Editörler : crops35

Kapalı
05 Temmuz 2017 16:26

MKE'ye yeni girecekler için bilgilendirecek arkadaşlar bekleniyor

Arkadaşlar konu var fakat davalar vs. çok karışık ve anlaşılmıyor kısaca;

+ Biz girdiğimizde 399'a tabi mi olacağız yoksa ihs mi? 399 ise özerkleştiğinde havuza girip farklı kurumlara gidebileceğiz değil mi?

+ Özerkleşme iyi birşey mi kötü birşey mi ? Haziran alımlarıyla girecek olan bizlerin mağdur olması söz konusu mu?

zaman degisti
Kapalı
05 Temmuz 2017 17:43

399 tabi alınıyorsunuz..

havuz meselesi olup olmayacağı belli değil.

havuz olursa 2 il tecihiniz var bunlardan birine gidersiniz..kurum sizin kabileyetiniz ölçüsünde

özerkleşme uygulamaları için PTT ve ilbank a bakarsanız yarar veya zararını siz karar vermelisiniz.

unutmayın 399 dan çıkıp işçi statüsüne geçiyorsunuz..sözleşme yenilemek idare takdirinde..399 ve 657 deki güvence yoktur.

mağduriyet olacaksa herkes e olacaktır.

mkeci
Kapalı
05 Temmuz 2017 17:46

Farklı bir kuruma geçiş yaptığımızda 657 olmuyor muyuz 399'dan ? İşçi statüsü olmuyor bu ?

zaman degisti, 7 yıl önce

399 tabi alınıyorsunuz..

havuz meselesi olup olmayacağı belli değil.

havuz olursa 2 il tecihiniz var bunlardan birine gidersiniz..kurum sizin kabileyetiniz ölçüsünde

özerkleşme uygulamaları için PTT ve ilbank a bakarsanız yarar veya zararını siz karar vermelisiniz.

unutmayın 399 dan çıkıp işçi statüsüne geçiyorsunuz..sözleşme yenilemek idare takdirinde..399 ve 657 deki güvence yoktur.

mağduriyet olacaksa herkes e olacaktır.

zaman degisti
Kapalı
05 Temmuz 2017 17:47

657 ise olursunuz..

mkeci, 7 yıl önce

Farklı bir kuruma geçiş yaptığımızda 657 olmuyor muyuz 399'dan ? İşçi statüsü olmuyor bu ?

mkeci
Kapalı
05 Temmuz 2017 17:51

gönül isterdi mke yerine dhmi girmek :D

Teşekkür ederim umarım herşey bizim için olumlu yönde olur. Ama sendikalarımız olduğu için biz çalışanları mağdur edecek bir durum olmaz diye umuyorum

zaman degisti, 7 yıl önce

657 ise olursunuz..

aliyilmaz.71
Aday Memur
06 Temmuz 2017 14:38

Havuz yok ozerklikte istemeyen 399 devam eder.

dalıcı76
Genel Müdür
06 Temmuz 2017 14:55

Havuzun olup olmadığı kesin değil, ki zaten genel müdür birkaç yerde havuzun olacağını söyledi personele. Bekleyip göreceğiz.

ÇAKIR GÖZLER
Yasaklı
06 Temmuz 2017 15:58

kendi kanatlarına güvenmeni tavsiye ederim.

bak görevde yükselme sınavın yürütülmeside durdu. bunların müsebbibi sendikalardır.

mkeci, 7 yıl önce

gönül isterdi mke yerine dhmi girmek :D

Teşekkür ederim umarım herşey bizim için olumlu yönde olur. Ama sendikalarımız olduğu için biz çalışanları mağdur edecek bir durum olmaz diye umuyorum

Adem1903
Kapalı
06 Temmuz 2017 18:19

Hocam hangi bölümden MKE ye tercih yaptınız?

Adem1903
Kapalı
06 Temmuz 2017 18:23

Ayrıca 399 da çalışırken özelleşirse 657 ye geçeriz. Biz işçi değiliz 4c ye geçmiyoruz. Yada başka bir 399 A tabi kuruma atanırız

mkeci
Kapalı
06 Temmuz 2017 20:08

teknisyenliğe yaptım hocam kırıkkale

Adem1903, 7 yıl önce

Ayrıca 399 da çalışırken özelleşirse 657 ye geçeriz. Biz işçi değiliz 4c ye geçmiyoruz. Yada başka bir 399 A tabi kuruma atanırız

usagitsukino
Memur
07 Temmuz 2017 09:40

yaklaşık 1 yıl sürecek emniyet ve mit soruşturmasına hazır olsunlar mke kazananlar!!

ben 4 yıldır halihazırda 657 ye tabi olduğum halde 1 yıldır soruşturma bekliyorum,

bu forumda 1 yıldır soruşturma bekleyen onlarca kişi var..... göz atmak lazım

g.sezgin
Memur
07 Temmuz 2017 10:34

6 buçuk yıllık devlet memuru iken tekrar kpss'ye girip 85 puan alıp KİT'e atanıp 1 yıldır güvenlik soruşturması adı altında bekletilmek nedir nasıl bir şeydir öğrenmek isteyenler özelden yazabilir :) hem de hiçbir sorun (açığa alınma, ihraç, vs.) yaşamamışken. Bu tip örnekler, ülkemizde başarının nasıl cezalandırıldığının kanıtıdır. Milliyetçi bir Türk genci olarak ülkemizin bu haline yüreğim dayanmıyor. Bakalım daha ne kadar bekletileceğiz?

usagitsukino, 7 yıl önce

yaklaşık 1 yıl sürecek emniyet ve mit soruşturmasına hazır olsunlar mke kazananlar!!

ben 4 yıldır halihazırda 657 ye tabi olduğum halde 1 yıldır soruşturma bekliyorum,

mak.muh.g
Aday Memur
07 Temmuz 2017 10:41

g.sezgin hocam sizde mkek'mi atanmıştınız?

g.sezgin
Memur
07 Temmuz 2017 10:45

Evet, eşim atandı. Zaten memur ve hiçbir vukuatı yok. Ama 1 yıldır bekliyoruz.

mak.muh.g, 7 yıl önce

g.sezgin hocam sizde mkek'mi atanmıştınız?

ÇAKIR GÖZLER
Yasaklı
07 Temmuz 2017 11:17

artık emniyet jandarma yok sadece mit var yeni atanacakların atanma süresi cok uzun sürmez 2 3ay içinde yaparlar.

usagitsukino, 7 yıl önce

Adem1903
Kapalı
07 Temmuz 2017 16:26

İyi güzel benim bölümden yapmamışsın :)

mkeci, 7 yıl önce

teknisyenliğe yaptım hocam kırıkkale

usagitsukino
Memur
11 Temmuz 2017 16:08

2-3 süreceğine dair bu iyimser yaklaşımınızı neye borçlusunuz bilmiyorum ama 1 senedir bitmeyen soruşturmalarımız var malesef, emniyet soruşturması bile 4-5 ay sürüyor(normalde), MİT soruşturması kimbilir kaç ay sürer....

Malesef 91,13 kpss P3 puanımla haksız yere beni bir yıldır bekleten bir kuruma başvurmuş bulundum, benimle atananlar altıncı yedinci maaşlarını alırken :

Bu konuda eksiği olan, işlemlerimi yapmayan, dosyamı bekleten( ben artık buna inanıyorum), görevini doğru dürüst yerine getirmeyen gerek tüm çalışanları Allaha havale ediyorum.

ÇAKIR GÖZLER, 7 yıl önce

artık emniyet jandarma yok sadece mit var yeni atanacakların atanma süresi cok uzun sürmez 2 3ay içinde yaparlar.

angara-06
Memur
11 Temmuz 2017 16:39

havuz çok güzel gelsenize

Kagan3436
Kapalı
12 Temmuz 2017 10:56

Arkadaşlar önçelikle herkese hayırlısı olsun inşllah atanır iş başı yaparsınız kurumla alakalı bir sorusu olan varsa eğer bana özelden mesaj atabilir cevplamaya çalışırım

Ryze
Kapalı
22 Temmuz 2017 15:32

son durum nedir acaba ?

usagitsukino, 7 yıl önce

2-3 süreceğine dair bu iyimser yaklaşımınızı neye borçlusunuz bilmiyorum ama 1 senedir bitmeyen soruşturmalarımız var malesef, emniyet soruşturması bile 4-5 ay sürüyor(normalde), MİT soruşturması kimbilir kaç ay sürer....

Malesef 91,13 kpss P3 puanımla haksız yere beni bir yıldır bekleten bir kuruma başvurmuş bulundum, benimle atananlar altıncı yedinci maaşlarını alırken :

Bu konuda eksiği olan, işlemlerimi yapmayan, dosyamı bekleten( ben artık buna inanıyorum), görevini doğru dürüst yerine getirmeyen gerek tüm çalışanları Allaha havale ediyorum.

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi