Editörler : oto-danisman-expert
27 Nisan 2017 18:37

Karışık bir durum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba,

Öncelikle kendimi tanıtayım, ben 29.03.1992 doğumlu Kadir ORAK.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay alımı için müracaat etmiş bulunup ve mülakatlardan sırasıyla geçip başarılı oldum.

14 Ağustos 2017 de eğitime katılmayı hak kazandım.

Fakat üç senedir özel bir şirkette çalışıyorum, iş yerinden çıkışımı istedim kazandığım belgemi göstererek bu konuda sana yardımcı olamayız İSTİFA etmen gerekmektedir dediler.

S.G.K. Alo 170 i aradım bende bunun üzerine, verilen cevap dış kaynaklardan muvazzaf astsubay eğitimi kazandınız bu normal askerlik değildir yani gitmeye bilirsiniz dedi ve çalıştığınız firmadan tazminat alamazsınız dendi.

Bende bunun üstüne şöyle bir fikirde bulundum.

25 yaşındayım askere gitmedim, Ağustos celp dönemi için muayene olsam 20 temmuz 2017 gibi sülüs belgem gelse şirkete versem bu belge ile tazminat hakkımı alabiliyorum.

Bu durumda 3 Ağustos 2017 tarihinde acemi birliğime teslim olmam gerekiyor. teslim olsam , beni 14 Ağustos 2017'de Dış Kaynaktan Astsubaylık eğitimi için sev edebilirler mi?

Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.

27 Nisan 2017 19:06

Bizim Türklerin hersye bir çözüm bulmalarina bayılıyorum çözümün için teprik ediyorum aynen söylediğin gibi yapabilirsin hiç bir sıkıntı olmaz

27 Nisan 2017 19:20

Hatta acemi birliğine hiç gitme kazandı belgeni faxlaa yeterli olur sen tazminatini al çatır çatır yemene bak

amigos1991
Aday Memur
27 Nisan 2017 19:26

Öncelikle açıklamaların umutlandırdı sağolasın.

Bu gibi durumlarda ceza yemekten korkuyorum. Bugün askerlik şubeme gittim , oradaki memurun kafası karıştı. İnsan kaynaklarına danış dedi fakat , insan kaynakları telefonlarına bakmıyor sürekli çalıyor :((

KanunKoyucu05, 7 yıl önce

Hatta acemi birliğine hiç gitme kazandı belgeni faxlaa yeterli olur sen tazminatini al çatır çatır yemene bak

J.Assubay
Memur
27 Nisan 2017 21:03

bence aldatma olur bu.. ne kadar helaldir bilmem. hayirli isine ser karistirma..

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi