Editörler : cihan27E.Kayı Han
10 Mayıs 2017 04:51

İntihardan sonra haciz gelir mi ?

Ailemin evinde yaşıyorum bekarım. Eve bir çok şey aldım son 2 sene içinde ,dolayısıyla kredi ve kredi kartı borcum var 50.000 lira ...

sözleşmeli memurum ama işi bırakmayı düşünüyorum, iyice bunaldım

İntihar durumunda, benim aileme aldığım eşyalara haciz gelir mi? Faturaları benim üstüme

Reddi miras talebinde bulunsalar , yine evdeki eşyalardan da hak mahrumiyeti doğar mı?

Lütfen vazgeçirici mesajlar yazmayın !!

drawn
Kapalı
10 Mayıs 2017 08:35

Saçmalama lütfen. İntihar, sadece seni değil, geride bıraktığın tüm sevdiklerini öldürür.

drawn
Kapalı
10 Mayıs 2017 08:37

Bu tarz ergence şeyler düşünmek yerine hayatı yaşanabilir bir hale getirmek için diren!

drawn
Kapalı
10 Mayıs 2017 08:40

Bakma, buradakilerin hepsi kafayı para ve memuriyet ile bozmuş. Doğru düzgün, akıllı kimse yok.

drawn
Kapalı
10 Mayıs 2017 08:42

Bu hayatın da tutunacak bir tarafı yok elbet. Her türlü pislik mevcut.

drawn
Kapalı
10 Mayıs 2017 08:43

Ama yine de birşeyler değişir umuduyla yaşıyoruz.Bir şeyleri değiştirmek senin benim ,bizim elimizde

emreuzn34
Aday Memur
10 Mayıs 2017 09:37

İnsan biraz sabır gösterse yakın zamanda onun için ne güzellikler olduğunu görecektir. Allah büyük bir zman sonra hatırlayıp güleceğin sorunlar icin Hem dünyanı hem ahiretini yakma.

barbados
Genel Müdür
10 Mayıs 2017 15:16

sakin kafayla düşünüp borcunuzu yapılandırıp taksitlendirip bir şekilde ödeyebilirsiniz. herkesin bir şekilde borcu var, sorunları var. mücadele etmek lazım, düşmez kalkmaz bir Allah'tır. belki siz böyle sınanıyorsunuz bilemezsiniz. gerekirse bir psikologtan destek alın. ailenize ve size yazıktır böyle şeyler düşünmeyin.

oylesinebirix
Kapalı
10 Mayıs 2017 19:26

İntihar eden herkes dertlerinden kurtulmuyor yalnız. Yoğun bakımda kendini aşağı atan ve ölmeyen genç bir kız vardı her yeri kırılmıştı. Vücudu delik deşiktir mesela. Ölmedi, yaşadı ama daha fazla acı çektiği kesindi. Söylediğin şey ne kadar saçma keşke fark etsen.

Arslanbek-
Kapalı
10 Mayıs 2017 19:38

kardeş 50.000 tl borc değil suan 70.000 borcum var ama asla intihar düşünmedim. Borc bu ödenir neden bu şekilde kısa yoldan hayatını sonlardırmayı düşünüyorsun. arkadaslarımdan borcsuz olan yok hatta 250.000 tl borcu olan bıle var o zaman o adam 5 kere ıntıhar etmesı lazımdı. Yapma kardeşim borc ıcın nıye boyle seyler dusunuyon madem bir işin var neden bırakıyorsun çalış çabala o borc odenır ama sakın ıntıhar dusunme

ingist
Aday Memur
11 Mayıs 2017 19:13

Babam 2007 yılında intihar etti. Manik depresif rahatsızlığı yüzünden borçlu şirketler falan almıştı üzerine. Sanırım ruhsal anlamda bir yerde ip koptu ve sonuçta biz onu kaybettik. Reddi miras yaptık. Maddi anlamda hiç bir külfeti olmadı ama manevi anlamda çok derin yaralar bıraktı. Boşluğunu asla dolduramıyoruz. Bir tek ölüme çare yok, diğer her sey inanın bir şekilde hallolur. Psikolojik destek alın ve hayata tutunun. Ailenizi düşündüğünüz belli, emin olun boşluğunuzdan ve kaybınızdan daha derin bir sorunları asla olmaz, olamaz.

Anemon3535
Kapalı
13 Mayıs 2017 14:41

Kardesim 10 yıldır borc ödüyorum hala 100 bin tl borcum var Allah saglık sıhhat verdiği sürece ödeyeceğiz kafana lütfen takma bu arada bankaya 300 bin tl borcu olan arkadasımda var ödemiyor hatta ödeyemiyor anca maaşının 4 te 1ine haciz gelio o kadar yaşamak herşeye rağmen güzel ödemezsin olur biter yanlıs bişe yapma lütfen

alhazen
Aday Memur
13 Mayıs 2017 21:21

Rızık Allahtan, dilerse bol verir dilerse biraz kısar, ikisi de imtihandır. İşlerin bozulduysa yeni yollar dene, Allah bir kapı açar. Yurtdışına çık muhtemelen daha kolay toparlarsın. 50.000 para mı gözünü seveyim, sıkıntı herkeste olan şey, kaldıramayacağını düşündüğün yükler biraz zaman geçince komik geliyor insana..

Mrt-72
Daire Başkanı
14 Mayıs 2017 09:38

Intihar cozum getirmez , benm 79 bin borc var ve tek kurusunu ben almadim , hic tanimadigim ve bilmedigim iki kisiye beni kefil etmisler , cahilligimle icerigini okumadigim vekaletname ile , gerci o yasta okusam bike anlamazdim ve ewlilik icin biriktirdgim 18 bin lirama da el koydular ve bi hafta oncesinde de sifir yaptigimiz ev yandi onun borcu duruyor ama asla Allah a isyan etmedim intihar dsnmedim , hic biseyim yokmus gibi sifirdan baslamis gibi direnmeye calisiyor , en fazla bankacilar arkandan kisar hacizlik olursn maas in 1/4 u kesilir emekli olnca onu bile alamazlar . Zor bi durum bliyorum bn uyumayack durumdayim ama hic bisey insanin cani kadar degerli degildir hle hele bu bankaci kan emici yasal tefeciler icin degmez.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi