Editörler : cihan27E.Kayı Han
02 Temmuz 2017 09:18

Ücretsiz izinde yurtdışına çıkmasında engel yoktur yazısı

Ücretsiz izne ayrıldım bordo pasaport için bu belgeyi istiyorlar mı, ücretsiz izindeyken alabilir miyim

turomet
Aday Memur
06 Temmuz 2017 00:15

Memur olarak yurt dışına her çıkışınızda yeni belge almanız lazım

TaylanBoR
Memur
06 Temmuz 2017 11:33

Hocam işlem sonunda buraya bilgilendirme dönüşü sağlayabilirmisiniz bende merak ettim pasaport almada bir sıkıntı oluyormu

Siyri Fusi
Şube Müdürü
09 Temmuz 2017 08:53

ücretsiz izinde dahi olsanız bu belgeyi almanız gerekiyor.

turomet
Aday Memur
10 Temmuz 2017 02:40

Ben ohaldan sonra 3 defa gorevim geregi giris cikis yaptim. Ve her seerinde yeni belge aliyorum,

turomet
Aday Memur
10 Temmuz 2017 02:41

Ek not belgenin muhurlu ve islak imzali olmasi gerekiyor.

yemenja
Aday Memur
07 Ağustos 2017 13:16

hocam bılgı edınebıldınızmı?

ben de mıdıllı adasına gecmeyı dusunuyorum. unıv de akademısyenım.

Bordo pasaport (Umumi Pasaport) u olan memur dan da yurtdısı ıcın ızın almak mı gerekıyor?

ben ızın olayının sadece yesıl pasaportlular ıcın gecerlı oldugunu sanıyordum.

TaylanBoR, 7 yıl önce

Hocam işlem sonunda buraya bilgilendirme dönüşü sağlayabilirmisiniz bende merak ettim pasaport almada bir sıkıntı oluyormu

yemenja
Aday Memur
09 Ağustos 2017 08:57

Ülkemizde yaşanan darbe kalkışılması nedeniyle hususi ve hizmet damgalı pasaport hamili bulunan kişilerin personelin bağlı bulunduğu kurum ve kuruluşlarının yurtdışına çıkmalarında mani bir durum bulunmadığına dair bilgi alındıktan sonra hudut kapılarından çıkışlarına müsaade edilecektir.​

yazıyor hocam benım pasaport umuma mahsus almama gerek yok sanırım degılmı

Siyri Fusi, 7 yıl önce

http://www.pasaport.pol.tr/Duyurular/Sayfalar/YURT-DIŞI-ÇIKIŞ-İŞLEMLERİ.aspx

HavucKral
Daire Başkanı
10 Ağustos 2017 10:47

Biz Temmuz başında Kuşadasından Samos adasına giderken bu izin yazısını istediler. Bizde almamıştık. Geçirtmedi polis. Hocam Yunan adalarına gidişte soruyor polis mutlaka izin yazısı alın. Islak imzalı olmasını istiyorlar birde. Elektronik imzalı belgeyi de kabul etmiyorlar.

Ama Atatürk Havalimanında bordo pasaportlulara bişey sormuyorlar. Ama Yunan adalarına geçişte soruyorlar. Yani her sınır kapısında farklı bir uygulama var :) Samos'a bu ay sonunda gene gideceğiz bu sefer ıslak imzalı izin yazısını alarak.

yemenja
Aday Memur
10 Ağustos 2017 12:40

Hocam sacma degıl mı madem havaalanında sormuyorsun adaya gecıstede sormaması gerekıyor. ustelık bordo pasaportlu isek .

HavucKral, 7 yıl önce

Biz Temmuz başında Kuşadasından Samos adasına giderken bu izin yazısını istediler. Bizde almamıştık. Geçirtmedi polis. Hocam Yunan adalarına gidişte soruyor polis mutlaka izin yazısı alın. Islak imzalı olmasını istiyorlar birde. Elektronik imzalı belgeyi de kabul etmiyorlar.

Ama Atatürk Havalimanında bordo pasaportlulara bişey sormuyorlar. Ama Yunan adalarına geçişte soruyorlar. Yani her sınır kapısında farklı bir uygulama var :) Samos'a bu ay sonunda gene gideceğiz bu sefer ıslak imzalı izin yazısını alarak.

yemenja
Aday Memur
10 Ağustos 2017 15:59

hocam bir de rektor ımzasımı olması gerekıyor? mudur ımzası olsa yetmezmı?

HavucKral, 7 yıl önce

kimkimkimmm
Memur
10 Ağustos 2017 16:39

Merhabalar

ben de bordo pasaportlu bir öğretmenim. 5 gündür uğraşıyorum aldığım izin kağıdına kaşe ve ıslak imza için.

Nihayet bugün kaşe bastılar fakat kaymakam izni olduğu için elektronik imzalı olurmuş.sadece kaşenin üstünde bir paraf attılar.imzamsı...

inşallah sorun çıkmaz.bu arada UKRAYNA için gerekli bu yazı.UKRAYNA-KIBRIS-GÜRCİSTAN için bordo pasaportlulardan isteniyor izin yazısı..

Ayrıca e-devletten SGK HİZMET DÖKÜMÜ çıktısı da aldım barkodlu..

turomet, 7 yıl önce

Ek not belgenin muhurlu ve islak imzali olmasi gerekiyor.

yemenja
Aday Memur
10 Ağustos 2017 16:45

hocam ben unıv de akademısyenım. bolum yazısı yeterlımıdır yoksa rektor ımzasımı gerekıyor?

kimkimkimmm, 7 yıl önce

Merhabalar

ben de bordo pasaportlu bir öğretmenim. 5 gündür uğraşıyorum aldığım izin kağıdına kaşe ve ıslak imza için.

Nihayet bugün kaşe bastılar fakat kaymakam izni olduğu için elektronik imzalı olurmuş.sadece kaşenin üstünde bir paraf attılar.imzamsı...

inşallah sorun çıkmaz.bu arada UKRAYNA için gerekli bu yazı.UKRAYNA-KIBRIS-GÜRCİSTAN için bordo pasaportlulardan isteniyor izin yazısı..

Ayrıca e-devletten SGK HİZMET DÖKÜMÜ çıktısı da aldım barkodlu..

kimkimkimmm
Memur
10 Ağustos 2017 16:49

hocam okuduğum bir açıklamada "Kurumunuzdan yurt dışına çıkmasında bir sakınca yoktur yazısı almanız gerek"diyor.size üniversite o kağıdı verdiyse elektronik imza vardır muhtemelen rektör e ait ? değilse kağıtta mühür varsa ve imza varsa (imza atan kişinin adı soyadı da olmalı) sorun yok diye yazıyordu hep okuduğum bloglarda

yemenja, 7 yıl önce

hocam ben unıv de akademısyenım. bolum yazısı yeterlımıdır yoksa rektor ımzasımı gerekıyor?

kimkimkimmm
Memur
10 Ağustos 2017 16:51

bölümünüz verdiyse izin kağıdını demekki yetkileri var..dahasına gerek yoktur sanıyorum.hangi ülke ?

yemenja
Aday Memur
11 Ağustos 2017 08:43

yunanistan hocam

kimkimkimmm, 7 yıl önce

bölümünüz verdiyse izin kağıdını demekki yetkileri var..dahasına gerek yoktur sanıyorum.hangi ülke ?

HavucKral
Daire Başkanı
11 Ağustos 2017 17:47

Polis bana ODTÜ'lü birinin izin yazısını örnek olarak göstermişti. İki kişinin ıslak imzası vardı. Ama imzalar rektör mü dekan mıydı bilmiyorum. Eletronik imzalı değil di belge. Islak imzalı mühürlü idi. Şimdi aradım Samos Feribot Biletini satan yeri, aldığımız izin yazısının örneğini email'le gönderdim. Şefinki ıslak imzalı, İlçe Milli Müdürünün ki elektronik. birde ilçe milli eğitimin mühürü var. Adam elektronik imzayıda doğrulama kodu varsa kabul ediyor dedi.

Midilli'ye feribot biletini satan yeri arayıp sorun. En doğru bilgiyi ordan alabilir siniz.

HavucKral
Daire Başkanı
11 Ağustos 2017 17:54

Ekşi sözlük'te bu konu hakkında bir konu var, Mesela Yunanistan'a iki kara sınır kapısından birinde bordo pasaportlulara izin yazısı soruyor, birinde sormuyor :)

https://eksisozluk.com/ohal-durumunda-yurtdisina-cikabilme-durumu--5154654

yemenja, 7 yıl önce

Hocam sacma degıl mı madem havaalanında sormuyorsun adaya gecıstede sormaması gerekıyor. ustelık bordo pasaportlu isek .

Siyri Fusi
Şube Müdürü
19 Ağustos 2017 12:05

devlet kurumunda çalışan herkesin bu yazıyı alması gerekiyor. elektronik imzaların üstünü imza sahipleri tarafından ıslak imzayla da imzalanmasını tavsiye ederim.bazı noktalarda bunu da istiyorlar.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi