Editörler : hopaliSafak Vaktii
13 Haziran 2017 14:02   

Bir alanda alınan formasyon baska alanda?

Bir alanda formasyon aldiktan sonra baska bir bolum bitirilince onceki formasyon belgesi gecerli midir?

13 Haziran 2017 17:17

karagülle
Daire Başkanı

Bir alan, başka alan diye bir şey yok. Formasyon bir kere alınır ve atanabileceğiniz her branşa bu formasyonla başvurabilirsiniz.

13 Haziran 2017 19:27

atanamayan1453
Aday Memur

Sertifikanın üzerinde sağlık yazıyo o bakımdan sorun olur mu diye sormuştum.

13 Haziran 2017 19:38

dundarbeyguneribey
Memur

mesela dışarıdan ilahiyat bitiren başka branş öğretmeni din kültürü öğretmeni olarak atanabilir mi?

13 Haziran 2017 19:38

Basketbolcu13
Aday Memur

Yakinda oda olur ver parayi al formasyonu gel vatandass gellll

24 Ağustos 2017 12:22

pr_fonda
Memur

Çocuk gelişimi okuyorum. Daha önceden Açıköğretim İşletme bitirdim. İşletme mezunu olarak formasyon alıp Çocuk gelişimi bölümü için kullanabilir miyim?

24 Ağustos 2017 12:33

ağırabiksk
Daire Başkanı

Çocuk gelişimi okuyorum. Daha önceden Açıköğretim İşletme bitirdim. İşletme mezunu olarak formasyon alıp Çocuk gelişimi bölümü için kullanabilir miyim?

pr_fonda, 3 ay önce - Alıntıya git

Evet

24 Ağustos 2017 22:38

pr_fonda
Memur

Evet

ağırabiksk, 3 ay önce - Alıntıya git

Çok teşekkür ederim.

24 Ağustos 2017 22:53

ahmettorlak
Aday Memur

Bir alanda alınan formasyon diğer alanlarda da geçerlidir hocam rahat olun.

13 Eylül 2017 15:56

bir_uye
Daire Başkanı

2007 tarih fef mezunuyum, 2008de ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yl programından mezun oldum ve o diplomanın üzerinde tarih öğretmeni ibaresi bulunuyor, bu kafamı karıştırdı. Şimdi 4 yıllık başka bir lisans programında okuyorum, onun için tekrar formasyon almam gerekmez değil mi bu durumda? Tezsiz yl ile formasyon sertifikası arasında öyle bir fark yok değil mi?

13 Eylül 2017 16:07

Gardyans
Memur

2007 tarih fef mezunuyum, 2008de ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yl programından mezun oldum ve o diplomanın üzerinde tarih öğretmeni ibaresi bulunuyor, bu kafamı karıştırdı. Şimdi 4 yıllık başka bir lisans programında okuyorum, onun için tekrar formasyon almam gerekmez değil mi bu durumda? Tezsiz yl ile formasyon sertifikası arasında öyle bir fark yok değil mi?

bir_uye, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam onu mebten filan ogrenseniz daha garanti olur ama iciniz rahat olsun eger yemi formasyon almaniz lazim derlerse gider bir formasyona kayit olursunuz sonra tezsiz yuksek lisanstaki derslerinizi saydirirsiniz hic derse sinava girmeden alirsiniz formasyonu.

13 Eylül 2017 16:17

bir_uye
Daire Başkanı

Hocam onu mebten filan ogrenseniz daha garanti olur ama iciniz rahat olsun eger yemi formasyon almaniz lazim derlerse gider bir formasyona kayit olursunuz sonra tezsiz yuksek lisanstaki derslerinizi saydirirsiniz hic derse sinava girmeden alirsiniz formasyonu.

Gardyans, 2 ay önce - Alıntıya git

Teşekkürler hocam, evet tabii en kötü ihtimal dediğiniz gibi yaparım ama tekrar uğraştırır işte... öğretmen olarak atanabilme şartlarında belirtilen ve formasyon belgesi diye adlandırılan belgelerin arasında ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yl diploması da var. Aslında aldığımız tüm dersler de aynı, farklı bir şey yok. Ama işte diplomanın üstünde tarih öğrt. diye yazması karıştırdı aklımı. Aslında mantıklı olan geçerli olması...

Toplam 11 mesaj
ANKET
Gelecek 15 yılda sizin ve ailenizin durumu; iyiye mi gider, kötüye mi?