Editörler : Adversary
21 Haziran 2017 03:24

kuyucu muratt
Aday Memur

kaldrın yaş sınırını

21 Haziran 2017 09:33

cekolok_06
Aday Memur

icra memurluğu için yeni bir durum değil bu. geçen yılki alımlarda bende yazmıştım sonradan fark ettim yaş sınırı olduğunu, yerleşip de çalışamasaydım çok üzülürdüm. ilk defa atanamadığıma sevinmiştim :)

21 Haziran 2017 09:58

tacimmüdür
Şube Müdürü

icra memurluğu için yeni bir durum değil bu. geçen yılki alımlarda bende yazmıştım sonradan fark ettim yaş sınırı olduğunu, yerleşip de çalışamasaydım çok üzülürdüm. ilk defa atanamadığıma sevinmiştim :)

cekolok_06, 1 ay önce - Alıntıya git

hocam bu yaş sınırı uygulaması diğer kurumlara da yayılır mı?

madem itiraz eden yok diğer birçok kuruma de 30 yaş sınırı getirelim derler mi

21 Haziran 2017 12:32

kuyucu muratt
Aday Memur

kaldrın yaş sınırını

21 Haziran 2017 12:38

tacimmüdür
Şube Müdürü

kaldrın yaş sınırını

kuyucu muratt, 1 ay önce - Alıntıya git

AYNEN katılıyorum

22 Haziran 2017 17:03

ikm mühendis
Aday Memur

Kılavuzda 30 yaş sınırı kaldırılmamış hala. Danıştayın iptal kararı hiçe sayılıyor. Birinin bu kanunsuzluğa dur demesi lazım.

23 Haziran 2017 05:40

Gaffar.Alim
Aday Memur

Özel sektörde yönetici adayları için 25 yaş esas alınıyor.. Bunu aşanlara itibar edilmiyor. Yüksek lisan yapanlarda ise bu sınır 27 yaş oluyor... Doktora yapmış olanlar için de 30 yaş sınırı var.

23 Haziran 2017 05:50

ikm mühendis
Aday Memur

yaş sınırını kalkmazsa çarşı karışır

23 Haziran 2017 09:14

tacimmüdür
Şube Müdürü

Özel sektörde yönetici adayları için 25 yaş esas alınıyor.. Bunu aşanlara itibar edilmiyor. Yüksek lisan yapanlarda ise bu sınır 27 yaş oluyor... Doktora yapmış olanlar için de 30 yaş sınırı var.

Gaffar.Alim, 4 hafta önce - Alıntıya git

özelde yönetici adayları 25 yaş demişsin kpss-b adayları zaten düz memur olmak için sınava giriyor, düz memur 20 yaşında olsa ne olur 40 yaşında olsa ne olur ,eğer düz memur mesela zabita ileride bürokrat olabiliyor öyle bir şansı var diyorsan o zaman haklısın

milletin kpss-b ye girmesindeki amaç yaş sınırı ve mülakat yok diye onlarıda kaldırın tamam artık hiç sınav yapılmasına gerek yok ,

23 Haziran 2017 13:43

kerouac79
Aday Memur

özelde yönetici adayları 25 yaş demişsin kpss-b adayları zaten düz memur olmak için sınava giriyor, düz memur 20 yaşında olsa ne olur 40 yaşında olsa ne olur ,eğer düz memur mesela zabita ileride bürokrat olabiliyor öyle bir şansı var diyorsan o zaman haklısın

milletin kpss-b ye girmesindeki amaç yaş sınırı ve mülakat yok diye onlarıda kaldırın tamam artık hiç sınav yapılmasına gerek yok ,

tacimmüdür, 4 hafta önce - Alıntıya git

65 yaşında emekli olacak adam bileğinin hakkıyla puanını aldıysa ister 20 ister 30 ister ister 50 yaşında olsun işe girebilmeli.

40 yaşında özel sektörü gördükten sonra memuriyete girmiş adamın, 20 yaşında daha hayatın zorluklarını bilmeyen bi adama göre işine çok daha sağlam sarılacağı aşikardır.

Yalnızca polislik ve zabıtalık gibi fiziksel performans durumunda 35 yaş sınırı olabilir, onun dışında hayatı bilen adamın memur olması çok daha iyidir

23 Haziran 2017 13:49

bazidov
Memur

Gaffar.Alim, 4 hafta önce - Alıntıya git

Hangi özel sektörmüş o?

Hadi yazdıklarının doğru olduğunu varsayalım. Yahu tamam gülüyoruz eğleniyoruz ama ayıp oluyor artık.. Şimdi sana kamu ile özel arasındaki farkı mı anlatalım? Adam dükkan açmış özelde isterse tipini beğendiklerini alır..

Burada bahsedilen kamu alımı ve bu yaş sınırı önceden belirtilmiş değil.

23 Haziran 2017 13:51

kerouac79
Aday Memur

ben bu sene 38 yaşımda 12 yıllık özel sektör tecrübesinin ardından tercüman olarak turizm bakanlığında memuriyete başladım..

Şu anda kimse talep etmediği halde şehri tanıtan sunum hazırlayıp ing-almanca-rusçaya çevirdim. Yaşını başını almış türkiye tecrübesi olan adam memuriyetin değerini bilen adamdır.

30 yaş altını almamak lazım asıl

29 Haziran 2017 23:52

yasinyalçın
Aday Memur

arkadaşlar baştan yanlış alınmış karar bence hadi yapıyorsun böyle bişeş diyemezsin sen yerleştirme tarihi itibariyle diye en azından sınav tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak demek gerekmez mi sizcede önemli olan sınava tarihi değilmi ben bu iki yıllık süreçte ne zaman atanacağımı bilemem ki böyle bir haksızlık olamaz ya Allah dahili olan herkesten düşünmeden iş yapan herkesten çoluğumun çocuğumun hakkını sorsun inşallah o kadar emek verdim aylarca bu sınava çalıştım hergün bir başka engel yeter artık ne olursa olsun hakkımı arayacağım ben danıştaya başvurdum arkadaşlar sizlerde elinizden geleni yapın lütfen biz sesimizi çıkarmazsak daha başımıza neler gelir kendi ülkemizde türk vatandaşı hariç hiç kimseye engel yok malesef birileri geçip oraya ahkam kesmekten başka yaptığı bişey yok.

30 Haziran 2017 13:19

ikm mühendis
Aday Memur

arkadaşlar baştan yanlış alınmış karar bence hadi yapıyorsun böyle bişeş diyemezsin sen yerleştirme tarihi itibariyle diye en azından sınav tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak demek gerekmez mi sizcede önemli olan sınava tarihi değilmi ben bu iki yıllık süreçte ne zaman atanacağımı bilemem ki böyle bir haksızlık olamaz ya Allah dahili olan herkesten düşünmeden iş yapan herkesten çoluğumun çocuğumun hakkını sorsun inşallah o kadar emek verdim aylarca bu sınava çalıştım hergün bir başka engel yeter artık ne olursa olsun hakkımı arayacağım ben danıştaya başvurdum arkadaşlar sizlerde elinizden geleni yapın lütfen biz sesimizi çıkarmazsak daha başımıza neler gelir kendi ülkemizde türk vatandaşı hariç hiç kimseye engel yok malesef birileri geçip oraya ahkam kesmekten başka yaptığı bişey yok.

yasinyalçın, 3 hafta önce - Alıntıya git

30 yaş üstü herkes başvuru yapabilir ve eğer sizi başlatmazlarsa danıştayın daha önceden verdiği emsal iptal kararını gösterip tekrar dava açabilirsiniz.

02 Temmuz 2017 23:31

yasinyalçın
Aday Memur

30 yaş üstü herkes başvuru yapabilir ve eğer sizi başlatmazlarsa danıştayın daha önceden verdiği emsal iptal kararını gösterip tekrar dava açabilirsiniz.

ikm mühendis, 3 hafta önce - Alıntıya git

nasıl yani hocam neye dayanarak soyleniz bunu anlayamadım

03 Temmuz 2017 10:16

ikm mühendis
Aday Memur

nasıl yani hocam neye dayanarak soyleniz bunu anlayamadım

yasinyalçın, 3 hafta önce - Alıntıya git

Daha önceden danıştayın verdiği emsal iptal kararına dayanarak söylüyorum. Tanıdık avukat varsa sorabilirsiniz aynı şeyi söyleyecektir.

16 Temmuz 2017 13:25

tacimmüdür
Şube Müdürü

+

16 Temmuz 2017 18:56

Nidaye
Aday Memur

30 yaş üstü yaşamasın

17 Temmuz 2017 08:16

tacimmüdür
Şube Müdürü

30 yaş üstü yaşamasın