Editörler : "eskiyara"Pangaea
12345678910111213»

selamdar
Yasaklı
21 Nisan 2017 00:09

İNŞALLAH UYGULANIR ARTIK ==) 1965 MODEL SORUNUN KAYNAĞI BİR PDR' YE SON !!!

1- Geriye 147 belası (Alööö Öğretmen yan baktı, Alööö Psikolojik etki yaptı Alööö beni korkuttu...:)

İLE - İLE,

2- Mülakat denilen şer batağına SON VERİLSİN; Allah'ta Şahittir ki Oyum Yeniden Hükümete.

Düzenleme ile bütün eğitim camiası kazanır, kayıp söz konusu dahi olamaz...Esasında tepki duyan samsun pdr bşk.na iletilecek çok güzel ve uzunca bir metin var ki, şu saatten sonra paylaşmak bir ehemmiyet arz etmiyor, Tıpkı kendi beyanatlarının da arz etmediği ve de edemeyeceği misali.

selamdar
Yasaklı
21 Nisan 2017 00:14

Biz o önemi iyi anladık ta, sizin ne kadar ve nereyi gözden kaçırdığınız epeyce müphem gözükür...

Necipspdr, 7 yıl önce

Ayrıca rehber öğretmen değilim, başka bir bakanlıkta öğretmenim. Rehberlik servisinin önemini bir gün anlamanız dileğiyle, kalın sağlıcakla.

selamdar
Yasaklı
21 Nisan 2017 00:16

Sorunu çözmek yerine SORUNUN TEMEL KAYNAĞI olduğunu da siz anlayabilse idiniz iyi olurdu.

Necipspdr, 7 yıl önce

Eğitim sistemi zaten yerlerde, rehberlik servislerini de kaldır tam olsun, sonra neden 72 ülke içinde eğitimde 50. yiz. Bu zihniyet devam ettiği sürece eğitimi sistemimiz böyle çöp olur.

Necipspdr
Memur
21 Nisan 2017 00:38

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Koskoca bir ülkenin eğitim sistemi sorununu rehberlik servisine yıktın ya daha birşey demem. Etme cahille muhabbet küstürürsün demişler...

selamdar, 7 yıl önce

Sorunu çözmek yerine SORUNUN TEMEL KAYNAĞI olduğunu da siz anlayabilse idiniz iyi olurdu.

selamdar
Yasaklı
21 Nisan 2017 00:56

Herkes kendi evinin önünü bizzat kendisi süpürecek, öyle 1965 model olup, 3. Dünya Devletlerinde dahi eşdeğer uygulaması görülmeyen, AB ülkelerinde dahi kaldırılarak ara yüzü; "AKTİF REHBERLİK FAALİYETLERİNE" dönüştürülmüş ve öyle uygulamaya alınmış HASSAS BİR EĞİTİM ÖDEVİNİ daha fazla rencide ettirilmesine göz yumulmayacaktır. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Bu kulvarın kökeni ve yerleşkesi olan ABD bile uygulamayı odadan yönetmeyi terketmişken , sen ve senin düşünceni taşıyan medeniyet arsızlarını Allah'a havale etmek düşer. O sözü yazışmazdım annak ve lakin cahil göndermen nedeniyledir.

Hadi işinizde kolay gele dileyeyim. Çünkü artık bir İŞ sahibi olabildin. bu söylem herkesi bağlamaz.

Necipspdr, 7 yıl önce

Koskoca bir ülkenin eğitim sistemi sorununu rehberlik servisine yıktın ya daha birşey demem. Etme cahille muhabbet küstürürsün demişler...

selamdar
Yasaklı
21 Nisan 2017 01:25

Yeri gelmişken,

Henüz fonksiyonellik ile eğitim ortamına olan ENTEGRASYON sıkıntılarına değinilmiş durumda...

Bu sıra henüz:

-Uzman Katkısı yerine branş öğretmenine Angarya düzeneğine terk edilmiş bir figurana,

-Disiplin İş ve İşlemlerine engel olan, şemsiye görevi gördürülen PARAVAN bir yapıya,

-Daha önemlisi çoğu İdarelerce aynı disiplin iş ve işlemlerini ele almak dururken; kendi başlarından attıkları " Disiplini Uygulatmamak" -- "elini maşaya dokundurmamak" -- "okulun idealist okul gözükümünü suya düşürmemek" adına ve namına meyledilenlere girmeyeceğimi sanmışsanız: yanılan ve aldatılanlardan olmuşsunuz demektir.

-Bir ilave daha: Unutmayalım ki rehberlik hizmeti "Şikayet Alma Odağı" değildir size iyi günler

- YAPILANMA DOLAYISIYLA MEB'i, CAN-I GÖNÜLDEN TEBRİK EDERİM.

Necipspdr, 7 yıl önce

selamdar
Yasaklı
21 Nisan 2017 01:33

Kısacası yukarıdan okulun 'imajı derken gözükümünü diye arz ettiğim hususlar da şekillenecektir.

Ve imajdan önemlisi ile ilave etmeyi unutmuş olduğumuz en önemli unsur tamamalabilecek Ne mi

3. Ayağı:

Elbettki öğrencinin senede bir gördüğü uzman katkısı yerine, artık İLETİŞİM KANALI ESASTIR.

Neden üzüleceksiniz ki bilhassa "Sevinmeniz İcap Etmektedir" hayırlı geceler dilerim.

canıtınHüsnü
Yasaklı
21 Nisan 2017 08:44

Geç kalmış karar. resmen iş yapmıyor çoğu duyduklarımdan...

ashil13
Genel Müdür
21 Nisan 2017 09:39

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Bizim rehber öğretmen düşmanı çoklu üye yine iş başında. Eminim ki burada mesaj yazanların %99'u o dur. :))

Çok merak ediyprum çoklu arkadaş nedir senin bu rehberlerle derdin? Sevdiğini elinden mi aldı bir rehber öğretmen, ne yaptı? :))

canıtınHüsnü
Yasaklı
21 Nisan 2017 09:44

hahaha sabah sabah güzel güldüm. Hocam eleştrelere açık olmak lazım sanırım, cevap veremiyorsanız bel altından vurmayın. Mizahi dergiler bile dalga geçiyor ise bence sorun var demektir ortada.

ashil13, 7 yıl önce

Bizim rehber öğretmen düşmanı çoklu üye yine iş başında. Eminim ki burada mesaj yazanların %99'u o dur. :))

Çok merak ediyprum çoklu arkadaş nedir senin bu rehberlerle derdin? Sevdiğini elinden mi aldı bir rehber öğretmen, ne yaptı? :))

ashil13
Genel Müdür
21 Nisan 2017 09:46

bu da başka bir nickin mi? bunu da kaydetmeli bir yere... Umarım Hüsnü gerçek adındır :)

canıtınHüsnü, 7 yıl önce

hahaha sabah sabah güzel güldüm. Hocam eleştrelere açık olmak lazım sanırım, cevap veremiyorsanız bel altından vurmayın. Mizahi dergiler bile dalga geçiyor ise bence sorun var demektir ortada.

kamuran15
Müsteşar
21 Nisan 2017 12:45

Yönetmelik için çok gecikildi. Sadece şunu ekleyeyim: güzel ve doğru bir gelişme. Hayırlı Cumalar.

fibermen, 7 yıl önce

Allah'ın da İzni ve Keremiyle: ketöcü:) Model ve Düzenleme Niteliğinden Birer Birer Kurtulunacak.

fibermen
Yasaklı
21 Nisan 2017 14:50

Merhaba hocam, teşekkür etmenize lüzum dahi yoktur rica ederim. Konu hakkında size başka nasıl bir desteğimiz söz konusu ile çekinmeden -buna özelinize iletim dahil- belirtin hocam. Doğrunun yanında kalacağımıza ve bu desteği bütün eğitim kuşağı adına sergileyeceğimize en küçük kuşkunuz olmasın. Bu iş düzen alacaktır Allah ın izni ile de.

@ İlgili gelişmeyi Memurlar NET anasayfa gündemi üzerinde görme isteğimiz ve arzumuz bulunduğunu, değerli site moderatörleri, çalışan ekip ve Site Yöneticilerimize istirham ediyoruz.

En azından Pdr Hizmetleri yeni yönetmeliği yayımlandığında bunu görmek M â t u f bir Haktır.

er45, 7 yıl önce

fibermen hocam mutlaka etkisi vardır ama sadece anket değil bildiğim bir çok arkadaş bu konuda fikirlerini bir çok yere iletmişti. Sanırım eksikliğin farkına vardılar.

21 Nisan 2017 17:43

Çok geç kalınmış bir dönüşüm ve düzenleme. MEB hatırı sayılır bir puan kazanacak görünüyor.

erenbay
Yasaklı
21 Nisan 2017 20:28

size ne demiştim hatırlayın. Rehberlik Sistemine *Hükümetler dahil* el atmaya çekiniyorlar dememiş miydim O halde ispatı girişimler için bkz. demekle yetineyim. görün görün ki çatlayın bakem:

Alıntı: http://samsunpdr.org/pdr-nin-yok-olusuna-dur-de/

pdr'nin yok oluşuna, böylesine köklü bir kültür oluşumunun tasfiyesine seyirci kalınamaz, kalmayacağız. ! Ders ya da etkinlik farketmez, sınıfa sokup karın ağrılarınızı geçiremediniz gitti. ama yağmalattıramayız. Öyle ise bol limonlu sodalarınız ile bu gerçeği daha iyi hazmetmeye bakin emi :))

er45, 7 yıl önce

Hocam yıkıp yıkamadığımızı 2 hafta içinde görmüş olacaksın :)

abbe
Yasaklı
21 Nisan 2017 22:03

40 Kere söyledik kâr etmedi ki !

2014 Pdr Taslak Tasarısı için tutar öyle eylemlere kalkıişır, bakanlık önünde cübbeler ile türlü pozlar verir, Medyada yer alan akademik öneri-araştırma ve tepkilere kulak tıkarsanız, aldırış etmezseniz olacağı budur dedik ki sonunda oldu. Kına yaksınlar şimdi...Yoksa şimdiye değin çözüme ulaşılarak Ram'lara geçmiş olacaktık. Yemeyenin malını işte böyle yerler...8/5 ile çalışacakken şimdi ikisini birden gözüne kestirmiş ve adeta dev aynası yerine uyanışa geçmiş bir MEB var ortada ve resmen kis kis gülüyor eminim. Valla iyi oldu. Hak ettik düpedüz. Bu kararı destekliyorum. Hiç olmazsa dernek çatısında at koşturanlara da kapak olacak bir yönetmelik tasarısı. Etme bulma tabirinin sınır ötesi... Şimdi rehberlik için sınıfa girmek yanında 8/5 ile çalışma düzenini reddedenler de kına yaksınlar. Ona olmaz, buna olmaz denirse işte elin adamı böyle oldurur...boşlukları doldurur ! Bu forumda dahi defalarca denildi ki "kardeşim belirgin bir period uygulansın, kıçı-başı bir tarafta rehberlik olmaz, rehber öğretmenin gireceği rehberliğin adı 'ders şeklinde nitelenemez." Kişiye görece katılım yerine bakanlığa bir teklifle götürülsün: dernek gitsin, akademisyen gitsin, hocalar gitsin lakin gitsinler. rehberliklerin asgari ve azami ölçeğinin" adı konulsun denilmedi mi..

Haklıydılar...ki nehalem haklılar da.

Bu kez de tutup danıştaya seğirteceklerine ne şüphe. Ancak Danıştay üyesi olsam şahsen ok gibi RED veririm açıkçası. Benim zaten itirazım yoktu ve sınıfa girmeyi hassaten istiyordum. Fakat iki başlı bir düzenleme niteliği, hem 40 saat hem de rehberlik dersi şeklinde bir dayatma aklımın ucundan geçmiyordu. Madem böyle, haftayı bölerek rehberlik ve psk. danışma hizmetlerimizi ikiye ayırsınlar kardeşim. eğer olacaksa da âdil düzenlemenin bu yönde olması gerektiği inancındayım.

erenbay, 7 yıl önce

İstediğiniz kadar güncel atsanız başlıklar açsanızda elinize birşey geçeceğine zerre kadar inanmıyorum. Hatta papağan misali: "3. dünya ülkelerinde dahi böyle bir rehberlik kalmadı" deyip durmalarınızın da bi-ehemmiyeti yok. Çünkü SON DERECE GÜÇLÜ BİR LOBİMİZ VAR. Ve bu oluşum öyle sıradan bir oluşum değildir..Bırakın üst bürokratları, HÜKÜMETLER dahi el atamıyor REHBERLİK SİSTEMİNE-SİZ ŞAKA MI ZANNETTİNİZ..kaldı ki öyle aklına esenin sistem değiştirebileceği orda kalsın. Şimdi herkes işine baksın hade bakem. Kadıcılık makamı ile oyun olmazmış. O parametreleri de bazılarının zihni hiç mi hiç almaz. İyisimi Hayali bırakın Limonlu sodaya devam vslm..:))

abbe
Yasaklı
21 Nisan 2017 22:15

Hadi yine cübbelerinizi takınarak bakanlık önüne protestoya koşun bakalım. kim bilir birileri dinler...

21 Nisan 2017 23:27

Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş

canıtınHüsnü, 7 yıl önce

Geç kalmış karar. resmen iş yapmıyor çoğu duyduklarımdan...

hukummdar
Aday Memur
21 Nisan 2017 23:39

Topu verip oynatıp, milli sporcu yetiştiremeyen bedenciden(beden eğitim öğretmeni), bir konu verip resim yaptıran dönem sonunda her resme 10'ar puan verip özel yetenekleri keşfetmeyen resimciden(resim öğretmeni),önceleri en azından bir fülüt çaldırıp şimdi onu da yapmayan müzikçiden(müzik öğretmeni), defter üzerinde müfredatı tam işleyip Türkçesinden sosyal bilimlerine, matematiğinden fen bilimlerine bütün alanlarda uluslararası arenada sonlarda, sınavlardaki net ortalamalarında yerlerde olmasına neden olan Kültür öğretmenlerinden rahatsız olmayan, en azından kendi branşındaki sorunların peşine düşüp düzelmesi için uğraşmayan yurdum öğretmeni, kendi uzmanlık alanı dışına kafa yorup, alanın işlerliğinin artması için çabalamış, kafasının basmadığı alanla kendi alanını kıyaslayıp kendince haksızlıkların giderilmesi için çaba sarf etmiş.

Bunun sebebi kıskançlıktır, hasetliktir, çekememezliktir. Özünde ise, öz güvensizlik ve cehalet vardır. Kendisiyle, kendi mesleğiyle barışık olamayan insan profilinin resmidir.

Rehber öğretmeni değilim. 4 yıldır bu konuyla yakından ilgileniyorum ve takip ediyorum. Haksız ve ahlaksız bir mücadele yürütülmektedir rehber öğretmenleri üzerinden. Bu kadar sert bir üslupla ve genelleyici yazmamın sebebi, şu ana kadar sosyal medyada, forumlarda, Tv'lerde hakaret dolu sözlerle yersiz ve asılsız suçlamalarla hasetlik ve cehalet kokan özgüvensizlerin bangır bangır bağırmasıdır ve kendi lisanlarıyla konuşup anlaşılır olmaya çalışmaktır. Keza meslektaşlarımın hepsini aynı kefeye koyup yukarıda yazdığım suçlamardan sorumlu tutmak peşinde değilim.Ben de bir öğretmenim ve aynı sorumlulukları benim de taşıdığımın farkındayım.

Bu sistemin içerisinde olan bir öğretmen olarak;

- Herkes rehber öğretmeni olabilir diyen haset ve cahil öğretmenlere diyebilirim ki, şu anki sistem içerisinde öğrencilerin hazırbulunuşluğu, müfredatlar, uygulanan eğitim sisteminden kaynaklı herkes her öğretmenliği yapabilir durumda.

-Sınıfa, derse girmeyen öğretmen, öğretmen değildir diyen aynı güruh sizlere diyebilirim ki,meslek liselerinde meslekçilerin iş ortamını araştırsınlar. Meslek öğretmenlerimiz açık yüreklilikle anlatsın haftanın 40 saatinin kaçında sınıfta olduklarını, öğrencinin yanında olduklarını... resmi olanı değil uygulamada olanı ama...

-Mesele bir oda bir masa ve bir sandalye ise eğer, Beden eğitimcinin spor salonu ve odası, meslek öğretmenlerinin atölyesi ve dinlenme ya da şef odaları, resimcinin atöylesi, müzikçinin müzik odasını nere gömelim? ( Bu dediklerim genellemedir. Ben de biliyorum her okulun müzük odasının spor salonunun olmadığını. Değim gibi anlaşılır kılmanın peşindeyim bazı şeyleri)

-Güvensiz bir toplumuz. Kişinin iradesine bırakılan özgür ortamlarda bireyin sorumluluğunu yerine getirmeyeceği, hatta ve hatta suç işleyebileceği inancı yerleşmiş artık içimize.

-Çalışma etiği oluşmamız bir toplumuz. o yüzden ki işimizi yaparken dahi başkalarının işine bakıp çavuşluk yapmaktayız.

Bu maddeler daha da uzatılabilir. Uzattıkça başka gerçeklerle de yüzleşilir ve yine en başa bu noktaya eğitime geleceğimiz de aşikardır.

Herkes kendi işini olması gerektiği gibi yapsın. Bir de artık birbirimize biraz güvenelim...

er45
Memur
21 Nisan 2017 23:48

Hocam geçti borun pazarı diye güzel bir söz var ya işte öyle durumdasınız şimdi. Yönetmelik imzada artık merak etmeyin yönetmeliği yazanlar gerekli yasal altyapıyı oluşturdu. Siz ana okullarından rehberlik normunun kaldırılmasına da itiraz ediyordunuz mahkeme iptal etti de ne oldu bakın normlar 2. defa kaldırıldı. Artık birileri kral çıplak dedi. Rahat yok artık :))

erenbay, 7 yıl önce

size ne demiştim hatırlayın. Rehberlik Sistemine *Hükümetler dahil* el atmaya çekiniyorlar dememiş miydim O halde ispatı girişimler için bkz. demekle yetineyim. görün görün ki çatlayın bakem:

Alıntı: http://samsunpdr.org/pdr-nin-yok-olusuna-dur-de/

pdr'nin yok oluşuna, böylesine köklü bir kültür oluşumunun tasfiyesine seyirci kalınamaz, kalmayacağız. ! Ders ya da etkinlik farketmez, sınıfa sokup karın ağrılarınızı geçiremediniz gitti. ama yağmalattıramayız. Öyle ise bol limonlu sodalarınız ile bu gerçeği daha iyi hazmetmeye bakin emi :))

Toplam 797 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi