Editörler : crops35
13 Temmuz 2017 10:06

Memurların 2018-2019 yılı toplu sözleşme talepleri

1- İş güvencesinin devamı.

2- Memurların eğitim durumuna göre özlük haklarında iyileştirme yapılması.

3- Memurların önceki SSK hizmetlerinin de derece/kademeye etki etmesi için düzenleme

yapılması.

4- Memurları ağır vergi dilimi yükünden kurtaracak düzenlemeler yapılması.

5- Hafta sonlarının işçilerde olduğu gibi yıllık izinden düşülmemesi.

6- Memurları enflasyona endeksli yaşamdan kurtaracak çözümler getirilmeli. Örneğin büyümeden

pay alma (refah payı) çalışmasının tekrar gündeme gelmesi.

7- Tek taraflıkalan kılık kıyafet serbestisinin erkek memurlar için de uygulanması.

8- Vatandaş tarafından tehdit, şiddet ve hakarete maruz kalan memurlar için düzenleme yapılması.

Mobbing (psikolojik baskı) için daha etkin önlemler alınmalı.

11- Her şeye % 20-30 zam gelirken memurların aldığı % 3 zam eriyip gidiyor. Yarın ne olacağını

bilemezken iki yıl sonra alınacak maaşa % 3 zam isteyip imzalamak büyük risk.

2018 için % 7+6 gibi zammın imzalanması.

12- Bayramlarda idari izin uygulamasının kaldırılması. İdari izin kullanamayan memurlar diğer arkadaşları

tatil yaparken hiçbir ücret almadan çalışmaktadırlar.

13- Eş ve çocuk yardımında iyileştirme yapılması. (EKLEYEBİLİRİZ)

mutlu_50
Müsteşar
14 Temmuz 2017 14:08

GÜNCEL

Metincan78
Şef
14 Temmuz 2017 18:19

bilhassa eski SSK lı hizmetlerin kazanılmış hak aylığında değerlendirilmesi için bir düzenleme şart

merye1971
Aday Memur
14 Temmuz 2017 18:39

çok eksiği var bunun,

mühendiiisss
Aday Memur
14 Temmuz 2017 18:49

Mühendislerin özlük hakları iyileştirilmeli her kurum mühendislere ayrı standart uygulamakta belediyeler, kitler, bakanlıklar buna artık bir standart getirilmeli maaşlar enflasyon karşısında erimekte zam dışında kesinlikle taban aylığa iyileştirilme yapılmalı hafta sonlarının izinden düşülmemesi talep edilmeli en önemlisi umarım sendikalar %3-4 gibi saçma zamlara imza atmaz bu büyük bir tepki alır bu iyileştirmelerle kimse korkmasın mühendisler dehşet bir birikim yapıp arsa veya ev alacağından değil çocuklarını daha rahat okutmak ihtiyaçları daha iyi karşılayabilmek için yoksa günümüzde market fiyatları ortada kiralar belli yetkililer artık hayatın ne kadar pahalı olduğu bilincine varmalı.

14 Temmuz 2017 22:05

emekli olan memurdan eş yardımı kesiliyor ,hayırdır emekli olunca karıyımı boşuyor? ya da karı ölüyor mu?

MATEMATİK YAŞAMDIR
Şube Müdürü
15 Temmuz 2017 02:11

GİH sınıfı,YH sınıfı,TH sınıfı vs olup da memuriyetten önce geçen SSKlı sürelerin memuriyette her şeyde sayılması için sendikalarına yüklenmeyi olmazsa istifa edeceklerini bildirenler var mıdır?

1)Öğrenime bağlı özlük haklarının iyileştirilmesi (özellikle GİH sınıfı)

2)Memuriyet öncesi SSKlı hizmet sürelerinin maaşa esas derece-kademe ilerleyişi, emeklilik ikramiyesi, yıllık izin 30 gün hesabında memuriyet sınıfı engeli çıkartılmaksızın sayılması

3) Kuruma KPSS ile ilk girişte diploma unvanı dışında çalıştırılanların unvan değişikliği sınavına sokulmadan diploma unvanına geçirilmesi

aybarsbey
Aday Memur
15 Temmuz 2017 16:07

1- Memurların izinleri de işçiler gibi yanmasın.

2- Erkek memurlara da bayanlar gibi serbest kıyafet uygulaması getirilsin. Özellikle ve kesinlikle kravat zorunluluğu kalksın. Kravat memurların boynunu sıkmakta performansı düşürmekte. En önemlisi düşünme yeteneğini aldığını düşünüyorum.

3- Herşeye % 100'ün üzerinde zam yapılırken, memurun zammı hep % 3 olarak ayarlanıyor. Çok alan çok alıyor. Az alan az alıyor. Düz bir memurda %3 alıyor. Milletvekili ve Cumhurbaşkanı da aynı zam alıyor. Düz memurların zammına farklı uygulanması gerekiyor.

4- Ek göstergeler de yeniden ayarlanmalı. Üniversite mezunlarının birinin ek göstergesi 3600'e çıkarken, diğerinin 2200'e kadar yükseliyor. Bu dengesizlik giderilmeli.

16 Temmuz 2017 15:46

bi ara uzman öğretmenlik sınavı vardı o sıra girip kazananlar maaşlarına nerdeyse200-300 tl fark oluşturdular. sonra sınav kalktı. şuan uzman öğretmen ile normal öğretmen arasında 200-300 tl maaaaaaş farkı var? ya sınavı tekrar getirmeliler ya da her öğrtmen belli yıldan sonra otomatik uzmanlık unvanı almalı

mutlu_50
Müsteşar
17 Temmuz 2017 08:16

merve1979 aday memursun sanırım ve çok eksiği var demişsin tespitlerini yaz. paylaş burada sendikana iletmişsindir umarım çok eksik var dediğine göre.

fkaya52
Aday Memur
17 Temmuz 2017 09:14

evet çok eksiği var mesela sözleşmeliye kadro

mutlu_50
Müsteşar
17 Temmuz 2017 10:06

Talepler genel talepler yani çoğunluğu ilgilendiren talepler. Şimdi ben de kendimi ilgilendiren talepleri yazarsam bir on kalem daha eklerim.

Er-Ça
Genel Müdür
17 Temmuz 2017 10:10

MEMURUN ADINI UZMAN YAPIP 1000 TL FAZLA PARA VERİLİYOR. BUNDAN TÜTÜN MEMURLAR ÇALIŞMIŞ OLDUĞU YILLARA GÖRE DEĞERLENDİRİLİRSE BENCE DAHA ADALETLİ OLUR. AYRICA BAZI AÇIKLAMALAR YAYINLANIYOR.CUMARTESİ ÖĞLEN SAAT 01 E KADAR MESAİLERİN UZATILACAĞINA DAİR. ACABA MEMURLAR FAZLA İSTEKLERDE BULUNMASIN DİYE ABA ALTINDAN SOBA MI GÖSTERİLİYOR. Ben yıllarca hizmetli olarak çalıştım. Hiç kimse benim hakkımı savunmadı. Mesainin dışında ne bayram be hafta sonu tatili nede günlük 8 saat kuralı. Zaman zaman 12 saat çalıştığım oluyordu. Çok şükür görevde yükselmeye girerek memur kadrosuna girebildim. Memurlar çalışırken biraz fazla maaş alıyor gibi görünse de emekli olduklarında 1,700,00 ile 2,200,00, yeni işe başlayanlar için değil ama emekliliği yaklaşanların maaşlarına göre yarı yarıya yakın bir düşüş olmakta maaşlarda. Memurlarda bastonları kullanarak işe gelecekler ama şimdide 657 yi değiştirerek işten çıkışların yolunu açıyorlar. Adam gibi emekli maaşı verin de çalışanlar emekli olsun. neresini yazacağımı şaşırmış durumdayım. İnsan kitap gibi bir eser çıkartır bu konu ile ilgili. Allah yardımcımız olsun.

beqran
Şube Müdürü
17 Temmuz 2017 12:31

1. 2008 sonrası memurlardan kesilen genel sağlık ücretlerinin sonra memur olanlardan kesilmemesi gerekir.

2. üniveriste de hazırlık okuyanlara da 1 kademe ilerlemesi yapılması kesinlikle şart. 2 defa hazırlık okuyan da kusura bakmayın saflığına yansın...

SivasspoR.58
Aday Memur
17 Temmuz 2017 13:41

TÜM YÜKSEK LİSANS MEZUNLARINA TODAİE DE OLDUĞU 2 KADEME VERİLMESİ..

SivasspoR.58
Aday Memur
17 Temmuz 2017 13:43

GİH SINIFINDA BULUNAN ÜNVANLARIN ÖZEL HİZMET TAZMİNATLARININ 10 AR PUAN YÜKSELTİLMESİ..

mutlu_50
Müsteşar
17 Temmuz 2017 13:46

Yüksek lisans mezunlarına 2 kademe verilmesinde ben de hem fikirim. 1,5 yıllık bir yüksek lisans eğitiminde neden 1 kademe verildiğini anlayamıyorum. bir yıla bir kademe ise 1,5 yıllık eğitime de 2 kademe verilmesi gerekir.

SivasspoR.58
Aday Memur
17 Temmuz 2017 13:59

GİH SINIFINDA BULUNA YÜKSEK LİSANS MEZUNLARININ EK GÖSTERGESİNİN 3600 A YÜKSELTİLMESİ..

SivasspoR.58
Aday Memur
17 Temmuz 2017 14:06

KONU İLE ALAKALI MECLİS DİLEKÇE KOMİSYONUNA BAŞVURU YAPALIM MI..

SivasspoR.58, 7 yıl önce

TÜM YÜKSEK LİSANS MEZUNLARINA TODAİE DE OLDUĞU 2 KADEME VERİLMESİ..

mutlu_50
Müsteşar
17 Temmuz 2017 14:32

Yüksek Lisans mezunlarına 2 kademe verilmesi için ben BİMER'den Devlet Personel Başkanlığına yazdım. Gelen cevapta ilk önce kurumunuza başvurun konuyu. Dilekçe ile kurumunuz aracılığıyla bizden yani DPB'den görüş isteyebilirsiniz yazmışlar. Kurumunuzdan sonuç alamazsanız bize yazın demişler yani.

kmsbf
Daire Başkanı
17 Temmuz 2017 14:43

1-ŞEF kadrosunda çalışanların durumu en acil konu kanaatimce. Bir üst kadronun cazip ve biraz da saygı duyulması için ücret farlılığı mutlaka oluşturulmalı.

2-GİH sınıfındaki hizmetlerin diğer sınıflar gibi kazanılmış hak aylığı ve derece- kademe etkisi mutlaka getirilmeli

3-Memurun aç kalmayacak şekilde ücretleri arttırılmalı.

Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi