Editörler : Cüneyt Barışoglusmtvs
10 Temmuz 2017 13:37   

Güvenlik soruşturması hakkında

Merhaba arkadaşlar. Benim güvenlik soruşturmam 3 ay 4 gün sonra sonuçlandı atmadığım kurum İstanbul'da ve beni oraya çağırdılar. Bende yaklaşık 20 saatlik yolculuğun ardından 2 gün sonra kuruma gittim ve bana güvenlik soruşturman olumsuz sonuçlandı dendi. Bende tabiki olumsuz olursa çağırtmazlardı heralde olumlu ki çağırıyorlar diye o umutla gittim ve o olayın şokuyla nedenini sordum. Onlarda bana bunlar gizlilik içerisinde yürütülüyor bize nedenini söylemediler sadece olumsuz olduğunu söyledirler dedi. Yanı beni 20 saatlik yoldan sonra oraya sadece bunu söylemek icin çağırdılar ve nedenini bile söylemeden başka kurumlara başvur yok bilmem tekrar sınava gir falan bide akıl verdiler. Ben nedenini bile bilmeden geri döndüm memlekete. Güvenlik soruşturması olumsuz olunca nedenini söylemiyorlar mi açıkcası ben hiç bisey anlamadım. Böyle bisey yasayan var mi veya bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

10 Temmuz 2017 16:04

lesyev33
Memur

Dostum hangi kuru ve ne olarak kazandin? Bir ikincisi kurumun bagli oldugu bakanliga bimerden sebebini sorarak bilgi edinme hakkini kullanabilirsin aldigin cevaptan sonra danistaya dava acarsin

10 Temmuz 2017 16:34

mem1937
Aday Memur

Nedenını söylemiyorlar .idari mahkemeye iptal davası acacan nedenı mahkemede belli olur. Tabi geç gelen adalet adalet değildir

10 Temmuz 2017 17:28

hidcifci
Aday Memur

Dostum hangi kuru ve ne olarak kazandin? Bir ikincisi kurumun bagli oldugu bakanliga bimerden sebebini sorarak bilgi edinme hakkini kullanabilirsin aldigin cevaptan sonra danistaya dava acarsin

lesyev33, 4 ay önce - Alıntıya git

BDDK ya bilgisayar teknisyeni olarak atandım bimerden yazdım fakat ne zaman cevap gelir oda muamma gibi

10 Temmuz 2017 17:30

hidcifci
Aday Memur

Nedenını söylemiyorlar .idari mahkemeye iptal davası acacan nedenı mahkemede belli olur. Tabi geç gelen adalet adalet değildir

mem1937, 4 ay önce - Alıntıya git

Bi bunu da deniyeyim bakalım insallah bi sonuç alırım. Eyvallah hocam saolun.

10 Temmuz 2017 19:30

Recepaliozturk
Aday Memur

Bir de böyle bir sürecimiz var...Sıkıntı, sıkıntı...

10 Temmuz 2017 19:34

hidcifci
Aday Memur

Bir de böyle bir sürecimiz var...Sıkıntı, sıkıntı...

Recepaliozturk, 4 ay önce - Alıntıya git

Çok şükür kendimi biliyorum vicdanım rahat Allah Kerim böyle böyle soğuduk açıkcası ama napalim o kadar emeği çöpe atıyorlar bari biz atmayalım elimizden geleni yapalım.

10 Temmuz 2017 19:39

Recepaliozturk
Aday Memur

Çok şükür kendimi biliyorum vicdanım rahat Allah Kerim böyle böyle soğuduk açıkcası ama napalim o kadar emeği çöpe atıyorlar bari biz atmayalım elimizden geleni yapalım.

hidcifci, 4 ay önce - Alıntıya git

Aynen kardeşim.Allah yardımcın olsun.Az uğraşılmıyor bu amaç uğruna..Maddi ,manevi fedakarlıklar yapılıyor.Sonuç muamma olmamalı...

10 Temmuz 2017 20:24

ieeroglu
Aday Memur

Galiba Güvenlik soruşturmasını yapan idari merciye karşı 60 günlük dava açma süresi var kaçırma bence

10 Temmuz 2017 22:02

hidcifci
Aday Memur

Galiba Güvenlik soruşturmasını yapan idari merciye karşı 60 günlük dava açma süresi var kaçırma bence

ieeroglu, 4 ay önce - Alıntıya git

Tam olarak nereye nasıl dava acicaz peki bunun içinde bi maddi kaybım olucak mi ?

10 Temmuz 2017 22:35

ieeroglu
Aday Memur

Galiba bulunduğun yerdeki emniyet yapıyor güvenlik soruşturmasını.islemi yapan kurumun bulunduğu yerdeki idare mahkemesine gerekli harçları yatirdikdan sonra iptal davası açabilirsin

10 Temmuz 2017 22:41

hidcifci
Aday Memur

Galiba bulunduğun yerdeki emniyet yapıyor güvenlik soruşturmasını.islemi yapan kurumun bulunduğu yerdeki idare mahkemesine gerekli harçları yatirdikdan sonra iptal davası açabilirsin

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim saolun

10 Temmuz 2017 22:53

ieeroglu
Aday Memur

Rica ederim

11 Temmuz 2017 14:10

pp01
Şef

olumsuz olursa çağırma gibi bir durum yok diye biliyorum.yalnızca tebligat gönderiyor olmaları lazım

11 Temmuz 2017 14:38

hidcifci
Aday Memur

olumsuz olursa çağırma gibi bir durum yok diye biliyorum.yalnızca tebligat gönderiyor olmaları lazım

pp01, 4 ay önce - Alıntıya git

Benim anlamadığımda o nerden geleceğimi de söyledim kaç saatlik yol olduğunu da söyledim yine de bisey demediler çağırdılar bende öyle biliyorum ama maalesef onların umrunda değildi

11 Temmuz 2017 14:48

pp01
Şef

Benim anlamadığımda o nerden geleceğimi de söyledim kaç saatlik yol olduğunu da söyledim yine de bisey demediler çağırdılar bende öyle biliyorum ama maalesef onların umrunda değildi

Geçmiş olsun.. idarî mahkemeye başvurma hakkın var. 60 günlük süreyi geçirme ama eğer mahkemeye gideceksen

11 Temmuz 2017 21:42

hidcifci
Aday Memur

Arkadaşlar özel sektörde güvenlik soruşturman olumsuz gelmiş diye sigorta yapmama gibi bi durumu var mi şimdide öyle bi sorunla karşılaşıyorum senin güvenlik soruşturman olumsuz biz kurumlarla da çalışıyoruz eğer seni sigorta yaparsam ticari hayatım zedelenir diyor. Var mi böyle bisey gerçekten de. benim bildiğim sigortasız eleman çalıştırmak yasak

11 Temmuz 2017 23:03

ieeroglu
Aday Memur

Sigorta bildirimi yapma zorunluluğu işverene aittir ,yani işveren zorunlu olarak sigorta yapmak zorunda eğer bulunduğunuz işyerinde sigortasız çalışıyorsanız önce SGK ya şikayet ,buradan sonuç alamazsınız geriye dönük bir yıllık hizmet tespit davası açabilirsiniz .galiba başvurduğunuz işyeri isguzarlik yapmaya çalışmış , sigorta primini ödememek için.

11 Temmuz 2017 23:13

Recepaliozturk
Aday Memur

Arkadaşlar özel sektörde güvenlik soruşturman olumsuz gelmiş diye sigorta yapmama gibi bi durumu var mi şimdide öyle bi sorunla karşılaşıyorum senin güvenlik soruşturman olumsuz biz kurumlarla da çalışıyoruz eğer seni sigorta yaparsam ticari hayatım zedelenir diyor. Var mi böyle bisey gerçekten de. benim bildiğim sigortasız eleman çalıştırmak yasak

Öyle bir şey yok kardeşim.Onu sana söyleyen cahilliğinden tırsmış.Muhtemelen paronayak veya evhamlı bir karakter.Ama sen dediğin gibi temiz iken soruşturma sıkıntısı yasadıysan önce bu mevzuya ver enerjini.Bırakma peşini..

11 Temmuz 2017 23:16

hidcifci
Aday Memur

Sigorta bildirimi yapma zorunluluğu işverene aittir ,yani işveren zorunlu olarak sigorta yapmak zorunda eğer bulunduğunuz işyerinde sigortasız çalışıyorsanız önce SGK ya şikayet ,buradan sonuç alamazsınız geriye dönük bir yıllık hizmet tespit davası açabilirsiniz .galiba başvurduğunuz işyeri isguzarlik yapmaya çalışmış , sigorta primini ödememek için.

Neyse Allah ıslah etsin diyelim vallahi başka bisey denmiyor artık

11 Temmuz 2017 23:18

hidcifci
Aday Memur

Öyle bir şey yok kardeşim.Onu sana söyleyen cahilliğinden tırsmış.Muhtemelen paronayak veya evhamlı bir karakter.Ama sen dediğin gibi temiz iken soruşturma sıkıntısı yasadıysan önce bu mevzuya ver enerjini.Bırakma peşini..

Recepaliozturk, 4 ay önce - Alıntıya git

Peşini bırakmicam zaten illa ki bi yerden bizim de yüzümüz benim durumumda olanların yüzü güler insallah

Toplam 24 mesaj
ANKET
Gelecek 15 yılda sizin ve ailenizin durumu; iyiye mi gider, kötüye mi?