Editörler : crops35

Dmnm
Aday Memur
04 Temmuz 2017 11:18

Valla ben dua ediyorum sgk ya da nüfus gibi bi alım olsun diye. Yoksa ben de 84 aldım ve merkezi alımlarda artık atanacağımi düşünmüyorum. 2014 yılında yapılan kpss nin puanlarına baktım son 2 merkezi alımlara 86 - 85 ten aşağı düşmemiş. Yine aynı bu alımlarda olduğu gibi çok az kişi almışlar son iki alımda.Açıkçası ben bu sınava çalışırken hiç araştırmadım çok cahil davrandım. En azından puanları araştırsaydım böyle hayal kırıklığına uğramazdım. Neyse dediğim gibi tek temennim sgk ya da nüfus gibi bi alımın olması tabi onun da bizim bölümden alması.

lurek
Daire Başkanı
04 Temmuz 2017 17:58

saol kardeşim paylaştığın bilgiler için ozaman merkezi atamada kazanmak için ilk 100 de olmak lazım sözleşmeli atamada ilk 250 içinde olmak lazım benim anladigim gerisi zor atanır yani demek ki ilk 500 içerisinde olmakta yetmiyor artık 2018 kpss çalışmak lazım ve ilk 100 içinde olmaz isek boş boş beklemeye gerek yok sonuç olarak çok zor atanmak kısmet bakalım artık hayırlısı olsun hepimiz için. ..

fuat baykusak, 7 yıl önce

En son güncel sıralaman kaç ise üç aşağı beş yukarı öyledir sözleşmeliler gidince ösym onları sıralamadan atmıyor onlarda sıralamaya dahil ve onlar merkezi alımda tekrar tercih verebiliyor senin o sıralama ile atanabilmen için senin sıralaman kadar kadro gelmesi gerekiyor şuan gelen kadro 45 filan son 2 atamada da en fazla 45 kadro ya gelir ya gelmez oda üstü kesinlikle olmaz altı istimal yüksek

3249atanamayani
Kapalı
04 Temmuz 2017 18:00

İç işlerine başvuru yapmadın mi 84 altı kapatan bir sürü yer var

lurek, 7 yıl önce

saol kardeşim paylaştığın bilgiler için ozaman merkezi atamada kazanmak için ilk 100 de olmak lazım sözleşmeli atamada ilk 250 içinde olmak lazım benim anladigim gerisi zor atanır yani demek ki ilk 500 içerisinde olmakta yetmiyor artık 2018 kpss çalışmak lazım ve ilk 100 içinde olmaz isek boş boş beklemeye gerek yok sonuç olarak çok zor atanmak kısmet bakalım artık hayırlısı olsun hepimiz için. ..

lurek
Daire Başkanı
04 Temmuz 2017 18:10

merkezi atamada biz 84 puan ile atanamıyoruz malesef kardeşim nasıl atanalimki millet 90 almış atanabilirmiyim diyor ancak sözleşmeli alım olursa onunda bizim bölümden alırlar mı yaş şartı olurmu mülakat olurmu bilmiyoruz Velhasıl çok zor atanmak bende sevindim ilk 500 kişinin içinde olunca bilişim ve teknoloji devri iki yılda bilgisayar bölümü mezunları 500 kişi bile almıyorlar ise demek ki boşa sevinmisiz bence kpss'ye çalışmak ve beklemek hiç mantıklı değil bu saatten sonra en iyisi biz kendi işimize devam edelim boşu boşuna bekliyoruz okadar kişi atıldı diye işsizlik varmış diye alım yaparlar diye boşu boşuna bekliyoruz demekki neyse olursa olur dedik kısmet artık bakalım hak edenler atanır umarım bide ihtiyacı olan daha çok atanır umarım bari hayırlısı. ...

Dmnm, 7 yıl önce

Valla ben dua ediyorum sgk ya da nüfus gibi bi alım olsun diye. Yoksa ben de 84 aldım ve merkezi alımlarda artık atanacağımi düşünmüyorum. 2014 yılında yapılan kpss nin puanlarına baktım son 2 merkezi alımlara 86 - 85 ten aşağı düşmemiş. Yine aynı bu alımlarda olduğu gibi çok az kişi almışlar son iki alımda.Açıkçası ben bu sınava çalışırken hiç araştırmadım çok cahil davrandım. En azından puanları araştırsaydım böyle hayal kırıklığına uğramazdım. Neyse dediğim gibi tek temennim sgk ya da nüfus gibi bi alımın olması tabi onun da bizim bölümden alması.

lurek
Daire Başkanı
04 Temmuz 2017 18:19

yaştan dolayı basvurmadim zaten mülakatlı yani basvursaydımda mülakatlı alımlar da atanmak ne kadar zor herkes farkında zaten kısmet herşey ben duzenimi kurmuşum beklerimde ama yıllarca emek edip işsiz olan ve ailesi zor durumda okutan insanlar var umarım onlar atanır tabi çalışıp iyi puan alan kişiler hak edenler atanır torpil yapıp ta haksız yere atananlar da umarım yedikleri hakkın hesabını verirler hem bu dünyada hemde ahirette ....

3249atanamayani, 7 yıl önce

İç işlerine başvuru yapmadın mi 84 altı kapatan bir sürü yer var

Dmnm
Aday Memur
04 Temmuz 2017 18:45

Ben de başvurdum içişlerine kayseriye yazdim. 85le kapattı Kayseri.

lurek
Daire Başkanı
04 Temmuz 2017 23:56

sağlık olsun üzülme herşey kısmet... merkezi atamada işimiz zor yani atanmamız imkansız gibi bişey ancak sözleşmeli alımlarda şansımız olabilir alım yaparlarsa bizim bölümden tabi yani bizim atanma ihtimalimiz çok düşük yine de belli olmaz belkide kaderde ne varsa görecez daha önümüzde zaman var zaten hayırlısı. ...

Dmnm, 7 yıl önce

Ben de başvurdum içişlerine kayseriye yazdim. 85le kapattı Kayseri.

lurek
Daire Başkanı
04 Temmuz 2017 23:59

bu arada arkadaşlar bizim bölümden sözleşmeli olarak atanan kişinin ilk bölüm sıralaması kaç gibidir bilen varmı acaba yani 350-400 arasında varmıdır...

lurek
Daire Başkanı
05 Temmuz 2017 00:05

bizde boşu boşuna okadar mücadele edelim diye insanlara sitem ediyoruz kadro istiyoruz meğer bizim merkezi atama ihtimalimiz imkansız boşa kürek salliyoruz yani anlaşılan sözleşmeli desen ondada mülakat var yaş var bölüm şartı var şu var bu var Velhasıl zor bizim işimiz anlaşıldı bizden buraya kadar herkese iyi geceler :-)

Mir04
Aday Memur
05 Temmuz 2017 11:41

3249 ile resmen dalga geçiyorlar, ben okulunu okumuşum o kalkmış meb den sertifikalısına kadro açıyo

Mir04
Aday Memur
05 Temmuz 2017 11:46

ben 85 puanla atanamayacağım ama niteliksizler 65 puanla bile atanacaklar

yeliz16
Memur
05 Temmuz 2017 12:03

Arkadaşlar ramazan Yetgin açıklamasini dinleyen varmı önlisans alımlarını git gite azaltıyorlar 2023 itibaren iki yıllık atama kalkacak %5 oranında önlisans memur alımı olacak 4 yıllık üniversite mezunu alacaklar iki yılda kalmayın açıköğretim olsa da 4 yıla tamamlayın dedi

Hasan.Alyanak
Aday Memur
05 Temmuz 2017 13:22

Hep ayni muhabbet.2010dan beri 2yıllık bölümler kapatiliyor.önlisans alimi olmayacak diyorllar hep ayni hikayee..ha alim azaliyor doğru ama lise önlisans lisans hepsinde azalıyor

yeliz16, 7 yıl önce

Arkadaşlar ramazan Yetgin açıklamasini dinleyen varmı önlisans alımlarını git gite azaltıyorlar 2023 itibaren iki yıllık atama kalkacak %5 oranında önlisans memur alımı olacak 4 yıllık üniversite mezunu alacaklar iki yılda kalmayın açıköğretim olsa da 4 yıla tamamlayın dedi

Mir04
Aday Memur
06 Temmuz 2017 11:05

şikayetimizi bildirelim yeter artık bunların bizi görmezlikten geldiği.

elifderyaa, 7 yıl önce

Sayın Başbakanım,

Ben Hacettepe Üniversitesi .... Meslek Yüksek Okulu / Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümü 20.. yılı mezunuyum.

Bölüm olarak yıllardır mevzuatta bulunan Milli Eğitim Bakanlığnın vermiş olduğu İşletmenlik Sertifikaları hasebiyle ve KPSS 2017/1 tercih kılavuzunda bulunan 2.12.PROGRAMCI tanımı altında;

(?Programcı? kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların, Bilgisayar Programcılığı

eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olmaları veya diğer fakülte veya

yüksekokullardan mezun olanların, Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya Milli Eğitim

1Bakanlığınca onaylı kurslardan veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış Bilgisayar

Programcısı Sertifikasına sahip olmaları şarttır. ) ibaresinden ötürü bölümümüze ve sahip olduğumuz diplomanın hakkı en olmayacak şekilde elimizden alınıyor.

Farklı bölüm okuyup bu sertifikaya sahip olan vatandaşlar bizimle aynı statüde yer buluyor.Bu nedenle birçoğumuz mağduruz.Zaten kıt olan kadrolarda yer bulamazken birde bu durumun yıllardır süregelmesi bütün emeklerimizi sonlandırıyor.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Elif Derya ...

ARKADAŞIM LÜTFEN SENDE VATANDAŞ VE BU BÖLÜMÜ OKUYAN BİRİ OLARAK BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMA BİMERE ŞİKATTE BULUN BEN ŞAHSEN BULUNDUM İKİ DAKİKANIZNI ALMAYACAK KAMPANYALAR BAŞLATALIM! TEKNOLOJİ BAKANLIĞINADA YAZI YAZALIM LÜTFEN !!! MEBEDE YAZILARIMIZI İLETELİM!!!İŞLETMENLİK VE VHKİ BİZİM HAKKIMIZ BÖLÜMÜMÜZ İÇİN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYALIM

kalimero0112
Aday Memur
06 Temmuz 2017 21:05

benim arkadasim tibbi sekreterlik okudu. alimlari onlarinda azdi ve mezunlari 100.00 idi. bu yil harika organize oldilar 2 hafta boyunca tweeterda gundemden dusmediler. saglik bakaninin surekli toplantilara katilsigi yerlere ulasmaya calistilar ve toplanti esnasinda soru yonelttiler. " sayin bakanim tibbi sekreter 100.00 mezunu var bekleyen magdurlarimiz var bolumumuze kadro acilmasini taleo ediyoruz sizin politikaniz nedir ?" diye sadece 1 soru ile 700 kusur kadro actilar. " bakanin cebabi ise su : sizi mutlu edecek seyler olacak bu yil." yani demek istedigim bakanlar hukumet adamidir hangi parti olirsa olsun 100.00 mezunlu bir bolumden bahsediliyor onlara gore aktif oy olarak gorulur bu kitle. sonuc olarak her iki tarafta kazandi. onculuk edecek birileri lazim ve bu onculeri dinleyecek kitle lazim.

Mir04, 7 yıl önce

şikayetimizi bildirelim yeter artık bunların bizi görmezlikten geldiği.

lurek
Daire Başkanı
06 Temmuz 2017 23:25

arkadaş iyi güzel söylüyorsun da mücadele edecek kimse kalmadı ki hem ayrıca mücadele edecek heyecanda kalmadı bizde bu kadroları görünce ben yinede destek olurun yani elimden geldiğince her ne kadar sıra bana gelmeyecekte olsa her türlü desteği yaparım ama üç beş kişi kaldı zaten bizim bölümden burada kimsenin tadı tuzi yok zaten herkes kadro azlığı nedeniyle birbirinden acısını çıkarıyor sanki birbirimizi yemekten başka kadro bile istiyemiyoruz durumlar böyle işte benim merkezi atanabilmem için 500 kişinin atanması lazım oda imkansız gibi bişey yani sözleşmeli desen ondada mülakat var yaş var bölüm şartı var bilmem daha neler var neler Velhasıl atanmak zor artık en iyisi beklemek olursa olur zaten olmazsada yapacak bişey yok sağlık olsun diyece hayırlısı olsun hepimiz için diyecez ...

kalimero0112, 7 yıl önce

benim arkadasim tibbi sekreterlik okudu. alimlari onlarinda azdi ve mezunlari 100.00 idi. bu yil harika organize oldilar 2 hafta boyunca tweeterda gundemden dusmediler. saglik bakaninin surekli toplantilara katilsigi yerlere ulasmaya calistilar ve toplanti esnasinda soru yonelttiler. " sayin bakanim tibbi sekreter 100.00 mezunu var bekleyen magdurlarimiz var bolumumuze kadro acilmasini taleo ediyoruz sizin politikaniz nedir ?" diye sadece 1 soru ile 700 kusur kadro actilar. " bakanin cebabi ise su : sizi mutlu edecek seyler olacak bu yil." yani demek istedigim bakanlar hukumet adamidir hangi parti olirsa olsun 100.00 mezunlu bir bolumden bahsediliyor onlara gore aktif oy olarak gorulur bu kitle. sonuc olarak her iki tarafta kazandi. onculuk edecek birileri lazim ve bu onculeri dinleyecek kitle lazim.

07 Temmuz 2017 09:07

Yarın nufusluk mülakatı var benim oraya gitme durumum yok lakin mülakata yine gideceğim 10 kişi alıyorlar ve ben 14. kişiyim benim fikrime göre bu hak sıralamada ilk 10 girenindir. Mülakata özellikle gireceğim olur da hak yenilip düşük puanlılar kazanırsa ahirette bunun hesabını soranlardan olmak için orada olacağım.

Mir04
Aday Memur
15 Kasım 2017 08:30

Dalga geçer gibi kadro açmışlar ve bizi sıtmaya razı gösteriyorlar bizde uyuyalım zaten

Toplam 118 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi