Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
17 Mayıs 2017 17:10

Lpgdeyken benzin gosterge ibresi düşüyor

Aracim corsa 1.4, 2012 model. Brc marka taktirdim.

Takıldığı gün 40 liralık benzin, 60 liralik gaz doldurttum. 15 günlük araç kullaniminda yol bilgisayari 40 km yol kaldigini göstermekte. Yani bu kadar benzin gitmesi normal degil.

Ustaya gittim. Geçiş sicakligini 25 yapti. Arada benzin puskurtuyormus, onu da 4 binden 5 bine yukseltti. Ama degisen bir şey yok.

Konu hakkinda bilgi sahibi arkadaslardan yardim istiyorum. Ne yapmaliyim?

saltanat1453
Aday Memur
18 Mayıs 2017 12:25

Benzin göstergesinin yol bilgisayarına bağlı olarak düşmesidir. Sanırım usta bunu anlamamış. PSA modülü takılması lazım. Siz bence başka bir ustaya gösterin.

18 Mayıs 2017 20:04

Hocam bazı araçlarda depo göstergesi elektroniktir. ... araç ne ile gittiğini bilmez gittiği km ye göre benzin ibresi düşer

abbc
Kapalı
19 Mayıs 2017 09:42

Erzurum'da iyi bir usta var mi bildiginiz?

abbc
Kapalı
19 Mayıs 2017 10:08

Benzin ile mi lpg ile mi gittigini anlamiyor mu benim araç? Bunun bir cozumu yok mu?

oto-danisman-expert, 7 yıl önce

Hocam bazı araçlarda depo göstergesi elektroniktir. ... araç ne ile gittiğini bilmez gittiği km ye göre benzin ibresi düşer

19 Mayıs 2017 13:43

Hiç bi araç anlamaz nasıl anlasın?. ... içindeki yakıtı belirli aralıklarla ölçer ve gittiği km ye göre ibreyi elektronik olarak düşürür. ... depoda benzin varken kırmızı bile yanar.... ama araba hep gider. ...

abbc
Kapalı
20 Mayıs 2017 13:37

Gittigi km ye gore ibre düşüyor desek, aldigim 50 liralik benzinde,yol bilgisayarindaki km yukselmezdi. Benzinden yiyor gibime geliyor.

21 Mayıs 2017 01:05

Deponu tam boğazına kadar doldur hocam. ... lpg de tam doldur ve gez gezebildiğin kadar. ... 300- 500 km sonra Deponu bir daha doldur .... bak ne kadar alıyor. ... o zaman gönlün rahat edecektir. ... bazı fsi ve gdi motorlar yarı benzin yarı LPG ile çalışır ama sisteme uygun araçlarda bu olmaz. ...gösterge seni yanıltmasın

abbc, 7 yıl önce

Gittigi km ye gore ibre düşüyor desek, aldigim 50 liralik benzinde,yol bilgisayarindaki km yukselmezdi. Benzinden yiyor gibime geliyor.

abbc
Kapalı
21 Mayıs 2017 22:14

Teşekkürler hocam

oto-danisman-expert, 7 yıl önce

Deponu tam boğazına kadar doldur hocam. ... lpg de tam doldur ve gez gezebildiğin kadar. ... 300- 500 km sonra Deponu bir daha doldur .... bak ne kadar alıyor. ... o zaman gönlün rahat edecektir. ... bazı fsi ve gdi motorlar yarı benzin yarı LPG ile çalışır ama sisteme uygun araçlarda bu olmaz. ...gösterge seni yanıltmasın

economi06
Şube Müdürü
22 Mayıs 2017 12:49

Megane araba bunda da düşük gösteriyor LPG de olduğu halde ama araba tekrar çalıştığında eski konumuna geliyor. Kimilerine göre sıralı sistemde öyle gösteriyormuş fakat kullanmıyor.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
23 Mayıs 2017 09:29

ben de yeni taktırdım lpg'yi, atiker gold tercih ettim. yol bilgisayarında benzin tüketiyor gibi görünüyor dediğin gibi. ama sağdaki göstergede sıkıntı yok.

forumları aradım taradım normal dediler. yol bilgisayarını yakıt tüketiminde sallamayacağız yani :)

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi