açıklamalardır demem diyememde...

konserwatif
Müsteşar
12 Nisan 2017 15:44

arkadaşlar aklıma gelmişken siz memur adayı arkadaşları bir konuda uyarmak istiyorum..

yıllar evvel bizlerde sizlerin şuan yaşadıklarını yaşadık ve karmakarşık bilgiler ile tercih yapıp yerleştik bir çogumuz sizler gibi araştırmadıgı ve net bilgilere sahip olamadıgı için istemediğimiz kurumlara yerleştik malesef, bir an evvel atanmak kaygısıyla ben atanalı 10 yıl bitti o zamanlar da sizler gibi bizlerde bilgi almaya calısıyor cabalıyorduk ama malesef bukadar geniş bilgi ağına sahip değildik..sizler bu konuda bizlere nazaran biraz daha araştırıcı ve şanslısınız..

geleyim uyarma yapmam gereken hususa;

arkadaşlar her tercih öncesi yaşanan puanlarını paylaşıp tercih yaptıgı yerleri burda paylaşan arkadaşların paylaşma nedeni kendilerince diğer arkadaşları iyi niyetli gibi uyarıp bakın benim puanım 95 x kurumun y ilinin z kadrosuna tercih yaptım eger bu kadroyu tercih edecek olan arkadaşlar varsa buraları tercih etmesinler diyenler çıkar çıkıyor lütfen siz bu arkadaşlara itimat etmeyiniz..

puanınız ne olursa olsun tercih haklarınızı 3'e ayırınız ilk kısmı tercihiniz puansal olarak yerleşme ihtimalinizin çok az oldugu ama yerleştiğiniz takdirde sizin için çok büyük bir süpriz olmakla birlikte sizleri çok mutlu edecek kadrolar kurumlar olsun.. 2. kısmı yerleşmek istediğiniz yani alanınız ile ilgili kadrolar olsun teknikerseniz teknikerlik mühendis iseniz mühendislik kadroları olsun son kısımda yerleşmeniz durumunda çok sevinemeyeceğiniz ama şükredeceğiniz kadrolar olsun..

ve bence alan dısı yani 4001 gibi kodları çok tercih etmeyiniz böyle yaparak şansınızı dahada zora soktugunuzun lütfen farkında olunuz...

mutlaka ama mutlaka tercih yaparken fantezi yapmaktan kaçınmayın heleki puanınız fena sayılmayan ve ilk yılınız ise kesinlikle fantezi olarak sayılacak tercihlere en az 3 5 tane yer veriniz..

kaç tercih hakkınız var bilmiyorum ama nacizane tavsiyem bu yöndedir..

umarım gönlünüze göre olur..

12 Nisan 2017 16:01

peki kgm sözleşmeli personel alımında kazandık daha sonra baska bir bakanlığın ilanı çıktı aynı şekilde sözleşmeli personel alımını tercih edip kazanırsak ne olur ??

örnek teşkil etmek için karayolları genel müdürlüğünün bu alımında sözleşmeli 4/b tercih ettik kazandık orman mühendisi olarakatamalar malum uzun sürüyor diyelim bir süre sonra orman ve su işleri bakanlığıne bağlı mili parklar için yine sözleşmeli 4/b orman mühendisi alım ilanı çıktı bu ilana başvuru yapıp kazanbilir miyiz atamamız olur mu acaba???

konserwatif
Müsteşar
12 Nisan 2017 16:05

merkezi sistem ile sözleşmeli olarak yerleşip yine bir başka kurumun sözleşmeli kadrosuna sadece açıktan alımlarda başvurabilirsiniz..

ormanmühendisi17, 7 yıl önce

peki kgm sözleşmeli personel alımında kazandık daha sonra baska bir bakanlığın ilanı çıktı aynı şekilde sözleşmeli personel alımını tercih edip kazanırsak ne olur ??

örnek teşkil etmek için karayolları genel müdürlüğünün bu alımında sözleşmeli 4/b tercih ettik kazandık orman mühendisi olarakatamalar malum uzun sürüyor diyelim bir süre sonra orman ve su işleri bakanlığıne bağlı mili parklar için yine sözleşmeli 4/b orman mühendisi alım ilanı çıktı bu ilana başvuru yapıp kazanbilir miyiz atamamız olur mu acaba???

12 Nisan 2017 16:13

anladım teşekkürler...

konserwatif, 7 yıl önce

merkezi sistem ile sözleşmeli olarak yerleşip yine bir başka kurumun sözleşmeli kadrosuna sadece açıktan alımlarda başvurabilirsiniz..

12 Nisan 2017 16:16

kusura bakmayın çok soru soruyorum ama bunu da sormalıyım :)

peki geçen aralık sonu merkezi atama oldu orda tercih yaptık kazandık tabi bi daha merkezi alıma artık basvuru yapamıyoruz onu biliyorum ya bu kgm alımına başvuru yapılabilir mi ??

12276895
Aday Memur
12 Nisan 2017 16:23

Hocam iyi günler benimde bir sorum var.

Bu alımda ÖSYM merkezi sistem üzerinden 4/B li olarak atanıp ağustos ayındaki alımlarda 4/A kadrolu bir kuruma yine ÖSYM merkezi sistem üzerinden tercih yapabilirmiyiz ya da kazanmamız durumunda atanabilirmiyiz. Teşekkürler.

konserwatif
Müsteşar
12 Nisan 2017 16:54

ösym aracılıgı ile sözleşmeli bir kadroya yerleştikten sonra bir sonraki kadrolu alımlara yine ösym aracılıgı ile tercih yapmanızda ve atamanızın yapılması hususunda bir engel yoktur...

12276895, 7 yıl önce

Hocam iyi günler benimde bir sorum var.

Bu alımda ÖSYM merkezi sistem üzerinden 4/B li olarak atanıp ağustos ayındaki alımlarda 4/A kadrolu bir kuruma yine ÖSYM merkezi sistem üzerinden tercih yapabilirmiyiz ya da kazanmamız durumunda atanabilirmiyiz. Teşekkürler.

konserwatif
Müsteşar
12 Nisan 2017 16:56

ösym tarafından merkezi alım ile kadrolu olarak yerleştirmeniz yapılmamış ise istediğiniz kadar kadroya sözleşmeli olması koşulu ile başvura bilir tercih yapabilirsiniz..

ösym aracılığı ile aynı puanla ancak bir defa kadrolu olarak yerleştirmeniz yapılabilir..

ormanmühendisi17, 7 yıl önce

kusura bakmayın çok soru soruyorum ama bunu da sormalıyım :)

peki geçen aralık sonu merkezi atama oldu orda tercih yaptık kazandık tabi bi daha merkezi alıma artık basvuru yapamıyoruz onu biliyorum ya bu kgm alımına başvuru yapılabilir mi ??

konserwatif
Müsteşar
12 Nisan 2017 16:57

#düzeltme

ösym ile sözleşmeli olarak yerleşen adaylar tekrar ösym ile sözleşmeli kadrolara tercih yapamazlar..

karışıklık olmasın..

konserwatif, 7 yıl önce

ösym tarafından merkezi alım ile kadrolu olarak yerleştirmeniz yapılmamış ise istediğiniz kadar kadroya sözleşmeli olması koşulu ile başvura bilir tercih yapabilirsiniz..

ösym aracılığı ile aynı puanla ancak bir defa kadrolu olarak yerleştirmeniz yapılabilir..

Cevekeye
Aday Memur
12 Nisan 2017 17:29

Peki 4/b atamalarında güvenlik soruşturması olacak mı?

kyhn06
Kapalı
12 Nisan 2017 17:41

benim anladıgm 90 puanlı adam buraya atanacak sonra 2018 de merkezi alımdan kadrolu bi alıma daha basvuracak ama belki gitmeyecek nede olsa yerleşmiş daha önce.

Haritaci90
Aday Memur
12 Nisan 2017 19:34

Merhaba. Kasım'da 2016 puanları ile DSİ sözleşmeli mühendis alımı yaptı 275 adet. Bu arkadaşlar ösym aracılığı ile tercih yapmadığı için, mülakat oldu, KGM alımına (ösym ile alım yapıyor) başvuru yapabiliyorlar mı?

konserwatif
Müsteşar
12 Nisan 2017 20:20

Basvura bilirsiniz..

Haritaci90, 7 yıl önce

Merhaba. Kasım'da 2016 puanları ile DSİ sözleşmeli mühendis alımı yaptı 275 adet. Bu arkadaşlar ösym aracılığı ile tercih yapmadığı için, mülakat oldu, KGM alımına (ösym ile alım yapıyor) başvuru yapabiliyorlar mı?

konserwatif
Müsteşar
12 Nisan 2017 20:21

Şuan için öyle..

kyhn06, 7 yıl önce

benim anladıgm 90 puanlı adam buraya atanacak sonra 2018 de merkezi alımdan kadrolu bi alıma daha basvuracak ama belki gitmeyecek nede olsa yerleşmiş daha önce.

2663
Aday Memur
12 Nisan 2017 20:28

Mrb bende bi türlü bu kadro sözleşme olayını anlamiyorum:( bn mimarın kpss 2016 puanım p3 83,karayo

2663
Aday Memur
12 Nisan 2017 20:29

Karayollarinin sozlesmeli alimini kazansam bidaha tercih yapabilir miyim?

muhendiscs
Kapalı
12 Nisan 2017 22:43

Hocam bu alımda sözleşmeli atansak temmuzda tercih verip kadroluya atanınca bir sorun olmuyor yani, peki kgmden ayrilmak için nasıl bir yol izliyoruz?

begüm.pmb
Aday Memur
13 Nisan 2017 04:37

peki karayolları sözleşmeli atandığımız takdirde güvenlik soruşturması felan derken haziran aynı bulur göreve başlamamız.haziranda da 2017/1 ataması var.karayollarında yeni göreve başlamış olsak bile sözleşme fesh ederken herhangi bir yaptırım uygulama ya da zorluk çıkarma durumu var mı ? yoksa 15 günlük karayollarında çalışmış olsak dahi istifa edip 2017/1 tercihine geçiş yapabiliyor muyuz?

konserwatif, 7 yıl önce

Şuan için öyle..

Ahmet Burak58
Aday Memur
13 Nisan 2017 10:08

Benim de bir sorum var. Ya da hatırlatma diyelim. Karayolları alımlarında yazan iller aslında bölge müdürlükleri ve biz tercih edip söz konusu bölgeye yerleştiğimiz zaman bölge müdürlüğü kendine bağlı farklı bir şehire gönderebilir bizi. Yani biz Bursa bölgeyi tercih edip yerleşsek Bursa bölge bizi kendine bağlı olan Balıkesir iline yollayabilir. Bilmiyorum bilmediğim farklı bir durum var mı? Fakat durum yüksek ihtimalle böyle.

konserwatif
Müsteşar
13 Nisan 2017 10:25

olmaz istifa eder aynı gün yerleştiğiniz kuruma atamanız yapılır..

muhendiscs, 7 yıl önce

Hocam bu alımda sözleşmeli atansak temmuzda tercih verip kadroluya atanınca bir sorun olmuyor yani, peki kgmden ayrilmak için nasıl bir yol izliyoruz?

Toplam 102 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi