Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
15 Nisan 2017 13:16

Kamu basını ve medya nazarında, eğitim sistemi ve modelimiz fetöcü olabilir mi?

Bir takım maddeleri ve neden olduğu süreli açmazları, yaşanan kaosları sıralayacak olursak:

1- İyi biliyoruz ki bunların ilk yerleşkeleri Eğitim ve o sayede yuvalanarak teşkilatlandılar.

2- Yurt, yuva ve cemaat elinin hakim olduğu yapısal atılımlarını yine o sayede gerçekleştirdiler.

3- Askeri okulları daima el üstünde tuttular ve üst bürokratların eğitime bakışları asla değişmedi.

4- Mülakat ile Yönetici ve yönetici atama (kamunun her alanında) ya olan tepkilere aldırış edilmiyor.

5- Okullar adeta birer diploma ve veri fabrikası statüsüne alındı, 8/10 zayıfla sınıf geçiriliyor.

6- Ardından eğitim ve öğretmeni dejenere planı olan 147 şikayet hatları devreye konuldu.

7- Okullarda batak bir disipline yol açılarak, öğretmenler öğrenci karşısında köleleştirildi.

8- Performans sistemi adı altındaki kirli bir senaryo ile, öğrenci veli bakkal çakkal "Not Versin" denildi.

9- 1965'lerden kalma, oda endeksi ve statüsündeki rehberlikler daima disipline paravan edildi.

10- Bizden olmayanın canı çıksın diyen bir memnun-sen ve onun hiyerarşisi daima ön plana çekildi.

selamdar
Yasaklı
15 Nisan 2017 13:25

Sayın Akatlı, pekala cevabı iyi bilinen bir soru sormuşsunuz. Tespitleriniz mükemmel ötesi. Teşkler.

akatlıbey
Yasaklı
15 Nisan 2017 13:39

Teşekkür ederim. Bunlar ilk aklıma gelen demeyeyim; İlk Olarak Akıla Gelen En Doğal Bir Liste.

15 Nisan 2017 14:46

Gerçekten çok güzel bir derleme olmuş elinize sağlık.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi