Editörler : F16 Gökçen
21 Haziran 2017 22:00

Aşık olmak neden bu kadar zor?

ya da aşık olunacak bir insanla karşılaşmak neden bu kadar zor?

ashil13
Genel Müdür
21 Haziran 2017 22:20

eöin ol aşkına karşılık bulamamamk daha da kötü

her an karşında olması hele hele ona bakamamak :(

TarikHann
Aday Memur
21 Haziran 2017 22:30

Neden bakamıyorsun ki? Utanıyor musun :)))

TarikHann
Aday Memur
21 Haziran 2017 23:49

Aşk duygusunun boşlukta ya da arafta kalması insana ızdırap veriyor

Pnrrr88
Aday Memur
22 Haziran 2017 00:13

Kolay asik olmamak lazim zaten.

TarikHann
Aday Memur
22 Haziran 2017 00:39

valla ben olursam çoookk zor olacak zaten

Pnrrr88, 7 yıl önce

Kolay asik olmamak lazim zaten.

Pnrrr88
Aday Memur
22 Haziran 2017 00:40

Umarim olursun

22 Haziran 2017 00:41

olunmuyor valla

dişikuş
Yasaklı
22 Haziran 2017 01:53

aşk gençlikte olur

taık
Memur
22 Haziran 2017 01:56

bende çok fena aşık oldum ama o benden etkileniyo mu bilmiyorum bakalım ne olacak ama aşık olmak çook güzel bişey..

dişikuş
Yasaklı
22 Haziran 2017 01:59

mutluluklar

TarikHann
Aday Memur
22 Haziran 2017 21:20

Biz daha genciz ama

dişikuş, 7 yıl önce

aşk gençlikte olur

TarikHann
Aday Memur
22 Haziran 2017 21:21

O halde yeni sayfamda senin de diyeceğin birşeyler vardır

taık, 7 yıl önce

bende çok fena aşık oldum ama o benden etkileniyo mu bilmiyorum bakalım ne olacak ama aşık olmak çook güzel bişey..

*Assuva*
Genel Müdür
22 Haziran 2017 22:40

aşık olmanın yaşı yok ama yaş da aşık olmayı etkiliyor. Bu da bir döngü sanırım.

Yaş ilerledikçe mantık ağır basar ve aşık olmak güçleşir, tabi bana göre,

TarikHann
Aday Memur
22 Haziran 2017 22:43

Yeni konu başlığımda yazsan :))

*Assuva*, 7 yıl önce

aşık olmanın yaşı yok ama yaş da aşık olmayı etkiliyor. Bu da bir döngü sanırım.

Yaş ilerledikçe mantık ağır basar ve aşık olmak güçleşir, tabi bana göre,

*Assuva*
Genel Müdür
22 Haziran 2017 22:50

yeni konunun konusu farklı buna göre, orada kalp demişsin burada aşk..

TarikHann
Aday Memur
22 Haziran 2017 22:53

bence sen de haklısın

jerryseinfeld
Kapalı
22 Haziran 2017 23:07

sevgi daha kıymetilidir

aşk, züppedir

TarikHann
Aday Memur
22 Haziran 2017 23:10

Açar mısın biraz? Nedir aradaki fark?

jerryseinfeld, 7 yıl önce

sevgi daha kıymetilidir

aşk, züppedir

sokaktaki o kedi
Yasaklı
07 Temmuz 2017 13:24

Dönem dönem her değerin yerini başka bir değer alır. Eskiden kadınlar için başlık parası verilirdi, bu aslında kızın ailesi daha doğrusu babası için edeceği değerin bir karşılığıydı. Zaman içinde başlık parası kadını ikame edilen mal kategorisine indirgedi ve hanımların alınıp satılması başladı. Hatta öyle sözler söylenmeye başladı ki: Allah sahibine bağışlasın denir oldu.

Erkek kadınları kolay elde ettikçe ve toplumda bacak arası özenti ilişkiler artıkça erkek her kadına doğal bir algılamayla "yollu/motor" gözüyle bakar oldu. Bu bazen enşest gibi vahim iğrençliklere bile evrildi.

Ne olursa olsun duruş ve sevgi erkekte başlamalı. Kadının çok sevmesi erkeği mutlu edemeyebilir ama erkeğin çok sevmesi kadını bambaşka dünyaya götürebilir. Çünkü kadınların yarısından fazlası basit şeylerle mutlu olabilir. Ama kadın deyip genellememek gerekir, bu da es geçilmesi.

Kadın var kadın var. Ancak ülkem kadınlarını bu konuda sert bir şekilde eleştiriyorum. Ülkem kadınına "kadın nedir" diye sorulsa, "öldürülen, şiddet gören, çok acı çeken bir topluluk" olduğu aklına gelir ama gelin görün ki toplumun %49.91 kadın ve her biri öldürülüyor olsa idi, her geçen gün nüfus kadın oranı artacağı veya sabit kalacağı yerde azalması gerekirdi. İşin ilginç tarafı son yirmi yılda kadın nüfus artış oranı erkeklerin tam 3,4 katı artmış vaziyette... İşte kendini bile tanımayan, ne olduğundan bihaber bir kadın toplumuyla maalesef ancak bu kadar gelişmiş ve medeni olabiliyoruz. Çünkü toplumun ana dinamosu ve ve ailelerin nirengi noktası kadındır, özellikle anne olan kadın...

Belki sorulacak, aşkla ile ilgisi neydi bunca anlattıklarının? Direk ve dolayı yoldan bir çok etkisi var kadın denilen canlının aşk denilen kavrama. Çünkü aranılan kadın oldukça ve bu kadınların sayısı arttıkça aşk denilen süreç veya serüven daima uzun nefesli ve kaliteli olacaktır. Şimdi soruyorum, bu ülke de deliler gibi aşık olunacak ve her daim aranılacak kaç kadın var?

Cevabım mı?

Hiç!

Çünkü bu turistik mekanda öyle hanımlar tanıdım ki yabancı uyruklulardan, bizimkiler bana imitasyon ürün gibi görünür oldu senelerdir...

İşte Türkiye'de Türk kadınına aşık olmak diye bir şey yok, çünkü hemen hemen hepsi hayatı zorlaştırma elemanları gibi yaşıyor. Ağrımayan başımı ağrıtamam aşık olayım diye...

Son sözüm, bu ülkenin kadını benden uzak Allah'a yakın olsun, değeri sadece yatakta belirlenir de olmaya başlamışken...

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi