Editörler : Pangaea

Onceciokul
Kapalı
13 Temmuz 2017 00:20

Bir şey söyleyim mi kesinlikle yazın bence :)) çok haklısınız puanı aldınız ve hak ettiniz ister bırakırsınız işi ister bırakmazsanız. Amaan zaten kim arıyor gerçekten hak edeni türkçeden 2 soru fazla yapmışsanız tabiki siz daha çok hak etmiş olursunuz. Kesinlikle yazın 2 yıl sonra kadrolu yapmazsalarda çıkarsınız ne olcak arkadakiler kimin umrunda 2 soru onlar fazla yapsaydı da hak etseydi . Hiç. Kesinlikle arkanızdayım Merve hanım. Sistem size kötü olma hakkı tanıyorsa siz de kötü olun ne olcak. Umarım atanırsınız ve eşinizle ilgili sorun da kalkar umarım çok isterim . Ancak ne olursa olsun 2 yıl sonra buraya yazarsanız bir gülme tutar beni:) ve aynı şey sizin için de geçerli cevap yazma hakkı doğmazsa ben de yazmam. Söyleyeceklerim bu kadar.

hocanınyeri9
Aday Memur
13 Temmuz 2017 01:28

niçin okuduğunu düşün ve git mesleğini yap. eşin özelde ise daha basit o istifa eder iş bulur yanında. ama o iş bulamaz diyorsan ya bir gün kovulursa ve gerçekten işsiz kalırsa sende atanıp gitmedin o zaman ne olacak. sen atan maaşını eline al. zaman ne gösterir belli olmaz. belki tek taşının taşı düşer :))

13 Temmuz 2017 04:29

Neden güleceksin anlamadım neye bu kadar içerledin :) Gittiğime pişman olurum veya olmam bu da seni ilgilendirmez değil mi ama. Herkesin hayatı kendine arkadaşım umarım hakediyosan emek verdiysen sen de atanırsın da burada kim gidecek kim gitmeyecekleri takip etmek veya hak yemeyin diye vicdan yaptıracak duruma düşmezsin :) kaldı ki vicdanımda bi sorun yok oldukça rahatım arkamda kalanlar çok da umrumda değil yani. Ben kendime bakarım herkes gibi.iyi dileklerin için de ayrıca tşk :) çalış senin de olur

Onceciokul, 7 yıl önce

Bir şey söyleyim mi kesinlikle yazın bence :)) çok haklısınız puanı aldınız ve hak ettiniz ister bırakırsınız işi ister bırakmazsanız. Amaan zaten kim arıyor gerçekten hak edeni türkçeden 2 soru fazla yapmışsanız tabiki siz daha çok hak etmiş olursunuz. Kesinlikle yazın 2 yıl sonra kadrolu yapmazsalarda çıkarsınız ne olcak arkadakiler kimin umrunda 2 soru onlar fazla yapsaydı da hak etseydi . Hiç. Kesinlikle arkanızdayım Merve hanım. Sistem size kötü olma hakkı tanıyorsa siz de kötü olun ne olcak. Umarım atanırsınız ve eşinizle ilgili sorun da kalkar umarım çok isterim . Ancak ne olursa olsun 2 yıl sonra buraya yazarsanız bir gülme tutar beni:) ve aynı şey sizin için de geçerli cevap yazma hakkı doğmazsa ben de yazmam. Söyleyeceklerim bu kadar.

13 Temmuz 2017 04:35

Bakalım hocam orta yollu bir karaa verdik bakalım aile bütünlüğümüzü bozmadan üstesinden gelebiliriz inşallah :)

hocanınyeri9, 7 yıl önce

niçin okuduğunu düşün ve git mesleğini yap. eşin özelde ise daha basit o istifa eder iş bulur yanında. ama o iş bulamaz diyorsan ya bir gün kovulursa ve gerçekten işsiz kalırsa sende atanıp gitmedin o zaman ne olacak. sen atan maaşını eline al. zaman ne gösterir belli olmaz. belki tek taşının taşı düşer :))

Onceciokul
Kapalı
13 Temmuz 2017 10:59

Keşke yazdıklarımı anlayabilseniz. Ben siz bizim hakkımızı yiyorsunuz demiyorum elinizde bir hak var ve onu adil kullanın sadece kendinizi düşünmeyin diyorum. Bana göre gidin 6 yıl mis gibi yapın öğretmenliğinizi ama yok 2 yıl sonra kadro gelmezse çıkarım yapamam lafları bana çok çirkin geliyor. Atanmanıza niye içerliyim ben çok isterim herkes atansın isterim. Çocuk gibisiniz gerçekten ama diyorum ki sakın 2 yıl sonra kadro vermediler demeyin biliyordunuz sonuçta komik olur. Anlatabiliyor muyum. Kendi çocuğunuzun başına gelse de böyle konuşabilir miydiniz çok merak ediyorum. Hani diyorsunuz ya sistem hatalı sistemi eleştirin diye. Asıl siz sistemi eleştirin eş durumuna çözüm isteyin. Kusuura bakmayın ben 100 de alsam açardım 21 i giderim kimseden korkum olmadan da memleketin her yerinde görevimi yerine getirirdim ve eş durumu için yetkili kişilere başvururdum. Burdan gelip de çocuk gibi giderim gitmem sana ne aldım puanı bana ne benim hakkım triplerine girmezdim. Dediklerim gayet net isteyen kötüye geçer isteyen ne demek istediğimi anlar. Umarım hakkınızda hayırlısı olur ben gitmeniz taraftarıyım eş durumu için de yetkili kişilerden yardım almanız taraftarıyım ama yine olmazsa 5 yıl mis gibi görevinizi yapıp dönmeniz tarftarıyım. İstediğinizi anlamakta hürsünüz. Umarım hakkınızda hayırlısı olur. İyi günler.

Abdoffbora
Genel Müdür
13 Temmuz 2017 11:08

kişiler ıster gıder ıster gıtmez.asıl cocuk gıbı davranan sızsınız.hayırlısıyla bır atansınlar. sonra okula bakar karar verırler.

Onceciokul, 7 yıl önce

Keşke yazdıklarımı anlayabilseniz. Ben siz bizim hakkımızı yiyorsunuz demiyorum elinizde bir hak var ve onu adil kullanın sadece kendinizi düşünmeyin diyorum. Bana göre gidin 6 yıl mis gibi yapın öğretmenliğinizi ama yok 2 yıl sonra kadro gelmezse çıkarım yapamam lafları bana çok çirkin geliyor. Atanmanıza niye içerliyim ben çok isterim herkes atansın isterim. Çocuk gibisiniz gerçekten ama diyorum ki sakın 2 yıl sonra kadro vermediler demeyin biliyordunuz sonuçta komik olur. Anlatabiliyor muyum. Kendi çocuğunuzun başına gelse de böyle konuşabilir miydiniz çok merak ediyorum. Hani diyorsunuz ya sistem hatalı sistemi eleştirin diye. Asıl siz sistemi eleştirin eş durumuna çözüm isteyin. Kusuura bakmayın ben 100 de alsam açardım 21 i giderim kimseden korkum olmadan da memleketin her yerinde görevimi yerine getirirdim ve eş durumu için yetkili kişilere başvururdum. Burdan gelip de çocuk gibi giderim gitmem sana ne aldım puanı bana ne benim hakkım triplerine girmezdim. Dediklerim gayet net isteyen kötüye geçer isteyen ne demek istediğimi anlar. Umarım hakkınızda hayırlısı olur ben gitmeniz taraftarıyım eş durumu için de yetkili kişilerden yardım almanız taraftarıyım ama yine olmazsa 5 yıl mis gibi görevinizi yapıp dönmeniz tarftarıyım. İstediğinizi anlamakta hürsünüz. Umarım hakkınızda hayırlısı olur. İyi günler.

Onceciokul
Kapalı
13 Temmuz 2017 11:13

Yanlışa yanlış diyorum. Demeli herkes. En azından ne diyebilirsiniz biliyor musunuz? Ya doğru olan etik olan sizinki ancak mecbur kalıyoruz bunu yapmaya. Ben o zaman sizi anlarım ama kusura bakmayın. İnsanların yaşama hakkı da var ama bu onlara canlı bomba olma hakkı vermez. Sana ne cehenneme gider yakalanırsa hapse girer kendi kararı diyebilir misiniz? Bir şey yapamazsanız ama yanlışa yanlış dersniz. Demeli insan. Demiyorsa bir sorun var orada o sorunu kendinizde arayın benimle ya da başkalarıyla tartışmaya girerek aramayın burada. Size de iyi günler.

Abdoffbora
Genel Müdür
13 Temmuz 2017 11:25

ya bu sana devletın verdıgı bır hak. konuyu nereden nereye getırdın. sıra sana gelsın mıllet 21 ı acmasın dıye yazdıklarına bak.kısılerın verdıklerı kararlları elestırme. herkes kendı yasam bıcımıne gore kendı dunyasına gore kararını verıyor zaten

Onceciokul, 7 yıl önce

Yanlışa yanlış diyorum. Demeli herkes. En azından ne diyebilirsiniz biliyor musunuz? Ya doğru olan etik olan sizinki ancak mecbur kalıyoruz bunu yapmaya. Ben o zaman sizi anlarım ama kusura bakmayın. İnsanların yaşama hakkı da var ama bu onlara canlı bomba olma hakkı vermez. Sana ne cehenneme gider yakalanırsa hapse girer kendi kararı diyebilir misiniz? Bir şey yapamazsanız ama yanlışa yanlış dersniz. Demeli insan. Demiyorsa bir sorun var orada o sorunu kendinizde arayın benimle ya da başkalarıyla tartışmaya girerek aramayın burada. Size de iyi günler.

Abdoffbora
Genel Müdür
13 Temmuz 2017 11:43

bu zaten bır suc olsa hapıs cezası olur. konuyu canlı bombaya getırdın. burada ahlak uzerınden hak uzerınden algı yapmaya calısıp ınsanları etkılemeye calısma.sen bu benzetmeyı yapabılıyorsan zaten dıyecek fazla soz yok.tekrar soyluyorum bu elde edılmıs bır haktır. bundan sonra kabul ederse atanır etmezse ayrılır bu kadar basıt.siz bır işe gırdınız sonra baktınız kı işler ıyı gıtmıyor ayrıldınız. sıze bırı gelıp yaa sen neden ayrıldın o zaman gırmeseydın ben gırecektım senın yerıne dıyebılır mı. kurum onu secmıs. onu almıs.zaten kurum senı secmemış ki.adam atanmışsa gıtse de gıtmese de bu onun bılecegı bır durum.

Onceciokul, 7 yıl önce

Onceciokul
Kapalı
13 Temmuz 2017 11:43

Gerçekten yazdıklarımı anlamıyorsunuz. Tam tersin açsınlar bence gitmeliler gitmiyceklerse açmasınlar diyorum. Yalan söyleyerek kendinizi haklı çıkaramazsınız. Ayrıca hanim efendinin sorusu 21 değil 2 yıl sonra görevi bırakmak konuyu kendinize getiriyorsunuz şu an. Her neyse iyi günler rahatsız etmeyin daha fazla.

Abdoffbora
Genel Müdür
13 Temmuz 2017 12:42

konu 2 yıl sonra bırak olsun. bırakırsa da kendısı bılır bırakmazsa da kararı kendısı verır. sen bakalarının kararını mı vereceksın.evet gıdebılır. 2 yıl sonra da ayrılabılır. hukuken sakıncası var mı. yok.kararı verır. bu kadar

Onceciokul, 7 yıl önce

Gerçekten yazdıklarımı anlamıyorsunuz. Tam tersin açsınlar bence gitmeliler gitmiyceklerse açmasınlar diyorum. Yalan söyleyerek kendinizi haklı çıkaramazsınız. Ayrıca hanim efendinin sorusu 21 değil 2 yıl sonra görevi bırakmak konuyu kendinize getiriyorsunuz şu an. Her neyse iyi günler rahatsız etmeyin daha fazla.

Onceciokul
Kapalı
13 Temmuz 2017 12:48

Hukuken sakıncasının olmaması etik olduğu ve elestirelemez olduğu anlamına gelmez. İyi günler.

Abdoffbora
Genel Müdür
13 Temmuz 2017 13:11

evet aynı fıkırdeyım. ancak elestırıyı tercıhı yapan kısıye degıl, ona bu hakkı verene yapmalısınız.

Onceciokul, 7 yıl önce

Hukuken sakıncasının olmaması etik olduğu ve elestirelemez olduğu anlamına gelmez. İyi günler.

Onceciokul
Kapalı
13 Temmuz 2017 13:12

İkisine de yapıyorum. Teşekkür ederim anlamak için çaba gösterdiğinizden. İyi günler tekrar.

13 Temmuz 2017 21:14

Sizi anlamaya çalışıyorum, ama gerçekten anlam veremiyorum yazdıklarınıza. Benim doğuya gitmekten bi korkum yok hiç olmadı da önceki tercihlerimde. Ama o zaman bekardım evet gidebilirim diyodum. Şimdi beni alıp izmirin göbeğine atasalar da orada altı yıl kalamam çünkü evliyim çünkü eşim işini bırakamaz. Çünkü bu sistem sınava bir ay kala geldi herşey bitmişken emek vermişken. Şimdi atandım gittim 2 sene sabrettik ve eş durumu kalkmadı. Burda da sizden çok mağdur olacak olan yine benim zaten. Ben 2 yıl orda kalıp özel sebeplerde istifa edeceksem buna kimse bişey diyemez zaten ceremesini çekmiş olacağım ohal döneminde istifa edersem de birdaha memur olamayacağım bunların cezası var zaten. Sizi de anlıyorum siz altı yıl kalabilecek durumdasınız ama ben de elimde imkan var puan var önümüzde seçim var neden şansımı denemeyeyim. Sizin sorununuz benimle değil bunu bu hale getirenlerle olsun. Ben zaten eş durumu gelsin en azından eşi özelde olanlara o imkan sağlansın taraftarıyım ohal kalkınca hakkımı zaten arayacağım. Anladığım kadarıyla evli değilsiniz o yüzden şuanki durumumu anlamanız zor ama empati yapabilirsiniz en azından diye düşünüyorum. Evet ben buraya yazdım ama ben gibi olanlarla fikir alışverişi yapayım diye yazdım siz ve sizin gibi çıkarcı insanlara kendimi on kere anlatayım da anlamasınlar diye yazmadım. Lütfen uzatmayın empati kuramıyosanız da yazmayın çünkü siz de buraya yazınca bir şey değişmiyor değil mi? Bana diyorsunuz buraya yazacağınıza hakkınızı arayın gibi laflar etmişsiniz aynısını ben de size tavsiye ediyorum.

Çünkü yazmayın da ben gibi gidemeyecek olanlar gitsin demek de bana göre en büyük bencillik. İnsanlar çocuklu olduğu halde bu tiski göze alıp, çocuğunu alıp da gidecek olanlar var. Onlar orada yaşayamayıp döndüğünde neden gittik ki senin yerine biz giderdik diye sorgulamak hiç mantıklı gelmiyor asıl çocukça düşünce bu zaten. Size son yazışım her seferinde belki farklı birileri yazmıştır diyorum ama yine sizi görüyorum BAYDINIZ gerçekten.

Onceciokul, 7 yıl önce

Onceciokul
Kapalı
13 Temmuz 2017 21:58

Tam tersi sizi çok iyi anlıyorum ve ısrarla diyorum ki umarım buna bir çözüm bulursunuz çok içten söylüyorum çok isterim mağduriyetnizin giderilmesini. Siz de bizi anlayabilirsiniz burayı okuyan siz değilsiniz sadece sizi ayırarak söylüyorum insanlar atanıp girip çıkmasınlar diye derdimi anlatmaya çalışıyorum bu bir nevi sizin üzerinizden oluyor nlatmak istediğim evet sizin özel durumunuz var ve çok iyi anlıyorum ama bana arkadaşım bile 2 yıl sonra kadro verilmezse gelirim diyor böyle düşünenlere cevap veriyorum aslında bu kadar kolay olmasın diyorum. Yoksa keşke eş tayini geri gelse ve sizler mağdur olmasanız bu duruma bi çözüm getirilmeli tabiki. Ancak lütfen aldım puanı istediğimi yaparım demeyin özel durumu olmayanlar bunun normal bir durum olduğunu düşünmesin iyi ben de böyle yaparım aman demesin. Derdinizi böyle anlattığınızda kesinlikle haklısınız bu durumun keyfi olmadığını anlıyorum . Ben haklıya haklı derim her zaman bunu anlatış şekliniz eksikti bence. Dediğim gibi siz ve sizin durumunuzda olanları ayırıyorum mecbur kalanları ayırıyorum ama gerisi için de hakkıdır yapar yorumuna katılmıyorum bu durum bana etik gelmiyor. Ben yapamadım burada çıkcam diyenlerden bahsediyorum yani keyfi buna karar verenlerden bahsediyorum. Ben istediğimi yaparım puanımı almışım demek yerine bekar olsaydım her şekilde görevimi yerine getirirdim evet sizler de haklısınız anlıyorum ama benim durumum çok özel deseydiniz ve dedinizi böyle anl atsaydınız ben sizi her zaman anlardım destek de olurdum. Dediğim gibi benim amacım çok çok zor durumda olmadıkça görevden çıkmak ya da çıkan yeri beğenmeyip gitmemek insanlara kolay gelmesin bu etik değil demek için tüm uğraşım yoksa size ve yaşantınıza saygım sonsuz. Dinlediğiniz için teşekkür derdimi anlatabilmişsem ne mutlu. Umarım her şey istediğiniz gibi olur ve bu mağduriyetten kurtulursunuz. İyi günler

Abdoffbora
Genel Müdür
13 Temmuz 2017 23:02

atanmayı garantıleyecek kadar puan almış bırı, neden 2 yıl beklemek pahasına keyfınden ben 21 i yazayım ama gıtmeyeyım desın. bu yıl olmazsa seneye olur der zaten. cunku atanmayı basaracak kadar puan almış. seneye de alabılır. ancak bu kısılerın bır kısmı da 21 ı acayım okula gore kararımı vereyım derse bunu da sızın anlayısla karsılamanız lazım. hıckımse 21 i , eger kalırsa 21 e gıtmemek ıcın acmıyor kı. okulu gordukten sonra gıtmıyorsa da bunu anlamanız ve saygı duymanız gerek.

Onceciokul, 7 yıl önce

Tam tersi sizi çok iyi anlıyorum ve ısrarla diyorum ki umarım buna bir çözüm bulursunuz çok içten söylüyorum çok isterim mağduriyetnizin giderilmesini. Siz de bizi anlayabilirsiniz burayı okuyan siz değilsiniz sadece sizi ayırarak söylüyorum insanlar atanıp girip çıkmasınlar diye derdimi anlatmaya çalışıyorum bu bir nevi sizin üzerinizden oluyor nlatmak istediğim evet sizin özel durumunuz var ve çok iyi anlıyorum ama bana arkadaşım bile 2 yıl sonra kadro verilmezse gelirim diyor böyle düşünenlere cevap veriyorum aslında bu kadar kolay olmasın diyorum. Yoksa keşke eş tayini geri gelse ve sizler mağdur olmasanız bu duruma bi çözüm getirilmeli tabiki. Ancak lütfen aldım puanı istediğimi yaparım demeyin özel durumu olmayanlar bunun normal bir durum olduğunu düşünmesin iyi ben de böyle yaparım aman demesin. Derdinizi böyle anlattığınızda kesinlikle haklısınız bu durumun keyfi olmadığını anlıyorum . Ben haklıya haklı derim her zaman bunu anlatış şekliniz eksikti bence. Dediğim gibi siz ve sizin durumunuzda olanları ayırıyorum mecbur kalanları ayırıyorum ama gerisi için de hakkıdır yapar yorumuna katılmıyorum bu durum bana etik gelmiyor. Ben yapamadım burada çıkcam diyenlerden bahsediyorum yani keyfi buna karar verenlerden bahsediyorum. Ben istediğimi yaparım puanımı almışım demek yerine bekar olsaydım her şekilde görevimi yerine getirirdim evet sizler de haklısınız anlıyorum ama benim durumum çok özel deseydiniz ve dedinizi böyle anl atsaydınız ben sizi her zaman anlardım destek de olurdum. Dediğim gibi benim amacım çok çok zor durumda olmadıkça görevden çıkmak ya da çıkan yeri beğenmeyip gitmemek insanlara kolay gelmesin bu etik değil demek için tüm uğraşım yoksa size ve yaşantınıza saygım sonsuz. Dinlediğiniz için teşekkür derdimi anlatabilmişsem ne mutlu. Umarım her şey istediğiniz gibi olur ve bu mağduriyetten kurtulursunuz. İyi günler

Onceciokul
Kapalı
13 Temmuz 2017 23:14

Zaten mülakatlı sistemde artık 21 açıp da gitmeyenin şansı olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta mülakat ekibi bu durumu göz önünde bulunduracaktır. Bahsettiğim konu 2 yıl sonra kadro verilmezse çıkmak ki bunu hicbir engeli olmayan arkadaşım bile söylüyor tabiki özgür ama etik değil bunu değerlendirmekte de ben özgürüm ve inanın çok yoruldum söylediğim şeyler çoğu kişinin genel görüşü zaten sokaktan çekip kime sorsanız bunun doğru olmadığı yanıtını vercektir. Hayır ben uzatıyor oluyorum konuyu ancak durmadan bana laf atan sizsiniz size cevap verip iyi günler diyorum durmadan 100. iyi günler deyişim birazcık kendinizi değerlendirin kendi kendime konuşmuyorum burada şu anda da tekrar iyi günler.

Abdoffbora
Genel Müdür
13 Temmuz 2017 23:18

ben de sana demekten yoruldum . eleştırmen gereken nokta yanlış.bır dere var mesela. sureklı sınekler gelıyor. sen sıneklerden sıkayet edıyorsun.oysa oradakı derenın bakımından sıkayet etmelısın. bu eleştırıler sonuc versın ,,yerınde olsun dıye yanlış yerlerde yanlış kısılerde aramayalım sorunu.

Onceciokul, 7 yıl önce

Zaten mülakatlı sistemde artık 21 açıp da gitmeyenin şansı olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta mülakat ekibi bu durumu göz önünde bulunduracaktır. Bahsettiğim konu 2 yıl sonra kadro verilmezse çıkmak ki bunu hicbir engeli olmayan arkadaşım bile söylüyor tabiki özgür ama etik değil bunu değerlendirmekte de ben özgürüm ve inanın çok yoruldum söylediğim şeyler çoğu kişinin genel görüşü zaten sokaktan çekip kime sorsanız bunun doğru olmadığı yanıtını vercektir. Hayır ben uzatıyor oluyorum konuyu ancak durmadan bana laf atan sizsiniz size cevap verip iyi günler diyorum durmadan 100. iyi günler deyişim birazcık kendinizi değerlendirin kendi kendime konuşmuyorum burada şu anda da tekrar iyi günler.

Onceciokul
Kapalı
13 Temmuz 2017 23:30

Hayır ben ikisinden de şikayet ediyorum sistem de düzelmeli insanlar da bilinçlenmeli diyorum ve sanırim ikisini de eleştirdiğimi birçok kez yazdım. Sistemin hatalı olması insanların bu hatayı yapmaları gerektiği anlamına da gelmez tabi. Son kez söylüyorum kişilere bir hak verilmiş evet belli puan almışlar atanmaya daha çok hak kazanmışlar özel durumları var aslında ülkenin her yerinde görev yapamaz ya da eş durumu var bunları konunun dışında tutuyorum. Çünkü engelleri olmasa görevlerini yerine getirebilecek kişiler ancak gitmesi için hiçbir engeli yok her yere gidip öğretmenlik yapabilcrk durumda. Öğretmenlik yeterliklerindendir zaten bu aynı zamanda ama diyor ki bu arkadaş beb 21i açarım ama istediğim yer gelmezse gitmem ya da 2 yıl sonra kadro verilmezse çıkarım diyor. Neden? Hayır saygı duyuyorum elinde olan hakka ama neden? Birçok kişi fedakarlık yaparken kendinden o neden bu lüksü görüyor kendinde? Saygısızlık yapmıyorum gayet saygı çerçevesinde diyorum ki yapamayacağınızı düşünüyorsanız gitmeyin boşuna yazık günah diyorum. Siz de diyorsunuz ki puanını almış sana ne. Asıl bu saygısızlık değil onun keyfi nedenleri yüzünden başkasının hayallerini çalması? Ben sizin açınızdan bakabiliyorken siz neden bakamıyorsunuz? Söyleyeceklerinizden farklı bir şey söylemeyecekseniz konuyu kapatalım artık lütfen.

Toplam 63 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi