Editörler : supporters.

ir mania
Şube Müdürü
12 Ekim 2017 22:13

70 ve üstü bunu yapamaz uydurma en az 80 alabilmesi lazım

sosyal politika, 7 yıl önce

Evet YDS'den 70 ve üzeri almak çok önemli gerçekten. Kurumlarda 70 ve üzeri YDS puanı olan uzmanlar her gün akademik metinleri çevirerek Kurumlarına katkı sağlamakta yurtdışına çıktıklarında ise çatır çatır ingilizce konuşmakta ve ülkemizi çok iyi bir şekilde temsil etmektedirler. YÖKDİL ise çok basit bir sınav olup sadece üniversite camiasında yabancı dile hiç ihtiyacı olmayan bir zümreye yönelik yapılan sınavdır. YDS'den asla vazgeçmemeli zira böyle adaletsizce beklentiler Kurumlarımızın uzman kalitesini baya bir düşürecektir. Öyle ya düşünsenize YDS ile YÖKDİL'in denk kabul edildiğini ingilizceye hakim nitelikli personel bulamayız. Şaka bir yana ÜDS ilk çıktığında aynı şekilde Kamu Kurumları tarafından kabul edilmediği Danıştayın emsal kararı ile sonradan YDS'ye denk sayıldığı söyleniyor. Bu emsal kararı bilen, bulabilen yada dava açmayı düşünen arkadaşlar varsa benimle irtibata geçebilirse çok sevinirim.

mhuyb
Aday Memur
18 Ekim 2017 16:00

ikinci yökdilden 81,5 almış biri olarak beni bu puanla uzmanlığımı vermeyeceklerse vermesinler,bu sistem hala 1980 lerin baskıcı vesayetçi dayatmacı sistemi bunlar birgün kırılacak ama bunca gyetişmiş gence personele yazık olacak,ben şuanda kendi mesleğimi hakkıyla yapamıyorum bu saçma yds sınavı yüzünden yani yds den 70 alsam ingilizce biliyorum yökdilden 81,5 alınca bilmiyorum öylemi yani,yazıklar olsun.

13 Kasım 2017 23:21

Allah aşkına merak ediyorum, aylardır YÖKDİL YÖKDİL diye forumda yırtınacağınıza hiç YDS'ye girmeyi denediniz mi? 17 Eylül'de yapıldı mesela. Yoksa aldığınız sonuç YÖKDİL sonucunuzun 30 puan civarı aşağısı olduğu için hayal kırıklığı mı yarattı? Zaten YDS bütün sınavları bir çatı altında toplamak için getirildi ama baktılar ki akademi camiasındaki sizin gibi insanlar şikayet ediyor, bari tekrar kolay bir sınav icat edelim de kurtaralım şunları dediler. Şimdi de siz ve sizin gibi insanlar bu yanlışı ve kalitesizliği diğer kurumlara sıçratmaya çalışıyor. YDS'ye emek veren insanların suçu ne?

mhuyb, 7 yıl önce

ikinci yökdilden 81,5 almış biri olarak beni bu puanla uzmanlığımı vermeyeceklerse vermesinler,bu sistem hala 1980 lerin baskıcı vesayetçi dayatmacı sistemi bunlar birgün kırılacak ama bunca gyetişmiş gence personele yazık olacak,ben şuanda kendi mesleğimi hakkıyla yapamıyorum bu saçma yds sınavı yüzünden yani yds den 70 alsam ingilizce biliyorum yökdilden 81,5 alınca bilmiyorum öylemi yani,yazıklar olsun.

13 Kasım 2017 23:39

Ooo emek hırsızları toplanmış.

Ağlamayın hocam. Sırf kolay yapıldı diye yökdilden 80 alıp burda ağlamak YDS'den hakkıyla 70 alanların emeğini çalmaktan başka hiçbirşey değildir. Hem bu sınavın sadece akademik amaçlı olduğunu bile bile girdiniz. Madem YDS ve dengi puana ihtiyacınız vardı neden Yökdile girdiniz? Bu iki sınavın birbirine zorluk açısından denk olmadığını herkes biliyor. Kimse kimseyi aptal yerine koymasın.

13 Kasım 2017 23:41

Herkes gibi YDS'ye çalışmak yerine yökdil sınavının eşitlenmesini bekleyen uzman yardımcısı bir zahmet istifasını versin, yerine aslan gibi YDS'si olan bir arkadaş girsin.

Dr. power
Aday Memur
17 Kasım 2017 17:09

İsteyen YÖKDİL'e girer isteyen YDS ye ...isteyen 2 sinede, Kolaydı zordu tartışması bir yana resmi olarak eşdeğer deniliyorsa tamamdır. Bu yılki son YDS de Kolaydı.. Temmuz YÖKDİL de zordu.. sınavlar bazen zor bazen kolay oluyor..

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi