Editörler : Pangaea

eliz alya alya
Kapalı
17 Nisan 2017 20:36

istatistik fen edebiyattı denk sayıldı sonra bir kaçtane gümrükle alakalı bir bölüm vardı denk sayıldı turüzm denlik istiyor neredeyse herkes denk bize biz kime dengiz onu bilmiyoruz sadece sonra sivil havaclık geçenlerde bir kişi çıktı biz size dengiz dedi yakında ebeler de biz size dengiz diyecek

daha memur olamadim, 7 yıl önce

başka hangi bölümleri iibf ye denk sayıyorlar ki.... MrExpert in dediği doğru çoğu üni de Turizm İŞLETMECİLİĞİ iibf çatısı altında eğitim veriyor. iktisat işletme muhasebe hukuk vesaire vesaire Turizm işletmeciliği bölümünde zorunlu olarak verilen dersler

17 Nisan 2017 20:40

valla onları bilemem ama turizm işletmeciliği adı üstünde işletmecilik. ilk başta iibf çatısı altında açılan bi bölüm zaten turizm... ancak daha sonra turizm işletmeciliği bölümününde altında farklı dallar oluşmasından ötürü iibf lerden ayırıp "turizm işletmeciliği ve otelcilik yüksek okulu" yaptılar. bunun da altında konaklama işl, seyehat işl, gastronomi falan vesaire vesaire gibi dallar oluştu. denkliği yök tarafından ayrıca kabul edildi. sizin İİBF bölümlerine yabancı değiliz yani veremliymişiz gibi bakmayın bize rica ediyorum

eliz alya alya, 7 yıl önce

istatistik fen edebiyattı denk sayıldı sonra bir kaçtane gümrükle alakalı bir bölüm vardı denk sayıldı turüzm denlik istiyor neredeyse herkes denk bize biz kime dengiz onu bilmiyoruz sadece sonra sivil havaclık geçenlerde bir kişi çıktı biz size dengiz dedi yakında ebeler de biz size dengiz diyecek

eliz alya alya
Kapalı
17 Nisan 2017 20:46

valla hocam düşük puanlı iibflilerin girdiğini görünce iibflilerden de tiksinir oldum ne yalan söyliyeyim yaa harbi kendilerinden de tiksindirdiler bölümdaşlarını o kadar etkinlik cart curta hep düşük puanlılar gidior yüksek puanlı olduğu gibi kalıyor yaa nefret ettim

valla onları bilemem ama turizm işletmeciliği adı üstünde işletmecilik. ilk başta iibf çatısı altında açılan bi bölüm zaten turizm... ancak daha sonra turizm işletmeciliği bölümününde altında farklı dallar oluşmasından ötürü iibf lerden ayırıp "turizm işletmeciliği ve otelcilik yüksek okulu" yaptılar. bunun da altında konaklama işl, seyehat işl, gastronomi falan vesaire vesaire gibi dallar oluştu. denkliği yök tarafından ayrıca kabul edildi. sizin İİBF bölümlerine yabancı değiliz yani veremliymişiz gibi bakmayın bize rica ediyorum

17 Nisan 2017 20:48

hocam aynı sıkıntı bileğinin hakkıyla girmeye çalışan herkeste var. bas bas bağırıyoruz burda bu işin ahireti de var. Allah bildiği gibi yapsın hak yiyenleri ne diyeyim onların yanına bırakmaz. Allah iki dünya da da burunlarından fitil fitil getirir merak buyurmayın siz

valla hocam düşük puanlı iibflilerin girdiğini görünce iibflilerden de tiksinir oldum ne yalan söyliyeyim yaa harbi kendilerinden de tiksindirdiler bölümdaşlarını o kadar etkinlik cart curta hep düşük puanlılar gidior yüksek puanlı olduğu gibi kalıyor yaa nefret ettim

17 Nisan 2017 20:54

bi anlık cahillikle böyle bi cümle kurarsanız size de aynı cahillikle cevap verirler yanlış anlamayın söylediklerimi. o zaman siz de kendinize bi işletme açın onun başına geçin öyle değil mi..... yoksa iktisat mı okudunuz. o zaman bankalara başvurun veznedar olmak için... kulağa çok saçma geliyor di mi

yukarıda yazdığım gibi turizm işletmeciliği iibf çatısı altında kurulmuş bir bölümdür. "İİBF mezunu olmak" şartını sağlamaktadır. turizm işletmeciliği bölümü, sonradan kendi içinde de dallara ayrıldığı için İİBF den ayrı bir yüksekokul olarak tekrar kurulmuştur. bu demek değildir ki turizm işletmeciliğinin iibf ile bağı kopmuştur... biz de sizdeniz yahu kabul edin bunu

mrs.turan, 7 yıl önce

Turizm ve otelcilik okuyanlar turizm ve otelcilik yapsın, orman mühendisleri orman mühendisliği..

Matematik okuyan gitsin matematik bilimiyle ilgilensin formasyon alsın öğretmen olsun. Arkadaşlar bunu anlamak bu kadar zor mu? İdari kadrolar İktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunu arkadaşların hakkıdır.

eliz alya alya
Kapalı
17 Nisan 2017 21:38

ARTIK İİBF DÜŞMANIYIM da öğretmen füşmanlığından sonra NeFRET EDİYORUM iibflilerden de yaa

hocam aynı sıkıntı bileğinin hakkıyla girmeye çalışan herkeste var. bas bas bağırıyoruz burda bu işin ahireti de var. Allah bildiği gibi yapsın hak yiyenleri ne diyeyim onların yanına bırakmaz. Allah iki dünya da da burunlarından fitil fitil getirir merak buyurmayın siz

17 Nisan 2017 21:40

tamam sakin celallenme, herşey olacağına varır

ARTIK İİBF DÜŞMANIYIM da öğretmen füşmanlığından sonra NeFRET EDİYORUM iibflilerden de yaa

walter.white.
Kapalı
17 Nisan 2017 21:47

nerde düşük puanla giriyormuş 80 le hiçbir mülakata bile çağrılmadım?

eliz alya alya
Kapalı
17 Nisan 2017 21:50

her şeye gülüp geçiyorum artık yaa ne cellallenmesi komedi filmi gibi izliyorum yazılanları :))ama arkadaşa hak veriyorum bir açıdan hakikaten bu ptt alımında punalar çok düşer ve 75 gider 85 kalır istanbulda gördük 85 kaldı 81 gitti bu saçmalık devam ediyor bu da nefreti 10 kat arttırıyor bölümdaş felan anlamam kim kimin hakkını yiyorsa zehir zıkkım olsun 81 li gidip 85 kalıyorsa kimse sesini çıkarmıyorsa kim olsa bu gruptan nefret eder yani iibflilier de iticileşmeye başladılar :)o gruptan koPtum tamamıyle :D

tamam sakin celallenme, herşey olacağına varır

eliz alya alya
Kapalı
17 Nisan 2017 21:52

85 kalsa 81 gitse ne oluyor 81 85 e göre düşük değil mi? üstelik biri de yazmıştı sadece 2 soru bilmeedim 14. yedek oldum diye sadece ne yahu toplasan 3 soru vardı zaten :D resmen komediler :)yeni safım mühendisler çetesi arkadaş aranıza alın beni:P

walter.white., 7 yıl önce

nerde düşük puanla giriyormuş 80 le hiçbir mülakata bile çağrılmadım?

walter.white.
Kapalı
17 Nisan 2017 21:53

üzülmeyin arkadaşlar ptt hakkaten çalışılacak bir kurum değil çalışanların yorumlarını okuyun hepsi kaçmak için can atıyor

Alex551907
Aday Memur
17 Nisan 2017 22:58

Ne kadar gereksiz konusuyorsunuz olmus bitmis yalandan çene yapiyorsunuz basvuramiyosan sus kardesim ya da git hakkini ara burda millete laf atma faydasiz yorumlar yapmayin insanlar burda bi umut bise ogrenmenin pesinde

mrs.turan
Kapalı
17 Nisan 2017 23:08

Kamu yönetimi bölümünü okudum hangi mesleği yapmamı tavsiye ediyorsunuz? Seviyeli bir şekilde tartışmaya davet ediyorum sizi lütfen kimse kimseye burda cahil yaftası yapıştırabilecek konumda değil. Ayrıca sözüm yalnızca turizm mezunları için değil genel olarak iibf ye ayrılan alımlara göz diken diğer tüm bölümleredir. İyi akşamlar.

bi anlık cahillikle böyle bi cümle kurarsanız size de aynı cahillikle cevap verirler yanlış anlamayın söylediklerimi. o zaman siz de kendinize bi işletme açın onun başına geçin öyle değil mi..... yoksa iktisat mı okudunuz. o zaman bankalara başvurun veznedar olmak için... kulağa çok saçma geliyor di mi

yukarıda yazdığım gibi turizm işletmeciliği iibf çatısı altında kurulmuş bir bölümdür. "İİBF mezunu olmak" şartını sağlamaktadır. turizm işletmeciliği bölümü, sonradan kendi içinde de dallara ayrıldığı için İİBF den ayrı bir yüksekokul olarak tekrar kurulmuştur. bu demek değildir ki turizm işletmeciliğinin iibf ile bağı kopmuştur... biz de sizdeniz yahu kabul edin bunu

17 Nisan 2017 23:23

estağfurullah yaftaladığım bir şey yok. halbuki peşinen de söylemiştim yanlış anlamayın söylediklerimi diye.

" Ayrıca sözüm yalnızca turizm mezunları için değil genel olarak iibf ye ayrılan alımlara göz diken diğer tüm bölümleredir."

İşte ben de bundan bahsediyorum. Turizm işletmeciliği bi İİBF bölümüdür. yani "İİBF mezunu olmak" şartını bizde taşıyoruz ben bunu anlatamıyorum. Buna rağmen çıkıpta "turizm mezunu turizmciliğini yapsın" söylemine şiddetle karşı çıkmak durumunda kalıyorum.

mrs.turan, 7 yıl önce

Kamu yönetimi bölümünü okudum hangi mesleği yapmamı tavsiye ediyorsunuz? Seviyeli bir şekilde tartışmaya davet ediyorum sizi lütfen kimse kimseye burda cahil yaftası yapıştırabilecek konumda değil. Ayrıca sözüm yalnızca turizm mezunları için değil genel olarak iibf ye ayrılan alımlara göz diken diğer tüm bölümleredir. İyi akşamlar.

sensizsedasız
Aday Memur
18 Nisan 2017 00:36

Daha memur olamadim arkadaşımı gayet açık ve seviyeli şekilde verdiği cevaplardan dolayı tebrik ediyorum. İnsanların gerçeği görememeleri ya da görmek istememeleri üzüntü verici. Bencillik yerine mantıklı olanı, olması gerekeni kabul etmeliyiz. Bizim kimsenin kadrosunda gözümüz yok. Sadece Turizm İŞLETMECİLİĞİ olarak iibf'illerin yazdığı yerleri yazabilme hakkına sahip olduğumuzu anlatmaya çalışıyoruz.

Bgrubu
Kapalı
18 Nisan 2017 01:01

kimse iibfye karşı olamaz tamam mı eliz, şakasına bile cevaz vermiyorum.

18 Nisan 2017 01:39

hocam özelden mesaj attım bakabilir misiniz

sensizsedasız, 7 yıl önce

Daha memur olamadim arkadaşımı gayet açık ve seviyeli şekilde verdiği cevaplardan dolayı tebrik ediyorum. İnsanların gerçeği görememeleri ya da görmek istememeleri üzüntü verici. Bencillik yerine mantıklı olanı, olması gerekeni kabul etmeliyiz. Bizim kimsenin kadrosunda gözümüz yok. Sadece Turizm İŞLETMECİLİĞİ olarak iibf'illerin yazdığı yerleri yazabilme hakkına sahip olduğumuzu anlatmaya çalışıyoruz.

sekizdedim
Aday Memur
18 Nisan 2017 08:45

arkadaşlar burda mülakata kalanlar belli bir şehirde mi mülakata giriyor yoksa örneğin izmir kendi ankara kendi mi mülakat yapıyor? daha önce giren arkadaşlar bilgilendirebilir mi?

ortalama 13-14 kişilik bir yer 82ye düşer mi acaba örneğin izmir ve çevresi :/ kestirmek çok zor...

Genç_Müdür
Aday Memur
18 Nisan 2017 09:45

Arkadaşlar ilan açıklamasında başmüdürlüğe atananlar, başmüdürlükçe ilçelere de ihtiyaça göre verilir diyor.

iyi de ilçeler ayrı verilmiş zaten nasıl olacak misal diyelim x ili başmudurlugu var bir de o x ilinin ilçeleri var ayrı ayrı tercih edilebilincek nasıl başmudurlük derken ilçeye verebilirler ki

eliz alya alya
Kapalı
18 Nisan 2017 11:57

şaka yaptığımı kim söyledi iticileştiler ve nefret ediyorum kimse 81 in gitmesine 85 in kalmasına sesini çıkarmıyor düşük puanlılar da pusuya geçmiş durumdalar herkes kendini düşünüyor bencil itici güruh mülakatlar kaldırılsın diyen bir Allahın kulu yok niye kaldırılsın ki işlerine geliyor nasıl olsa 85 le 81 aynı değil mi en çok emek veren 81 tabi 85 puanı alan hiç emek vermemiş ne de olsa iticiler

Bgrubu, 7 yıl önce

kimse iibfye karşı olamaz tamam mı eliz, şakasına bile cevaz vermiyorum.

Toplam 86 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi