Editörler : crops35
«454647484950515253545556»

mrs.turan
Kapalı
18 Eylül 2017 15:55

Yolladığınız kanunla ilgisi bile yok hocam. Soruşturma emniyet tarafından yapılıyormuş ve ohal sebebiyle soruşturma bitmeden açıklanamıyormuş. Tabii birde yeni bakanın atanması sonucun açıklanmasını geciktirdi.

Hunter019, 7 yıl önce

İyide kanun öyle demiyor ki daha önce kamu işcilerine bile yapılmıyordu kararname ile çıktı sonuçta tarım kredi de işcisiniz sigorta 4/C den yatmıyor devlet güvencesi yok devlet kurumu değil burası kanunda açıkca yazıyor 657 diye bence soruşturma emniyet yapmıyor şeker fabrikaları konusunda biri yazmış emniyet biz sadece 657 bağlı olan alımlara soruşturma yapıyoruz diyor

Xatuna
Aday Memur
18 Eylül 2017 15:55

Adam neden öyle dedi öyleyse? Geçiştirmek miamaç??

Kpsszede10
Aday Memur
18 Eylül 2017 16:05

Kesinlikle öyle.

mrs.turan, 7 yıl önce

Yolladığınız kanunla ilgisi bile yok hocam. Soruşturma emniyet tarafından yapılıyormuş ve ohal sebebiyle soruşturma bitmeden açıklanamıyormuş. Tabii birde yeni bakanın atanması sonucun açıklanmasını geciktirdi.

mertahmet19
Aday Memur
18 Eylül 2017 16:07

soruşturma bittikten sonrada değerlendirme süreci olacaktır diye düşünüyorum

Kpsszede10
Aday Memur
18 Eylül 2017 16:08

Velhasıl. kim soruşturuyorsa biran once bitirirler umarim da biz de işimize bakariz :)

Hunter019
Memur
18 Eylül 2017 16:12

Madem emniyet yapıyor ptt yi bitirdi içişleri bitirdi polis alımını bitirdi hatta 20 bin öğretmenin soruşması bitti bi bizim 490 kişinin mi bitmedi bu alım konularına bakın hepsi polis jandarma geldi muhtara geldi komşuya sormuşlar vs yazıyor aramız dan hangimiz gelen oldu ben duymadım da kurum kendi yapıyor soruşturmayı size attıgım yazı kararname

Hunter019
Memur
18 Eylül 2017 16:14

Burası devlet kurumu değil bunu anlayın artık sadece bakan a bağlı tüzel kişilik olan bir kurum iki gün sonra kapansa sizi başka kurum a almazlar türk Telekom tekel dekiler gibi SSKlısınız emekli sandığı değil

mrs.turan
Kapalı
18 Eylül 2017 16:22

1863 ten bu yana varlığını sürdüren, daha sonrasında Atatürk'ün bizzat revize ettiği bir kurum için "burası kapansa" gibi bir cümle kurmanız gerçekten şaşırttı hocam. Kimse burası bi kamu kurumu diye de iddia da bulunmuyor ayrıca PTT de şu an bir kamu kurumu değil ama soruşturması emniyet tarafından yapılıyor tıpkı TKK gibi.

Hunter019, 7 yıl önce

Burası devlet kurumu değil bunu anlayın artık sadece bakan a bağlı tüzel kişilik olan bir kurum iki gün sonra kapansa sizi başka kurum a almazlar türk Telekom tekel dekiler gibi SSKlısınız emekli sandığı değil

mrs.turan
Kapalı
18 Eylül 2017 16:23

Ki zaten soruşturmayı kimin yaptığının ne önemi var. Herkesin amacı ve isteği aynı şu an umarım açıklanır ve asil listede adımızı görmek nasip olur

Kpsszede10
Aday Memur
18 Eylül 2017 16:28

Tartışmaniz yersiz.kurum devlete bagliymis degilmiş vs.sonucun nezaman açıklanacağı şaibesini degistirmiyor ne yazik ki

Hunter019
Memur
18 Eylül 2017 16:30

Genel müdürün röportajına bakın kurum 2002 yılında kapanma kararı almak istemiş ve vazgeçilmiş ben bunu uydurmadım deme ki zamanımda düşünülmüş olmaz değilmiş ptt Dr devletin hisseleri var yarı devlet kurumu şuan ptt de şuan devlet kurumudır kargo bölümü özeldir pttnin devlet hisseleri hala vardır o yüzden emniyet yapıyor madem emniyet yapıyor neden. Gelen giden yok

mrs.turan, 7 yıl önce

1863 ten bu yana varlığını sürdüren, daha sonrasında Atatürk'ün bizzat revize ettiği bir kurum için "burası kapansa" gibi bir cümle kurmanız gerçekten şaşırttı hocam. Kimse burası bi kamu kurumu diye de iddia da bulunmuyor ayrıca PTT de şu an bir kamu kurumu değil ama soruşturması emniyet tarafından yapılıyor tıpkı TKK gibi.

Hunter019
Memur
18 Eylül 2017 16:32

Hocam zaten sorun o emniyet diyorlar emniyet in haberi yok :) herkese giden emniyet bize mi gelmiyor herkes yazıyor geldiler diye burada nie yazan yok?

Kpsszede10, 7 yıl önce

Tartışmaniz yersiz.kurum devlete bagliymis degilmiş vs.sonucun nezaman açıklanacağı şaibesini degistirmiyor ne yazik ki

mrs.turan
Kapalı
18 Eylül 2017 16:38

Güvenlik soruşturmalarında eve gelme sebebi genelde adres teyit etmek için oluyor. Diğer tüm araştırmalar (adli sicil kaydının ve hakkında herhangi bir tahdit olup olmadığının saptanması, Fetö bağlantısı vs) bunlar zaten evimize gelerek yapılabilecek araştırmalar değil :)

Bizim hiçbirimizin de mi adres teyidi yapılmadı derseniz belki her birimiz başvuru sırasında "adres bilgileri raporu" verdiğimiz için o kısım tekrar araştırılmaya girilmemiştir ve evlere geliş olmamıştır.

Hunter019
Memur
18 Eylül 2017 16:50

Neye inanmak istiyorsanız ona inanın gümrük gibi 6 ay beklersiniz siz bir şeyler yapmadıkça

Kpsszede10
Aday Memur
18 Eylül 2017 17:12

Ne yapabiliriz sen soyle ozaman da yapalim var mi bir fikrin

Hunter019, 7 yıl önce

Neye inanmak istiyorsanız ona inanın gümrük gibi 6 ay beklersiniz siz bir şeyler yapmadıkça

Kpsszede10
Aday Memur
18 Eylül 2017 17:15

Anayasanin bilmem kacinci maddesinin bilmem kacinci fikrasi işimimize yaramiycak şuan oyle deil mi bi onemi yok bunlarin suanda

birdagci
Aday Memur
19 Eylül 2017 00:39

Arkadaşlar kurumun ana sayfasında 4. sırada bulunan "mülakat değerlendirme süreci devam ediyor" haberi kaldırılmış. Kaldırılma nedeni yakın zamanlarda açıklanacağının belirtisi mi yoksa açıklama ekime kaldı da o yüzden mi kaldırdılar? Çünkü "önümüzdeki günlerde yapılan değerlendirmeler sonrası açıklanacaktır" deniliyordu.

birdagci
Aday Memur
19 Eylül 2017 00:43

Haberi sitenin arama motorunda arattığımda hala durduğunu gördüm. Fakat artık anasayfada yer almıyor.

birdagci, 7 yıl önce

Arkadaşlar kurumun ana sayfasında 4. sırada bulunan "mülakat değerlendirme süreci devam ediyor" haberi kaldırılmış. Kaldırılma nedeni yakın zamanlarda açıklanacağının belirtisi mi yoksa açıklama ekime kaldı da o yüzden mi kaldırdılar? Çünkü "önümüzdeki günlerde yapılan değerlendirmeler sonrası açıklanacaktır" deniliyordu.

Hunter019
Memur
19 Eylül 2017 00:59

Yeni haberler yüklendiği için arka plana düştü sadede anasayfa dan kalktı

birdagci, 7 yıl önce

Haberi sitenin arama motorunda arattığımda hala durduğunu gördüm. Fakat artık anasayfada yer almıyor.

birdagci
Aday Memur
19 Eylül 2017 01:02

Sabah bakmıştım aynı haberleri görmüştüm hocam. Bilmiyorum belki gözümden kaçmış olabilir fakat tüm haberleri okuduğum için gözlerim aşina haberlere, ondan öyle düşündüm.

Hunter019, 7 yıl önce

Yeni haberler yüklendiği için arka plana düştü sadede anasayfa dan kalktı

Toplam 1449 mesaj
«454647484950515253545556»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi