Editörler : swat3410E.Kayı Han
09 Temmuz 2017 11:54

21.Dönem polis alımı hk.

Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta akademiyi aradığımda bu yıl artık düz polislik alımı yapılmayacağını; fakat ağustos ve eylül aylarında PÖH ile PAEM alımlarının yapılacağını söyledi. Şimdi akademideki adam böyle söyleyince benimde kafam karıştı. Çünkü pöhler zaten aralık gibi mezun oluyor diye biliyorum. Pomemciler de kasımda mezun olsa bence kasımda düz polislik ilanı çıkar aralıkta da pöh ilanı diye düşünmekteyim. Ama akademideki adam böyle söyleyince kafam allak bullak oldu. 21. Dönem polis alımları hakkındaki düşünceleriniz nelerdir arkadaşlar? Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

tantana42
Yasaklı
09 Temmuz 2017 12:29

Bu gerçekmi ya? Hangi telefonda aradın? Şimdiden söylüyolar

ahmeteminn
Kapalı
09 Temmuz 2017 23:45

kardeşim kesin bilgi asla değil ama artan terör olayları sebebiyle silahlı ya da silahsız tüm vilayetlerde uzman ekipler oluşturulmak isteniyor her açıdan hükümet bu konuda tasarrufunu pöh alımı yaparak stratejisini tamamen daha sağlam temelli illerle mücadeleyi bu şekilde yürütmeyi açıkca belli etti örneğin 10.000 pöh alımı gibi. Zaten 15. 17. 19. dönemde pöh alımları oldu tekli sayılarda, çiftli sayılarda ise sadece pomem alımı oldu, hal böyle olunca daha da kesinleşiyor ihtimaller. Ancak, yeni pomem alımı bu seneki gibi bi takvimle olabilir yani seneye nisanda pomem alımı olabilir.

Ouz066
Aday Memur
20 Temmuz 2017 10:03

Her şey olabilir ihtiyaç çok var pomem olsa Ekim'de ilan etseler güzel olur

PGDI6
Şube Müdürü
25 Temmuz 2017 15:00

POH egitimi kademeli olarak 2018 ortalarina kadar devam edecek. Halihazirda POH'ler egitimdeyken yeni alimin olmayacagini dusunuyorum. Aralik ayi icerisinde 20.Donem POMEM mezun verecek. Belki Aralik sonunda olmazsa Ocak ayi icerisinde 21.Donem POMEM ilani gelecektir.

tyfnshn
Kapalı
29 Temmuz 2017 01:38

pomem daha erken mezun verecek kardeş okullardan duyumum öyle çok açık varmış okullarda diğer alım için yine hızlandırılmış eğitim verilecek

PGDI6, 7 yıl önce

POH egitimi kademeli olarak 2018 ortalarina kadar devam edecek. Halihazirda POH'ler egitimdeyken yeni alimin olmayacagini dusunuyorum. Aralik ayi icerisinde 20.Donem POMEM mezun verecek. Belki Aralik sonunda olmazsa Ocak ayi icerisinde 21.Donem POMEM ilani gelecektir.

Ahmetselcuk83
Aday Memur
29 Temmuz 2017 07:11

Biz şubede adam bulamıyoruz ki izne çıkalım. 110 kişilik şube 15 temmuzdan sonra 70 e kadar düştü. Özel harekat açığı yok ama kadro açığı çok bariz var. Emniyette kime sorsan düz polis alın der. Çünkü milletin iş yükü çoğaldı. 50 bine yakın ihraç oldu 30 bine yakını açıkta. Gerisini var sen düşün.

Çkal17
Aday Memur
03 Ağustos 2017 22:26

Arkadaşlar tescili bozup askere gitmeyi düşünüyorum;1 askerdeyken ilan gelirse mükakata gitmeye izin verirlermi 2 kazanırsak askeriye yollarmı

tyfnshn
Kapalı
05 Ağustos 2017 17:35

20.dönem POMEM 4 bin e yakın eksikle eğitime başladı kasım gibi pomem alımı olacak pöh diyip durmayın. Devletin normal polis memuruna ihtiyacı var hem 12 bin alım yapilacak diye açıklama yapılmıştı 2 bin bayan diye biliyorum bildiğim kadarıyla PÖH te bayan yok.

23elz
Memur
06 Ağustos 2017 16:00

21. dönem alımı ekimde yayınlanır mı sizce.. tahmini olan var mı ? bide şunu belirtim büyük ihtimale normal pomem alımı olacak çünkü ihtiyaç daha fazla.. bide asaşiyiş (karakol) memurları içerisinde geçenlerde pöh kursu açılacağına dair bildiri okumuştum.. yani kısa bir süreliğine pöh alımı meslek içerisnden olabilir...

PGDI6
Şube Müdürü
06 Ağustos 2017 21:12

Benim dusuncem %100 ilan Pomem olarak gelecek. Tarih araligi 25 Kasim - 5 Ocak arasi dusunuyorum.

ahmeteminn
Kapalı
07 Ağustos 2017 14:31

devlet şaşırtmayı çok sever emin konuşmayalım bekleyelim

PGDI6, 7 yıl önce

Benim dusuncem %100 ilan Pomem olarak gelecek. Tarih araligi 25 Kasim - 5 Ocak arasi dusunuyorum.

gokaybayrak
Kapalı
07 Ağustos 2017 21:52

düz polis ve paem farkı nedir arkadaşlar?

PGDI6
Şube Müdürü
07 Ağustos 2017 23:29

Duz polis diye halk dilinde tanimlanan durum Polis Meslek Egitim Merkezi'nde 4-5 ay alinan egitimle buyuk ihtimal Cevik Kuvvet olarak baslanilan istir. Paem ise, Polis Amirleri Egitim Merkezi'nde 11 ay alinan egitimle Komiser Yardimcisi olarak baslanan istir. Rutbe farki kisacasi.

gokaybayrak, 7 yıl önce

düz polis ve paem farkı nedir arkadaşlar?

alexmahone
Aday Memur
16 Ağustos 2017 13:29

Arkadaşlar tekrar merhabalar. Yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle. Bende izninizle kendi yorumumu söylemek istiyorum. Yaptığım araştırmalar sonucunda (internet kaynaklı) 1-15 Eylül Tarihleri arasında POMEM ilanının gelebileceği ve 10.000(erkek) + 2.000(bayan) olabileceği söylenmektedir. Eğer durum gerçekten böyle ise tarihler bana gayet mantıklı gelmektedir. Çünkü Eylül'de başvuru olsa, Ekimde mülakatlar olsa, Kasımda sonuçlar açıklansa; Aralıkta'da 20.Dönem mezun olur olmaz 21.Dönem öğrencileri hazır hale gelir ve Mayıs-Haziran 2018 gibi de mezun olunur. Özellikle karakolların boş olması PÖH ihtiyacının yanı sıra Polis Memuru ihtiyacını baskın olarak doğurmaktadır. Yani pöh alımı değil; pomem alımı olacağını düşünmekteyim.

O halde şöyle bir toparlayacak olursak eğer;

21. Dönem POMEM İlanı için;

Eylül Başvuru,

Ekim Mülakatlar,

Kasım Sonuç Açıklanması,

Aralık Eğitim,

Mayıs-Haziran Mezuniyet.

21.Dönem POMEM Şartlar Hk.;

Lisans Mezunu Olmak.(Arkadaşlar bu şart asla değişmez. Olmayacak duaya amin dememek lazım. 19.Dönem istisnaydı ve PÖH çok farklı bir branş.)

Kpss Puanının 60 ve üzeri olması.(Düşeceğini zannetmiyorum puanın.)

Boy-Kilo Endeksi 18(dahil)-27(dahil) arası.(İnternetten öğrenebilirsiniz endeksinizi.)

Yaş Konusu(Arkadaşlar yaş konusunda bir şey söyleyemeyeceğim çünkü esnetilme ihtimali de var aynı kalma ihtimali de.)

vb. başlıcaları yukarıdaki gibidir.

enaslann
Aday Memur
16 Ağustos 2017 13:41

Görünen köy kılavuz istemez yıl sonuna kadar yeni bi pomem alımı gelir arkadaşlar

alexmahone
Aday Memur
16 Ağustos 2017 14:04

Arkadaşlar Fiziksel Parkur da aynı. Akademi sitesinde tanıtımı var. Linki de atıyorum buraya, bilginize.

http://www.pa.edu.tr/Default.aspx?page=HaberAyrintilar&GUID=d516a40a-0839-4352-a58b-fd9d5e3ecabc

https://www.youtube.com/watch?v=gMEpyNJuqfg

PGDI6
Şube Müdürü
16 Ağustos 2017 19:48

Tamamen ayni fikirdeyim ki ilanda boyle gelecektir. Sadece ilanin ayi konusunda tereddutluyum. İnsallah bu kadar erken gelir ilan. :)

alexmahone, 7 yıl önce

Arkadaşlar tekrar merhabalar. Yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle. Bende izninizle kendi yorumumu söylemek istiyorum. Yaptığım araştırmalar sonucunda (internet kaynaklı) 1-15 Eylül Tarihleri arasında POMEM ilanının gelebileceği ve 10.000(erkek) + 2.000(bayan) olabileceği söylenmektedir. Eğer durum gerçekten böyle ise tarihler bana gayet mantıklı gelmektedir. Çünkü Eylül'de başvuru olsa, Ekimde mülakatlar olsa, Kasımda sonuçlar açıklansa; Aralıkta'da 20.Dönem mezun olur olmaz 21.Dönem öğrencileri hazır hale gelir ve Mayıs-Haziran 2018 gibi de mezun olunur. Özellikle karakolların boş olması PÖH ihtiyacının yanı sıra Polis Memuru ihtiyacını baskın olarak doğurmaktadır. Yani pöh alımı değil; pomem alımı olacağını düşünmekteyim.

O halde şöyle bir toparlayacak olursak eğer;

21. Dönem POMEM İlanı için;

Eylül Başvuru,

Ekim Mülakatlar,

Kasım Sonuç Açıklanması,

Aralık Eğitim,

Mayıs-Haziran Mezuniyet.

21.Dönem POMEM Şartlar Hk.;

Lisans Mezunu Olmak.(Arkadaşlar bu şart asla değişmez. Olmayacak duaya amin dememek lazım. 19.Dönem istisnaydı ve PÖH çok farklı bir branş.)

Kpss Puanının 60 ve üzeri olması.(Düşeceğini zannetmiyorum puanın.)

Boy-Kilo Endeksi 18(dahil)-27(dahil) arası.(İnternetten öğrenebilirsiniz endeksinizi.)

Yaş Konusu(Arkadaşlar yaş konusunda bir şey söyleyemeyeceğim çünkü esnetilme ihtimali de var aynı kalma ihtimali de.)

vb. başlıcaları yukarıdaki gibidir.

alexmahone
Aday Memur
16 Ağustos 2017 20:18

18. dönem'e giremedim çünkü kpss puanım yoktu. 19.dönemi denedim olmadı. jandarma subaylığını denedim olmadı. 20.dönemden umutluydum; fakat 1 ay daha bekleyemediler ve 2015-2016 kpss puanıyla aldılar. inşallah 21.dönemden umutluyum. hayırlısı artık ne diyelim, bekleyip göreceğiz.. :))

Ahmet USLUU
Aday Memur
16 Ağustos 2017 21:07

inşaallah eylülde ilan gelir.89 luyum benim için son fırsat ayni zamanda inşaallah yaş sınırı 32 olu

alexmahone
Aday Memur
16 Ağustos 2017 22:22

içiniz ferah olsun, çok ciddiyim. gelecek Allah'ın izniyle. demedi demeyin :))

Ahmet USLUU, 7 yıl önce

inşaallah eylülde ilan gelir.89 luyum benim için son fırsat ayni zamanda inşaallah yaş sınırı 32 olu

Toplam 121 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi