Editörler : "eskiyara"Pangaea
«456789101112131415»

komus
Aday Memur
30 Haziran 2017 14:19

korkuyu beklerken hocam kendince haklısın ama 2014 de izmir 150 puandı beden eğitimi öğretmeni icin simdi ben 280 puana bu yıl gidemedim bu haksızlık değilmi?

30 Haziran 2017 14:30

ikinci il dışı açılırsa tayin yapanlardan boşalan yerleri gösterirler. bu kadroları yazmak bizim de hakkımız. şu açıdan yaklaşmalıyız olaya. meb de tayin işleri o kadar sarpa sardı ki ikinci il içi il dışı vsgibi istekler istiyoruz. aslında düzgün bir norm güncellemesi yapılsa. akabinde de rotasyon il dışını da kapsayacak şekilde uygulansa problemin büyük bir bölümü çözülmüş olur

Emper, 7 yıl önce

Zaten gidilmeyen yerleri açarlar ..O yüzden aksi tepkiye gerek yok, öznel düşüncem..

30 Haziran 2017 14:32

bu da haksızlık tabi. il merkezinde çalışmak herkesin hakkı. öğretmenin biri köyden il merkezine 10-15 yılda gelemesin. diğer bir öğretmen 20 yıl merkezde çalışsın. rotasyon uygulanmalıdır. hem de il içinde değil il dışını da kapsamalıdır. ayrıca yıllarca norm fazlası olup doğru düzgün derse girmeyen öğretmenler var. bunlar da gerekirse il dışında açık olan yerlere resen gönderilmeli

komus, 7 yıl önce

korkuyu beklerken hocam kendince haklısın ama 2014 de izmir 150 puandı beden eğitimi öğretmeni icin simdi ben 280 puana bu yıl gidemedim bu haksızlık değilmi?

Emper
Aday Memur
30 Haziran 2017 14:37

Gidilmeyen yerler derken il içinde bile yazılmayan yerleri pek rağbet görmeyen yerleri açarlar demek istedim..Geçen sene yaptılar da yapmamış gibi yapmadılar mı?

korkuyu_beklerken, 7 yıl önce

ikinci il dışı açılırsa tayin yapanlardan boşalan yerleri gösterirler. bu kadroları yazmak bizim de hakkımız. şu açıdan yaklaşmalıyız olaya. meb de tayin işleri o kadar sarpa sardı ki ikinci il içi il dışı vsgibi istekler istiyoruz. aslında düzgün bir norm güncellemesi yapılsa. akabinde de rotasyon il dışını da kapsayacak şekilde uygulansa problemin büyük bir bölümü çözülmüş olur

berfinmeb
Kapalı
30 Haziran 2017 21:58

berfinmeb
Kapalı
30 Haziran 2017 22:01

Memurlar Net'den de 2. İl İçi ve 2. İl Dışı için destek haberleri bekliyoruz..

muratefendi
Aday Memur
30 Haziran 2017 23:01

İnşallah ikinci il dışı atama yapılır arkadaşlar.

berfinmeb
Kapalı
01 Temmuz 2017 09:22

2. il içi de..

muratefendi, 7 yıl önce

İnşallah ikinci il dışı atama yapılır arkadaşlar.

cemol
Genel Müdür
01 Temmuz 2017 09:56

Arkadaşlar emekli demıssiniz bu emekli olacaklarin kadroları hangi atama döneminde boş gösteriliyor.

fen_fen1
Genel Müdür
01 Temmuz 2017 10:30

8 yıl oldu öğretmen olalı, il dışı tayin isteyişimin de 5 yıl oldu hala İzmire gidemiyorum, bu nasıl sistem...

Emper
Aday Memur
01 Temmuz 2017 12:37

8 yılda herkes izmir'de olsaydı geriye kalan artık 25 yıl çalışırdı heralde oraya gitmek için..

justlike
Müsteşar Yardımcısı
01 Temmuz 2017 14:52

Bence iller arası rotasyon da çözüm olmaz ülkeler arası rotasyon gelmeli. Türkiye'de 20 yıl çalışanı başka ülkeye göndereceksin. En garanti çözüm bu sonra da siz gelirsiniz merkezlere. Ya da 20 yıl çalışıp tayin istemeyenleri hapse de atabiliriz sonuçta suç işliyorlar merkezler onların hakkı değil sizin hakkınız o yüzden şikayet edip tutuklanmasını sağlayabiliriz değil mi bak bu da güzel bir çözüm bence. En azından senin o dahice fikirlerinden daha güzel bir fikir.

bu da haksızlık tabi. il merkezinde çalışmak herkesin hakkı. öğretmenin biri köyden il merkezine 10-15 yılda gelemesin. diğer bir öğretmen 20 yıl merkezde çalışsın. rotasyon uygulanmalıdır. hem de il içinde değil il dışını da kapsamalıdır. ayrıca yıllarca norm fazlası olup doğru düzgün derse girmeyen öğretmenler var. bunlar da gerekirse il dışında açık olan yerlere resen gönderilmeli

01 Temmuz 2017 15:02

belli ki senin tuzun kuru. ekmek elden yaşayanlardansın. ben sana bir örnek vereyim sen de bu örneği kendi adalet anlayışınla bir değerlendir bakalım. ben haftada sadece 1 gün okula gidip de 1000 tl'ye yakın ek ders alan öğretmen tanıyorum. hem de öyle 1 tane değil onlarca. sana göre bu adil uygulama. bu öğretmenler haftada 1 gün he de il merkezinde 10-15 yıl boyunca böyle çalışsın. öteki tarafta kuş uçmaz kervan geçmez dağ başlarında öğretmenler çakılı kalsın yıllarca. statükoyu bu kadar savunacağına biraz gerçek dünyanın gerçek insanlarına bak.

justlike, 7 yıl önce

Bence iller arası rotasyon da çözüm olmaz ülkeler arası rotasyon gelmeli. Türkiye'de 20 yıl çalışanı başka ülkeye göndereceksin. En garanti çözüm bu sonra da siz gelirsiniz merkezlere. Ya da 20 yıl çalışıp tayin istemeyenleri hapse de atabiliriz sonuçta suç işliyorlar merkezler onların hakkı değil sizin hakkınız o yüzden şikayet edip tutuklanmasını sağlayabiliriz değil mi bak bu da güzel bir çözüm bence. En azından senin o dahice fikirlerinden daha güzel bir fikir.

justlike
Müsteşar Yardımcısı
01 Temmuz 2017 16:50

Valla benim yaşadığım şehirde senin bahsettiğin tarzda yaşayan bir öğretmen görmedim yıllardır merkezde çalışırım öyle 1 gün okula gidip 1000 lira ek ders alanı görmedim. Kimin hayal dünyasında yaşadığı ortada. Kaldı ki merkezde çoğu okulda 15 saat dersin olsa bile 5 güne dağıtılıyor dersin olmadığı güne nöbet veriliyor. Kolay kolay izin verilmiyor raporlarda izinlerde idarecilerin suratı asılıyor. 30-35-40 kişilik sınıf mevcutları. Ha ben şikayetçi değilim bu durumdan ama öyle senin hayal dünyanda ki gibi değil yani onu belirtmeye çalışıyorum. O yüzden çok bilmedigin konularda çok fazla yorum yapma bence.

Tuzun kuru lafına gelince eğer bu laftan kastın rahatlık ise evet benim tuzum kuru Allah'a şükür. Şükrediyorum çünkü memleketimdeyim şükrediyorum çünkü merkezdeyim şükrediyorum çünkü evimde eşimin çocuğumun yanındayım. O yüzden binlerce defa şükrediyorum Rabbime. Eğer sizler de merkezdeki öğretmenleri vuralım asalım deyip saldiracağınıza halinize şükretseniz ve daha iyisi için Allah'a dua etseniz o zaman belki istedikleriniz olur. Böyle kötü niyetli oldukça başkalarının mutsuzluğu üzerinden mutlu olmanın yollarını aradıkça işiniz hiçbirzaman rast gitmez.

Son olarak ben atanır atanmak merkezlerde çalışmadım ilk atama yerim Hakkari idi. Bunu da dipnot olarak belirtmekte fayda var.

belli ki senin tuzun kuru. ekmek elden yaşayanlardansın. ben sana bir örnek vereyim sen de bu örneği kendi adalet anlayışınla bir değerlendir bakalım. ben haftada sadece 1 gün okula gidip de 1000 tl'ye yakın ek ders alan öğretmen tanıyorum. hem de öyle 1 tane değil onlarca. sana göre bu adil uygulama. bu öğretmenler haftada 1 gün he de il merkezinde 10-15 yıl boyunca böyle çalışsın. öteki tarafta kuş uçmaz kervan geçmez dağ başlarında öğretmenler çakılı kalsın yıllarca. statükoyu bu kadar savunacağına biraz gerçek dünyanın gerçek insanlarına bak.

ayopnet
Kapalı
01 Temmuz 2017 17:19

O zmn doguda yillarini verenlerin bir avantaji olmali maddi anlamda.

yolcu1
Aday Memur
01 Temmuz 2017 21:25

İkinci il dışı yer değiştirme olması gerekiyor.

Emper
Aday Memur
01 Temmuz 2017 21:51

Eylül de gel.. İkinci il-dışı..

berfinmeb
Kapalı
01 Temmuz 2017 22:15

İkinci il içi de olmalı..

yolcu1, 7 yıl önce

İkinci il dışı yer değiştirme olması gerekiyor.

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
01 Temmuz 2017 22:34

Bence 5. De olmalı hatta 6 da olmali

Toplam 2229 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi