Editörler : Lanet
24 Mayıs 2017 09:35

Astsubayliktan istifa edip zabitaliga gecicem bilgisi olan paylasabilir mi?

Belediye de calisan arkadaslarin konu ile ilgili bilgisi varsa yardimci olabilirler mi acaba? 6 yildir jandarma astsubayi olarak gorev yapiyorum 6 yilda 3 tayin gordum 3 yil asayiste 3 yilda komando birliklerinde calistim simdi de ozel harekat birligindeyim ancak ailevi sebeblerden istifa edicem... acaba zabita olarak bir belediyeye basvuru yapsam aranan hususlar nelerdir herhangibir mulakat vs varmi torpil var mi aranan hususlar nelerdir bilenler varsa cevaplayabilir mi? Hicbir orgut vs baglantim yok ailemin durumundan dolayi birakiyorum...

huysuzman
Memur
24 Mayıs 2017 17:34

ben bu zamana kadar hiç zabıta ilanına rast gelmedim 3 hesap eskittim bu sayfada nasıl alımı oluyor zabıtalığın bilginiz varmı

techie officer
Genel Müdür
24 Mayıs 2017 22:35

mustafa kardeşim, geçiş yapacağın kurumu ikna ettikten sonra sadece belediyeye değil, bütün kurumlara açıktan atanabilirsin. ama benim merak ettiğim mecburi hizmet süreni doldurmadan mı istifa etmeyi düşünüyorsun?

mustafa489
Aday Memur
25 Mayıs 2017 08:17

Evet 4 yilim kaldi yani mali olarak 6 7 bin tl civarinda tazminat ile ayrilicam ic islerine baglandiktan sonra jandarma teskilatinda olan en guzel sey su istifa meselesi...

techie officer, 7 yıl önce

mustafa kardeşim, geçiş yapacağın kurumu ikna ettikten sonra sadece belediyeye değil, bütün kurumlara açıktan atanabilirsin. ama benim merak ettiğim mecburi hizmet süreni doldurmadan mı istifa etmeyi düşünüyorsun?

emrahaydemir
Aday Memur
25 Mayıs 2017 15:13

mustafa kardeş,bende 2006 lı uzman jandarma idim,10 yılım doldu kendi isteğimle istifa ettim ve bir belediyeye açıktan atandım,buradan da başka bir kurumu nakil oldum,şuan gençlik ve spor bakanlığına bağlı bir kurumda memurum ve çok memnunum.tavsiye ederim

mustafa489
Aday Memur
25 Mayıs 2017 15:14

Abi bende istifa edicem artik 10 yildan once de istifa hakki geldigine gore durmanin mantigi yok daha da... simdi belediye baskanindan randevu aldim bakalim gidicem konusmaya hayirlisi artik

emrahaydemir, 7 yıl önce

mustafa kardeş,bende 2006 lı uzman jandarma idim,10 yılım doldu kendi isteğimle istifa ettim ve bir belediyeye açıktan atandım,buradan da başka bir kurumu nakil oldum,şuan gençlik ve spor bakanlığına bağlı bir kurumda memurum ve çok memnunum.tavsiye ederim

emrahaydemir
Aday Memur
25 Mayıs 2017 15:15

mustafa kardeş,bende 2006 lı uzman jandarma idim,10 yılım doldu kendi isteğimle istifa ettim ve bir belediyeye açıktan atandım,buradan da başka bir kuruma nakil oldum, şuan gençlik ve spor bakanlığına bağlı bir kurumda memurum ve çok memnunum. tavsiye ederim

mustafa489, 7 yıl önce

Evet 4 yilim kaldi yani mali olarak 6 7 bin tl civarinda tazminat ile ayrilicam ic islerine baglandiktan sonra jandarma teskilatinda olan en guzel sey su istifa meselesi...

emrahaydemir
Aday Memur
25 Mayıs 2017 15:16

10 yıldan önce istifa olmuyordu benim zamanımda,şuan oluyorsa çok güzel.İnşallah görüşmen olumlu geçer.Aklına takılan bir konu olursa özelden yazabilirsin.

mustafa489, 7 yıl önce

Abi bende istifa edicem artik 10 yildan once de istifa hakki geldigine gore durmanin mantigi yok daha da... simdi belediye baskanindan randevu aldim bakalim gidicem konusmaya hayirlisi artik

techie officer
Genel Müdür
25 Mayıs 2017 23:45

Allah kolaylık versin. ama benim tavsiyem sadece belediyelere değil başka kurumlara da başvuru yap. mesela il özel idarelerde belediyeler gibi kontenjan sınırı yok. fakat üniversiteler, afad ve bakanlıklar %2 açıktan atama kontanjanı var. bakanlıklara tabiki kuvvetli referans lazım. ancak illerde ki afad şube müdürü ve defterdar (maliye bak.) istese yardımcı olabilir. hatırlatayım dedim.

mustafa489, 7 yıl önce

Nicko
Şube Müdürü
26 Mayıs 2017 11:26

Nacizane üniversitelere bulaşmayın derim, kalan kurumlar için sıkıntı olmaz, hakkınızda hayırlısı.

mustafa489
Aday Memur
27 Mayıs 2017 18:47

Sagolun bende dusunmuyorum zaten universite

Nicko, 7 yıl önce

Nacizane üniversitelere bulaşmayın derim, kalan kurumlar için sıkıntı olmaz, hakkınızda hayırlısı.

28 Mayıs 2017 11:43

Bende astsubaydim 10 yılımı doldurdum ayrıldım 2013 yılından bu yana uğraşıyorum ama olmadı bizim atama siz nasıl yaptınız. Bi yol gösterin artık hayattan bıktım 4 yıldır. Ayrılan geçiyor bu dünyada bi tane bile dayımiz yok.

emrahaydemir, 7 yıl önce

28 Mayıs 2017 12:16

aklı olan üniversitelere asla ama asla geçmez. zabıta ve itfaiye alımını artık kurumlar değil merkezi yönetim (ankara) yapıyor. belediyeler yukarıya bildirir yukarısıda kpss puanına göre alım yapar.

28 Mayıs 2017 14:15

Bende sizin dediginiz gibi biliyordum ama arkadaş 2006liymis 10 yıl görev yapmış demek ki 2016 da girmiş belediyeye belki 2017 de .belediyeler 92. Maddeye göre alım yapıyor şu anda galiba.memur olarak kurumlara belediyelere geçiş yapan arkadaşları gerçekten kutluyorum.ben yapamadım beceremedim mesela 4 yıldır. Bu işi yapabilmek zor iş.keşke üniversite olsa ona bile şükür eder deli gibi sevinirim olsa.

izmir becayiş2016, 7 yıl önce

aklı olan üniversitelere asla ama asla geçmez. zabıta ve itfaiye alımını artık kurumlar değil merkezi yönetim (ankara) yapıyor. belediyeler yukarıya bildirir yukarısıda kpss puanına göre alım yapar.

mustafa489
Aday Memur
29 Mayıs 2017 09:23

Benim devrem yeni istifa etti ve bu ay edirne belediyesine itfaiye eri olarak ise basladi... herhangibir sinava girmemis dilekce cv diploma vs ekleyip basvurmus... aciktan atama halen devam ediyor anladigim kadariyla

ali kırbıyık, 7 yıl önce

Bende sizin dediginiz gibi biliyordum ama arkadaş 2006liymis 10 yıl görev yapmış demek ki 2016 da girmiş belediyeye belki 2017 de .belediyeler 92. Maddeye göre alım yapıyor şu anda galiba.memur olarak kurumlara belediyelere geçiş yapan arkadaşları gerçekten kutluyorum.ben yapamadım beceremedim mesela 4 yıldır. Bu işi yapabilmek zor iş.keşke üniversite olsa ona bile şükür eder deli gibi sevinirim olsa.

emrahaydemir
Aday Memur
29 Mayıs 2017 10:24

valla birazda nasip diyelim,dayım falanda yoktu ama oldu işte.ilk önce belediyeye geçtim daha sonrada başka bir kuruma nakil oldum.

ali kırbıyık, 7 yıl önce

Bende astsubaydim 10 yılımı doldurdum ayrıldım 2013 yılından bu yana uğraşıyorum ama olmadı bizim atama siz nasıl yaptınız. Bi yol gösterin artık hayattan bıktım 4 yıldır. Ayrılan geçiyor bu dünyada bi tane bile dayımiz yok.

emrahaydemir
Aday Memur
29 Mayıs 2017 10:26

her belediyede öyle bir şey yok

izmir becayiş2016, 7 yıl önce

emrahaydemir
Aday Memur
29 Mayıs 2017 10:29

Devlet Memurları Kanunu değişmedikçe açıktan atama devam eder!!!

(İki defadan fazla olmamak üzere memurluktan kendi istekleriyle çekilenlerden veya bu Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan tekrar memurluğa dönmek isteyenler, ayrıldıkları sınıfta boş kadro bulunmak ve bu sınıfın niteliklerini taşımak şartıyla ayrıldıkları tarihte almakta oldukları aylık derecesine eşit bir derecenin aynı kademesine veya 71 inci madde hükümlerine uyulmak suretiyle diğer bir sınıfta eşit derecedeki kadrolara atanabilirler. )

mustafa489, 7 yıl önce

Benim devrem yeni istifa etti ve bu ay edirne belediyesine itfaiye eri olarak ise basladi... herhangibir sinava girmemis dilekce cv diploma vs ekleyip basvurmus... aciktan atama halen devam ediyor anladigim kadariyla

Paşaosma
Aday Memur
08 Haziran 2017 19:22

Arkadaşlarım abilerim ben de 2013 lü Assubay dım mesleğimin 4. Yılı içinde mecburi durumlardan dolayı istifa ettim kafam çok karışık bana yardımcı olmanızı ve arayı soğutmadan yeni bir kuruma nasıl geçebilirim yardımcı olduğunuz için şimdi den teşekkür ederim

guapo.282
Aday Memur
09 Haziran 2017 08:51

ABİ BENDE BELEDİYEDE MEMURUM ÇOK ARAŞTIRDIM PEK BİR NET BİLGİ BULAMADIM KURUMLAR ARASI GEÇİŞ İÇİN TAM OLARAK NASIL BİR YOL İZLEMEK GEREKİYOR BİRAZ BİLGİ VEREBİLİRSEN SEVİNİRİM

emrahaydemir, 7 yıl önce

mustafa kardeş,bende 2006 lı uzman jandarma idim,10 yılım doldu kendi isteğimle istifa ettim ve bir belediyeye açıktan atandım,buradan da başka bir kuruma nakil oldum, şuan gençlik ve spor bakanlığına bağlı bir kurumda memurum ve çok memnunum. tavsiye ederim

poyrettin
Aday Memur
19 Temmuz 2017 22:22

Ben de 2011li jandarma astsubaydım ve 15 haziran 2017 itibari ile istifa ettim. Henuz başvurularımdan olumlu bir cevap alamadım

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi