Editörler : ayşegül bgm
07 Haziran 2017 12:19

4/b'li, Eş durumundan yeniden 4/b'li olarak atanma

Ben şuan Üniversite Hastanesinde 5 aydır sözleşmeli olarak çalışmaktayım, Sağlık Bakanlığının yapacağı sözleşmeli alıma doğrudan tercih veremediğimi biliyorum , versem ve atansam dahi beni işe başlatamayacaklarını biliyorum. Fakat eş durumundan dolayı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Uygun Esaslar'daki Ek 1 inci maddenin dördüncü fıkrasının (c) bendine göre tekrar işe başlayabileceğimi biliyorum.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Uygun Esaslar'daki Ek 1 inci maddenin dördüncü fıkrasının (c) bendi:

c) Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet

birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon

bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine

bağlı olarak, Ek 3 üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine uygulanamayanlardan, tek taraflı

feshedenler, bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler.?

Fakat bu maddede eşinin olduğu ile atanması gerek şeklinde bir ibare yoktur, yönetmelikteki bu maddeyi uygulayabilmem için eşimin olduğu ile mi atanmam gerekiyor yoksa yakın bir ile de atanıp işe başlayabiliyor muyum. Bilgisi olan yok mu çok ihtiyacım var gerçekten. Yardımlarınızı bekliyorum

dmladmrbs
Aday Memur
07 Haziran 2017 12:53

.. Cevap var mı verecek?

Merveportakal
Aday Memur
09 Haziran 2017 11:27

Bende aynı durımdayım sizle bizim gibi madur olanlar için yapılacak bisey var mı acaba

Merveportakal
Aday Memur
09 Haziran 2017 12:39

Bende 2017/3 ile 4bli atandım eşim özel sektörde çalışıyor.esi özel sektörde çalışan 4b ki tayin durumuyla iligili gelecekzamanda da belli bi durum yok en azından böyle bi atama varken bizim gibi mağdur olanlar için yapılacak bisey vardır diye düşünüyorum.siz bu konuda bi araştırma yaptınız mı

Merveportakal
Aday Memur
09 Haziran 2017 15:46

Bende aynı durumdayım ve merak ediyorum atama olur mu olursa göreve başlayabilir miyiz.hicde kesin bir bilgiye ulaşamadım sen ulaştın mı

BursaOlsaSuperOlur
Aday Memur
09 Haziran 2017 15:51

bi istifa edin bakalm deneyin noluyo :D:D:D:D

Merveportakal
Aday Memur
10 Haziran 2017 21:24

Bi mağduriyet olmasa bizde böyle bişeyin peşine düşmeyiz gülecek dalga geçecek bi durum yok.eşin bi yerde sen bi yerde yaşamak zor bi durum.ama bizim kanunlar maalesef hiç bi kolaylık tanımıyor eş durumuna

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi