Editörler : Adversary
20 Haziran 2017 01:07

Ekohukuk
Aday Memur

Tekrar merhaba herkese. Şu stajyerlik dönemindeki eğitimden bahsetmek istiyorum biraz. Yaklaşık 4,5 aylık bir kurs olarak düşünün. Esenbogadaki eğitim tesislerinde yapılır. Ankara'da kalacak yeri olmayanlar tesislerdeki misafirhaneyi kullanabilirler. Bu süre boyunca Ankara dışındaki meydanlardan gelenler harcırah da alırlar. Tam miktarı su an hatırlamıyorum ama günlük 45 tl civarı olabilir. Kurs boyunca bazıları mesleğinizi doğrudan ilgilendiren bazıları da yardımcı bilgi olarak düşünülebilecek ama işinizi yaparken faydalı olabilecek dersler göreceksiniz. Bu derslerin 20 tane olduğunu düşünün. 20 dersi bu 4-5 ay boyunca sürekli görmüyorsunuz. Dersler haftalık ders sürenizin genelde yarısını kaplayacak şekilde genelde 1-2 hafta sürer. Çoğunlukla ayni zaman dilimi içersinde 2 ders devam eder ve her dersin bu 1-2 haftalık süresi sonunda sınav yapılır. Bütün derslerbittiginde de genel bir sınav yapılır. Yenigirecek arkadaşlar lisans sınavına da girecekler öncekilerden farklı olarak. Bütün sınavlar icin telafi hakkınız olacak lisans sınavında da 3 hakkınız olacak. Bence sınavlar konusunda çok endişelenecek bisey yok. Eğitim süresi ve derslerle ilgili söylediklerim kişisel tecrübemdir, değişebilir tabi. Ama öyle 12-14 aylık bir eğitim düşünülemez. 6 ayı geçmeyecetir. Sonuçta trafikçiler simülatörde uygulama yapıyor ve eğitimleri bu yüzden uzun.

Çalışma şartlarıyla ilgili bisey söyliyeyim. Bu 12-24 12-48 çalışma sistemi 24 saat çalışan havaalanları icin geçerli. Sinop'a yerleşirseniz mesela güncel çalışma saatini düşünürsek gündüzleri çalışırsınız sadece. Ancak bu da bugün icin böyledir. 3 ay sonra çalışma saatlerinin değişmeyeceğinin garantisi yoktur. Neresi olursa olsun, gece çalısmaya hazır olacaksınız. Bugüne kadar gördüğüm bütünhavaalanlarında dhmi personeli icin servis vardır. Ankara İstanbul gibi yerlerde çok sayıda servis olur ve şehrin hemen her yerine servisle ulaşılabilir. Dhmi de personele kıyafet verilir ücretsiz. Lacivert takım elbise gömlek kıravat ayakkabı,tam suresini bilmiyorum ama 3-5 yılda bir de palto verilir. Kural olarak bunların giyilmesi gerekir ama genelde giyilmez:) yanı bir zorunluluk olarak uygulanmaz.

20 Haziran 2017 01:49

lucab
Aday Memur

Ekohukuk verdigin bilgiler icin saol

20 Haziran 2017 12:38

cokko19
Aday Memur

Dhmi Aim Memurluğu için puan bazlı tercih anketi. Katılım isimsiz puan ile.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeRceUoKG75VvH6fYVS83JCGzv8yKZYbltYSDC81mLxddMJvA/viewform

20 Haziran 2017 15:42

sunset123
Aday Memur

Tekrar merhaba herkese. Şu stajyerlik dönemindeki eğitimden bahsetmek istiyorum biraz. Yaklaşık 4,5 aylık bir kurs olarak düşünün. Esenbogadaki eğitim tesislerinde yapılır. Ankara'da kalacak yeri olmayanlar tesislerdeki misafirhaneyi kullanabilirler. Bu süre boyunca Ankara dışındaki meydanlardan gelenler harcırah da alırlar. Tam miktarı su an hatırlamıyorum ama günlük 45 tl civarı olabilir. Kurs boyunca bazıları mesleğinizi doğrudan ilgilendiren bazıları da yardımcı bilgi olarak düşünülebilecek ama işinizi yaparken faydalı olabilecek dersler göreceksiniz. Bu derslerin 20 tane olduğunu düşünün. 20 dersi bu 4-5 ay boyunca sürekli görmüyorsunuz. Dersler haftalık ders sürenizin genelde yarısını kaplayacak şekilde genelde 1-2 hafta sürer. Çoğunlukla ayni zaman dilimi içersinde 2 ders devam eder ve her dersin bu 1-2 haftalık süresi sonunda sınav yapılır. Bütün derslerbittiginde de genel bir sınav yapılır. Yenigirecek arkadaşlar lisans sınavına da girecekler öncekilerden farklı olarak. Bütün sınavlar icin telafi hakkınız olacak lisans sınavında da 3 hakkınız olacak. Bence sınavlar konusunda çok endişelenecek bisey yok. Eğitim süresi ve derslerle ilgili söylediklerim kişisel tecrübemdir, değişebilir tabi. Ama öyle 12-14 aylık bir eğitim düşünülemez. 6 ayı geçmeyecetir. Sonuçta trafikçiler simülatörde uygulama yapıyor ve eğitimleri bu yüzden uzun.

Çalışma şartlarıyla ilgili bisey söyliyeyim. Bu 12-24 12-48 çalışma sistemi 24 saat çalışan havaalanları icin geçerli. Sinop'a yerleşirseniz mesela güncel çalışma saatini düşünürsek gündüzleri çalışırsınız sadece. Ancak bu da bugün icin böyledir. 3 ay sonra çalışma saatlerinin değişmeyeceğinin garantisi yoktur. Neresi olursa olsun, gece çalısmaya hazır olacaksınız. Bugüne kadar gördüğüm bütünhavaalanlarında dhmi personeli icin servis vardır. Ankara İstanbul gibi yerlerde çok sayıda servis olur ve şehrin hemen her yerine servisle ulaşılabilir. Dhmi de personele kıyafet verilir ücretsiz. Lacivert takım elbise gömlek kıravat ayakkabı,tam suresini bilmiyorum ama 3-5 yılda bir de palto verilir. Kural olarak bunların giyilmesi gerekir ama genelde giyilmez:) yanı bir zorunluluk olarak uygulanmaz.

Ekohukuk, 2 gün önce - Alıntıya git

teşekkürler bilgiler için gece çalışma olduğundan bayanlar için çok uygun göürnmüyür sankı

ha bana zaten gelemyecek 85 ile ama insan işte bir umut :))

20 Haziran 2017 16:13

zkoluak
Aday Memur

merkezi alımlarda aim 10 senedir yok deniyor ama bu rakamlara nerden ulaştınız acaba açıktan ilan mı yoksa son zamanlarda yapılan kurum içi ünvan değişikliği sınavı mı?

sibuzra, 3 gün önce - Alıntıya git

Zamanını hatırlamıyorum. Bilgi almak için aradığımda söylemişti. ama 10 yıl öncesini kastettiğini sanmıyorum. Bilemedim şimdi

21 Haziran 2017 12:33

margeaux
Aday Memur

Yds puanın alıma etkisi nasıl olacak. D seviyesinden yukarıda alanlar avantaja sahip olacaklar mı ?

21 Haziran 2017 13:19

cokko19
Aday Memur

Yds puanın alıma etkisi nasıl olacak. D seviyesinden yukarıda alanlar avantaja sahip olacaklar mı ?

margeaux, Dün - Alıntıya git

Önce P3 hocam. Yds A,B,C,D farketmez

21 Haziran 2017 14:04

ümittty
Aday Memur

dhmi tayin yönetmeliği : MUTLAKA BAKIN ARKADAŞLAR.

http://www.bts.org.tr/index.php/a%C3%A7iklamalarimiz/genel-merkez-a%C3%A7iklamalari/item/1611-dhmi-tayin-y%C3%B6netmeli%C4%9Fi-yay%C4%B1nland%C4%B1.html

Birinci bölgede görev yapan personel;

Aynı bölgede veya ikinci bölgede yer alan bir havalimanına en az 4 yıl fiilen çalışma süresini doldurmadan; üçüncü, dördüncü ve beşinci bölgede yer alan bir havalimanına ise en az 2 yıl fiilen çalışma süresini doldurmadan,

İkinci bölgede görev yapan personel

Aynı bölgede veya birinci bölgede yer alan bir havalimanına, en az 4 yıl fiilen çalışma süresini doldurmadan; üçüncü, dördüncü ve beşinci bölgede yer alan bir havalimanına ise en az 2 yıl fiilen çalışma süresini doldurmadan,

Üçüncü bölgede görev yapan personel;

Aynı bölgede, birinci veya ikinci bölgede yer alan bir havalimanına, en az 3 yıl fiilen çalışma süresini doldurmadan; dördüncü ve beşinci bölgede yer alan bir havalimanına ise en az 2 yıl fiilen çalışma süresini doldurmadan,

Dördüncü bölgede görev yapan personel;

Aynı bölgede, birinci, ikinci veya üçüncü bölgede yer alan bir havalimanına, en az 3 yıl fiilen çalışma süresini doldurmadan; beşinci bölgede yer alan bir havalimanına ise en az 2 yıl fiilen çalışma süresini doldurmadan,

Beşinci bölgede görev yapan personel;

En az 3 yıl fiilen çalışma süresini doldurmadan; aynı bölge ve diğer bölgelere tayin talebinde bulunamayacaktır.

21 Haziran 2017 14:24

Cenges
Aday Memur

Arkadaslar YDS yerine TOEFL puani kullanabilir miyiz? Bilgisi olan var mi?

21 Haziran 2017 17:23

hrthrt
Aday Memur

Arkadaslar YDS yerine TOEFL puani kullanabilir miyiz? Bilgisi olan var mi?

Cenges, Dün - Alıntıya git

kullanırsında denkliğini ösym ye onaylatman lazım.

Toplam 130 mesaj
ANKET
Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü hakkında ne düşünüyor sunuz?