Editörler : uzmantarik
«825826827828829830831832833834835836»
14 Eylül 2017 02:39

16kasim2016
Genel Müdür

bu durumdaki sempton olarak şunu yazmışlar çok açık ve net

Symptoms

As a result of this issue, you may encounter the following symptom:

Deterministic NAT address translations fail or result in mappings that cannot be reverse-mapped correctly.

yani geriye doğru CG-NAT çözümleri yapılamayabilir. işte bariz yani birden çok kişiye aynı kayıt atanmış veya doğru çözümleneyebilirmiş

net ispat

tüm avukatlara bunu gönderin

ComputerEngineer2000, 1 hafta önce - Alıntıya git

başarılı buldum tebrikler hocam...

CGNAT raporlarının üzerine gidelim derken kastettiğim buna benzer birşeydi işte...

ama yetmez daha fazla bilgi lazım. konusunda uzman akademisyen veya bilirkişiden.

Hatta bizzat AVEA nın kendisinden...

Ama eğer bu olay doğru ise yani hatalı bylock tespitlerinin altında yatan neden bu ise kar ettikleri 1 milyon dolardan çok daha fazlasına ihtiyaçları olacak...

14 Eylül 2017 02:43

ComputerEngineer2000
Yasaklı

başarılı buldum tebrikler hocam...

CGNAT raporlarının üzerine gidelim derken kastettiğim buna benzer birşeydi işte...

ama yetmez daha fazla bilgi lazım. konusunda uzman akademisyen veya bilirkişiden.

Hatta bizzat AVEA nın kendisinden...

Ama eğer bu olay doğru ise yani hatalı bylock tespitlerinin altında yatan neden bu ise kar ettikleri 1 milyon dolardan çok daha fazlasına ihtiyaçları olacak...

16kasim2016, 1 hafta önce - Alıntıya git

oho kaç m dolarlar olacak

vallaha ben bunu savunma için kullanırım

çatır çatır hata yazıyor hem de çok net olarak

zaten tüm avukatlara bunu göndermek lazım. aveaya yüklensinler

şimdi diyecekler vodafone ve turkcell de var

evet var zaten bu güne kadar bir sürü senaryo anlattık

ama avea için bulduk çok sağlam delil

avea kesin bizde böyle hata olmadı diyecek ama nah olmadı bal gibi olmuş. o kadar yerden kazanmak için bu kadar log kıstık bilmem ne

reverse-mapping gerektiğine göre bariz şekilde sıkıştırma yapmışlar loglarda

ama belliki edemiyorlar düzgün geriye dönüşüm

veya hatalı geriye dönüşüm yapıyorlar

14 Eylül 2017 02:52

16kasim2016
Genel Müdür

avea kesin bizde böyle hata olmadı diyecek ama nah olmadı bal gibi olmuş. o kadar yerden kazanmak için bu kadar log kıstık bilmem ne

hocam birkaç kaynaktan daha derleyip derli toplu bir pdf hazırlarsınız artık...

14 Eylül 2017 02:53

ComputerEngineer2000
Yasaklı

hocam birkaç kaynaktan daha derleyip derli toplu bir pdf hazırlarsınız artık...

16kasim2016, 1 hafta önce - Alıntıya git

avukata yazdım bakalım

resmi rapor işe yarar mı yoksa mahkeme istemesi şart mı dedim

ayrıca koray peksayar beyede yazdım

14 Eylül 2017 02:55

Sasubelcag
Aday Memur

Muhendıs bey bu bılgıyı nerden buldunuz.ınsallah dogrudur.bır mucıze olsun artık hayatımızda

14 Eylül 2017 02:55

ComputerEngineer2000
Yasaklı

Muhendıs bey bu bılgıyı nerden buldunuz.ınsallah dogrudur.bır mucıze olsun artık hayatımızda

Sasubelcag, 1 hafta önce - Alıntıya git

support ticket burda var

ben bu sistemlerin uzmanı değilim ama okuyunca çıkardığım sonuç bu

https://support.f5.com/csp/article/K14526

14 Eylül 2017 02:57

Sasubelcag
Aday Memur

Yani bu sistemi nerden. Buldunuz ya da bu bılgıyı kım vermıs

14 Eylül 2017 02:59

ComputerEngineer2000
Yasaklı

Yani bu sistemi nerden. Buldunuz ya da bu bılgıyı kım vermıs

hocam

bu avea F5 sistemine geçmiş resmi kaynak

bu bilgiyi bu sistemi kullanan biri şikayet olarak açmış. f5 belliki çok sayıda firmaya cgnat sistemi satıyor

adamlarda bu şikayeti doğrulamışlar 2017 yılında

yani hepsi resmi bilgi

14 Eylül 2017 03:01

Sasubelcag
Aday Memur

Cok guzel o zaman.☺

14 Eylül 2017 03:02

Sasubelcag
Aday Memur

Cok guzel o zaman.☺

Gulucuk yapmıstım olmamış

14 Eylül 2017 03:03

ComputerEngineer2000
Yasaklı

arkadaşlar hiç hat taşımamış tamamıyla avea kullanmış ve private ip olan cg-nat raporu gelmiş olan var mı?

avukat ısrarla gelmiyor diyor

14 Eylül 2017 03:08

ComputerEngineer2000
Yasaklı

arkadaşlar herkes bu müzekkereyi istesin

avea buna olumsuz cevap veriyormuş buda sizi beraat ettirir diyor

tabi içerik yoksa

bunu ısrarla istesinler diyor

Avea , Turkcell ve Vodofone gsm operatörlerine hat sahibi kişilerin her birine IP adresi

verip veremedikleri, veremiyorlarsa alt IP adreslerini ve Port numaralarını tespit edip

edemediklerine dair ???.şirketlerinde bulunan verilerle bir kimsenin belirli tarih ve

saatlerde internet üzerinden işlem ve uygulama detaylarının tespit edilmesinin uygun

olup olmadığnın???.? müzekkere yazılmasına,

b) Alt IP verilmemişse IP adresinin verildiği tüm kişi bilgilerin,

c) Alt IP ile bağlandığı ve bağlı kaldığı sürelere ilişkin internet HTS kayıtlarının,

d) Alt IP ile bağlantı kurulan cihaza ilişkin İMEİ, marka, model gibi bilgilerin,

e) Alt IP ile bağlantı kurulan döneme ilişkin lokasyon bilgilerinin,

f) Müvekkilin BYLOCK programı ve belirtilen IP adresleriyle ilgisini gösterebilecek diğer bilgi

ve kayıtların istenmesine,

14 Eylül 2017 04:41

Zaldalııı
Aday Memur

İyi güzel hoş avea hatasi veya kumpas var fakat bu hata veya kumpasın tamamen giderilmesi %99.99 değil tamı tamına %100 hatasız sonuç alabilmesi için ne yapması lazım? Kimisi avea diyor kimisi kumpas diyor devlet bunu farkedipte ne yapabilirde bu illeti kullanmadigimiz ortaya cikar. Bilen birisi söylesinde ne yapilacagini tarifini yapsin twitterde yüklenelim anlatalim yoksa hatanin bulunacagi falan yok belki hatayi nasil telafi edeceklerini bilmiyor bunlar

14 Eylül 2017 05:57

Cerrahpaşa44
Şube Müdürü

İyi güzel hoş avea hatasi veya kumpas var fakat bu hata veya kumpasın tamamen giderilmesi %99.99 değil tamı tamına %100 hatasız sonuç alabilmesi için ne yapması lazım? Kimisi avea diyor kimisi kumpas diyor devlet bunu farkedipte ne yapabilirde bu illeti kullanmadigimiz ortaya cikar. Bilen birisi söylesinde ne yapilacagini tarifini yapsin twitterde yüklenelim anlatalim yoksa hatanin bulunacagi falan yok belki hatayi nasil telafi edeceklerini bilmiyor bunlar

Zaldalııı, 1 hafta önce - Alıntıya git

Elimizde olmayan verilerden cikarim yapiyoruz. Bilirkisi atansa hatanin kaynagi bulunur. İp cakismasindan bugun buralara geldik. Kumpas mi hata mi ortaya cikartmak icin bilgili bir bilirkisi lazim

14 Eylül 2017 07:47

nusretkara
Aday Memur

Günaydın arkadaşlar.. Bylock konusu tam bir karmaşa. herkes çok farklı şeyler söylüyor. sizlerde belirtmissiniz. Referans gerekiyor, şifreli vs.. öte yandan program playstore da var 600bin indirme gözüküyor, darbeden önce kullanıma kapatılmış vs. Ama gelin görünki devletin başının tutumu belli. Bana bylock la gelmeyin diyor. Maalesef şuanda bylock kesin delil gözüyle bakılıyor. Çoğumuzun bylock dısında hiç bir kriteri yok. Ama bununla ilgilenende yok. Siyasi atmosfer değişmedikçe, bylock konusu değişmez. Mahkemeler, komisyonlar tutumlarını değiştirmezler. Bireysel olarak tahliye alanlar var umarım devam eder. Ama toptan bir değişim yaşamamız için siyasilerin tutumlarının özellikle CB nın tutumunun değişmesi lazım. Bakın aynı suçlamadan bazılarımız ihraç, bazılarımız hem ihraç hem tutuklu.. bazılarımız tahliye ediliyor bazılarımız tutukluluğa devam.. Hiçbir tutarlılık yok.

Ergenekon, balyoz davalarını hatırlayın yüzyılın davası deniyordu, Fetö olayları başlayınca siyasi atmosfer değiştiğinde hepsi serbest kaldı. Bu yasadığımız acılar nasıl son bulacak bilmiyorum, hergünümüz ayrı işkence. ve üstüne üstelik yandaş medya, yandaşlar sürekli hala bylock konusunda yalan yanlış haberler yapıyorlar. 2 ayda bir tüm mesajlar çözüldü deniyor en son 1milyon kriptolu mesaj.. İçerikler nerede? Yandaş karaktersizler ekranlara çıkıp bylocku ballandıra ballandıra anlatıp darbenin bir numaralı elemanı haline getiriyolar çünkü onlara gelen emir bu şekilde onlar satılık insanlar.

Burda biz belge toplasak ta mahkeme kabul etmiyor, mahkemenin kendisinin istemesi lazım. Mahkemeler neye göre karar veriyor bilmiyorum. onların verdikleri kararlarda da tutarsızlık var. Keşke tek kriteri bylock olanlar tutuksuz yargılansa. İçeri atıyorlar 5-7-10 ay geçsin bize ne havasındalar. Biliyorsunuz bylock tek başına delil olamaz diyen iki hakim sürüldü. Bireysel oalrak tahliye olanlar oldukça moralimiz düzeliyor seviniyoruz.. Bizimde mahkeme kasımda ilk mahkeme olacak. umarım siyasi atmosfer değişir, yaptıkları hataları biliyorlar ama adım atmıyorlar. umarım o adımı atarlar. Bugün CB çıkıp bylockta da bizi kandırmışlar dese bir sürü suçsuzu kullanıcı göstermişler dese işler çok farklı yere gelir ama tutum öyle değil ne yazıkki. Çektiğimiz acıları biz biliyoruz. Kimimiz, ben gibi yeterki çıksın ihraç olsun işine geri dönmesin önemli değil diyor, kimimiz işine geri dönmek için uğraşıyor. hepimizn benzer acıları var.

Ben sorunun çözülmesi için siyasi atmosferin siyasilerin tutumlarının değişmesi gerektiğine inanıyorum. Umarım ilk mahkemede tutuksuz yargılanma kararı çıkar bizim sizin hepimizin.. ama en nihayetinde bylock kriteri ile ihraç olup veya tutuklanan ve hiç kullanmamış indirmemiş olanların eski durumlarına dönmesi için siyasi atmosferin değişmesi şart.

Rapor paylaşan arkadaşlara da çok teşekkürler. Bu süreçte mahkemesi olanlar bizleri en iyi aydınlatacak olanlardır. Mahkemesi bitenler o gün detaylı bilgi verirlerse çok iyi olur. Hepimize bol şans

14 Eylül 2017 09:16

teknoman19
Memur

Arkadaşlar ohal komisyonu başvurumdan 1 hafta sonra adli işlem geçirdim. Komisyona bunu ek dilekçe ile bildirsem iyi olur sanırım yoksa direkt olumsuz karar verilir. Ek dilekçeyi de mi sistem üzerinden yazacağım ve neyi eklemem belirtmem gerek. Acil cevap lütfen bugün son malum

14 Eylül 2017 10:03

Hassas1981
Şef

Arkadaşlar ohal komisyonu başvurumdan 1 hafta sonra adli işlem geçirdim. Komisyona bunu ek dilekçe ile bildirsem iyi olur sanırım yoksa direkt olumsuz karar verilir. Ek dilekçeyi de mi sistem üzerinden yazacağım ve neyi eklemem belirtmem gerek. Acil cevap lütfen bugün son malum

teknoman19, 1 hafta önce - Alıntıya git

Hocam adli işlem geçirdiğiniz için dosyanozın no sunu öğrenip onu dilekçeye eklemeniz lazım.Dosya üzerinden incelemeler yapılacak.Adliyeden savcınızın katibinden hemen öğrenin

14 Eylül 2017 10:07

Hassas1981
Şef

teknoman19, 1 hafta önce - Alıntıya git

Ben hiçbir belge eklemedim.Çünkü hiçbir kriterim yok Allaha şükür.Bir zahmet olmadığını onlar incelesinler.Benim içim çok rahat bu konuda.Yalnız bulunduğum ilin savcilığını ve dosya no mu ekledim.Bir de Eğitim bir sene giriş tarihimi.10 yıldır ebs üyesi olduğumu.

14 Eylül 2017 10:51

Poetica justitia
Memur

Simdi arkdaslar bilgi fuzyonu yaparsak:

F5 zaten ana sayfasinda buyuk bir avea logosu koymus musterisi olarak..yani avea f5 in musterisi.

F5 de dogru bir cozumleme yapilamaz diyor.

Avea cesitli mahkemeleri verdigi cevabi yazida kimlik tespitinin mumkun olmadiginyonunde bilgiler veriyor.

Butun bunlar toplandiginda Sucun Sahsilestirilemeyecegi sonucu otomatik olarak cikiyor.

Savunma dosyalarimizi bu yonde olustursak..

14 Eylül 2017 11:09

BirFırtına
Memur

Simdi arkdaslar bilgi fuzyonu yaparsak:

F5 zaten ana sayfasinda buyuk bir avea logosu koymus musterisi olarak..yani avea f5 in musterisi.

F5 de dogru bir cozumleme yapilamaz diyor.

Avea cesitli mahkemeleri verdigi cevabi yazida kimlik tespitinin mumkun olmadiginyonunde bilgiler veriyor.

Butun bunlar toplandiginda Sucun Sahsilestirilemeyecegi sonucu otomatik olarak cikiyor.

Savunma dosyalarimizi bu yonde olustursak..

Poetica justitia, 1 hafta önce - Alıntıya git

Teşekkürler. Şu bilgileri bizim de hakimin de anlayacağı bir kısa anlatım haline getirebilirmiyiz.Murat bey,16 kasım hocam ve siz lütfen. 21 eylul de mahkeme var.

Toplam 18839 mesaj
«825826827828829830831832833834835836»
ANKET
Sizce, kamuda liyakat var mı?