Editörler : crops35
30 Haziran 2017 14:56

Temmuz lisans atamasi

Bazi arkadaslar diyor su puanla atanirmiyim su puanla ne olur diye.bence gereksiz sorular.biraz mantik calismasi lazim.gecen atamada 1039.lisans memurluk ve 500 ogretmen alindi.gecen subatta 1500 ogretmen alindi.kaca alindi kaci kadrosu bos kaldi.sonuc olarak yaklasik 3000 e yakin Lisans mezunu is sahibi oldu.temmuz atamasi ne kadar alacagi belli degil.sadece sunu dusunmek iyidir.giden ogretmenler 4001 kodunu tercih edemeyecekler sonucta atandilar.bi digeride siralamasi 2000_3000 arasi olan arkadaslar eger lisansa 1500 kadro verirlerse buyuk ihtimal atanirlar.o yuzden kimse umitsiz olmasin.olaya su sekilde bakin: siralamasi 2500 olan biri beni ortalama 77 puan civari almistir.zaten giden ogretmenler ve alinan 1039.Lisans kadrosununda epey kisi puani 77 den fazladir.umarim aciklayici olmustur.

gahar571
Aday Memur
30 Haziran 2017 15:21

Çok iyimser düşünüyorsunuz inşallah dediğiniz gibi olur.Bence lisans mezunlarına en fazla 1000 kadro verilir bunun içinde nitelik kadroları olan da var tabi ki

zamanın emini
Aday Memur
30 Haziran 2017 15:37

Yaa zaten puanlarin bu kadar yuksek olmasinin sebebi 80 ve ustu olan ogretmen biyolog muhendislerin 4001 kodunu tercih etmeleridir.suan alinan 1039 lisans memurunun cogu ogretmen.kendi branslarda atama olmayacak diye cogu 4001 I tercih etmistir.ama insallah bu atamada fazla ogretmen kalmadigi icin (75 ve ustu ) puanlar duser alima bagli tabi.benim fikrim bu

club_life
Müsteşar Yardımcısı
30 Haziran 2017 16:13

atanan öğretmen isterse temmuz atamasında tercih yapabilir merak edip tercih verende olacaktır ancak atansa da yerleşemeyecek sıkıntı yaşayacak benden demesi.Ayrıca çalışıp tercih verenlerden aynı hizmet sınıfına atanamayacak gih=gih tercih etsede izin verilmiyor onlarda boşuna tercih yapmasınlar sadece diğer atanamayan arkadaşlara engel olacaklar.

1039+500+1500 kişi hiç bir zaman atanmadı. lisans 893 öğretmende 497+1293 mü neydi bunlarda zaten 50 puana kadar inmişlerdi. Ancak dediğim gibi öğretmenlerin tercih hakkı sistemde açık olacak uzak dursunlar.

şimdi gelelim 4001 e en son 82 de kapatmıştı. peki burayı kimler 2016 da seçti, yüksek puan alan öğretmenler ve kadrosu açılmayan mimar müyendis vs. neden gih ten diğer sınıflara geçişte sıkıntı yok boş bekleyeceğine vatandaş çalışırım öğretmenlik alınınca oraya geçerim yada müyendislik kadrosu açılınca oraya geçerim nasılsa sıkıntı yok gihten geçişte. Nitekim öğretmenler öğretmenliğe geçti o kadrolar 2018 e kaldı, yine 85-100 alanlar 2018 de tercih edecekler böyle gidecek yapacak bir şey diyecek te birşey yok. Temmuz atamasında ise öğretmenliğe atanamayan formasyon almayan iibf nin tüm dalları tercih edecek yani işletme iktisat çeko maliye kamyönt. peki bunlar kaç kişi nerde yaşar :) tahminim 77-100 aralığı en az 1000 kişi var. kpss atamaları gibi işletme iktisat bölümlerine ağırlık verilirse ki zaten istatistikler dpb de mevcut o zaman daha adaletli olunur diye düşünüyorum.

Genel olarak bir adaletsizlik var 4001 kadrosu gasp merkezi gibi memur olmak isteyenler önce bir 4001 yazayım sonra kendi alanım açılınca oraya geçerim diye yıllarca atanamayan arkadaşlara sıkıntı çıkarıyor. Şimdi atama sayısı 2 ye inince 4001 hep 85-100 arası puan alana geçiş yeri olacak. buna ayar verilmeli 4001 yerine 4421-4431 vs. iibf mezunları kpss de olduğu gibi kadroları arttrılmalı. Sonuçta istihdam seferberliği adına kadroların yüksek olmasını bekliyorum, lisans mezunları 75 e kadar girer diye düşünüyorum.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi