Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Haziran 2017 17:27

Öğretmenlik mesleği bitiriliyor

bu güzelim meslekle uğraşmayı vazife haline getirmiş beyinlere dur demek lazım. bimer cimer vs her yere yazalım arkadaşlar.... AÖS( atanmış öğretmen sınavı) gelecek. neden sadece bize geliyor. resmen mesleğimizi daha çok aşağılamak istiyorlar.

badwuluu
Yasaklı
11 Haziran 2017 18:48

Hocam Biat Avı başladı.

49 müdür
Şube Müdürü
11 Haziran 2017 19:09

Arkadaşlar yeterlilik sınavı kötü bir şey değildir yeter ki bunu mülakatla yapmasınlar.

Öğretmenlerimiz okumuyor,kişisel gelişim faaliyetlerine katılmıyorlar.Genel kültürleri sıfıra indi büyük çoğunluğunun.öğretmenler odasında perde arsa ev muhabbetinden eğitime sıra gelmiyor.Her şeye muhalefet olmayalım.

Sınavı geçemeyen meslekten atılmayacak ki.yetiştirilecek.zıpkın gibi gençler doğuda harap oluyor.doğu da doğru değil askında iç Anadolu'mun Batı'mın dağ köylerinde meslekten soğuyorlar idealizmleri bitiyor.merkeze kapağı atıp 657 zırhını giyen öğretmenim nice müdürler gördüm deyip yoluna devam ediyor.

Barracudaaa
Kapalı
11 Haziran 2017 19:41

Yeterlilik sınavlarından korkmanız çok normal, çünkü sonuçları tahmin edebiliyorsunuz.

dexter-34
Şef
11 Haziran 2017 20:41

Haci sen sadece benim konuya comarlik yapmamissin. Demek ki her yere anti olarak zipliyon. Rumuzunu mr.aleyh ya ds mr.anti gibi biseyler yap sen bence. Ogretmenler ev arsa konusuyorlarmis da... adam teneffuslerde kafayi rahatlstmak icin ulkenin vahim durumunu dolsri euroyu mu konussun... cocuk gelisimi falan mi konussun... tamam soz senin yanciligini yaptigin adamlar ogretmeni sozunu ettigin konulari konusamayacak kadar gelistirirse ogretmen de farkli seyler konusur. Sen mudursen nie mudur oldugun belli. ...yok ama fikri var olan tayfa...

49 müdür, 7 yıl önce

Arkadaşlar yeterlilik sınavı kötü bir şey değildir yeter ki bunu mülakatla yapmasınlar.

Öğretmenlerimiz okumuyor,kişisel gelişim faaliyetlerine katılmıyorlar.Genel kültürleri sıfıra indi büyük çoğunluğunun.öğretmenler odasında perde arsa ev muhabbetinden eğitime sıra gelmiyor.Her şeye muhalefet olmayalım.

Sınavı geçemeyen meslekten atılmayacak ki.yetiştirilecek.zıpkın gibi gençler doğuda harap oluyor.doğu da doğru değil askında iç Anadolu'mun Batı'mın dağ köylerinde meslekten soğuyorlar idealizmleri bitiyor.merkeze kapağı atıp 657 zırhını giyen öğretmenim nice müdürler gördüm deyip yoluna devam ediyor.

hakandeniz34
Şube Müdürü
11 Haziran 2017 20:46

Egitilip zıpkın mı olacaklar

hellohiyo
Aday Memur
11 Haziran 2017 20:48

kpss gibi olacaksa itirazım var inkılap tarihi ,matematik alanım değil çalışmak da sıkıcı ilgimi de çekmiyor.

49 müdür
Şube Müdürü
11 Haziran 2017 20:50

Bu ülkenin gelişiminin önünde kim durmak istiyorsa hodri meydan! Bakınız 15 Temmuz gecesi

hellohiyo
Aday Memur
11 Haziran 2017 21:06

öğretmenlik mesleği değil artık derste tenefüste sözlüye çıkmış öğrenci gibi notlar alınacak sınava girilecek

birKEDİgördümSANKİ
Müsteşar Yardımcısı
11 Haziran 2017 21:15

yeterlik sınavı nedir ya? bugün duydum.

enerjimi eğitim öğretime vermemi engelleyecek bir şey daha çıktı desenize!

napacam oturup sınav mı çalışacam yine ya.. Zaten öğretmenin enerjisini emen ve olan

idealistliğini de öldürüp yok eden sistemi sırtımızda yük gibi taşıyoruz. Kamburum çıktı yemin

ediyorum.

11 Haziran 2017 23:09

Önce kendine bak kebdini geliştir sonra genel konuş.Sen kendini nr sanıyorsun! Öğretmenim ve şu an ygs lys ile istesem tıp diş hukuk her bölümü kszanabilirim ales de yüksek puan da aldım ancak öğretmenliği severek yapıp devam etme taraftarıyım fakat bu gidişle soğuyup ayrılacağım gibi görünüyor.

49 müdür, 7 yıl önce

RaYukAn
Şef
17 Haziran 2017 13:46

Öğretmenleri düşünen mi var hocam

goksu_gzl
Daire Başkanı
17 Haziran 2017 15:45

Ne olursun ayrılma Milli eğitim camiası sensiz ne yapar:)))Ya iyice çocuklaştınız.Biraz profesyonel olun.Öğretmenlik de bir meslek.O kadar abartmayın.Dünyaya bir daha mı geleceksiniz.Önce kendinize hayrınız olsun.Hayattan zevk alın.Kim korkar sınavdan vız gelir tırıs gider.Rahat olun hepiniz yetkin insanlarsınız.

yalnızlıksenfonisi, 7 yıl önce

Önce kendine bak kebdini geliştir sonra genel konuş.Sen kendini nr sanıyorsun! Öğretmenim ve şu an ygs lys ile istesem tıp diş hukuk her bölümü kszanabilirim ales de yüksek puan da aldım ancak öğretmenliği severek yapıp devam etme taraftarıyım fakat bu gidişle soğuyup ayrılacağım gibi görünüyor.

19 Haziran 2017 20:52

Dört yılda bir sınava karşıyım.Bu düzenlemeye karşı olmayanlar eğitim birsenli kesimdir galiba.

goksu_gzl, 7 yıl önce

Ne olursun ayrılma Milli eğitim camiası sensiz ne yapar:)))Ya iyice çocuklaştınız.Biraz profesyonel olun.Öğretmenlik de bir meslek.O kadar abartmayın.Dünyaya bir daha mı geleceksiniz.Önce kendinize hayrınız olsun.Hayattan zevk alın.Kim korkar sınavdan vız gelir tırıs gider.Rahat olun hepiniz yetkin insanlarsınız.

goksu_gzl
Daire Başkanı
22 Haziran 2017 02:48

Ben de bu sizdeki çarpık anlayışa karşıyım.

yalnızlıksenfonisi, 7 yıl önce

Dört yılda bir sınava karşıyım.Bu düzenlemeye karşı olmayanlar eğitim birsenli kesimdir galiba.

oktay2323
Daire Başkanı
22 Haziran 2017 03:08

Galiba başkalarına yaranmak için direnenler var burada. Ne hoş sınavdan korkmayınız diyor ve bunu savunan kişiler var. Senin torpilin var diye konuşursun ama şunu unutma onlar daimi değil bir gün gelir sen perişan olursun. Geçen yıl performans puanım iki defa değiştirdiler 77 puan verdiler daha sonra ne iş ise 96 puan verdiler. Bunun neresine güveneyim .4 yıl sonra ki de tarafsızlık mı olacağını zannediyorsun. Allah a havale ediyorum Allah tan başkasına yaranmak isteyenlere

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi