Editörler : supporters.

aslihan_812
Memur
07 Temmuz 2017 16:27

Sınava geçen sene başvuran sayısı ne kadar olmuştu?

Apollon0007
Genel Müdür
07 Temmuz 2017 16:39

17200 civarı

aslihan_812, 7 yıl önce

Sınava geçen sene başvuran sayısı ne kadar olmuştu?

Mazi Şenbay
Yasaklı
10 Temmuz 2017 07:01

Akademisyenlik, Kaymakamlık, Hakimlik-Savcılık, Sayıştay ve Müfettişlikler...

En nitelikli ve nicelikli görevlerdir. En zor sınavlardır.

Mazi Şenbay
Yasaklı
11 Temmuz 2017 14:40

Sınava yaklaşık 2 aylık bir süre var. Az zaman değil, çalışan kazanacaktır.

sivaslım58
Aday Memur
12 Temmuz 2017 09:27

sayı kaç olursa olsun kişi de bitiyor...ben beni bilirim..tek rakibim nefsim..onu yenersem sınavı da kazanırım inşaallah.herkese başarılı çalışmalar..herşey gönlünüzce olsun arkadaşlar..

selinn_84
Memur
12 Temmuz 2017 10:23

Yasin Çoban'ın 2017 yeni baskısı çıkmış, elimde 5. baskısı var. işimi görür mü? İstatistiki veriler güncellenmiş olabilir?

Sınavda istatistiki bilgi çok soruluyor mu?

tunaylıhan, 7 yıl önce

Kaynak olarak önerilen bu kitaplara ek olarak neye bakmak gerekir??

Mikro İktisat - Erdal ÜNSAL, Zeynel DİNLER

Makro İktisat - Kemal Yıldırım, Erdal ÜNSAL

Türkiye Ekonomisi - Yasin ÇOBAN

Kanunname Anayasa-İdare Hukuku-İdari Yargı Konu Anlatım Ahmet NOHUTÇU

Themis - Hukuk Soru Bankası

KPSS Türkçe Konu Anlatımlı Murat Yayınları

İktisat Çıkmış Sorular - Zeynel DİNLER

Ceteris Paribus: İktisat

İnsan Hakları ve Demokratikleşme (Ahmet Nohutçu)

KPSS Tarih Konu Anlatımlı (Data Yayınları)

rlacin
Aday Memur
14 Temmuz 2017 19:14

zorunlu stajım nedeniyle mezun gözkmüyorum fakat 1 ağustosta mezun olmuş olacağım. sistemde mezun gözükmediğim için ösym başvuru yapmama izin vermiyor. sizce bunun bir çözümü var mıdır?

makas-10
Memur
15 Temmuz 2017 14:45

iktisatı hiç bilmeyen biri nasıl ve hangi kaynaktan çalışması

makas-10
Memur
15 Temmuz 2017 14:53

hiç iktisat bilmeyen biri kaymakamlık sınavı için iki ay gibi bir sürede nasıl bu konuyu halleder.

ikinci olarak açık uçlu soru bankasında ahmet nohutcunun kas 2016 basımı yeterlı olacakmıdır?

üçüncü olarak anladığım kadarıyla tüm konularda adaylara 40 tane açık uçlu soru sorulacak, benim merak ettiğim türkçe ve tarih sorularının nasıl olacağı direk olay tarihi mi soruyorlar ya da türkçede soru kalıplarının nasıl olacağı, iktisatta keza merak ettiğim bi alan iktisatta açık uçlu sorular adayları çok zorlamaz mı anladığım kadarıyla iktisat baya kapsamlı ve zor bi bölüm.

mniggy
Aday Memur
15 Temmuz 2017 18:17

Arkadaşlar fotokopi kaymakamlık kampı ve orjinal k.a.s vardır 2side son baskı ve sıfır işini görecek bi arkadaşa ücretsiz verilecektir özelden ulaşabilirsiniz ancak lütfen maddi gücü görece düşük olup çalışacak arkadaş yazsın.

hasbayburtlu
Aday Memur
17 Temmuz 2017 00:00

Ankarada kurban bayramında açık kütüphane bulabilirmiyim bir bilgisi olan varmıdır?

socialparadox
Aday Memur
17 Temmuz 2017 00:34

Sayın üstadlar bundan önceki iki kaymakamlık sınavına girmiş ve ikisinde de sınavı ilk 25 de kazanmış biri olarak isteyenlere bir kaç naçizane tavsiyede bulunmak isterim, her kes kendi bilir en doğrusunu benim niyetim hakikaten faydalı bişeyler söylemek açıkcası, kimsenin kimseye yardım ettiği yok forum zaten baya kötü halde

1- Bana göre Erdal ya da Kemal falan ile hazırlanılacak bir sınav değil mikro için Zeynel makro için de Nurdan Aslan kitabı daha mantık sınav her ne kadar açık uçlu olsada klasik bir sınav değil aksine daha çok boşluk doldurma tarzında, o yüzden iktisatçı olmayan için Erdal, Kemal falan iktisattan soğutur ben iktisatçıyım bana göre diğer iki kitap Zeynel-Nurdan bu sınav için daha mantıklı

2- İdari Yargı yok, yukarda birisi kaynak verirken yazmıştı sanırım ama yok özetle, Anayasa ve İdareye ben Ahmet Nohutçudan baktım bana göre bu sınava yönelik iyi kitaplar, Themis den bakan da var o da olur ama ben sayısalcıyım Nohutçunun anlatım bana daha akılda kalıcı ve daha az sıkıcı geldi tercih meselesi, K.A.S Ahmet Nohutçu o başta yazdığı gibi çalıştım kendim yaptıklarımı kurşun kalemle bilmediğim yanlış bildiğim yapamadığımı da tükenmez ile yazdım sınavdan bir gün önce tekrar ettim onu, Themis soru bankası falan bu iş için anlamsız ve ağır eğer hakimlik sınavı için olandan bahsediliyorsa yok kaymakamlık için bir kitap çıkardıysa onu bilemem, ama saçma sapan başka kitaplarla uğraşmayın gereksiz net, Ahmet Nohutçu ya da Themise bakın

-İnsan hakları kısmı için Nohutçunun kitap çok kalın 1000 küsür sayfa ben bakmadım onun yerine themis yayınlarının yanlış hatırlamıyorsam Raşit Gürbüz galiba yazarı ona baktım yeterli bir kaynaktı

-Türkiye Ekonomisi Yasin Çobandan baktım, başka kaynakta olabilir ama bana göre sınav için bu yeterli

-Tarih herhangi bir konu anlatım data themis ya da pusula Ramazan yetkin falan olur direktman ezbere soru geliyor ona göre tercih belirleyin derim naçizane

-Türkçeye çalışmadım bana göre çalışmaya değer bir şey yok sorular gayet basit geliyor iki seferdir şimdide öyle olacaktır muhtemelen yani işte şu paragrafa bir giriş cümlesi yazın ya da yanlış yazılmış kelimeleri düzeltin gibi ( üstadlar gördüğünüz üzere benim gibi gayet bi ton dil bozukluğu yapan biri bile yapıyorsa siz düşünün) sorular geliyor, çalışmak isteyen çıkmış sorulara bakarak çalışsa iyi olur mesela dil bilgisi yok sınavda sıfat edat isim gibi şeyler yoktu

-Sınav rahatlıkla 1-1,5 ayda yapılabilecek bir sınav kendinize güvenin Allah yolunuzu açık etsin, gönlünüze göre versin ve inşallah hakkıyla kazananların olduğu bir süreç olsun Allah kimsenin hakkını kimseye yedirtmesin inşallah

tunaylıhan, 7 yıl önce

Kaynak olarak önerilen bu kitaplara ek olarak neye bakmak gerekir??

Mikro İktisat - Erdal ÜNSAL, Zeynel DİNLER

Makro İktisat - Kemal Yıldırım, Erdal ÜNSAL

Türkiye Ekonomisi - Yasin ÇOBAN

Kanunname Anayasa-İdare Hukuku-İdari Yargı Konu Anlatım Ahmet NOHUTÇU

Themis - Hukuk Soru Bankası

KPSS Türkçe Konu Anlatımlı Murat Yayınları

İktisat Çıkmış Sorular - Zeynel DİNLER

Ceteris Paribus: İktisat

İnsan Hakları ve Demokratikleşme (Ahmet Nohutçu)

KPSS Tarih Konu Anlatımlı (Data Yayınları)

socialparadox
Aday Memur
17 Temmuz 2017 00:38

Bu arada söylemeyi unuttum bir şey sormak isteyen sorabilir özelden falan da elimden gelen bildiğim bir şey ise cevaplarım fırsat buldukça inşallah

SQNY-CASIQ
Şef
17 Temmuz 2017 23:51

basvuru merkezinden basvuru yapan var mı , kaç tl alıyorlar

fmirez
Aday Memur
19 Temmuz 2017 16:36

Yeni anayasa değişikliği ile ilgili güncel kaynak bulamıyoruz. Bu problemi nasil çözeceğiz anlayamadık. Bir sürü şey değişti mahalli idareler idare hukukunda da var ne yapacak bu millet kaynak yok sadece ahmet nonutcu 1982 anayasasının son hali diye kitap çıkarmış. Yada yeni değişiklikten soru çıkmama ihtimali var mi?

socialparadox, 7 yıl önce

Bu arada söylemeyi unuttum bir şey sormak isteyen sorabilir özelden falan da elimden gelen bildiğim bir şey ise cevaplarım fırsat buldukça inşallah

nu33man
Aday Memur
19 Temmuz 2017 17:08

Arkadaşlar.sınıf öğretmenliği mezunuyum kamu yönetiminden de 22 temmuzda tek ders sınavını verince mezun olacağım.kamu yönetiminden mezun olmadığım için bu sınava başvuramıyorum.ancak sınıf öğretmenliği bölümünü seçersem aday kayıt işlemini tamamlaya biliyorum.sorum şudur sınav kayıt harcını ödesem ve 22 temmuzda da kamu yönetiminden mezun olsam elimdeki sınıf öğretmenliği üzerinden açtığım kayıt başvurusuyla sınava girebilir miyim?.hangi aşamada takılırım yada takılır mıyım sonuçta sınava kadar sistemde mezun görüneceğim. amacım temennim sınava girip ne durumda olduğumu anlayabilmek.bilgisi duyumu olan varsa yardımcı olabilir mi. teşekkürler.

socialparadox, 7 yıl önce

Luz Long
Kapalı
19 Temmuz 2017 17:09

Anayasa metnini oku. En güzel özet ve güncel :)

Efe Payidar
Yasaklı
19 Temmuz 2017 19:08

Hazırlıklara nefes almadan çalışanlar var.

makas-10
Memur
20 Temmuz 2017 23:45

mülakat için kaç net yeterli olur

socialparadox
Aday Memur
22 Temmuz 2017 01:09

Sayın fmirez, açıkcası ben sanmıyorum bu yeni değişikliklerin sınavda sorulacağını ama düşük bir ihtimal hadi sordular diyelim bunun için yeni baskı kitap çok anlamsız, değişikler internette çok rahat bulunuyor, bir başka kaymakamlık başlığında da vardı liste halinde, bir diğer konu şu kaç net diye soru soran kişi, Sayın Hocam böyle bir şey yok sorular eşit puanlı değil, o yüzden bu soruyu sorup durmayın ki bunu 3 kere yazmışım mesajdan

fmirez, 7 yıl önce

Yeni anayasa değişikliği ile ilgili güncel kaynak bulamıyoruz. Bu problemi nasil çözeceğiz anlayamadık. Bir sürü şey değişti mahalli idareler idare hukukunda da var ne yapacak bu millet kaynak yok sadece ahmet nonutcu 1982 anayasasının son hali diye kitap çıkarmış. Yada yeni değişiklikten soru çıkmama ihtimali var mi?

Toplam 150 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi