Editörler : F16 Gökçen
23 Haziran 2017 17:12

3 Ders sınavı hakkında

arkadaşlar merhaba ,

ben 4 sınıfı bitirdim işletme ögrenciyim..

bahar döneminden 2 ders ve güz döneminden 2 dersim kaldı

güz dönemine basvuru yapamadım bahar döneminde sadece 1 dersi verdim. tekrardan bahar dönemindeki derse girmemek için 3 ders sınavına girebiliyormuyum yardımlarınız için teşekkürler ..

Atıl Koçaş
Aday Memur
23 Haziran 2017 17:18

Otomasyon sistemine girip kontrol edin girip girmediğinizi göreceksiniz

medh
Aday Memur
23 Haziran 2017 17:27

bende güz döneminden 1 ders kaldi ve bahar döneminden 1 dersim kaldi. aynı şekilde ben de güz döneminde kayit yapmadim bahar döneminde kayitliydim. 3 ders sinavina girip giremeyecegimi çok merak ediyorum. Nerden kontrol edebiliriz bunu?

ses.sizlik
Kapalı
23 Haziran 2017 18:14

https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/aof-duyurular/acikogretim-sistemine-gore-ogretim-yapan-fakultelere-kayitli-ogrenciler-icin-uc-1497880690

2. madde: Öğrencinin, güz ve bahar dönemlerinde toplamda en fazla üç başarısız dersi varsa ve bu derslere ilgili öğretim yılı dönemlerinde kayıt yaptırmışsa ?Üç Ders Sınavı?na girebilir.

medh
Aday Memur
23 Haziran 2017 19:07

anladığım kadarıyla, güz dönemi kayıt yaptirmadigimiz için 3 ders sinavina giremiycez. Keşke kayıtlı olduğumuz bahar döneminden kalan dersten girebilsek

Mevsim.bahar
Memur
24 Haziran 2017 11:52

Arkadaşlar 3 ders sınavına sadece son sınıf öğrencileri mi girer?

Ara sınıf olanlar örneğin 3.sınıfta 3 dersi ff olan biri bütünleme gibi girebilir mi?

Bilen biri cevap verebilirse sevinirim.

ses.sizlik
Kapalı
24 Haziran 2017 12:37

https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/aof-duyurular/acikogretim-sistemine-gore-ogretim-yapan-fakultelere-kayitli-ogrenciler-icin-uc-1497880690

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarında kayıtlı, en fazla üç dersten başarısız olup bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra tanınan üç ders sınav hakkı, aşağıda belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde yürütülür.

1.madde: Kayıtlı oldukları bölümlerde/programlarda tüm dersleri almış ve en fazla üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler "Üç Ders Sınavı"na girebilir .

Mevsim.bahar, 7 yıl önce

Arkadaşlar 3 ders sınavına sadece son sınıf öğrencileri mi girer?

Ara sınıf olanlar örneğin 3.sınıfta 3 dersi ff olan biri bütünleme gibi girebilir mi?

Bilen biri cevap verebilirse sevinirim.

Mevsim.bahar
Memur
25 Haziran 2017 13:56

Teşekkürler :)

bila tebliğ
Aday Memur
26 Haziran 2017 00:55

Tek kaldığım ders avrupa birliği ve Türkiye ilişkileri

Bu dersin bütün bilgilerini karıştırıyorumhiç birini kafamda oturtamıyorum. Lütfen yardım edin bu ders nasıl çalışılır nasıl geçilir hangi kitap daha net anlatıyor. Geçen arkadaşlar yönlendirirsrniz tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum

28 Haziran 2017 09:05

eğer bilgileri karıştırıyorsan yazarak çalış, e-kampüs üzerinden konu anlatımları, özet anlatımlar, canlı dersleri dinleyerek ve yazarak çalışmalısın. Ayrıcada tekrar etmelisin kısa bir süre var sınava günde bir saat tekrar etsen AA gelir :)

bila tebliğ, 7 yıl önce

Tek kaldığım ders avrupa birliği ve Türkiye ilişkileri

Bu dersin bütün bilgilerini karıştırıyorumhiç birini kafamda oturtamıyorum. Lütfen yardım edin bu ders nasıl çalışılır nasıl geçilir hangi kitap daha net anlatıyor. Geçen arkadaşlar yönlendirirsrniz tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi