Editörler : swat3410
24 Haziran 2017 10:50

Bimer e amir yada müdür ü şikayet etmek

Bimere amir ya da müdürü şikayet edersem ne gibi yaptırımla karsilasirim ? Örneğin kota olmasına rağmen yıllık izne çıkarmaması gibi

athena006
Memur
24 Haziran 2017 10:52

Bence denemeyin derim. Sıkıntı yaşarsınız

by carizma
Daire Başkanı
24 Haziran 2017 12:28

0 ay kıdem tenzili

aoelmas
Şef
24 Haziran 2017 14:15

Her şikayetin bir usulü vardır. Silsile bozularak yapılan şikayet için ceza almanız kaçınılmazdır

rterte15
Memur
24 Haziran 2017 16:35

Hiyerarşiyi atlamak teşkilatta sıkıntı denemeyin bence

asaman1234
Aday Memur
24 Haziran 2017 17:39

Bimer e TC vatandaşı olan herkes başvurabilir diyor ama. Bu genel ve kapsayıcı değil mi. Arıca bimer hiyerarşi kategorisine girmiyormus, emsal karar varmis

insangibi90
Yasaklı
24 Haziran 2017 18:04

Kardeş bimere basvuru yapacagina kurumuna dilekce ile basvutu yapip izin istesene, neden olumsuz oldugubu sana yazili olarak versinler.

Ayrica 2013 yili genelgelerinde izin ile alakli genelgede kota olayinin olmadigi ozellikle de vurgulanmış. Atıyorum sen ayin 3nde izine cikacak basvurunu yap izin icin genelgeyide arkasina ekle 3une kadar sana dilekcene cevap vermek zorunda. Yok derse bi ustune dilekce yazsrsin yani basmudure kadar gider. Sen zaten bimere yazsan once basmudur gorecek. Silsileye uy en azindan. ( ayrica baska ko ularda mobing vs vs bu konuda bimere yazilmasi taraftarim) ama izin icin yazma

hakkaripolisi34
Daire Başkanı
24 Haziran 2017 18:14

bimere şikayet edersen ceza almak istemiyorsan kimlik bilgilerimi gizleye tıkla.Kimin şikayet ettiği nelşi olmadığı için soruşturma açamazlar.Yıllık izne çıkmak istiyorsan dilekçe ile başvur kabul etmezlerse tekrar başvur yazılı çıkarmama gibi durum yok ama bir yıl içinde çıkamazsan dava açarsın ve izne çıkarmayan hakkında tazminat davası açarsan parayıondan rücü ederler

Pol.66
Kapalı
24 Haziran 2017 18:19

Kınama cezasından mı korkuon devrem yaz kınama verirler nolacak

seco74
Yasaklı
24 Haziran 2017 19:15

1- BİMER e yazınca silsileyi atlamış olursun ve disiplin tüzüğüne göre yanılmıyorsam 4 ay kıdem tenzili alırsın

2-Yıllık izinde kota olayı yok evet doğru... Ancak DMK da ''Amirin uygun göreceği zamanda iznimizi kullanabileceğiz'' şeklinde bir ibare var.. Dolayısı ile amir e hiçbirşey olmaz. Olan yine sana olur. Üzgünüm...

özeltim-73
Yasaklı
25 Haziran 2017 19:39

Kardeş her kafadan bir ses çıkmış şube Mudurunu bizzat bimere şikayet etmis biri olarak birincisi; bimer de istek öneri yaparsan kimlik bilgilerin gizli kalır şikayet ve ihbar da kimlik bilgilerin yazmak zorundasin ikincisi; Danıştay kararı var bimer hiyerarşi atlamak olayına girmiyor üçüncüsü: ben hakli olduğum bir konuda yazdım şikayet dilekçemi açık vermedim şube Mudurum baş mudur e izahat verdi konuyla alakalı başka da bir şey olmadı öyle ceza felan almadim ama hatırlatmak isterim hem ebys hem tebliğ olarak son khk larla beraber elektronik ortamda şikayet emniyet personeli ne ceza veriliyor ceza ise mevzuatta belirtilen us ul ve kurallara riayet etmeden elektronik ortamda muracatta veya şikayette bulunmak olarak kınama cezası veriliyor bilgin olsun gerçekten canını sikan kayda değer bir olumsuzluk varsa önce silsile yolunu izle cevap slamazsan bimere yazarsin

ruveyd
Aday Memur
26 Nisan 2018 17:51

T.C.

BASBAKANLIK

Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

Sayı : 94340060-622.02-E.75055 08.11.2017

Konu : Görüş Talebi

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA

(Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği)

İlgi : 13/09/2017 tarihli ve 33901762-622.01-E.13687611 sayılı yazınız.

Kamu personelinin BİMER e yaptığı başvuruların usulsüz müracaat kapsamında

değerlendirilip değerlendirilmeyeceği hususunda görüş talebini içeren ilgi yazınız incelenmiştir.

BİMER e yapılan şikâyet/ihbar başvuruları usulsüz müracaata ilişkin mevzuat hükümleri

dikkate alınarak şikâyet/ihbar edilen kişilerin üst makamına ve soruşturma yetkisini haiz

makamlara gönderilmektedir.

Ayrıca; BİMER aracılığıyla Başbakanlık Makamına yapılacak müracaatlara ilişkin olarak

mer i mevzuatta hakkın kullanımını kısıtlayıcı bir hüküm bulunmadığı ve sevk edilen başvurunun

ilgili kurum tarafından kendi mevzuatında öngörülen usule göre işleme alınabileceği

değerlendirildiğinden; kamu personeli tarafından BİMER e yapılan başvuruların usulsüz müracaat

kapsamında değerlendirilmemesi gerektiği hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Hüsamettin GÜLHAN

Müsteşar Yardımcısı

hakkaripolisi34
Daire Başkanı
26 Nisan 2018 17:55

Sıkıntı olmaz

before55
Kapalı
26 Nisan 2018 17:59

Arkadaşım bimer'e ilçe müdürünü şikayet etmişti. Silsileyi takip etmediği için ceza aldı. Mahkeme iptal etmişti.
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi