Editörler : "eskiyara"Pangaea
27 Haziran 2017 10:26

Her türlü soruya cevap verilir

Hepinize günaydın memurlar netin güzel bayanları ve yakışıklı erkekleri.Memurlar nette ve reklam kokmasın diğer bazı sitelerde hem editörlük hem de yöneticiliğin yanında ücretli,vekil,sözleşmeli,kadrolu öğretmenlik son olarak idarecilik yaptım.Özlük ve bilumum konular uzmanlık alanım.Birbirine benzer konular açılıp verilen cevaplar kafa karışıklığına neden olduğu için bu başlığı açma ihtiyacı hissettim.Değerli arkadaşlarım bu başlık altında ya da varsa özel sorularınıza msj yoluyla cevap vereceğim.

erem-85
Kapalı
27 Haziran 2017 10:38

benim il dışı tayinim çıktı,eşim de öğretmen benle birlikte o il dışı istemedi,şimdi ben Ağustos'ta eski görev yerime eş durumu tayini isteyebilir miyim?

M.İlhan.
Aday Memur
27 Haziran 2017 11:16

Erem-85 Hocam ilgili mevzuatın 38.maddesinde bu tür durumların önüne geçebilmek için belirli şartlar ve mazeretler belirlenmiştir. Bu mazeretleri taşısanız dahi eski çalıştığınız kurumda norm kadro açığı bulunması gerekmektedir.Sizin durumunuzdaki arkadaşların genelde il içi ya da iller arası tayin istemelerinin sebebi ağustos ya da şubat ayındaki eş durumu tayinlerinde merkezi ve güzel okulları tercih etmek içindir.Ki çoğu kişi de yıllarca gidilemeyecek okullara eş durumu ile rahatlıkla gidebilmektedir.

erem-85
Kapalı
27 Haziran 2017 11:27

Hocam bu şartlar neler?

M.İlhan., 7 yıl önce

Erem-85 Hocam ilgili mevzuatın 38.maddesinde bu tür durumların önüne geçebilmek için belirli şartlar ve mazeretler belirlenmiştir. Bu mazeretleri taşısanız dahi eski çalıştığınız kurumda norm kadro açığı bulunması gerekmektedir.Sizin durumunuzdaki arkadaşların genelde il içi ya da iller arası tayin istemelerinin sebebi ağustos ya da şubat ayındaki eş durumu tayinlerinde merkezi ve güzel okulları tercih etmek içindir.Ki çoğu kişi de yıllarca gidilemeyecek okullara eş durumu ile rahatlıkla gidebilmektedir.

M.İlhan.
Aday Memur
27 Haziran 2017 11:42

Hocam en yakın tarihli 2017 ocak ayı"Aile birliğinin korunması" ile ilgili kılavuza göz atınız.Ağustos ayı içinde yeni kılavuzu beklemek gerekiyor.Fakat genelde şartlar aynıdır.

esadgalib
Müsteşar Yardımcısı
27 Haziran 2017 11:49

Merhaba M.İlhan hocam. Ben il dışıyla atandım, eşim atanmadı. Eşim benim atandığım ilde neresi olsa giderim dediği taktirde eş durumuyla mutlaka gelir mi? Herkes eşleri farklı illerde bırakmazlar, mutlaka o ilde bir yete atarlar diyor. Siz de aynı düşüncede misiniz? Bu durumda bizim ev taşıma işini eş durumunun sonuçlanmasına bırakmamamız daha doğru değil midir? 10-15 güne sıkışmamak için. Yoksa yine de eş durumu belli olmadan taşımamak mı gerekir?

Simurg12
Aday Memur
27 Haziran 2017 12:07

Uzun araştırmalardan sonra kapanan bir okul buldum ve o okula tayin istedim.

Amacım kapanan okul öğretmenine tanınan 'ilin boş normlarından birine tercihleri dikkate alınarak ataması yapılır' ibaresinden yararlanmak. Popüler bir büyükşehir olduğundan il içi v.s yollarla merkeze gitme imkanım yok. Bu yolu denedim tutar mı?

M.İlhan.
Aday Memur
27 Haziran 2017 12:50

Esadgalip hocam mutlaka diye bir şey söz konusu değildir.sizleri yanlis yönlendirmişlerdir.Gecen donemki ozur grubu atamalarinda yaklasik 7000 kisinin tayini cikmamisti.Su an icin "il Emri" ile ilgili bir yazi veya gorus de belirtilmedi.Esinizin isteyeceği ildeki acilan kontenjanlara,esinizin bransi ve hizmet puanina gore belirlenecektir.Beklemenizi öneririm.

esadgalib
Müsteşar Yardımcısı
27 Haziran 2017 12:59

Anladım hocam, teşekkür ederim.

M.İlhan.
Aday Memur
27 Haziran 2017 13:03

Dilimiz sürçtü sanırım.Kapanan köy okuluna nasıl tayin isteyebilirsiniz ki!Kapanacak ya da kapanması muhtemel olan bir köye tayininiz dikti varsayarak yanit veriyorum.Atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 53.maddesindeki sartlari tasiyorsaniz tabiki gidebilirsiniz.

M.İlhan., 7 yıl önce

Esadgalip hocam mutlaka diye bir şey söz konusu değildir.sizleri yanlis yönlendirmişlerdir.Gecen donemki ozur grubu atamalarinda yaklasik 7000 kisinin tayini cikmamisti.Su an icin "il Emri" ile ilgili bir yazi veya gorus de belirtilmedi.Esinizin isteyeceği ildeki acilan kontenjanlara,esinizin bransi ve hizmet puanina gore belirlenecektir.Beklemenizi öneririm.

Simurg12
Aday Memur
27 Haziran 2017 13:14

Hocam öğrenci sayısı 10 bin çok altında olduğu için okul kapatılıyor, bunu bildiğim için oraya tayin istedim.

Kapanma yazısı ağustosta çıkacak. Benim endişem atandığım ilçede ısrar etmeleri. Kabul etmemem halinde ise resen atanmak.

ogrtaysegul
Aday Memur
27 Haziran 2017 13:18

Mrb okul oncesi ogretmeninin dogumdan sonraki sut izni ne sekildedir ikili egitimde

M.İlhan.
Aday Memur
27 Haziran 2017 13:23

Zorunlu hizmet yukumlulugunuz var ise valilik tarafından zorunlu hizmet bölgesi olan bir yere resen atama yapabilirler.Onun dişinda sizin gibi ve norm kadro fazlası öğretmenlere tercih hakki verilip bos normu olan en güzel merkezi okula dahi gidilebilinir.

Simurg12, 7 yıl önce

Hocam öğrenci sayısı 10 bin çok altında olduğu için okul kapatılıyor, bunu bildiğim için oraya tayin istedim.

Kapanma yazısı ağustosta çıkacak. Benim endişem atandığım ilçede ısrar etmeleri. Kabul etmemem halinde ise resen atanmak.

M.İlhan.
Aday Memur
27 Haziran 2017 13:39

ogrtaysegul hocam ikili öğretim yapiyorsaniz tercih öğretmene kalmistir.Yani sabah veya öğleden sonra okula gelmeniz sizin tercihinize birakilmistir.Okul idaresi ona gore plan yapar.Normal öğretimde ise okul idaresi ve öğretmenin işbirligi içerisinde dersler aksatilmamak kaydıyla bir planlama yapilir.öğretmen olmayan devlet memurlarinda ise ilk altı ay günde uç saat sonraki alto ayda ise günde bir buçuk saatin izin verilir.

zaferyildiz123
Aday Memur
27 Haziran 2017 16:19

hocam özelden size mesaj attım bakabilirseniz sevinirim.

samet3866
Aday Memur
27 Haziran 2017 17:24

Hocam merhaba branşım Fen Bilimleri geçen haftaki il dışı atamayla Vandan Antalyanın

Serik İlçesine atandım. Eşim ise Vanda Sınıf Öğretmeni ağustosta eş

durumu ataması ile tayin isteyecek fakat geçen yıllardaki puanlara

baktığımızda zor görünüyor. Geçen yıllarda yapılan eş durumu atamaları

ile yerleşemeyen öğretmenler il/ilçe emrine verildi mi? Verildiyse hangi yıllar?

ardıc44
Aday Memur
27 Haziran 2017 18:49

Özür grubu atamalarında il içi veya il dışı atamalarda boş kalan yerler mi açılıyor yoksa yeni bir n

ardıc44
Aday Memur
27 Haziran 2017 18:51

Özür grubu atamalarında il içi veya il dışı atamalarda boş kalan yerler mi açılıyor yoksa yeni bir norm güncellemesi mi yapılıyor yahut zaten baştan özür grubu için ayrılan yerler vardı da bunlar mı ilk kez açılıyor?

hazzal9
Aday Memur
27 Haziran 2017 19:05

Babam akciğer ca. İl dışı sağlık özrü isteyeceğim. Fakat daha 2 yıllık öğretmenim. İzmir'de ikametgah ve puanla gitme imkanım yok. İl emri çıkar mı?

Birde raporun kabul edilmesi için ^ başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatına devam ettiremez^ ibaresi yeterli midir hocam

27 Haziran 2017 20:12

Hocam sakız çiğnersek orucumuz bozulur mu?

27 Haziran 2017 20:21

Hocam, benim tayinim çıktı. Ancak ilişik kesmeyip eşimin özür grubunu beklemek istiyorum. Eşime merkezde bir yer açılmayıp ilçeler açılırsa tercih yapmayabilir miyiz? Bu durumda ben tayinim iptal ettirebilir miyim?

Toplam 118 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi