Editörler : oto-danisman-expert
22 Nisan 2017 17:30

Bilgi sistem işletim astsubayi hava kuvvetleri

Abiler

bu bölümü kazandım ne iş yapar aceba internette net bir bilgi bulamadım

yardımcı olurmusunuz lütfen..

Bilgi sistem işletim astsubayı

(hava kuvvetleri)

uLTimAT0m
Aday Memur
22 Nisan 2017 20:26

Mebs ihtisasi altinda calisacaksiniz. Bilgisayarla ilgili donanim ve yazilim kisimlariyla ilgili islemleri yurutecekain. Ilgili arizalara bakacaksin. Kullanici hesaplari acma kapama sifre degisikligi gibi standart rutin islerle genelde ugrasacaksin. Mebsin en sorunlu tayfasi telsizciler siz rahatsiniz. Şark goreviniz gec geliyor, telsiz kripto vs olmadigi icin intikal ve sehirdisi girevleri de olmuyor. O nedenle rahatsiniz diger mebs peesoneline gore

ilmaree
Aday Memur
23 Nisan 2017 09:25

hava kuvvetlerine bağlı diğer şehirlere gidebilirim değilmi mesela kayseri konya adana buralara falan isteğe göre şark görevini hemen bitirip tekrar batıya gelebilirmiyim

uLTimAT0m, 7 yıl önce

Mebs ihtisasi altinda calisacaksiniz. Bilgisayarla ilgili donanim ve yazilim kisimlariyla ilgili islemleri yurutecekain. Ilgili arizalara bakacaksin. Kullanici hesaplari acma kapama sifre degisikligi gibi standart rutin islerle genelde ugrasacaksin. Mebsin en sorunlu tayfasi telsizciler siz rahatsiniz. Şark goreviniz gec geliyor, telsiz kripto vs olmadigi icin intikal ve sehirdisi girevleri de olmuyor. O nedenle rahatsiniz diger mebs peesoneline gore

uLTimAT0m
Aday Memur
23 Nisan 2017 10:59

O saydigin yerlerin hicbiri dogu degil yalniz c bolgesi genelde. Dogu birlikleri hava kuvvetlerinde:

Diyarbakir

Van

Mus

Batman

Erzurum

Malatya

Merzifon(Amasya)

Hatay(radar ve fuze mevzileri)

Vs..

ilmaree
Aday Memur
23 Nisan 2017 11:27

yani benim kayseri konya adana buralara gelme şansım yokmu aralıkta eğitim başlıcak bizim kaç ay olur bilmem ama 2-3 sene gibi izmirde duracam gibime geliyor

uLTimAT0m, 7 yıl önce

O saydigin yerlerin hicbiri dogu degil yalniz c bolgesi genelde. Dogu birlikleri hava kuvvetlerinde:

Diyarbakir

Van

Mus

Batman

Erzurum

Malatya

Merzifon(Amasya)

Hatay(radar ve fuze mevzileri)

Vs..

hsnclk94
Memur
23 Nisan 2017 16:44

arkadaşım neden gidemeyesin.o saydıgın şehirlerde hava üssü varsa oralarda gayette görevlendirilebilirsin hayırlısı olsun.benimde bilgi sistem astsubaylığı 24. sıradan.ben pazartesi başlıyorum.

ilmaree, 7 yıl önce

yani benim kayseri konya adana buralara gelme şansım yokmu aralıkta eğitim başlıcak bizim kaç ay olur bilmem ama 2-3 sene gibi izmirde duracam gibime geliyor

oguzair
Aday Memur
23 Nisan 2017 18:55

Kardeş muallakta kaldıysan gelme bari de senin o olur mu bu nasıl olur dediğine sorgusuz sualsiz gelecek bekleyen yedek arkadaşlar var bırakta onların önü açılsın

adige123
Aday Memur
25 Nisan 2017 00:56

Merhaba arkadaşlar bende muhabere(mebs) subaylığını kazandım ama bildiğiniz üzere mebsin geniş bir ihtisas alanı var şuan muhabere subaylarının ne yaptıklarını anlamış değilim beni aydınlatırsanız sevinirim

ranger627
Aday Memur
18 Ağustos 2019 23:40

unide hangi bolumden mezunsun

bkartal6778
Aday Memur
07 Ocak 2020 17:37

Benimde Hava kuvvvetleri Muhabere bilgi-sistem astsubaylığı ile Kara kuvvetleri Muhabere Subaylığı aktif tercihim. İkisinide kazanırsam hangisini tercih etmeliyim tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi