Editörler : crops35
14 Mayıs 2017 00:57

Kpss ile 90+ puanlarla atanmak mümkün müdür ?

Arkadaşlar merhaba. Merak ettiğim bir durum var. Şimdi ben 2018 yılının KPSS'sine kadar memurluk adına şansımı deneyeceğim. Ama bir yandan 2018 KPSS'ye hazırlanmayı düşünüyorum. Zaten Türkçe, Matematik, Geometri, Tarih ve Coğrafya derslerini üniversite sınavına girdiğimden dolayı iyi biliyorum. Geriye Vatandaşlık ve Genel kültür kalıyor. Onları da bitirerek 2018 yılının özellikle Mayıs ayından sonra deneme çözerek sınava hazırlanmayı düşünüyorum.

Sizce hiç çalışmayım mı ? Hiçbir yere atanma şansım yok mu ? Ticaret Meslek-Muhasebe mezunuyum düz lise değil. Evet tecrübeli kişilerden yardım bekliyorum.

furkanaydın
Kapalı
14 Mayıs 2017 01:18

Bak belgen varsa kalorifer bilgisayar ehliyet vs 91 92 lerde amma düz memurluk 95 97 lerde oda şansın ii haber giderse 97 alman için 105. 110 soru yapman lazım buda senin anlattığın gibi çalışmakla olmaz ygs ile kpss yi karştırma ben kpss den 85 alırken ygsden 210 aldım sakın karıştırma konular. Soru tarzları değişik

Amma 70 ile atanman daha kolay bukadar çalışmana gerek yok 2018 kadar kahvehaneden çıkma hafta sonları akp binasına git illaki harama bulaşan bir erdemli şahıs seni bulur ve işin olur yada bizim gibi 50 mülakata girer kazanmana rağmen adam 72 puanla memur olur sen şapa oturursun kardeş ve kazanan arkadaşların facesine bir bakarsınki akp yada reisin fotoları dolu buda hiç absürt gelmez. Ve bide yaptıkları torpilin haramı unutur sayfada çok şükür Allah dualaımızı kabul etti falan filan kendi vicdanlarına ahmak muamelesi yaparlar vel hasıl sen en sağlıklı yolu seç lisans mezunu ol merkezden atan selametle

Onur Kuzucu
Kapalı
14 Mayıs 2017 10:06

kardeşim eğer bu sene ygsye girdiysen ve senin için memurluk üniversitenin bi adım önündeyse..bu sene 2 yıllık ataması olan bir bölüme başla..2019 temmuzunda bitir..2018 önlisans sınavına girerek düşük puanlarla atanabilirsin..ve çok güzel maaşla 20 yaşında işe başlayabilirsin..ondan sonra üniversite yine okursun..ygs ile kpssyi karıştırma diyen arkadaş haklı..zira ygs kpss farklı sınavlar konuları aynı gibi gözükebilir ama soruların sorulma şekli farklı..mantık farklı..tabii ki dağlar kadar fark yok ben kpss çalıştım 2014te 89 aldım ortaöğretimden bi sonraki sene ygsde 60bine girdim 385 mi ne almıştım..diyeceğim o ki memur olmak istiyorsan 2 yıllık bi bölüm oku bu sene..zira lise muhasebeden kadro açmıyorlar ben lisede makine okudum..89puanla ilk atamada atandım gerçi şu an 2014yılındaki gibi kadro yok ama nasip bu işler kadro olmadıktan sonra 100 puan alsan da bi işe yaramıyor..size de kadro verilmiyor bildiğim kadarıyla o yüzden ya liseden 96+ puan alacaksın..ya da bu sene hemen 2 yıllık bi bölüme girip 2018de önlisans sınavına gireceksin ve 2019 haziran-temmuz atamasında memur olacaksın inşallah..

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi