Editörler : crops35
29 Mayıs 2017 15:12

Ohal'de 399 dan istifa edip baska bir 399 kit kurumuna geçen arkadaşlar var mı

Ohal de 399 dan istifa edip baska bir 399 kit kurumuna geçen arkadaşlar var mı ??? Herhangi bir sıkıntı çıkar mı yardımcı olursanız çok sevinirim ..

OZLMBRC
Aday Memur
29 Mayıs 2017 15:53

+++++

29 Mayıs 2017 16:00

bizim kurumdan arkadaş geçti hiçbir sıkıntı olmadı..

OZLMBRC
Aday Memur
29 Mayıs 2017 16:07

sizin hangi kurumdu hocam ?

atanamayankpssli, 7 yıl önce

bizim kurumdan arkadaş geçti hiçbir sıkıntı olmadı..

pembemzr
Kapalı
29 Mayıs 2017 16:11

usulüne göre istifa ederse bile en az 6 ay beklemesi gerekiyor.o kadar basit değil.

OZLMBRC
Aday Memur
29 Mayıs 2017 16:14

yok istifa edenlerin çogu 6 ay beklemeden hemen kurumunu değiştiriyor. yüzlerce örneği var .

pembemzr, 7 yıl önce

usulüne göre istifa ederse bile en az 6 ay beklemesi gerekiyor.o kadar basit değil.

pembemzr
Kapalı
29 Mayıs 2017 16:15

evet kit kurumuysa geçiş oluyo .üniversite falanda 6 ay bekleniyor.

OZLMBRC
Aday Memur
29 Mayıs 2017 16:18

aynen öyle .

pembemzr, 7 yıl önce

evet kit kurumuysa geçiş oluyo .üniversite falanda 6 ay bekleniyor.

29 Mayıs 2017 16:20

hocam bizim kurum MKEK(399) arkadaş tekniker iken DHMİ'ye İş Makinesi Operatörü olarak geçti 1 ay filan sürmüştü soruşturma zaten memur olduğu için sanırım kısa sürdü..

OZLMBRC, 7 yıl önce

sizin hangi kurumdu hocam ?

battal gazi
Şube Müdürü
29 Mayıs 2017 16:23

657 den 399 a geçen var mı diyor. sizinki 399 dan 399 a geçiş oluyor.

29 Mayıs 2017 16:24

Sözleşmeli personel, başka bir KİT'teki sözleşmeli pozisyona atanabilir mi?

Sözleşmeli personelin farklı bir KİT'e nakledilmesine ilişkin bir düzenleme bulunmamaktadır.

Ancak sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmesi sebebiyle açıktan atama prosedürüne uyulmak suretiyle yeniden sözleşmeli personel pozisyonunda istihdamına bir engel bulunmamaktadır.

pembemzr, 7 yıl önce

OZLMBRC
Aday Memur
29 Mayıs 2017 16:24

bende şuan kit kurumunda çalışıyorum o zaman büyük ihtimal bende güvenlik soruşturmasının kapsamı dışında göreve kısa sürede başlarım inş..

atanamayankpssli, 7 yıl önce

hocam bizim kurum MKEK(399) arkadaş tekniker iken DHMİ'ye İş Makinesi Operatörü olarak geçti 1 ay filan sürmüştü soruşturma zaten memur olduğu için sanırım kısa sürdü..

battal gazi
Şube Müdürü
29 Mayıs 2017 16:25

657 den 399 a geçen var mı ?

29 Mayıs 2017 16:26

Hayırlısı olur umarım ben de DHMİ'ye geçmek istiyorum bakalım. Hakkınızda hayırlısı olsun sorun çıkacağını sanmıyorum ama daha detaylı araştırmak gerekiyor tabiki.

OZLMBRC, 7 yıl önce

bende şuan kit kurumunda çalışıyorum o zaman büyük ihtimal bende güvenlik soruşturmasının kapsamı dışında göreve kısa sürede başlarım inş..

29 Mayıs 2017 16:29

Hocam o konuda da sanırım sıkıntı olmuyor 657'den 657'ye geçişlerde sorun olur onun dışında sıkıntı olacağını sanmıyorum ancak DPB'nin görüşlerine bakacak olursak ohalde istifa etiğiniz için sonradan tekrar 657'ye tabi kuruma geçişiniz sıkıntı olabilir o yüzden iyi araştırmanız lazım.

battal gazi, 7 yıl önce

657 den 399 a geçen var mı ?

29 Mayıs 2017 16:31

memurlar net bu konu hakkında haber yaptı ohal kapsamında onu dıkkatlı oku bence haberlere bır goz at zor durumda kalma ohal de yasalar pek şlemıo gıbı devlet personel ohal kapsamında yenı surec baslatabılıor ıstıfa etmeden ıyıcene dusun puanında yanabılır devlet personelı ara konus derım hemen karar verme hem puanın hem ısınden ıstıfa edersen kotu olur

OZLMBRC
Aday Memur
29 Mayıs 2017 16:33

Ben Devlet personeli başkanlığını arayıp 399 dan 399 a geçecem ohal kapsamında sorun olur mu dedim. çok umursamaz bir tavırla hayır olmaz dediler.

Atanamayan adamlar, 7 yıl önce

memurlar net bu konu hakkında haber yaptı ohal kapsamında onu dıkkatlı oku bence haberlere bır goz at zor durumda kalma ohal de yasalar pek şlemıo gıbı devlet personel ohal kapsamında yenı surec baslatabılıor ıstıfa etmeden ıyıcene dusun puanında yanabılır devlet personelı ara konus derım hemen karar verme hem puanın hem ısınden ıstıfa edersen kotu olur

battal gazi
Şube Müdürü
29 Mayıs 2017 16:33

http://sorucevap.memurlar.net/soru/3420/memur-ohal-de-istifa-edemez-mi.html?utm_source=headlines

Üniversitede 657'li bir memur olarak 3 yıl 8 aydır çalışmaktayım. Şubat öğretmen atamasıyla atanma ihtimalim var. İstifa edersem bir daha memuriyete dönemiyor muyum veya kadroya geçirilirken ben aktarılmayabilir miyim bunu öğrenmek istiyorum?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 92. maddesinde "İki defadan fazla olmamak üzere memurluktan kendi istekleriyle çekilenlerden veya bu Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan tekrar memurluğa dönmek isteyenler, ayrıldıkları sınıfta boş kadro bulunmak ve bu sınıfın niteliklerini taşımak şartıyla ayrıldıkları tarihte almakta oldukları aylık derecesine eşit bir derecenin aynı kademesine veya 71 inci madde hükümlerine uyulmak suretiyle diğer bir sınıfta eşit derecedeki kadrolara atanabilirler. " hükmü, 94. maddesinde "Devlet memuru bağlı olduğu kuruma yazılı olarak müracaat etmek suretiyle memurluktan çekilme isteğinde bulunabilir. Mezuniyetsiz veya kurumlarınca kabul edilen mazereti olmaksızın görevin terk edilmesi ve bu terkin kesintisiz 10 gün devam etmesi halinde, yazılı müracaat şartı aranmaksızın, çekilme isteğinde bulunulmuş sayılır. Çekilmek istiyen memur yerine atanan kimsenin gelmesine veya çekilme isteğinin kabulüne kadar görevine devam eder. Yerine atanan kimse bir aya kadar gelmediği veya yerine bir vekil atanmadığı takdirde, üstüne haber vererek görevini bırakabilir. Olağanüstü mazeretle çekilenler, üstüne haber vermek şartiyle bir ay kaydına tabi değildirler." hükmü, 96. maddesinde "Olağanüstü hal, sıkıyönetim, seferberlik ve savaş hallerinde veya genel hayata müessir afetlere uğrayan yerlerdeki Devlet Memurları yerine atanacaklar gelip işe başlamadıkça görevlerini bırakamazlar. " hükmü bulunmaktadır.

657 sayılı Kanunun 97. maddesinde "Memurlardan mali ve cezai sorumlulukları saklı kalmak üzere;

A) 94 üncü maddenin 2 nci ve 3 üncü fıkrasına uygun olarak memuriyetten çekilenler altı ay geçmeden,

B) Bu Kanuna göre çekilmiş sayılanlar ile 94 üncü maddenin 2 nci fıkrasına uymadan görevlerinden ayrılanlar bir yıl geçmeden,

C) 95 inci maddede yazılı zorunluluklara uymayanlar 3 yıl geçmeden,

D) 96 ncı maddeye aykırı hareket edenler hiçbir surette,

Devlet memurluğuna alınamazlar." hükmü bulunmaktadır.

Sonuç olarak, OHAL dönemi de olsa memurluktan istifayı talep edebilirsiniz. Usulüne uygun (yani istifanız kabul edildikten ya da yerinize atanan kişi gelip işe başladıktan sonra) şekilde görevinizi bıraktığınızda, bekleme süresi sonrasında görevinize dönebilirsiniz.

Buradaki kısıtlama OHAL döneminde usulüne uygun şekilde istifa etmeden görevini bırakanlar içindir. Bu durumdakiler bir daha memur olamamaktadır.

29 Mayıs 2017 16:38

aynen benım dedıgım gıbı kardesım puanın 2 yıl gecerlılıgı var ohal kapsamında nolcagı bellı olmaz bekle bence az daha elındekınden olmakta var bende baska yerde ıstıfa ettıgın zaman hemen ısınden ayrılamıosun dıe bılıorum yerıne senın stadunde bırı gelmeden cıkısını vermıolar dıe okudum devlet personelın yazısında uyarıda bulunmustu memurlar nette yayınlandı puanın cok ıyıse bekle derım sabır etmen gerekıcek suan karısık cıdden ohal kapsamından dolayı

OZLMBRC, 7 yıl önce

Ben Devlet personeli başkanlığını arayıp 399 dan 399 a geçecem ohal kapsamında sorun olur mu dedim. çok umursamaz bir tavırla hayır olmaz dediler.

29 Mayıs 2017 16:40

arkadas cevaplamıs bak senın sorunun cevabıını dedıgım buydu ıste ıstıfa ettıgın de hemen cıkısın verılmıor yerıne bırı geldıkten sonra cıkısını verırler ıste oda eger sen atandıgın yenı kurumda sıkıntı yaratabılır ıse baslama suresı var yanı atandıktan sonra sıkıntılı surecler sabırla beklemenı tavsıye ederım

OZLMBRC
Aday Memur
29 Mayıs 2017 16:41

Ohal kapsamında kurum değiştiren emsaller var kişiye göre davranamazlar bence. Böyle bir fırsat her zaman gelmez. Sorun 399 dan 399a geçiş de değil kurumun istifayi kabul etmesinde. Eğer kurum istifayı kabul ederse zaten dhmi geçmek için herhangi kanuni bir engel yok.

Atanamayan adamlar, 7 yıl önce

aynen benım dedıgım gıbı kardesım puanın 2 yıl gecerlılıgı var ohal kapsamında nolcagı bellı olmaz bekle bence az daha elındekınden olmakta var bende baska yerde ıstıfa ettıgın zaman hemen ısınden ayrılamıosun dıe bılıorum yerıne senın stadunde bırı gelmeden cıkısını vermıolar dıe okudum devlet personelın yazısında uyarıda bulunmustu memurlar nette yayınlandı puanın cok ıyıse bekle derım sabır etmen gerekıcek suan karısık cıdden ohal kapsamından dolayı

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi