Editörler : Pangaea
«45678910111213141516

lleemll
Aday Memur
18 Haziran 2017 22:08

Soruların çalındığı tescillenen 2013 yds nin kullanılabileceği son alımlar bunlar

lleemll
Aday Memur
18 Haziran 2017 22:10

Dhmi ile kıyaslayanlar var dhmi yıllardır yds ile alıyor. Karşı çıkılan bu şartın Teiaş kadroları için ansızın getirilmesi..

enginarcık
Yasaklı
18 Haziran 2017 22:11

NayırrNolamazz
Aday Memur
18 Haziran 2017 22:13

AĞZINA SAĞLIK KARDEŞ, DÖRT DÖRTLÜK ÖZETLEMİŞSİN OLAYI.

KEDİ UZANAMADIĞI CİĞERE PİS DERMİŞ HESABI,

YDS PUANI OLMAYANLAR, SINAVA GİRİP 50 PUAN BARAJINI BİLE GEÇEMEYENLER BİRARAYA GELMİŞ ALGI YÖNETİMİ YAPMAYA, SÜRECİ PROVOKE ETMEYE ÇALIŞIYORLAR.

UTANMADAN HERKESE İFTİRALAR ATIP ŞUURLARINI KAYBEDİYORLAR.

TEİAŞI DESTEKLİYORUZ

KPSS PUANININ YANI SIRA YDS PUANI İLE ALIM YAPILMASI LİYAKAT İÇİN, NİTELİKLİ PERSONEL SEÇİMİ İÇİN EN DOĞRU YÖNTEMDİR

EnginEerIn, 7 yıl önce

- Sürekli haksızlık olduğundan dem vurmuşsunuz, ne haksızlığı? Haksızlık falan yok.

- Siz sadece kuru Kpss P3 puanı alırken diğer aday hem KPSS hem YDS İngilizce puanı aldıysa neresi haksızlık bunun? O adayın sizden fazlası var eksiği yok, boşuna haksızlık-adaletsizlik demeyin.

- Siz sadece Kpss için vakit ayırıp rahat rahat çalışırken, diğer aday aynı süre içinde hem Kpss hem YDS çalışıp iyi puanlar almışsa (üstelik bunu yaparken ekmek parası için özel sektörde de çalışmışsa, onca sıkıntıya rağmen bunu başarmışsa) bunun sana ne tür bir haksızlığı olabilir? Çalışıp sen de alsaydın puanını...

- "YDS puanı olanların Kpss'si düşük" demişsiniz, "onlar Kpss'ye öylesine girip düşük puan alan kişiler" demişsiniz... Siz TÜİK misiniz? ÖSYM misiniz? Nerden biliyorsunuz sizden düşük puan aldıklarını?

- ""Kpss tek başına neyi ölçüyor ki?"" diye ağladınız yıllarca, sonra kurumlar YDS de istemeye başlayınca puanınız da yetmeyince haksızlık mı oldu bu?

- İngilizce biliyorum demişsiniz, o zaman girin sınava alın puanınızı.. Kimsenin size haksızlık ettiği yok. Kurumlar artık İngilizce istiyor.. ""Teiaş bildirim yaptı mı ki"" diye sormayın boşuna.. Kimse "ben bilmiyordum, ben duymadım" demesin hiç..

Yıllardır YDS ile alım yapılıyor birçok kuruma. Sınavınızın üzerinden 1 yıl geçmiş hala haberiniz yoksa boşuna ağlamayın.

- Geçmişte az sayıda YDS'li alım yapıyordu demişsiniz.. Kurum bugün böyle bir ihtiyaç duymuşsa bu geçmişi bağlamaz, kimse bunu yargılayamaz. Kurumlar, çalıştıracağı personelin niteliklerini belirleme hakkına sahiptir.

- Özel Koşullar Nitelik Kod Kılavuzu, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları çerçevesinde hazırlanmakta ve güncellenmekte olup, mezkür kılavuzda yer alan kodların seçimi ilgili kamu kurum veya kuruluşunun takdirindedir.

- Ülkemizde ilkokuldan üniversiteye kadar yıllarca İngilizce eğitimi verilmektedir. Liselerde ve Üniversitelerde İngilizce hazırlık sınıfları okutulmaktadır. Üniversitelerde birçok bölüm yabancı dilde eğitim yapmaktadır. Tüm bunlar sebepsiz yere yapılmamıştır herhalde..

- Ülkemizdeki birçok mühendislik fakültesinin yabancı dille eğitim yaptığı da göz önünde bulundurulduğunda, KPSS nin yanısıra YDS şartı ile personel alımı yapmak en doğru karar olacaktır. Nitelikli personel istihdamının kamu kurumları için de çok ciddi faydalarının olacağı açıktır.

- Hem KPSS hem de YDS den yüksek puanı olan adayların atanacak olması kimse için herhangi bir haksızlık oluşturmayacak; tam aksine personel seçiminin niteliğini arttıracaktır.

Engineer416
Daire Başkanı
18 Haziran 2017 22:15

Sağır sultan bile Dhmi kadrolarında yds olduğunu bilir ama siz nasıl bilmiyorsunuz ? Hiç araştırmadan yazıyorsunuz. Dhmi genel olarak daima yds şartı ile alım yapar.

Dhmi kurumunda aktif olarak İngilizce kullanılmasına rağmen ve yıllardır alım yapılmasına rağmen D seviye istemekte ama Teiaş gibi çok az kullanılacak bir kurum ve hiç bu kadar istememiş olmasına rağmen B seviye istemekte.

NayırrNolamazz, 7 yıl önce

TEİAŞIN YANINDAYIZ... DESTEKLİYORUZ...

FORUMDA YAZILANLARDAN GÖRÜLÜYOR Kİ,

TEİAŞ'I TERCİH ETMEK İSTEYİP YDS PUANI YETMEYENLER,

DHMİ NİN "AİM MEMURU" KADROLARINI TERCİH EDECEKLERİNİ BELİRTMİŞLER.

TEİAŞ'A NİYE YDS İSTİYORSUN DİYENLER DHMİ'YE NEDEN 1 KERE BİLE SORMUYORLAR BUNU ACABA?

ORADA DAHA FAZLA KADRODA YDS İSTENMİŞ. NEDEN İTİRAZ ETMİYORSUNUZ?

YOKSA DHMİ NİN İSTEDİĞİ YDS ŞARTINA PUANINIZ YETERLİ OLDUĞU İÇİN Mİ?

EVET EVET KESİNLİKLE BU YÜZDEN.

SAMİMİ OLUN BİRAZ..

TEİAŞ' A SALDIRIP DİĞERLERİNE TEŞEKKÜR ETMEYİN.

ADALETLİ DAVRANIN.

İŞİNİZE GELMEYENİ HAKSIZLIK-YOLSUZLUK-ADALETSİZLİK-TORPİL VS. DİYEREK İTHAM VE İFTİRA ETMEYİN.

KARAKTERLİ OLUN, SÖZÜNÜZÜN ERİ OLUN.

PUANIN YETİNCE GÜZEL, YETMEYİNCE USULSÜZLÜK VAR DEMEYİN.

TEİAŞIN YANINDAYIZ... DESTEKLİYORUZ...

Engineer416
Daire Başkanı
18 Haziran 2017 22:19

Nitelik ise derdininiz A seviye olsun mu ?

NayırrNolamazz, 7 yıl önce

AĞZINA SAĞLIK KARDEŞ, DÖRT DÖRTLÜK ÖZETLEMİŞSİN OLAYI.

KEDİ UZANAMADIĞI CİĞERE PİS DERMİŞ HESABI,

YDS PUANI OLMAYANLAR, SINAVA GİRİP 50 PUAN BARAJINI BİLE GEÇEMEYENLER BİRARAYA GELMİŞ ALGI YÖNETİMİ YAPMAYA, SÜRECİ PROVOKE ETMEYE ÇALIŞIYORLAR.

UTANMADAN HERKESE İFTİRALAR ATIP ŞUURLARINI KAYBEDİYORLAR.

TEİAŞI DESTEKLİYORUZ

KPSS PUANININ YANI SIRA YDS PUANI İLE ALIM YAPILMASI LİYAKAT İÇİN, NİTELİKLİ PERSONEL SEÇİMİ İÇİN EN DOĞRU YÖNTEMDİR

Engineer416
Daire Başkanı
18 Haziran 2017 22:21

TEİAŞ böyle bir talebi etmeden önce çalışan gereken tüm mühendislerden YDS B şartını istesinler, daha sonra alacağı tüm mühendislerden yds b şartını talep etsinler.. çalışan kaç tane mühendis şuan yds b şartını sağlıyor. TEİAŞ'ın bir an önce bu hatadan dönmesini umut ediyoruz

mucomühendis
Aday Memur
18 Haziran 2017 22:22

Üniversitelerde ingilizce eğitimleri sıfır iken bunu ısrarla istemeleri saçmalık herkes dil kursuna gidemiyor ki kurumlar sasirmis hatanizi en kisa surede duzeltinnnn.YDS ISTEYENLERE A SEVIYE VERSINLER GORELIM BAKALIM MUHTESEM INGILIZCELERINI!!!!

Engineer416
Daire Başkanı
18 Haziran 2017 22:23

TEİAŞ böyle bir talebi etmeden önce çalışan gereken tüm mühendislerden YDS B şartını istesinler, daha sonra alacağı tüm mühendislerden yds b şartını talep etsinler.. çalışan kaç tane mühendis şuan yds b şartını sağlıyor. TEİAŞ'ın bir an önce bu hatadan dönmesini umut ediyoruz.

EnginEerIn
Aday Memur
18 Haziran 2017 22:27

TEİAŞ'I DESTEKLİYORUM, ALDIĞI KARAR ÇOK DOĞRUDURTEİAŞ'I DESTEKLİYORUM, ALDIĞI KARAR ÇOK DOĞRUDUR

Altnnn
Aday Memur
18 Haziran 2017 22:27

TEİAŞ'ın daha önceki alımlarda olduğu gibi sadece %2-3'lük bir dilim için yds talep edilsin. %40'lık bir dilime yds istenmesini doğru bulmuyoruz. Kişiye özel kadro değil!! daha çok liyakatın ön planda olmasını istiyoruz.

subahan çimen
Aday Memur
18 Haziran 2017 22:28

teiaşın yds olayı tamamen mevzuata aykırıdır.. acilen eski haline dönmelidir..

mucomühendis
Aday Memur
18 Haziran 2017 22:29

TEİAŞ'ın daha önceki alımlarda olduğu gibi sadece %2-3'lük bir dilim için yds talep edilsin. %40'lık bir dilime yds istenmesini doğru bulmuyoruz.

lleemll
Aday Memur
18 Haziran 2017 22:30

Fırsatçılık yapanlar var burda şu an. Çok nitelikliyseniz tecrübe şartı isg şartı falan gelsin madem öyle...

Bu kimseye fayda sağlamaz tabi eğer daha önceden birilerine kpssyi bırakıp yds çalışın denilmediyse...

subahan çimen
Aday Memur
18 Haziran 2017 22:30

teias 205 te 5 yds istedi önce.. şimdi ne değişti..

Engineer416
Daire Başkanı
18 Haziran 2017 22:32

TEİAŞ'ın daha önceki alımlarda olduğu gibi sadece %2-3'lük bir dilim için yds talep edilsin. %40'lık bir dilime yds istenmesini doğru bulmuyoruz.

Happie
Aday Memur
18 Haziran 2017 22:32

Adamım mütercim tercüman alınmıyor mühendis alınıyor. Kimseyle konuşması gerekmez ama ingilizce bilmesi gerekir. Evet yds cok da hoş bi sınav değil ama ingilizce bilen biri de gayet girip 70 alabilir bu sınavdan. Bu kdar yaygara yapmaya gerek yok.

vezircan33, 7 yıl önce

81 il de elbette bizim memleketimiz ama, ya arkadaş Elazığa Erzuruma gönderdikleri süper ingilizceli mühendis kimle konuşacakmış o dili oralarda, amacın ne teiaş amca??

Engineer416
Daire Başkanı
18 Haziran 2017 22:33

+1

subahan çimen, 7 yıl önce

teias 205 te 5 yds istedi önce.. şimdi ne değişti..

Techoo
Aday Memur
18 Haziran 2017 22:35

Engin'e katılıyorum. Meselenin tüm yönleriyle analizini yapmış özetlemiş..

TEİAŞ'I DESTEKLİYORUM, ALDIĞI KARAR ÇOK DOĞRUDURTEİAŞ'I DESTEKLİYORUM, ALDIĞI KARAR ÇOK DOĞRUDUR

EnginEerIn, 7 yıl önce

- Sürekli haksızlık olduğundan dem vurmuşsunuz, ne haksızlığı? Haksızlık falan yok.

- Siz sadece kuru Kpss P3 puanı alırken diğer aday hem KPSS hem YDS İngilizce puanı aldıysa neresi haksızlık bunun? O adayın sizden fazlası var eksiği yok, boşuna haksızlık-adaletsizlik demeyin.

- Siz sadece Kpss için vakit ayırıp rahat rahat çalışırken, diğer aday aynı süre içinde hem Kpss hem YDS çalışıp iyi puanlar almışsa (üstelik bunu yaparken ekmek parası için özel sektörde de çalışmışsa, onca sıkıntıya rağmen bunu başarmışsa) bunun sana ne tür bir haksızlığı olabilir? Çalışıp sen de alsaydın puanını...

- "YDS puanı olanların Kpss'si düşük" demişsiniz, "onlar Kpss'ye öylesine girip düşük puan alan kişiler" demişsiniz... Siz TÜİK misiniz? ÖSYM misiniz? Nerden biliyorsunuz sizden düşük puan aldıklarını?

- ""Kpss tek başına neyi ölçüyor ki?"" diye ağladınız yıllarca, sonra kurumlar YDS de istemeye başlayınca puanınız da yetmeyince haksızlık mı oldu bu?

- İngilizce biliyorum demişsiniz, o zaman girin sınava alın puanınızı.. Kimsenin size haksızlık ettiği yok. Kurumlar artık İngilizce istiyor.. ""Teiaş bildirim yaptı mı ki"" diye sormayın boşuna.. Kimse "ben bilmiyordum, ben duymadım" demesin hiç..

Yıllardır YDS ile alım yapılıyor birçok kuruma. Sınavınızın üzerinden 1 yıl geçmiş hala haberiniz yoksa boşuna ağlamayın.

- Geçmişte az sayıda YDS'li alım yapıyordu demişsiniz.. Kurum bugün böyle bir ihtiyaç duymuşsa bu geçmişi bağlamaz, kimse bunu yargılayamaz. Kurumlar, çalıştıracağı personelin niteliklerini belirleme hakkına sahiptir.

- Özel Koşullar Nitelik Kod Kılavuzu, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları çerçevesinde hazırlanmakta ve güncellenmekte olup, mezkür kılavuzda yer alan kodların seçimi ilgili kamu kurum veya kuruluşunun takdirindedir.

- Ülkemizde ilkokuldan üniversiteye kadar yıllarca İngilizce eğitimi verilmektedir. Liselerde ve Üniversitelerde İngilizce hazırlık sınıfları okutulmaktadır. Üniversitelerde birçok bölüm yabancı dilde eğitim yapmaktadır. Tüm bunlar sebepsiz yere yapılmamıştır herhalde..

- Ülkemizdeki birçok mühendislik fakültesinin yabancı dille eğitim yaptığı da göz önünde bulundurulduğunda, KPSS nin yanısıra YDS şartı ile personel alımı yapmak en doğru karar olacaktır. Nitelikli personel istihdamının kamu kurumları için de çok ciddi faydalarının olacağı açıktır.

- Hem KPSS hem de YDS den yüksek puanı olan adayların atanacak olması kimse için herhangi bir haksızlık oluşturmayacak; tam aksine personel seçiminin niteliğini arttıracaktır.

çiçikagan
Aday Memur
18 Haziran 2017 22:35

Toplam 318 mesaj
«45678910111213141516

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi