Editörler : crops35

mehmetkurnaz
Şube Müdürü
23 Nisan 2017 23:01

Hocam 657 öyle berbat bi kanun ki tamamı ile amirin insiyatifinde mavafakatını verirse gidersin vermezse kımıldayamazsın

naksı02
Aday Memur
24 Nisan 2017 08:34

Sevki kader Diyelim onur kardeşim. Ben hayatım boyunca rahatlığa ve paraya talib olmadım. Benim için hiç te önemli yok. Üniversiteler eğitim yuvası olduğu için huzuru burda bulabileceğimi düşünüyorum. Kpss sınavı benim için çerez. Istesem gene girer gene 1. Olurum. ama gaye bu olmamalı. Herkes vicdanının sesini dinlemeli ve bencil olmamalı. Gerektiğinde hiç tanımadığı insanlar için bile fedakarlık yapabilmeli. Rabbim utandırmasın yar ve yardımcımız olsun.

Onur Kuzucu, 7 yıl önce

makine 1.si sen miydin ? muşa atanan ? :D hocam ben seni aradım günlerce ben de 2.ydim sen muşa atanınca 1e düştüm dhmi bekliyorum ben de..teşekkür ederim de niye muşa gittin hala anlayamadık bizim whatsap grubumuz var bütün herkes şaşırdı sen muş yazınca..dedik herhalde memleketi orası

Onur Kuzucu
Kapalı
24 Nisan 2017 09:28

Hocam Allah hepimizin isini rast getirsin..dediginiz gibi insan mutluysa huzurluysa gerisi teferruat insallah gonlunuze gore olur..whatsap grubumuza bekleriz ozelden numaranizi yazarsaniz ekleyelim sizi de

naksı02, 7 yıl önce

Sevki kader Diyelim onur kardeşim. Ben hayatım boyunca rahatlığa ve paraya talib olmadım. Benim için hiç te önemli yok. Üniversiteler eğitim yuvası olduğu için huzuru burda bulabileceğimi düşünüyorum. Kpss sınavı benim için çerez. Istesem gene girer gene 1. Olurum. ama gaye bu olmamalı. Herkes vicdanının sesini dinlemeli ve bencil olmamalı. Gerektiğinde hiç tanımadığı insanlar için bile fedakarlık yapabilmeli. Rabbim utandırmasın yar ve yardımcımız olsun.

ekka21
Memur
13 Mayıs 2017 11:42

Şimdi 657 e tabi olan memur istifa edip kit lere geçemiyormu ? Ben 85.22 puanım ile 7.sıraya gelmiştim.haziranda dhmi yerleşme şansım varmı.

ekka21
Memur
13 Mayıs 2017 11:45

Bölüm tesisat teknolojisi 7. Sıra

13 Mayıs 2017 11:46

Doğu bati diye tercih etmezsen dhmi olur sana

ekka21, 7 yıl önce

Şimdi 657 e tabi olan memur istifa edip kit lere geçemiyormu ? Ben 85.22 puanım ile 7.sıraya gelmiştim.haziranda dhmi yerleşme şansım varmı.

ekka21
Memur
13 Mayıs 2017 11:52

Doğu ve batı yapmak ne demek neresi olsa giderim.Bu fırsatı bir insan kaç defa yakalar.Herkes için hayırlı olur İNŞAALLAH

ibrahimsavr, 7 yıl önce

Doğu bati diye tercih etmezsen dhmi olur sana

Yvzern
Aday Memur
13 Mayıs 2017 16:57

Arkadaslar su haberden sonra bir seyi merak ediyorum

http://www.memurlar.net/haber/666566/ohal-doneminde-memur-istifasina-dair-dpb-nin-resmi-gorusu.html

Sozlesmeli personelim ve haziranda istifa edip kadrolu bir pozisyona gecebiliyormuyum? Bilgisi olan varsa lütfen yardım edin.

dhmi38
Kapalı
15 Mayıs 2017 10:01

OHAL de istifa edip kurum değiştirecek arkadaşlar bu konuda BİMER e CİMER e başvuru yapalım.

dhmi38
Kapalı
15 Mayıs 2017 15:04

Arkadaşlar memurlar net in haber metni ve biraz ekleme ile bu şekilde bir yazıyı hazırladım değişiklik yapabiliriz değerli katkılarınızı ve desteklerinizi esirgemeyin. BİMER CİMER TBMM bütün vekillerin mailleri haber siteleri gazeteciler televizyonlar vs gönderelim sesimizi duyuralım. Mail adreslerini isteyenlere özelden atabilirim yeter ki siz göndermek isteyin.

"Devlet Personel Başkanlığı, OHAL döneminde istifa eden memurun yerine yeni memur gelip göreve başlamadıkça istifa eden memurun görev yerini terk edemeyeceğini, terk eden memurun bir daha memuriyete alınmayacağı yönünde görüş verdi.

Başkanlık, 657'de yer alan maddeleri lafzı olarak yorumlayarak, kurumun tek başına istifayı kabul etmesinin yeterli olmadığını, ayrıca boşalan yere yeni bir memurun gelmesinin beklenmesi gerektiği yönünde mütalaa verdi.

Ancak bu görüş, 1984'te düzenlenen maddenin oldukça katı bir yorumu gibi görünmektedir. Zira, o dönemlerde teknik ve sağlık personelinin azlığında bu durum anlaşılabilirdi. Ancak bu dönemde değil.

Maddenin amacı kamu hizmetinin aksamamasıdır. Kurum eğer istifayı kabul ediyorsa demek ki hizmet aksaması olamayacağını düşünüyor. Sonuçta yetki ve sorumluluk kurumlarda. İlla birini oraya atamak zorunda değil ki. Belki vekaleten yürütecek, belki de küçülmeye gidecek gerek duymayacak, belki de zaten orada personeli fazlaydı. Ki kadro ve açıktan atama sistemimiz o kadar hızlı atama yapılmasına da müsait değil. Dolayısıyla, yerine birinin atanması ve göreve başlaması şartının özel nitelikli hizmetler (bir hastanedeki tek doktor gibi istisnai durumlar) için aranması gerektiğini, bunun dışında kurumun istifayı kabulünün yeterli olduğunun değerlendirilmesi daha güzel olurdu. Bu durum mağduriyet yaratmaktadır. Örneğin Diyanet İşleri Başkanlığında İmam iken Milli Eğitim Bakanlığına Öğretmen olarak atanmak isteyen bir kişi sınava hazırlanmış atanması için gereken puanı almış ancak 657'de yer alan maddeleri lafzı olarak yorumlanması, kurumun tek başına istifayı kabul etmesinin yeterli olmadığı, ayrıca boşalan yere yeni bir İmamın(Memur, Doktor, Polis gibi) gelmesinin beklenmesi gerektiği yönünde ki görüş hak kayıplarına neden olmaktadır. Mağduriyetlerin giderilmesi saygılarımla arz ederim."

Toplam 71 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi